Kategorie: Papoušci, téma: andulky
Je letos nějaké divné období.Taky minule mi vylítlo přes 30 mladých od 4 pár a ted jen 4 mladé z mnoha vajec.Ale tak je ještě brzo mám nové vejce které jsem nezkoušel tak uvidíme co bude v druhé snůšně.
Luke112 Luke112 822 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: Korela - hnízdění ?
Dejte do voliéra další samičku a když staří stejně nezahnízdí zkuste je dát ty mladé ptáky pryč z voliéry.NEbo zkuste zpetřit stravu.Nabídnout více budek- různých tvarů, velikostí atd...A když ani to nezabere tak třeba ptáci nemají chut khníždění a budou vám hnízdit zas až příští rok.U ptáků je to různé.Můj pár korel minulou chovnou sezonu- paráda.A ted?-Ubohost.Hrůza a děs.Každá chovná sezona není stejná.Jednou se ptákům náramně daří a po druhé zase ne- je to různé.NEjdůležitější je ale mít trpělivost.Přeji mnoho ůspěchů - Lukáš.
Luke112 Luke112 822 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: jak rozeznat Korelky
Mám kamaráda chovatele a ten používá budky o velikosti jen - 31,8 cm x 20 cm x 21 cm - (D x Š x V).A v takovéhle budce odchovává na ráz i sedum mladých!Já používám větší budky ale ted chci zkusit i tyto malé....A jaké máte barvy korely? Jo a ta korela pestrá opravdu neexistuje.Je jen Korela chocholatá nebo Rosel pestrá.
Luke112 Luke112 822 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: Korela - věk
Dá se to poznat tak že mladší sameček projevuje více aktivity a starší už není tolik aktivní.Mladší sameček víc pečuje o peří kdežto starší sameček už tolik o peří nepečuje.A mladší sameček o trochu víc sní než starší sameček.
Luke112 Luke112 822 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: Korela snaší vejce, co s tím?
Hlavně jí vejce neodebírejte když ještě snáší.Odeberte až nebude snášet.A když bude mít tak sedum vejic tak jí dvě odeberte aby snůšku lépe obsedla a zbytečně se nevysilovala.
Luke112 Luke112 822 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: agapornis x senegalec x aymara
Já bych z těchto tří druhů doporučil Aymaru.Je velice tichý, milí, hodný a snadno ochočitelný a skoro neklove.Na děti by byl také hodný.Na chov je aymara nenáročný vyžaduje minimum.Cena aymary záleží na mutaci a štěpitelnosti.Mám párek aymarů(modrý x šedá) (štěpitelnost nevím) a stály mě každý 500 Kč.Potom jsou přírodní mutace ty jsou jen za 500 a něco kolem.Za to mutace lutino, albino,kreme ino a edged jsou už draší.Některé mutace edged stojí i třeba(jeden pták) 2000Kč.Potom jsou mutace jako zlaté, stříbrné, atd..Tak ty jsou už dost drahé.Ale říkám já bych vám rozhodně doporučil Aymaru pruhovaného...Přeji mnoho ůspěchů v rozhodování atd...
Luke112 Luke112 822 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: Korela pestrá
Korela se nudí.Dejte jí nové hračky at se má čím zabavit.To že křičí v noci je potom normální.Korela vám dává v noci najevo že se ji nechce spát a že má mnoho energie.Nebo místo hraček(ale ty tam dejte tak jak tak) zkuste koupit samičku.A mělo by to přestat.Napadlo mě já vám dám příklad -zkuste jeden být jen zavřený doma nic nedělat jen ležet na gauči a jíst a pít a uvidíte jestli se vám bude chtít potom spát(a zkuste to dělat třeba týden a pak uvidíte jak se korela cítí).S Pozdravem Lukáš
Luke112 Luke112 822 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: Pohlaví rozel ,prosím pomozte!
To je pravda co je to za dotaz?Jak máme pozna zda se jedná o pár?když tak mi fotku pošli na mail a já ti řeknu.
Luke112 Luke112 822 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: Nechtějí příjmout své mladé
Já bych ho skusil dát do budky co udělá samice.Počkat, a jak se samice začne ohánět po mláděti a žačnou se být tak bych mládě vzal a staral bych se o něj.A nebo ho vemte zrovna ušetříte si tak mnoho starostí a mláděti také.ale jestli otec mládě krmí není důvod ho dávat pryč jestli ne tak ho vemte.Já sem měl andulku která když vyletěla z budky tak ji samec nechtěl krmit ale andulka přišla na to že když se vrátí do budky tak dostane najíst a pak může letět zase zpátky ven do voliéry...
Luke112 Luke112 822 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: Páření korel
Já bych je rozdělil po párech do dvou klecí.A každému páru bych dal budku.Ale hlavně je důležité aby se ptáci neviděli ale jen slyšeli.A když samička která přebrala samečka se nebude chtít pářit s tím druhým tak dejte klece tak aby se korely ani neslyšeli. Když tak midejte vědět na mail jak to pokračuje.
Luke112 Luke112 822 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: druh rozely
Ano souhlasím je to Rosela petrá mutace rubino
Luke112 Luke112 822 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: 0> Agapornisové <0
Já bych je nechal dokrmit a pak až přemísil.I když někteří chovatelé papoušky normálně přemistují když mají mladé nebo vejce.
Luke112 Luke112 822 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: PYRURA a AGAPORNIS
Jo můžete je dát spolem.Ale musíte je opatrně přivykat(na sebe)
Luke112 Luke112 822 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: sépia?
Tu neuděláte protože ta se dělá z ostatků mořské sépie(chobotničky).
Luke112 Luke112 822 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: Rosela hniezdi
Rosely pestré jsou pohlavně dospělé přesně v 12tém měsíci života.samice většinou samce ignorují a pak nakonec se chců pářit.Ale já bych jim dal ještě alespoň o jednu budku víc.
Luke112 Luke112 822 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: příbuzní - chov ?
No někdy se stane že se spáří ak dyž už se spáří tak mláďata nejsou v pořádku.Jako i lidí když jsou spolu příbuzní a mají spolu dítě (až na nějaké) které je postižené....
Luke112 Luke112 822 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: Vylétla z budky a nelétá
Možná je na létání moc mladá dejte ji zpět do budky a počkejte co bude dál a pak dejte vědět na mail Luke112@seznam.cz
Luke112 Luke112 822 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: sépia?
Tak to by i mě zajímal ten recept jak ji vyrobit.to by mě zajímalo jak to udělat.A zkusil bych to udělat a uviděl bych jestli by byla lepší nebo horší něž kupovaná sépiová kost.
Luke112 Luke112 822 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: andulka v ohrozeni
Teoretickou šanci má pokud se hýbalo potom co jste vejce rozbil a jak ste mládě dal do budky tak tam vletěla samice tak má teoretickou a i mlaou praktickou šanci že přežije(pokud je tedy živé).Mě se stalo to samé jenže mládě ještě mělo nějaký ten den nebo pět do vylíhnutí ale já ho přesto umístil k dalším mládatům do budky.Mládě nepřežilo protože mělo v sobe díru ale jinak by si myslím přežilo.
Luke112 Luke112 822 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: Rozela - cena
Vím že někteří chovatelé prodávají rosely rubino třeba za 1500,- ale někteří třeba i za 2500,- takže ceny jsou různé ale nějak kolem těch dvou tisíc se pohybují...
Luke112 Luke112 822 příspěvků
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 20 (celkem 822)