Kategorie: Papoušci, téma: Fraška
I já se přidám..jsem pro zachování samostatného webu Papoušků.Takový ten chovatelský mix už najdete leckde, ale takhle pěkně vedený web s jedním zaměřením..málokde.
A souhlasím s Orinou....pokud by byla chovatelská sekce...registrovat pod vlastním jménem a příjmením, zaslat poštou ověřovací kod na uvedenou adresu (klidně si poštovné zaplatím)a myslím, že ani ostatním chovatelům ochotných diskutovat na úrovni by to nebylo proti strsti ?? tím by se ty stupid dotazy celkem "regulovaly" a pro diskutování by tam měli přístup jen registovaní...neregistrovaní by mohli jen vyhledávat a číst.
Co vy na to?
Ruza5 Ruza5 988 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: Kůra pod rostliny?
Já měla nejdříve ve volieře písek, teď se mi nějak nedostává, tak jsem tam dala čisté!! hobliny z měkkého dřeva a zatím si je nemůžu vynachválit. Předesílám, že do voliery mi neprší.Křepelky se v tom rádi rochní, andulky probírají a celkově to vypadá velmi čistě a upraveně.Dobře se to smete, spálí v kotli a šup tam čisté (truhláře mám přes ulici):-)
No jasně že hobliny, o pilinách jsem ani nepípla:-), to by skutečně byla blbost jak trám, už kvůli prašnosti.Jak tak koukám na ty tvé voliery..výlety...máš-li tam zem a nechceš.li tam beton nebo dlaždice a máš.li těch papoušků jen pár a máš čas na to se s tím "mazlit", tak pořádně tu zem udusej a na lehce posyp pískem, jen slaboučkou vrstvičku.Jednou za týden nebo dle uvážení dětskýma hrabičkama uhrab shrab bordel a jednou za měsíc stahni všechen písek a vyměň.Bude to vypadat přírodně, upraveně,a ptáci budou nadšeni.Ale jen za předpokladu toho, že se té čistotě budeš mít čas věnovat:-)).Já mám pod těmi hoblinami cihly,ale budu taky betonovat, kvůli podhrabávání myší.....ale stejně pak na beton přijde písek nebo hobliny...podle toho co bude:-)
  • Obrázek
Moje rady ber, prosím, s rezervou...mám teprve ani né roční zkušenosti, ale co se vybavení týče..dost experimentuju,,teď s umělýma kytkama.Pokud chceš vědět víc, i jak to u mě vypadá zadej si do vyhledávače tady na foru: stavba dřevěné voliery.....všecko je tam nafocené a popsané :-) Držím palce..
Kategorie: Papoušci, téma: nátěr dřevěné voliery
Také mám dřevěnici pro andulky a korely, zvenku jsem natírala Luxol Extra.Zevnitř ničím.Není potřeba.Jinak nevím ,zda je dobrý nápad dávat dohromady zebřičky a andulkama a korelama. Také o zebřičkách uvažuji,ale do samostatné bednové klece,jsou přeci jen zvědavé a mohli by obtěžovat andulky v budkách. Korely: podobná situace...samička 09 a sameček 08, moc se k sobě nemají....neřeším to, na radu zkušených to nechávám na přírodě....a nezbývá než čekat :-)
Nech jí tam a přikup samce:-))
Nějak mi utekla velikost voliery....pokud je hodně veliká nevidím důvod proč tam nemít páry dva, pokud je menší..souhlasím s 204.249
Kategorie: Papoušci, téma: Rostliny ve velieře
To Alexandra: budu oponovat jelikož má ráda přírodně zařízenou volieru, tak jsem již zkoušela vše od jehličnanů, větví s listama, mega drny (nelíbí se mi totiž "betonárka"),jenža po čase je nutné vše vyměnit...pokud to chce mít člověk fakt hezký, tak to znamená co měsíc plundrovat les....keříky, drny, větve s listama a přes zimu? Co tam dát aby to vypadalo pěkně? Momentálně mám ve zkušební době tři umělé závěsy (filodendron) ve volieře, dva píchlé jako trsy v kulatině smrku a jednu ve výšce očí mezi budkama. Sranda ovšem je,že mi i ty umělé listy vrabčáci oštipují, dobré je to, že se do toho schovají a chrápou v tom v noci.Takže bych se umělotině nebránila, ale....musí se to umět vybrat a instalovat s citem...ale asi stejně za čas ji očešou:-))
Kategorie: Papoušci, téma: Bednová klec dřevo nebo plast?
Chtěla bych se zeptat drobotinářů, kteří mají prcky v bednových klecích.Chci si nechat vyrobit klec 100*50*v:70cm bednového typu,dopředu mřížku.Výrobce dělá z bílého lamina, tedy nepoužitelnou ven přes jaro,léto, podzim,z OSB desek nedělá.Leč nabídl mi, že mi klec vyrobí z plastu.Dobře se čistí, výhodou je , že může být venku.
Stále váhám, dřevo je dřevo..vy co bednové klece máte..napiště své postřehy,připomínky, výhody a nevýhody.Vychytávky, ev. na co nezapomenout? Budka bude uvnitř (1-2 páry zebřiček), misky na zemi, plastový šuplík.....hlavně přivítám fotky. Net mám "sjetý "ohledě bednových klecí celý,leč pro mě je to málo..stále mám pocit, že mi uniká něco podstatného....jako zelenáči :-)).Díky za postřehy....
Kategorie: Papoušci, téma: Určování pohlaví kyvadlem
A nezapomeňte na nit bílou! A také se nejdřív kyvadla zeptat zda vůbec s ním smíte komunikovat.Není každému dáno a povoleno využívat tyhle praktiky...
Kategorie: Papoušci, téma: DOTAZ: Umístění bidel
Škoda, že nemám foťák..našla jsem v lese kus kulatiny ze smrku, ze kterého šly na tři strany silnější větve cca 4.nechala jsem si tu kulatinku rozpůlit a tu půlku s těma větvema (délkově upravenýma) přimontovala na stěnu.nezabere to moc místa. Nu a pak jsem viděla fotku, kdy chlápek vzal kmínek od břízy do ní v různých vzdálenostech provrtal díry skrz a do děr strkal nové větve, buď rovnější pro posed nebo vrbu pro okusování.Nahoře měl očko a celý knínek zavěšoval od stropu dolů..také to moc místa nezabere a je to variabilní.Jinak z vlastní zkušenosti: rádi sedávají v horní části voliery.
  • Obrázek
Kategorie: Papoušci, téma: andulky
Budu mluvit ze své zkušenosti:pokud chcete mít volieru barevnou a v ní dost živo na pozorování, je dobré mít andulky pohromadě. Na co ale narážím, je spárování a potřeba si označit páry barevným kroužkem a mladé tou samou barvou,abych ev. nenabídla sourozence jako příští pár.Také se trochu hůře kontroluje zdravotní stav v hejnu.Ale podívaná je to prímová je společné volieře...
Kategorie: Papoušci, téma: TRÁPÍ VÁS VODA?
Také držím palce, psala jsem vám email.Došel? Víte o někom?
Kategorie: Papoušci, téma: Práce u papoušků
Popřemýšlela jsem: co mě moc nebaví je čištění misek, hlavně ty na vodu.
Kategorie: Papoušci, téma: Budky
Tuším, že už na ifauně vám někdo odpověděl:-))
Kategorie: Papoušci, téma: Voliéra - tropický prales
Tak já se přidám...s umělýma kytkama mám již zkušenosti u andulek a korel..sice se dobře čistí teplou vodou a hezky vypadají ..ale jejich košatost trpí tím , že i přes to, že ptáci mají dostatek větví na "okus"..na "hraní", bezinku, vrbu aj., tak i přes to oždibují listy umělých květin.Po použití za 3 měs. mají trsy holé "větévky odhsora, spodek zatím odolává.Každý den uklízím umělé listy do popelnice.Až bude foťák vložím foto...Jinak i v umělých kytkách se naučili trávit noc:-))
Kategorie: Papoušci, téma: Kartonové budky
Máte s nimi někdo zkušenost? Podělte se..ev.kde nakupujete do zásoby.
pro 205.....vy je asi neznáte, co? Proč tedy tak hloupoučce reagujete? Jsou z tvrdého kartonu než bývá běžné, cena se pohybuje okolo 30-50kč, dá se do nich vložit dřevěné dno s důlkem, po použítí se dno vyndá ,vydezinfikuje a budka se recykluje.Mě zajímá názor těch, jež to používají..nikoliv těch, jež o tom nemají ani ánunk.
Jinak pro zajímavost:http://www.mandrilla.cz/article/ptaci-budka
Tome, můžu poprosit o kontakt na email, kde jste je sehnal? Vyzkouším sama a uvidím:-)) co a jak...Díky.
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 141 - 160 (celkem 988)