Aktuálně: 5 046 inzerátů173 356 diskuzních příspěvků17 739 uživatelů
fylip
fylip (1289 příspěvků) 23.04.2013, 20:11:27 xxx.xxx.162.247
Ještě jsem zapomněl dodat ke kamenů,. jak se někdo ptá v posledním příspěvku. Znovu bych je asi nedal, ale je to rozhodně lepší, než hlína. S prvním pěkným dnem jsem je měl všechny venku, ostříkal jsem vapkou, hlínu vo voliérách jsem rozhrabal a kameny znovu naskládal, sice dost práce, ale bylo to jako nové. Kdybych ale dělal stejné voliéry znovu, volil bych nejspíš velké dlaždice, nebo zámkovku.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 23.04.2013, 20:09:13 xxx.xxx.162.247
Po delší době přispívám opět k eklektům. Venku už jsou asi dva týdny a zimu přečkali dobře. Pro špatný vzduch v zimovišti měli peří v trošku horším stavu, ale to se spravilo hned během prvního týdne na slunci a dešti a teď jsou více než 100%. :) Peří má perfektní barvu a lesk, stejně tak oba eklekti jsou v suprové kondici. Začal jsem podávat klíčené zrní, ovoce a zelenina byla pro mé eklekty dostupná i během zimy, takže tam se nic nezměnilo, ale mimo klíčené jsem přidal také vaječnou míchanici. Z vody jsem na chvíli vysadil optimin a acidmod a začal jsem dávat promotor, po vysazení promotoru začnu podávat opět dva předešlé přípravky. Do voliéry jsem umístil dvě budky, jednu kmenovou a jednu prkennou. Samice už zcela okousala otvor prkenné budky, viděl jsem jí do ní nakukovat, ale vevnitř zatím nebyla. Kvůli čemu ale hlavně píšu, Už asi tři dny je samec extrémně hlučný, stejně tak samice se začala ozývat více, než u ní bylo zvykem. Dneska jsem poprvé viděl, jak se samec před samicí předvádí, roztahuje křídla, ocas, prudce kýve a škube hlavou, neustále pochoduje po bydle, létá voliérou tam a zpět podle toho, kde jde zrovna samice a mimo to se s samicí i nahánějí. Když zrovna sedí vedle sebe, většinou po sobě sekají zobákama, během pěti minut ale sedí vedle sebe, probírají si peří a nebo si "něžně" hrají zobákama vybírají si z nich vzájemně potravu. Připadá mi, že jediné místo, kde samec nechá samici na pokoji je krmítko, tam spolu společně sedí jak dlouho samice chce a samec do ní ani "neprtne". Dneska jsem asi půl hodiny pozoroval, jak je samice zavěšená na pletivu, nad miskou s vodou, samec seděl na misce s tím, že samice vždy nabrala do zobáku vodu a nechala jí stéct do zobáku samci, toto probíhalo asi půl hodiny. Celkově jsem je teď pozoroval více, protože na zahradě, přímo naproti voliér přestavuju starší voliéry a dostavuju nové, takže jsem na zahradě odpoledne nonstop a vidím všechno. :) I když se máte soustředit na práci, vždycky Vám sklouzne pohled. :) Při této přestavbě se nadělá poměrně hodně hluku, ale eklekti se nenechali ani trošku rušit, dokonce jim nevadilo ani to, když dva metry od jejich voliéry dopadaly desky ze střechy přestavující se budovy a samec klidně krmil samici. Bal jsem se, aby to nerušilo i ostatní druhy při hnízdění, ale vousáči z budky nechtějí vylézt ani za nic, samice amazónka se také nenechá vyrušit a i přes kravál si škrábe v buce, tak uvidíme, jak to všechno dopadne, mladý eklektus by byla skvělá třešnička na dortu. :)ú
fylip
fylip (1289 příspěvků) 15.04.2013, 11:40:47 xxx.xxx.225.44
Tak jak to u Vás vypadá? U mě už jsou v toku oba páry vousáčů. Jeden, který u mě loni ještě nehnízdil už je venku nějakou dobu a do budky už leze asi týden, viděl jsem je už i při páření, druhý pár jsem dal ven předvčerem a zároveň jsem dal do voliéry budku, tento pár u mě už loni hnízdil a ještě ten den jsem je viděl pářit se a samice neustále leze do budky a zase ven. Tak co u Vás? :)
fylip
fylip (1289 příspěvků) 07.04.2013, 21:26:22 xxx.xxx.162.247
Nemusí zasednout až na poslední, ale dejte jí čas, zasedne až po snesení dalších vajec, možná na třetí, možná na čtvrté - pokud teda ještě bude snášet, předpokládám ale, že ano, u rosel nejsou dvě vejce moc obvyklé.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 01.04.2013, 20:49:07 xxx.xxx.162.247
Biker, to je stolárna od taťky, ale mám tam praxi i brigádu. :) Takové budky, jaké popisuješ mám taky, ale více se mi osvědčili na normální banty. Matuš, díky. :) Je to z přímo koupené spárovky, která nám zbyla tak jsem udělal takové rozměry, aby to bylo celé z ní a vyšlo to. :) Nakonec jsou vnitřní rozměry 28,4x28,4x85. :) Otvor pro vstup mám průměr 9,5 cm, to podle mně stačí. Začal jsem to dělat po obědě, takže ráno jsem normálně chodil polévat. :)
fylip
fylip (1289 příspěvků) 01.04.2013, 14:58:06 xxx.xxx.162.247
A poslední foto z dneška, jak to u nás asi vypadá. Jenom za včerejšek tady napadlo 40 cm sněhu a teď začíná znovu sněžit. Zrovna jsem shazoval z voliér sníh, protože je těžký, mokrý, a prorvat se to může hned. :)
Obrázek
fylip
fylip (1289 příspěvků) 01.04.2013, 14:55:46 xxx.xxx.162.247
A ještě něco. :) Před pár týdnama, jak už bylo tak pěkně, tak jsem vytáhl z voliér všechny kameny, které tam byly a ostříkal je vapkou. Šlo to dobře, kameny jsou perfektně čisté a znovu naskládané ve voliérách. :)
Obrázek
fylip
fylip (1289 příspěvků) 01.04.2013, 14:52:48 xxx.xxx.162.247
Potřeboval jsem udělat budku pro eklekty, tak jsem dneska vyhrabal nějaký materiál a dal se do toho. Práce zhruba na hodinu. Ještě není hotová, chybí mi banty na kontrolní otvor a musím navrtat bidlo před "vstupní otvor. Teď ještě, aby se v ní něco povedlo. :)
Obrázek
fylip
fylip (1289 příspěvků) 24.03.2013, 13:54:22 xxx.xxx.162.247
Takže minulý týden pro mě oficiálně začla stavba nových voliér, zatím, kvůli špatnému počasí, jen objednáním okének, ale i tak jsem z toho měl radost. Okénka jsou to jediné, co jsem zatím mohl objednat, u těch jediných jsou přesné rozměry už teď jisté. Objednal jsem je dřív, aby se mohla okénka rovnou při stavbě napasovat. Zbytek objednávky (voliéry, stěny, mezistěny) objednám až po přestavbě budovy, když budu znát přesné rozměry.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 03.03.2013, 18:50:52 xxx.xxx.162.247
Tak už se něco začalo dít i u mě, i když nevím, jestli to je tak dobré. Včera, když venku konečně vylezlo sluníčko a bylo opravdu pěkně, tak jsem viděl můj pár vousáčů, který má přístup ven 2x při páření. Tento pár budu přesunovat teprve do voliéry, v které chci, aby hnízdili. Navíc mají v polovině března přijít ještě velké mrazy, proto jsem chtěl budky dávat až později. Pár jsem k hnízdění nijak nenaváděl. Co si myslíte, mám pár přemístit do již letní voliéry a dát jim budku, nebo počkat? V voliéře, kde aktuálně jsou hnízdit nemůžou, celá budova se bude na jaře přestavovat.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 26.02.2013, 22:23:13 xxx.xxx.162.247
Marty, promiň, všiml jsem si Tvojí odpovědi až dneska. O závěšenem vnitřku jsem taky přemýšlel, nakonec jsem se ale rozhodl, udělat to tak, jak jsem popisoval výše, s tím, že to mám rovnou nachystané, kdybych to chtěl v budoucnu rozdělit na dvě voliéry nad sebou, jak píšeš, zrovna to mě totiž taky napadlo a vzhledem k mojemu omezení místem jsem to nemohl jenom tak zamítnout, spíš jsem to odsunul na neurčito a až budou peníze, třeba se dodělá druhá polovina klecí. :D Mezera na dvojité pletivo bude jen o sílu jeklu, takže 2 cm, z osobních zkušeností už vím, že to stačí. Pletivo na voliérách bude 19x19x1,45. Hodím Ti tady půdorys hned, jak ho budu mít. :) Dneska jsem s výrobcem myslím si v celku konečně vše probral, s tím, že míry se budou ještě měnit po přestavění budovy, změny ale budou v centimetrech, takže to nebude nic extrémního. Za těchto podmínek mi vyčíslil cenu 29 700 Kč. Tato cena je po slevě, kterou výrobce poskytuje během zimního období, já jsem jí ještě stihl, ale vzhledem k tomu, že už opět přibývá práce, tak tato akce už skončila. Zde jsou rozepsané ceny, co je za co. :) 4 x výlet 100 x 100 x 100 cm............12.558,- 6 x výlet okénko........................... 4.734,- stěna 250 x 200 cm - dvoje dvířka + krm. pult.... 5.284,- stěna 400 x 180 cm - čvery dvířka + krm. pult.... 7.116,- Celkem.................................................29.692,-
fylip
fylip (1289 příspěvků) 25.02.2013, 20:27:39 xxx.xxx.162.247
Tak já na začátek sezóny a to i u mých dvou páru "vousáčů" teprv čekám, oba ještě mají čas. Loni mi vousáči hnízdili až na jaře a úspěšné bylo až druhé hnízdění, které dokonce probíhalo až v létě. Nový pár, který jsou dokoupil později u předchozího majitele také začínal hnízdit na jaře.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 17.02.2013, 21:33:10 xxx.xxx.162.247
Dobrý večer, původně jsem Vám chtěl napsat, že ne, ale když jsem došel k velikosti voliéry, tak si myslím opak. Určitě bych do toho šel, možná bych dokonce přidal ještě něco, budky ale musí být co nejdál od sebe a krmení nejlépe alespoň na dvou místech, v době kdy půjdou páry do toku samozřejmě co nejvíce sledovat. Já mám na tuto sezónu také nachystaný takový "experiment" a to společný chov alexandrů vousatých a papoušků horských.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 17.02.2013, 11:37:40 xxx.xxx.162.247
Dobrý den, přikládám foto budovy, kde budou nové voliéry. Voliéry nejsou na výkrese ve 3D zakreslené, ale můžete si je představit podle čtyř okének v čele budovy. ¨Pod těmito voliérami jsou budou ještě "staré" voliéry, které tam jsou i nyní. Jejich okénka tam ale nejsou zkreslené, jsou ale po celé šířce budovy.
Obrázek
fylip
fylip (1289 příspěvků) 17.02.2013, 11:30:41 xxx.xxx.162.247
Dobrý den, myslím, že takový alexandr malý, vousatý, nebo rudohlavý si přes den v dostatečně velké kleci vystačí i sám. Navíc pokud budete mít pár, nepředpokládám, že by zůstaly dlouho ochočení a kolem druhého, až třetího roku života se stanou velmi agresivnimi.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 06.02.2013, 21:13:33 xxx.xxx.162.247
Takže opět trošku oživení. :) Amazónky mám opět v zimovišti. Teplota se pohybuje okolo 8 - 10 stupňů. Stále si spolu hrají, bříška už mají téměř čistě bílé. Asi týden už pozoruji, že se samice zdržuje v budce i během dne, zvlášť během krmení tam okmamžitě "zafrčí" a samec zaujme "ne zrovna přátelské postavení" u vstupu do budky, naparuje se, čepýří peří, oči se mu zužují. Několikrát jsem budku kontroloval, ale nic v ní není. Dnes jsem měl po dlouhé době možnost pořádně si samici prohlédnout mimo budku a když seděla vedle samce na bidle, tak se mi zdálo, že má o dost více svěšený ocas, tak uvidím, jestli z toho něco bude. Čeho se ale bojím je teplota v místnosti a případných problémů při snesení, co myslíte? Jinak jsou oba amazónci v perfektním stavu, opravdu krásní, velcí, od koupení extrémně zmohutněli a nemít barevně odlišné kroužky, tak bych ani nepoznal samce od samice, i když vím, který je který, velikostně jsou na tom naprosto stejně.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 06.02.2013, 18:29:15 xxx.xxx.162.247
Taky jsem přemýšlel, že bych ven dvojité pletivo nedal, máš pravdu, jde "jen" o noc, kdy stejně budou vevnitř, ale nakonec jsem se rozhodl dát ho tam. Už několikrát se mi chov bez dvojitého pletiva vymstil a znovu už to riskovat nechci. Přece jenom někdy večer je zavřít zapomeneš, nebo příjdeš domů pozdě a i ta chvilka po setmění stačí... Nakonec jsem se rozhodl, že ho tam pro jistotu dám, i když si připlatím. Levnější pletivo se mi už taky vymstilo a to tím, že opět začalo rezavět. Musela být nejspíš špatná jen jedna várka, kterou jsem dobíral na dodělání boční stěny, která naštěstí nejde vidět, ale jde o stejný tip pletiva, jako na zbytku voliér a jen tato boční stěna je celá rezavá. Zkoušel jsem jí natřít, ale vzhledem k tomu, že tam mám opět dvojité pletivo, jde to těžce a výsledek stejně nestojí za to. Co se týče OSB desek, tak jsem spokojený. Voliéry už mám postavené 4 /5?/ roků a zatím se nic nerozlézá. Venkovní strany mám napuštěné olejem, který je přímo na OSB desky a učinkuje proti povětrnostním podmínkám a na tento olej jsem ještě nanesl barvu. Napuštění se musí ale udělat hned po postavení, nebo ještě před montáží, aby to dřív nenamoklo. Pokud máš možnost sehnat vodovzdornou překližku za dobrou cenu, tak to z ní určitě udělej. Životnost je o hodně větší, než u OSB desek, dá se lehce omývat a je o hodně tvrdší, takže si s ní ptáci jenom tak neporadí. Já už jí mám na podlaze voliér 9 roků, bez vyměnění, jakékoliv povrchové úpravy, každý týden jí myju vodou, v létě vystříkávám vapkou a po umyti je jako nová. Nevýhodou je vyšší cena, ale fakt to stojí za to.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 06.02.2013, 16:04:40 xxx.xxx.162.247
63.182: Okna budou o vnitřní velikosti 30x40 cm, zateplená jsou dostatečně, známý je má také a nemá jediný problém. Napište mi na mail a já Vám pošlu kontakt na výrobce. Cone, to mě nenapadlo, díky za návrh, ale raději bych přece jen hliník, nevím, jak by to bez něj vypadalo a za druhé nevím, jak bych vyřešil dvířka- Do výletu se musím umět nějak dostat kvůli výměně větví atd. 59.175: Taky se to snažím udělat co nejlevněji, peněz nazbyt určitě nemám, jsem ve druháku, takže na tom jsme podobně, ale hliník chci z praktických důvodů a to těch, že je s ním lehká práce a hlavně nezrezaví. Už jsem zjistil, že ať natřete železo sebelepší barvou, vždycky zrezaví! A jak to potom vypadá? Jasně, dá se to přetřít, ale nikdy se nedostanete všude, ještě když máte dvojité pletivo, znám to z vlastní zkušenosti. A samozřejmě v neposlední řadě je pro mě i to, že to hezky vypadá, to pro mě znamená hodně, když už něco dělám, tak pořádně a pěkně. :) Vevnitř chci hliník proto, ať to mám všechno stejné, když už z něho budu dělat venek, tak i vnitřek. Na jaře bude hodně práce se samotným předěláváním budovy a takhle příjdou už jen hotové dílce a já je jen poskládám a namontuji. Navíc právě tím, že všechno vezmu od tohoto výrobce, bude cena za vnitřní hliník opravdu minimální. Určitě už sis všiml, že největší pálka na voliérách není konstrukce, ale pletivo a já ho budu mít venku všude dvojité, to to cena potom naskáče, nejvíc venku budou na všech výletech dvířka, to taky něco udělá... O mezistěnách jsem uvažoval ještě tak, že bych tam dal vodovzdornou překližku, která je víc, než jen tvrdá, nerozleze se a ptáci jí opravu neoklovávají, to vím z vlastních zkušeností, ale ta je na mezistěny moc tmavá. Každopádně díky za příspěvek.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 04.02.2013, 20:25:27 xxx.xxx.162.247
Jinak co se týče ceny, tak kdyby to někoho zajímalo, venkovní výlety mě vyjdou na necelých 14 000 Kč, za jedno okno budu platit 600 Kč a za každý otočný pult necelých 700 Kč. Vnitřní část ještě nemám naceněnou, ale určitě to vzhledem k tomu, že pletivo a hliník bude jen přední část a mezistěny budou z lexanu, bude o dost levnější, než venek. Díky tomu, že budu brát vše, kromě lexanu, který výrobce neprodává, od jednoho obchodníka, tak dostanu na celkovou zakázku ještě slevu 10%. To jen, kdyby chtěl někdo pro představu.