Aktuálně: 5 094 inzerátů172 543 diskuzních příspěvků17 717 uživatelů
fylip
fylip (1289 příspěvků) 04.02.2013, 20:16:51 xxx.xxx.162.247
P. Vojtěchu, děkuji za radu, tento "fígl" znám, ale u mě nebude moc platný, krmná chodba tam nebude. bude to řešené spíše tím typem, že voliéry budou zabírat asi 1/4 místnosti, zbytek je potřebný na uskladnění věcí, kvůli tomu se prakticky taky celá budova přestavuje, takže jsem rád i za ty prostory, které mi budou poskytnuté, snad to ale ještě o pár centimetrů přemluvím. :) Vlastně když tak přemýšlím, už jsem tuto možnost, o prodloužení krajní voliéry využil v zimovišti, kde mám aktuálně eklekty, amazónky a vousáče, které jsem stavěl asi před třemi lety. Jinak s tou Afrikou, taky se na to dívám takto, že se aspoň dostanou na vzduch, sluníčko, déšť, popřípadě v zimě na sníh. Přemýšlím stejně jako Vy, že většina chovatelů má tyto druhy právě jen ve sklepech, bez přístupu ven a toto je podle mně určitě lepší.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 04.02.2013, 19:20:43 xxx.xxx.162.247
Dobrý večer,na jaro mám v plánu stavět nové voliéry. Mám už nakreslené předběžné výkresy, protože voliéry budou napojené na "šopku", která se bude rovněž na jaře celá přestavovat. Půjde o čtyři výlety o velikosti 1x1x1m. Zavěšené budou na zateplené budově, s tím, že nejnižší část voliér bude asi 3m nad zemí. Objednané už mám i těsníci okna na otevírání přes kladku a ocelové lanko, objednal jsem jich šest, abych dal ta samé i na starší voliéry dolů, když už to dělám, aby bylo všechno stejné. Pod těmito výlety budou napojené "staré" voliéry, které už několik let používám. Výlety budou z hliníku, s výrobcem už mám vše zajištěné. Z nových voliér se budou moci ptáci schovat také dovnitř, do záletu, u kterého ještě nemám přesné rozměry, ale budou nejspíš podobné, jako venkovní části, akorát s výškou 2m, víc se posunout od délky mi místo bohužel nedovolí. Vnitřek mám promyšlený tak, že z hliníku s pletivem bude jen přední část celých voliér, bude to taková stěna po celé vnitřní šířce budovy a mezistěny budou udělané z lexanu. Na přední části každého záletu budou dvířka pro vstup do voliéry a otočný krmný pult o třech miskách. Až na lexan mám všechen materiál, včetně krmných pultů a okýnek objednaný a domluvený u jednoho prodejce, takže celková cena bude po celkové slevě opravdu mnohem nižší, než jsem původně čekal. Pokud jste vydrželi u možná trošku nepřehledně napsaného textu, tak bych chtěl poprosit, jestli máte nějaké připomínky, tak bych je tady rád viděl, abych je nemusel řešit až později, za "chodu" voliér. Ještě doplním že všude na venkovních výletech bude dvojité pletivo a celá přední strana výletů bude oteviratelná, pro snadnější výměnu větví. V záletech budou budky zavěšené z venkovní strany. Tak to je snad všechno, sem s připomínkama. :)
fylip
fylip (1289 příspěvků) 04.02.2013, 13:28:09 xxx.xxx.162.247
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak jsou na tom u nás se zastoupením vzácnější druhy alexandrů, vzácnějšími mám na mysli alexandry duhové, smaragdové, holubí a dlouhoocase. Jak jsou na tom se zastoupením jak u nás, tak v zahraničí, také by mě zajímaly jejich ceny. Předpokládám, že nejlevnější a nejvíce zastoupení jsou alexandři šedí holubí, ale dal? O zbývajících druzích není ani tolik informací. Předem díky za odpovědi.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 25.01.2013, 19:55:10 xxx.xxx.162.247
Dobrý večer, u mě hnízdění probíhalo tak, jak by podle Vás mělo, to znamená seděla na vejcích jen samička, sameček jí jen krmil, sem tam s ní v budce zůstal, trvale ale ne. Nechal bych tomu být Vámi volný průběh, každý pár je individuální a pokud nebude žádný problém, bude to super.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 23.01.2013, 22:00:10 xxx.xxx.162.247
Dal jsem čisté hobloviny, doma máme velkou stolařskou dílnu, takže s hoblovinama nemám problém. První hnízdění mi kvůli nízké vlhkosti nevyšlo, při druhém jsem budku rosil a a ze tří oplozených vajec se mi vylíhly a byly odchované dvě mladé. Na jaře ale zkusím dát do budky vlhkou rašelinu, smíchanou s hoblovinama a snad bude vlhkost dobrá hned napoprvé.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 21.01.2013, 11:48:50 xxx.xxx.225.44
Letos jsem je prodal za 1 800 Kč/ks. :) Nebyla to nejvyší cena, viděl jsem je prodávat i za 2 000 Kč, také mladé, zároveň byly i nižší ceny, ale když jsem je viděl, velikostně nebyli nic moc. Všiml jsem si, že je u mladých vousáčů jsou opravdu hodně velké rozdíly ve velikosti.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 17.01.2013, 20:13:51 xxx.xxx.162.247
Stewe: Přidéj si mě do přátel a ukážou se Ti, mám všechno pro ty, které nemám v přátelích zablokované. Michale, jeden pár, který mi loni i poprvé odchoval jsem měl ve voliéře cca. 1,5x90x2 se záletem 1,30x80x2, teď je zimuji v menší voliéře, cca 1,5x1x1 (d,š,v). Drhý pár, který jsem koupil později jsem měl přes léto ve společně voliéře s horskýma a korelama, která má rozměry 4x1x2 a teď jsou v menší voliéře, opět spolu s horákama, protože tato voliéra má netemperovaný zděný zálet. Je to vlastně ta, v které přes léto první pár hnízdil. Na jaře opět přesunu oba páry tak, jak byly přes léto a snad se povede u druhého páru odchov ve společnosti horáků, uvidím. :)
fylip
fylip (1289 příspěvků) 17.01.2013, 20:13:50 xxx.xxx.162.247
Stewe: Přidéj si mě do přátel a ukážou se Ti, mám všechno pro ty, které nemám v přátelích zablokované. Michale, jeden pár, který mi loni i poprvé odchoval jsem měl ve voliéře cca. 1,5x90x2 se záletem 1,30x80x2, teď je zimuji v menší voliéře, cca 1,5x1x1 (d,š,v). Drhý pár, který jsem koupil později jsem měl přes léto ve společně voliéře s horskýma a korelama, která má rozměry 4x1x2 a teď jsou v menší voliéře, opět spolu s horákama, protože tato voliéra má netemperovaný zděný zálet. Je to vlastně ta, v které přes léto první pár hnízdil. Na jaře opět přesunu oba páry tak, jak byly přes léto a snad se povede u druhého páru odchov ve společnosti horáků, uvidím. :)
fylip
fylip (1289 příspěvků) 15.01.2013, 22:17:37 xxx.xxx.162.247
Mám tam dost fotek, víc než kde jinde. :) No, úplně kousek od Přerova ne, spíš kousíček od Opavy, ale když už pojedeš takovou dálku, můžeš to s Přerovem spojit. :)
fylip
fylip (1289 příspěvků) 15.01.2013, 21:28:17 xxx.xxx.162.247
Tak z Krknoš to máš ke mě trošku z ruky, ale kdyby jsi chtěl mohl by jsi to potom nějakou pěknou neděli spojit i s nedalekou burzou v Přerově. :) Ještě jsem ale letos nic neodchoval, takže je to hodně předběžné. :D
fylip
fylip (1289 příspěvků) 15.01.2013, 21:02:00 xxx.xxx.162.247
Zdá se mi, že u alexandrů putuje takový "mýtus", že hnízdí stejně jako třeba poicephalusi i u nás hlavně v zimě - není to pravda. Co já vím, tak většina chovatelů je odchovává právě na jaře, samozřejmě, když jim v zimě topíte, tak zahnízdí i v zimě. Mi loni zahnízdili poprvé tuším v dubnu a podruhé v červnu, ale nejsem si jistý, musím se podívat a napíšu Vám to tady. Druhý pár známému, od kterhoé jsem je loni koupil taky hnízdil na jaře. :) Stejně tak mi na jaře - v dubnu hnízdili alexandři malí, když jsem je choval a znám plno dalších chovaelů, kterým různé druhy alexandrů hnízdí na jaře, stačí jim k hnízdění v zimě neposkytnout podmínky a na jaře je zprávně nakopnout. Pokud se povede na jaře odchov a budete mít zájem, tak dejte vědět, mám dva páry a kdyby se náhodou povedl od obou, snad bych uměl sestavit nepříbuzné páry, letošní odchov byl opravdu nádherný. :)
fylip
fylip (1289 příspěvků) 15.01.2013, 20:44:22 xxx.xxx.162.247
Ahoj, pokud tam je při velkých mrazech opravdu tak -8, tak si myslím, že ano, mojí určitě netrpí, jde to opravdu poznat. A to je minulý chovatel ještě loni zimoval při nule. Každý večer se na všechny ptáky chodím dívat a dokonce ani nespí načepýření, tak jako u Austrálie třeba penanti, nebo horáci, to mě opravdu překvapilo.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 15.01.2013, 18:08:55 xxx.xxx.162.247
Matuš, parádní zimoviště, fakt bomba. :) Přidám informace o mých vousáčích. Jeden, můj původní chovný pár mám v zimovišti, kde jsou mimo ně ve voliérách ještě amazónci černotemenní a eklekti. Teplota v místnosti neklesá pod 10 stupňů. Po přemístění do zimoviště se u obou ptáků znovu objevil problém, s kterým jsem je koupil, protože pocházeli z bytu. Oba mají na zádech dost "suché" peří a celkově se mi zdá, že je nějak neumím dostat do 100% kondice, ve špatném stavu ale nejsou. Druhý chovný pár, který jsem zakoupil v létě mám na zimu ve společné voliéře s nevytápěným záletem, kde klesá teplota až k -8, podle aktuální venkovní teploty, spolu s horákama jedním párem korel. Tento pár je v 100 % formě a kondici, mají uhlazené peří, za celou dobu, co jsou v této voliéře - to je asi od poloviny listopadu - jsem je snad neviděl, že by seděli načepýření, neustále jsou venku, kde je o hodně větší mráz, hrají si ve sněhu, zakřičí si a celkově na ně má to, že se dostanou na vzduch a na sluníčko perfektní vliv. Nikdy bych nevěřil, že mezi těmito páry bude takový rozdíl, ještě vzhledem k zimovišti a nevytápjenému záletu. Navíc první pár dostává plnou stravu, to znamená mimo zrní i ovoce a zeleninu a to každý den, druhý pár ne, protože by ovoce okamžitě zmrzlo. Jen sem tam trošku dostanou. Nejspíš si jsou vousáči s alex. čínskýma podobní i v jiných věcech, než jen ve vzhledu. :)
fylip
fylip (1289 příspěvků) 15.01.2013, 17:55:21 xxx.xxx.162.247
Matuš, nádhera. :) Taky na jaře budu stavět, už sháním hliník a půjdu do toho. :) Výlety budu mít 1x1x1, rozměry záletů ještě nevím, budou ale delší, na vylétaní. Než začnu, tak taky sháním info. Nad mezistěnama uvažuju nejvíc, prosím Tě, na kolik Tě vyšel lexan? A jestli to víš, tak kolik platil kamarád za metr hliníku? Pletivo je připevněné nity? Ještě bych se chtěl zeptat, jak je to se sestavováním těch hlinikových profilů, je to složité? Nevypadá to tak. Určitě voliéry nenechám udělat, ale zkusím to sám, doma máme v dílně velkou formátovací pilu na které často řežeme i hliníkové uchytky, takže s nařezáním není problém, potom už "jenom" sestavit. Jak je to s těmi spojkami, nemůže to přece držet jenom tak, je na nich otvor na nějaký pojistný šroubek? Vůbec nevím, jak se s tímto materiálem na voliéry pracuje, tak kdyby jsi měl čas na trošku vysvětlování. :) Ještě mě napadlo, co máš na podlaze?
fylip
fylip (1289 příspěvků) 15.01.2013, 17:43:02 xxx.xxx.162.247
Orino, nemůžu souhlasit. Když jsem měl doma jako mazlíčka senegalce, také po asi dvou rokách začal štípat. Vždycky když štípl, zvýšili jsme hlas, nebo jsem mu pevně chytl zobák a zakýval hlavou. Po nějaké době se naučil, že štípat nesmí a už se to neopakovalo. Důvěru ke mě, ani nikomu jinému neztratil, klidně si nám sám lehl do ruky na záda a to je podle toho, co jsem se dočetl největší projev důvěry, odkryje všechny své nechráněné místa. Později jsem to samé dělal u eklektuse a také se odnaučil klovat a vydrželo mu to i do teď, když už je v páru. Když ho musím chytit, nedovolí si mě klovnout.