Aktuálně: 5 056 inzerátů173 473 diskuzních příspěvků17 743 uživatelů
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 19.06.2011, 21:21:29 xxx.xxx.226.3
Peťo: no to se ptáš tý pravý:-)) , já bych viděla dvě slepičky, tedy z té fotky, ale počítám, že se najde někdo kdo tomu víc rozumí než já. Kohoutek v přírodní barvě má pod hrdlem bílý pruh a je celkově tmavší...
Obrázek
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 19.06.2011, 21:15:49 xxx.xxx.226.3
Pěkný pěkný to máš. To víš, škoda pro andulky, hned by do toho někdo cpal velký ptáky :-)). Stejnou zkušenost jako ty s plexi mám já se sklem. Pěkně přes to jde světlo a ptáci za chvíli ví, že tudy cesta nevede. Zas takoví blbci to nejsou :-P. Tak a co plánuješ dál?
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 19.06.2011, 13:32:04 xxx.xxx.226.3
Cone: uvidíme kam ho to zavane:-)) leef: no není přeci problém přijet očumnout :-)) U aymar došlo k novém posunu.Cremino samice snesla dvě vajíčka.zatím tedy jako rušivý element nevadí ani hejno aymar a ani pár kanárů a hýlů. Zda jsou plná a samice vysedí se uvidí.Jsou to pro mě první informace v chovu v hejnu, takže to beru s rezervou...
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 18.06.2011, 21:50:56 xxx.xxx.226.3
Nu a dalším přírůstkem do rodiny se stala fenka zlatého retrívra Alíša.Mlaďoch si ji hned přisvojil a má parťáka.Takže bude z něj psovod po tátovi nebo ptáčkař? :-P
Obrázek
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 18.06.2011, 21:47:55 xxx.xxx.226.3
Situace se zklidnila, mladí běhají ostopéro kolem mámy.Nevím jak u ostatních , ale tady vždycky tak 2-3 minuty běhají zobají, slepička jim naklobává zelené na kousky a po oněch 2-3 minutách se vždy běží schovat pod křídla na cca 5 min. Mlaďoch po dávce měsíčků..
Obrázek
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 18.06.2011, 21:43:50 xxx.xxx.226.3
Loňský rok spolu fungovali v pohodě dvě samičky a jeden sameček. Slepičky spolu seděly na hnízdě, společně vyvedly mladé a kohutek obětavě pomáhal krmit a skovávat pod křídla..... Letos zasedla jedna slepička a druhá nic. Jen co se vylíhlo 6 mladých kuřátek začal být kohoutek agresivní zobal a házel s mladými ,a tak si vysloužil s "nenosnicí" separé ve výletu u andulek a nový "obývák"
Obrázek
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 17.06.2011, 11:09:41 xxx.xxx.226.3
Pe´tulo: díky za námět.Když je chytám (tedy loňskou zimu to bylo poprvé) v té zimovací volieře, tak to vlastně bylo jen dvakrát.Jednou pro dna a podruhé pro přesun ven. Když nějaká ulítla do místnosti nebyl problém pak jí pomocí odchytového sáčku polapit.Stejně tak by tomu bylo u tohohle s tím, že ale na tvůj návrh seženu tenkou překližku a při odchytu přepůlím napůl.No a když vajchne, chytím v místnosi.Tam jsou většinou ve větší pohodě než při chytání v kleci. Ještě bych mohla ty padačky přepůlit napůl....to máš pravdu.No, něco materiálu zbylo asi se do toho pustím:-)) o víkendu. Dneska valím pro štěně:-P
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 16.06.2011, 23:52:28 xxx.xxx.226.3
Vše pootvírané.Že jsem mohla panty u padaček skovat mě napadlo, až když už to bylo hotové.No a jsem trochu líná, tak to tak zůstane.
Obrázek
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 16.06.2011, 23:42:36 xxx.xxx.226.3
Původně jsem chtěla počkat až budou šuplíky, ale nedá mi to:-), tak se podělím... Takže: horní díl napevno,při úplném odklopení "padaček se pohodlně dají vyměnit větve nebo odchytit pták. Podotýkám, že klec je dělaná na buchty aymary, které nepoletují splašeně jak čamrdy.Při lehkém odklopení lze vytáhnout budoucí šuplíky na vyčištění. Při otevření obou padaček lze pohodlně vytáhnout celá deska a tím změnit volierku ve velkou volieru bez omezení. Deska samozřejmně bude obráceně, tedy skobama dolů pro zavěšení větví.Otvor bude u stěny pro minimalizaci vyhazování bordelu ven. Stejně tak při přiklopení otvoru získám vpodstatě dvě klece, což zatím využívat nehodlám. Pohyb aymar nahoru a dolů bude zabezpečovat mega žebřík z větví odshora až dolů (právě je ve výrobě) Šuplíky budou v horní části dva atypické, aby zůstal zachován otvor (tedy průlez) dolů. Stěny šuplíků, kde se budou ve středu setkávat budou osazeny půlkou bezinky, aby tam nečuměl ohnutý plech. Dole potom budou opět dva šuplíky pro snadnou manipulaci.Spodní dvířka jsou na magnety (díky astrilde) a budou sloužit hlavně pro výměnu větví .Šuplíky jdou vyměnit nezávisle na dvéřích. Pohyb by měl být zajištěn také tím, že ve spodních rozích volierky bude instalována koupelna se zrním a vodou (nebudou do toho zezhora kálet.A ovocný špíz zas nahoře.Předpokládám, že na systém brzy přijdou a pomocí větví, jež budou zavěšeny až dolů budou cestovat. Přepažením voliery by nemělo docházet při větším množství ptáků k vzájemnému posrání. (díky peťulo). Zda se volierka osvědčí nevím, uvidím, až na zimu.Zatím mě nenapadá ,kde by ještě mohly být "mouchy".Jedině snad, že je to velké jak kráva na stěhování a budu časem nucena nainstalovat osvětlení.No a také to není na údržbu hrc frc, ale musí si tím člověk trošku pohrát.Od toho ptáky mám:-)) Volierka je přísně vnitřní díky velkým dvířkům. Dole odvětraná (v soklu ze všech stran).zezadu pak vsazené větrací mřížky. Díky některým připomínkám mých přátel odtud, mě napadlo právě toto. Takže: vidíte ještě někde něco, co já jsem přehlédla? Pokud ano, sem s tím...dokud tam nejsou ptáci:-)) A ještě jednou....pro aymary, nikoliv pro poletuchy nebo velké zobáky. Práce cca 3 dny .Je mi jasné, že zručný chlap by bez odbíhání k jiným povinnostem měl tuhle věc hotovou za půl dne.Nu a sem tam nějaký ten milimetr až centimetr taky utekl.....
Obrázek
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 16.06.2011, 23:18:50 xxx.xxx.226.3
Tak původně vypadala klívie, jakože venku totálně umře. Nakonec to vypadá takhle.Až vykvete nafotím. Věřím tomu, že doma pak neudělá ani kvítek:-))
Obrázek
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 09.06.2011, 16:20:44 xxx.xxx.226.3
Přátelé moji, díky za připomínky ,beru v potaz.Ale ani na ležáka, ani boxově.Mám v hlavě jiný nápad, ale teprve až to zkusím zda to půjde technicky, tak dám fotku.Vnitřek bude plně omyvatelný, včetně zajištěného větrání.Bude v místnosti, kde je dostatek světla a tepla na zimu. Na krmení a jiné propriety mám krmírnu. Astrild: stále budou ve skupině s tím jsem do toho šla a pokud nebude docházet k šarvátkám ( zatím je už rok klid) , tak i tak zůstanou. Cone: pokud bys to měl v podkroví jak Milan Habrcetl, tak asi ano, ale....bude se ti pak chtít až ti bude 90sát let tahat nahoru krmení?:-))
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 08.06.2011, 22:50:09 xxx.xxx.226.3
Další v pořadí aymaří mega bednová klec na zimu aneb až se zima zeptá... Stará skříň za kafčo, vykopnutý papunekl ze zad:-P
Obrázek