Aktuálně: 5 139 inzerátů172 201 diskuzních příspěvků17 713 uživatelů
Katka K
Katka K (4 příspěvků) 16.11.2010, 17:35:18 xxx.xxx.152.123
To Alik: hysteri, čili přehnaná reakce na vcelku běžný podnět, vzniká nejčastěji při nedostečné duševní stimulaci psa. Domnívám se, že na tom, kolik Vám prošlo psů pod rukama záleží. Důležité je obé vzdělávání se ale je důležitá i praxe a tu bohužel níčím nenahradíte, ale neznamená to, že ten kdo cvičí psy např.30 let má patent na rozum a již se nemá co naučit, neopak. Mě zajímá psí etologie obecně nejen velkých plemen.Ohledně sedni lehni vstan za týden - je myxšleno při intezivním výcviku, pokud ano, mám nejspíše geniální psy, protože se jednoduší povel typu lehni, sedni, vstaň, ... při intenzivní práci dokáží spolehlivě naučit cca za tři až čtyři dny. Např. zalehávání předmětů na stopě stačilo mi, abch to čubě ukázala třikrát a od té doby zalehává vždy i do mokra, strniště, bodláčí,... Jinak jak už jsem řekla, ráda zajedu na seminář vedený zahraničním trenérem, ale pokud mám možnost jen jeho rady číst, beru je s rezervou, pokud nemám potvrzeno (např. ze znalosti etologie), protože je něco jiného psát o tom, jak cvičit a něco jiného je skutečně cvičit. I u nás bohužel nejdu mnoho kynologů, kteří se chlubí se spoustou přeučených psů, mnohými složený zkouškami, atd. ale skutečnost je trochu jiná. Něříkám, že je to tak zákonitě u všech, ale přeci jen opravdu věřím těm, co znám na vlastní "kůži". Tím nechci říct, že bych se snad nechtěla učit novým věcem, nebo novým postupům, naopak, jen bezhlavě nepřebírám cizí názory. Ohledně literatury na etologie doporučuji zakladatele etologie Kolnráda Lorenze např.: živit se psem není pod psa, nebo jeho žáka Trumlera: Tykáme si se psem, pak jsou na internetu k sehnání odborné články - v aj. (např. na sciencedricet)
Katka K
Katka K (4 příspěvků) 15.11.2010, 17:52:07 xxx.xxx.152.123
To Alík: Víte, hysterických psů jsem viděla už mnoho a vždy jej měli hysteričtí majitelé nebo majitelé, kteří se svému psu nevěnují, kdybyste si ten příspevěk přečetl/a pořádně, tak víte, že jsem psala, že je potřeba se psům věnovat, jinak je zaděláno na problém. A podle toho, kolik mu můžete obětovat pohybu si vybírat plelmeno. Pohyb potřebuje každý pes a neexistuje plemeno u kterého by to tak nebylo, ale některá jsou na pohyb a čas náročnější, než jiná. To jenom tak abych uvedla na pravou míru, to co jste evidentně špatně pochopil/a. Jinak je pravda, to co říkáte, ale jediné, čím argumentujete je to, co říká ternér psů v USA, takže soudím, že máte prvního nebo druhého psa a minimum zkušeností (ale mohu se mýlit). Osobně upřednosťuji etologické články v impaktovaných časopisech a zkušenosti výcvikářů (mimo svých zkušeností), které znám a znám jejich přístup ke psům
Katka K
Katka K (4 příspěvků) 26.10.2010, 18:59:08 xxx.xxx.152.123
výběr je velký, ale záleží na tom, co po psovi vlastně budete chctít. Bude-li to spíše miláčeka gaučák nedoporučuji jakéhokoliv teriéra, kteří jsou velmi nároční na pohyb a v neposlední řadě také bývají hodně tvrdohlaví a dominantní, což se při nesprávné výchově může projevit agresí, ničením věcí, hysterií apod. Naopak pokud chcete psa ke sportu, ale zárověň skladnéhi jsou vhodní knírači, jack russelové, ale i pudlo (nevýhodou je srst náročná na údržbu). zkrátka chce si to ujasnit, proč a na co psa chceme a pak už satčí vybírat vhodné plemeno, ketré se nám líbí i po stránce exteriérové.
Katka K
Katka K (4 příspěvků) 07.06.2010, 19:02:20 xxx.xxx.152.123
Na hlídání bych toto plemeno nedoporučovala. Jak jistě víš je vyšlechtěno zkřížením NO a vlka. Z vlka dostalo toto plemeno mimo jiné také plachost. Proto je těžké je naučit tzv. kousat a leckterý majitel Ti jistě potvrdí, že na trénink jsou vhodnější jiná plemena. ČV totiž raději zdrhne, než aby zaútočilo. Samozřejmě jsou vyjímky takovou je Ohnivák Z Molu Es, který má splněno řadu zkoušek včetně IPO 3. Navíc je toto plemeno obtížně socializovtatelné (oproti NO). Pravdou je, že vzhled připomínající vlka možná odradí případného zloděje. Povahou však toto plemeno na obranu a ostrahu všeobecně NENÍ.