Aktuálně: 5 056 inzerátů173 236 diskuzních příspěvků17 739 uživatelů
fylip
fylip (1289 příspěvků) 27.09.2013, 17:10:33 xxx.xxx.162.247
Paní nepsala, v jaké míře je oškubaný a pokud není úplně holý, určitě bych to zkusil. Ne vždy to je nezvratné a pokud se začal škubat z nedostatku času, tak bych to zkusil určitě. Pokud se mu budou dostatečně věnovat, najdou si k němu cestu a poskytnou mu dost rozptýlení, dal bych mu šanci na uzdravení. Sammozřejmě to není 100%-ní, ale za zkoušku to stojí, minimálně já bych to zkusil. To, kolik mi je let sem prosím nepleťte.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 27.09.2013, 14:35:29 xxx.xxx.162.247
Dobrý den, je to těžké, ale pomoci se dá. Je pravda, že eklekti jsou na to poměrně nároční, ale jde to. Zkuste napsat Panu Zárubovi, ten takto zpravil oškubanou Aru, tuším, že žlutokrkou, ale věnoval jí maximální péči a měla perfektní podmínky, v některém čísle Fauny, nebo Exoty byl podrobně popsaný jeho postup.
Obrázek
fylip
fylip (1289 příspěvků) 21.09.2013, 23:35:13 xxx.xxx.2.3
Ano, může tam být. Sám jí už v takových to voliérach, jak popisujete mám na zemí asi osm let a není na ní znát nic. Mám tam ale větší sílu, než mám na mezistěny. Výhoda je velmi snadné omývání. P. Šiška, je, opravdu paráda! :) Prijeďte se podívat, já už jsem u Vas byl dvakrát. :) Jste na řadě. :)
fylip
fylip (1289 příspěvků) 16.09.2013, 20:26:40 xxx.xxx.162.247
Pane Šiška a P. Vojtěchu, děkuju, potěší to. :) Na mezistěny jsem použil vodovzdornou překližku, už se mi perfektně osvědčila, v jednich voliérách jí mám na zemi téměř deset let, perfektně se omývá, ani trošku se nerozleze a je opravdu tvrdá. V těch samých voliérách jí mám už téměř rok a půl na mezistěnách pro amazónky a vousáče a není na ní nic ani odštípnuté. Vyrábí se ve více silách, já jsem použil sílu 9 mm, šířka tabule je 125 cm, délka 250 cm a cena za tuto tabuli je normálně kolem 1050, taťka jí má za 770 Kč / tabule, protože z Jafholtzu bere všechen materiál a má jedny z největších odběrů. Jinak dneska jsem dodělal i zbytek záletů, stačí zalištovat a pořádně vše zasilikonovat, aby neměli kde začít a celé voliéry mi během chvilky nerozebrali. :) Myslím, že potom už jen pověsím větve a do týdny můžu stěhovat papoušky. :)
Obrázek
fylip
fylip (1289 příspěvků) 15.09.2013, 22:19:18 xxx.xxx.162.247
Tak, včera jsme zase o hodně pokročili, namontované jsou tři voliéry, chybí jen poslední, pravá, chybí mi totiž jedna mezistěna, ale už je objednaná. Potom už to jsou jen takové drbky. Dnes jsem zavěsil ve výletech větve a hned to vypadá hotově. :)
Obrázek
fylip
fylip (1289 příspěvků) 13.09.2013, 15:06:21 xxx.xxx.162.247
Pane Šiška, díky za upozornění, už jsou zadělané. Jinak, nahoře už je položena i pohledová podlaha z OSB desek, na kterou se dneska dolepila v místě, kde budou voliéry dlažba. Jinak obklady už jsou celkově hotové, chybí jen zaspárovat podlahu a zítra se můžou montovat voliéry. :)
Obrázek
fylip
fylip (1289 příspěvků) 04.09.2013, 19:32:45 xxx.xxx.162.247
Ano, podporují, ale celé voliéry jsem platil sám. :) Samozřejmě kromě přestavby budovy, to bych asi neutáhl. Budova se ale měla přestavovat už dávno, kvůli nedostatku úložného místa, takže já jsem s voliérama "jen využil situace". :) Věděl jsem, že na internetu bych sehnal kladky, ale když to taťku napadlo takhle, nic se mi už nechtělo objednávat. V případě, že se to opravdu předře, stačí jednoduše po nějaké době vyměnit, ale nemyslím si, že by k tomu došlo. Jinak díky za pochvalu. Zrovna jsem vylezl z budovy na večeři, dokončoval jsem zateplení podlahy druhého patra. :)
fylip
fylip (1289 příspěvků) 02.09.2013, 22:10:54 xxx.xxx.162.247
P. Vojtěchu, pokud mi to rozštípou, tak půjde jen o plastovou mřížku, která stejně nic nedrží, důležitá je kovová "obruč" a pod tu se nedostanou. :) V případě, že do toho plastu opravdu tak půjdou, stačí mřížku odstranit. :) Přidávám další fotky, opět pokračujeme. :) Vnitřní zálety už jsou hotové, na fotce ale ještě chybí pravý bok a není sundaná krycí fólie z krmných pultrů, ale jinak chybí už jenom větve. Nakonec jsem se rozhodl pro mezistěny z vodovzdorné překližky, tak snad se mi to vyplatí. :)
Obrázek