Aktuálně: 5 599 inzerátů168 340 diskuzních příspěvků17 659 uživatelů
kralovak
kralovak (266 příspěvků) 21.01.2012, 21:41:01 xxx.xxx.227.40
Dobry den..chcel by osm si zaobstarat chovny parik kaciciek mandarinkych...len je to u nas dost problem zohnat...nenasiel som dokonca ani len ceno po com ide taky parik....prosim vas ak ma dakto daky kontakt na niekoho kto ich ma na predaj,alebo ake kolvek zaujimavosti o nich,alebo rady vrele privítam.... dakujem.
kralovak
kralovak (266 příspěvků) 04.12.2011, 10:42:46 xxx.xxx.227.41
Prosím vás je to dost daleko... neviete daky kontakt,pri kom by sa dali objednat alebo aj respektívne doviest?? a neviete po com idu u naS?? ak by stemohli dali by ste mi emajl? cchel by som sa svami porozpravat este ohladom tohoto duhudakujem moj mejl: milan4612@azet.sk
kralovak
kralovak (266 příspěvků) 28.11.2011, 22:11:47 xxx.xxx.227.52
Chapem vas... u nas na SVk sa to biere tak,ze kazdy,kto chova nad 5 ks nejakych zvierat sa berie za farmára ... je jedno ake zvierata,,mozete mat aj 5 škrečkov... takze v takomto pripade by to mohlo byt...ale viete co ....u nas na dedine hodne ludi chova apson minimalne tie slepice a drubez, a nemaju stym ziadne problemy...dufam ze u vas to nebude zvlast rozdielne.... ale tak skuste sa spytat dakych ludi co stym maju viac skusenosti..skuste napr.pána Míla Stehlíka ,on by vam vedel povedat ...a poradit .
kralovak
kralovak (266 příspěvků) 27.11.2011, 21:40:15 xxx.xxx.227.51
TAk zalezi ci chcete chovat len pre potrebu alebo aj s oblubou a lásky k chovu..Ked chcete zacat z chovom,je dobre si vsetko predom premylsiet.(ci mate na to priestory,cas,a hlavne chut chovat).to sut ake dolezitejsie principy...myslim si ze to vrece pšenice co zozeru do minimalne pol roka aj dlhsie ze taka velka investicia neni.... u nas vrece stoji dakych 11€ cca dakych 320kč..+ ak budu v nejakom vybehu hoden potravy sinadju sami ..ako je trava, rozdne chrobaky,cervy...Je potrebne si priestor zabezpecit aj proti predatorom.. ako je kuna,jastrab alebo dokonca i potkany a tchory.... Aky druh? velka vacsina druhov znesie aj chladnejsie podmienky....najelpsie by bolo vybrat si daky druh co sa vam paci,a potom sa pytat ci je vhodny..ale u velmi velkeho % to bude v pohode:)...Nemate sa coho bat.. Len treba najst chut do toho..ved predca vam budu poskytovat napr.tie vajicka..bude zivsie na dvore..a za to sa im clovek odmeni napr.tym krmenim a laskou k zvieratam..... Je to z mojich skusenosti a mojich planov ked osm zacinal ...dufam ze daco z toho vyuzijete a ze vam moje rady apson trosicku pomozu:) Milan
kralovak
kralovak (266 příspěvků) 27.11.2011, 19:28:39 xxx.xxx.227.51
velmi peken vam dakujem..pozeral som,ze je dost poddruhov toho rozdnych sfarbení... prosim vas aka je toto forma?? chcel by soms i na jar zaobstarat presne taku formu aku mate vy. dakujem vam :)
kralovak
kralovak (266 příspěvků) 27.11.2011, 15:26:34 xxx.xxx.227.34
Dobry den..v jednom dvore som uvidel titeto"kury".. prosim vas co je to za plemmeno?? ma v niecom nevyhody? dakujem
Obrázek
kralovak
kralovak (266 příspěvků) 11.11.2011, 21:50:35 xxx.xxx.227.35
To vám gratulujem... je to pekné vidiet takto cely postup od vyliahnutia až po odspelosť.... uz ako spominala J.M. tiez by som sa rad pozrel na tie vajíčka..... toto plemeno sa mi velmi páči..a ked budu dalšie priestory tak bude patriť k okrase na dvore.... prajem vam vela štastia v chove.... :) ...tie foto nie su dobre. su priam skvele:).Milan.
kralovak
kralovak (266 příspěvků) 10.11.2011, 22:11:46 xxx.xxx.227.38
a tak zalezi aj kaeho mate stareho kohuta a ake su stare tie sliepky.... vieste bo mne ostali 2 sliepky a kohut....vsetko ma 3 roky... terz ale neviem co by bolo najvhodnejsie... ci kupit mlade sliepky..alebo im dat primerane stare....
kralovak
kralovak (266 příspěvků) 07.10.2011, 18:43:29 xxx.xxx.218.135
dakujem za radu.... len to je to... ze ej to dost obtiazne... tieto kralovaky si dost agresívne pocas parenia.. aj mnozstvo ukrytov ktore mali sliepky pred nim pocas parenia nezabranilo tym stratam...jemu stacia 2-4 presne dobnutia do hlavy a bolo po sliepke.... aj do volery je tazke chodit (krmit,menit vodu,.......).ked sa pari ja tam idem len v hrubej vetrovke.. ked by soms a otocil chrbtom abo spustil z oci hned ho mam na chrbte.. .to je na kralovakoch najhrosie..oni to maju v povahe..ale je pravda ze nie kazdy kohut je rovnako ovplyvneny genmi..daktory je agresivny viac daktory menej......
kralovak
kralovak (266 příspěvků) 06.10.2011, 21:40:47 xxx.xxx.218.140
dobry den,,,, chcel by som sa opitat ak by mi vedel dakto poradit... chovam bazanty kralovske.. ale na jar pocas parenia,mi kuhut zabil 2 sliepky... a terz by som mu chcel dokupit aspon 1-2 ..ale chcem sa spitat co stym nebude daky problem..napr.ci ich kohut abo sliepky prijmu,ci ich budu tolerovat napr......dakujem za odpoved..Milan.
kralovak
kralovak (266 příspěvků) 25.12.2010, 15:51:10 xxx.xxx.218.129
dobry den.dneska som si vsimol, ze moj kohut kralovaka,majedno kridlo izsie druhe ma pekne polozene na tele,a druhe ma nizsie cim to mohlo byt sposobene?moze z toho uhynut??moze to byt sposobene nejakym narazom??dakujem...letat celkom vie... dakujem za odpovede predom.
kralovak
kralovak (266 příspěvků) 25.12.2010, 12:23:48 xxx.xxx.218.133
Prajem vám Veselé a štastné vianoce ,vela radosti a uspechov ako v zivote,tak i v chove.A štastny novy rok!!!Milan Kováč.