Aktuálně: 5 089 inzerátů172 536 diskuzních příspěvků17 717 uživatelů
Stokr4252
Stokr4252 (9 příspěvků) 02.05.2010, 18:11:59 xxx.xxx.0.179
Jak se vám vede ochočovat papoušky jako domácí mazlíčky?? máte-li možnost přidejte zde také foto příkládám několik fotek mého paouška OZÁKA kterého jsem si ochoči a z ůplně divokého ptáka se stal můj mazlík ktaerý přiletí na hlavu na rameno, ruku.... Pochlubte se taky.. :-D
Obrázek
Stokr4252
Stokr4252 (9 příspěvků) 06.02.2010, 10:08:59 xxx.xxx.0.179
Dobrý den mám papouška alexandra malého a chtěl bych se Vás zeptat na následující 2 věci . takže za 1, papouška "Ozáka" jsem si už docela slušně ochočil teda aspon vzhledem k tomu ze jsem ho koupil ve zverimexu uplne divokyho ( ted uz prilitne na rameno popiskavá mi do ucha občas přilatí i na ruku ...) ale bohužel začal být agresivnější na ostatní členy rodiny a ja nevím čím to je...:-( prý k nim normálně příjde ( kdyz je v kleci ) a oni mu chteji dat neco dobreho a on pribehne a stiskne je ale vyrazneji než je tomu zvikem... a prý to doost bolí - bohužel jsem si všiml že je takový agresivnější i na mně ale jen trochu bohužel nevím čím je toto jeho chování způsobeno a tak se obracím na Vás... a za 2, kdyz si zvykl na svou klec tak asi po 8 měsících co ho mám sem mu dokoupil do klece další misku menší než ty ostatní na takový ten písek co potřebuje pro lepší trávení ale vždy de a tu misku vyhodí na zem ... což si myslím že je docela škoda protože ten písek přeci potřebuje nee ??? Tak předem děkuji za vaše rady.
Stokr4252
Stokr4252 (9 příspěvků) 20.12.2009, 09:37:59 xxx.xxx.0.179
jee mooc vam vsem dekuju s tim zverimexem si teda taky myslim ze to nebude pravda jak rikaj nekteri lidi uz sem to psal i v 1 prispevku tady, si myslim ze se da ochocit uplne normalně ale prece jenom to chce cas, já vím nechce to pospíchat, ale neznáte přece jenom nikdo nejaký fígl jak ho na tu ruku naučit tak aby se nebál to s tou dekou se mi ted uz zda dost drastický tak ja newim no. Jednou jsem zkousel nedat mu nazrat do klece ale poustel sem ho ven aby se nazral jenom tak ze mi prostane na ruku- ze bys e jí pak jako nebál- (chtel sem delat tri dny ale nakone mne rodice ukecali at mu dam normalne nazrat - asi po dnu :-( ) docela mne to mrzí protože z tý ruky žral celkem slušně a tak si myslím že by se moh naučit nebat ty ruky docela rychle tak ja newim . dík za rady
Stokr4252
Stokr4252 (9 příspěvků) 14.12.2009, 18:49:36 xxx.xxx.0.179
Dobrý den mám takovou prosbu:
Mám papouška Alexandra malého. Bohužel jsem si ho koupil v obchodě se zvířaty ( pro mně petzcom) - podle toho co jsem se docetl na netu uz bych si ho tam asi znovu nekoupil - nadruhou stranu si myslím ze zrovna toho myho se ty key nejak netykaj. ozaka mam uz tak cca pul roku mam pro nej stredne velkou klec ale chceme mu udelat takouvou do pokoje jako je treba pro velke ptaky a urcite ho budu poustet. stalo se mi taky jednou ze sem si s nim vecer hral a zapomnel sem mu tam dat karabinu on klec rano otevrel a ulit mi ale jen se parkrat proletel a ja ho nasledne nalakal do klece na kus jablka. Od té doby ho pouštím ven z klee naučil se mi přistát na rameni i na ruce ale kdybych si ho chtel vzit tak mi na ruku nevleze ani na to rameno. vzdy tam pristane na ruku jen kdyz tam ma neco dobryho a na rameno uz i jen tak. strašne se ale porad boji lidske ruky a taky se mi nelibi jak ho musim porad na neco lakat do klece. Chtěl bych se este taky zeptat jestli se da papoušek koupeny v petzcomu achočit jako ručně dokrm. papouch .
Děkuji za va še odpovědi