Aktuálně: 5 091 inzerátů172 505 diskuzních příspěvků17 716 uživatelů
Plumosus
Plumosus (51 příspěvků) 29.01.2012, 14:26:31 xxx.xxx.99.35
Dobrý den, taky můžu potvrdit že zebřičkám, rýžovníkům, chůvičkám, pásovníkům dlouhoocasým a amadinám páskovaným stačí teplota okolo 10 - 13°C. Rýžovníci mi i při téhle teplotě momentálně hnízdí.
Obrázek
Plumosus
Plumosus (51 příspěvků) 13.01.2012, 08:45:35 xxx.xxx.99.35
Pokud máte nádherné a pennanty klidné, tak tam si myslím, že by vám umístění krmení problémy dělat nemělo. u alexandrů nevím, ty nechovám. Je docela těžké v tomhle radit, jak jsem psala už v prvním příspěvku je to o tom vědět co si ke svým chovancům můžete dovolit a na tohle si musí každý přijít sám, protože každý jedinec je jiný a co sedí jednomu nemusí sedět druhému.
Plumosus
Plumosus (51 příspěvků) 08.01.2012, 15:55:37 xxx.xxx.99.35
sunflowersman určitě můžeš :-) líbí se mi i droboť, mám zatím jen malou voliérku a už je jich tam docela hodně, takže na jaře plánuju na zahradě vytvořit pro ně větší voliéru. Zatím mám 3 páry zebřiček, 1 pár pásovníku dlouhoocasích, 1 pár hrdlořezek, 3 páry chůviček a 2 páry rýžovníků. chtěla bych k nim pak přidat papoušky nevhodné do chovu, mám doma bezdrápového alexandrina a během týdne si dovezu ještě papouška nádherného taky bez drápků od jednoho chovatele.
Obrázek
Plumosus
Plumosus (51 příspěvků) 07.01.2012, 00:25:20 xxx.xxx.99.35
Jak píšete člověk už se těší na jaro :-) U mě prolízajjí budky zatím jen Pásovníci, amadiny páskované, které jsem si před dvěma měsíci donesla. Tak jsem zvědavá jestli se jim povede něco odchovat. Rýžovníci sedí na posledních pěti vajíčkách z předchozích hnízd mi deset mladých už přepeřuje. Mám pár mladých přepeřených zebřiček, takže žádné velké odchovy, ale i tak mám radost, že se povedlo odchovat něco ve smíšené voliérce, mám ji spíš okrasnou než chovnou:-)
Plumosus
Plumosus (51 příspěvků) 15.10.2011, 18:08:46 xxx.xxx.103.48
Na exotě jsem byla v neděli a mám z ní docela smíšený pocit. Vím, že uspořádat takovou výstavu není snadné, ale byla jsem docela zklamaná. Někteří papoušci docela padali vyčerpáním, p. královským chybělo zadní bidlo, takže šplhali jen po pletivu nebo seděli na předním. Chování některých lidí bylo fakt na facku všude nápis nefoťte bleskem, během pěti minut jsem napočítala 15 lidí co s ním fotilo. Čekala jsem aspoň odezvu pořadatelu na jejich jednání, ale nic. Takže za mně vystavení ptáci super a díky všem kdo vystavili, ale pořadatelé mají u mě velké mínus.
Obrázek
Plumosus
Plumosus (51 příspěvků) 15.08.2011, 22:02:52 xxx.xxx.103.48
Dobrý den, pokud to lutino má ozobí fialové(ne klasicky modré) bez nádechu kolem ozobí do bíla je to samec, ozobí se nikdy nevybarví zcela do modra a zůstává fialové. U samic bývá bílé a v době hnízdění nebo zhruba v jednom roce může přejít do hnědé. Jinak z téhle fotky to vypadá na dvě samice.
Plumosus
Plumosus (51 příspěvků) 08.05.2011, 22:42:49 xxx.xxx.103.48
Dobrý večer. Zkuste jí nabídnout rozmanitější potravu ovoce a zeleninu, senegalské klasy, větve na okus ( pokud nepodáváte). Do vody zkusit přidat amivit na stres. Samice se může škubat z různých příčin (nuda, stres, chybějící vitamíny atp.)
Plumosus
Plumosus (51 příspěvků) 29.04.2011, 23:34:34 xxx.xxx.103.48
U nás R.lutina 7 vajec a sedí, barnardi límcoví 4 vejce, pennanti taky 4 vejce, u králováku samice hrabe v boudě, pomalu ji přestávám vidět venku. Loni měli dvě mladý tak se snad povede i letos. Jinak u zeber máme první mládě a amazoňani okukují boudu.
Obrázek
Plumosus
Plumosus (51 příspěvků) 14.03.2011, 12:45:32 xxx.xxx.103.48
Tuhle směs mám odzkoušenou a papoušci mi ji nebrali. Místo ní používám orlux pro andulky, kterou přisypávám do vaječné míchanice. Ta pro andulky směs 1kg přijde tak na 115 kč a 5 kg cca 500 kč.
Obrázek
Plumosus
Plumosus (51 příspěvků) 12.03.2011, 20:37:27 xxx.xxx.103.48
Tak prosím tě dál tyhle šmejdy nemnož, pochybuju o tom že se ti to nedostalo mezi nenakažené ptáky, když si je měl společně v jedné kleci.
Plumosus
Plumosus (51 příspěvků) 12.03.2011, 19:56:38 xxx.xxx.103.48
Na druhý stránce, druhá fotka. Andulce chybí letky a ocasní péra. Určitě už byla takhle už před vylétnutím z budky. Jestli se zdá že pírka dorůstají, tak časem opět vypadají a bude z něj jen nelétavý pták ( tzv. skokan) a ještě si tímhle nakazíš další andulky. Se nedívím, že jsi je dostal, dotyčný se jich chtěl prostě jenom zbavit. Foto není moje, je stažené z netu. Jen pro představu jak vypadá andulka s francouzským.
Obrázek