Aktuálně: 5 144 inzerátů172 490 diskuzních příspěvků17 716 uživatelů
Katerine
Katerine (4 příspěvků) 11.04.2010, 12:51:43 xxx.xxx.217.135
Ahoj ja mám staffbulla a viem aké to je, ked idete na prechádzku a ľudia Vás zastavia alebo už majú nejakú pripomienku-,,ach bože nepokúšema ten škaredý pes?Vyzerá dosť hrozivo!"Pri takýchto ľudí síce chytám infarkty, ale snažím sa im to trochu objasniť aké sú to jedinečné psy. Povesť tíchto psov je zlá ale naozajdstný obdivovatel alebo fanda či chovateľ týchto psov vie naozajstnú pravdu. Tieto psy sú nesmierne oddané a milujúce svojmu pánovi a rodine. Majú v sebe ohen, energiu a vysoký temperament. Média často rozširujú, čo nemajú a to je aj v tomto prípade. Ked som si pozerala agresívnosť plemien a največší počet napadnutí psa na človeka- rebríček bol takýto:
1.čivava, jazvečík
2.nemecký ovčiak
3.kokre
4.bojové plemená
To štvrté miesto je príčinou toho, že tieto psy vlastnia aj taký ľudia, ktorý ho majú ako image, chcú sa s ním pochváliť akého majú svalnáča predvedú ho kamošom a potom ho zatvoria do vytrínky alebo do kotca 1x1m a takýto pes s temperamentom sa môže zblázniť alebo si vyzúriť svoju energiu na niekom inom.(sama poznám takých ľudí no sú nenapravitelný).
ludia si myslia, že ludí napádajú len tieto psy.(mnoho ludí s ktorými som sa rozprávala o psoch a prekocili sme na temu boj.plem.psov ich odsudili jedným škrtom)Pritom človeka napadne aj retríver(bol aj taký prípad a ludia vyvrátili). Takže VžDY je chyba v majiteľovi a NIKDY v psovi. Aký pán, taký pes.Pes sa nezkazí sám, ale skazí ho človek.