Aktuálně: 5 562 inzerátů168 363 diskuzních příspěvků17 659 uživatelů
Cairo.White
Cairo.White (80 příspěvků) 02.02.2012, 18:33:13 xxx.xxx.250.26
Dobrý den, když jsem se rozhodovala pro nového papouška, taky jsem váhala mezi aymarkou a papoušíčkem. Nakonec aymarka zvítězila (ručně dokrmená). Netrvalo dlouho a už měla pokojík prošmejděný, každý den se mnou seděla u počítače nebo pozorovala copak dělám, jenomže mi jí bylo hrozně líto, že je půlku dne sama, tak jsem jí po půl roce pořídila parťáka a v životě bych neměnila. I když jejich vztah vypadal zezačátku všelijak, dneska bez sebe nedají ani ránu. Ač jsou dvě, hluku opravdu moc nenadělají, rádi prozkoumávají a zkoušejí nové věci, nu a po celém dni se k sobě přitisknou ve svém stanu a chrní dokuď se nevzbudím nebo nezasvítí sluníčko. Takže za mě rozhodně doporučuji aymarky, jsou to suproví společníci a na to, jak jsou maličcí, se chovají jako velcí :)
Cairo.White
Cairo.White (80 příspěvků) 28.11.2011, 21:06:45 xxx.xxx.146.155
To je pravda. Klec máme blízko u okna, takže sotva letí vrány, už sebou trhá a utíká se skovat. V lidech je tento smysl potlačen, ale když se od předsudků, že to nejde, odprostíme, dá se s tím pracovat :)
Cairo.White
Cairo.White (80 příspěvků) 28.11.2011, 20:20:41 xxx.xxx.146.155
Dobrý večer, stalo se vám někdy, že se papoušek najednou zasekl? Mě právě nedávno. Normálně se krmil zrním, pak se zadíval na strop a ani se nehl. Tak jsem ho chvíli pozorovala, pak dala ruku do klece, nic se nedělo, tak jsem ho pohladila po zobáčku, nic, tak po zádech, taky nic - a to se normálně takto nenechá vůbec pohladit. Až to vyzkoušel přítel, a nastínil, že ho vezme do ruky, konečně začal papoušek reagovat. Tak by mě zajímalo, co to mohlo být, tohle se mi ještě nikdy nestalo. Že by se zasnil, zadíval (jak se občas stává i lidem) nebo mikrospánek?
Cairo.White
Cairo.White (80 příspěvků) 15.10.2011, 10:12:38 xxx.xxx.253.43
Ahoj, promiň, že nepíši přímo k tvému dotazu, ale mám otázku na tebe. Pročpak se vždycky podepisuješ jiným jménem pod svými příspěvky?
Cairo.White
Cairo.White (80 příspěvků) 26.08.2011, 15:58:45 xxx.xxx.250.26
Dobrý den, nemáte někdo zkušenosti s touto firmou? http://www.voliery-klece.eu/ Dlouho plánuju a přemýšlím nad pořízením nové větší klece pro moje aymarky a měla jsem i jednu vyhlédnutou, ale asi bude lepší nechat si klícku udělat na míru. Nemáte prosím nějaké tipy nebo osvědčené ze zkušenosti výrobce klecí?
Cairo.White
Cairo.White (80 příspěvků) 14.08.2011, 17:19:41 xxx.xxx.253.43
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli burzy 2. neděli o prázdninách jsou o poznání větší než mimo prázdniny nebo je to přibližně stejné?
Cairo.White
Cairo.White (80 příspěvků) 09.08.2011, 09:23:27 xxx.xxx.250.26
Stanislav Horák: Děkuji za odpověď. Pro mě je nejtěžší poznat tu míru, kdy je rostlina nebo strom neškodný a při jakém množství mohou nastat problémy. Asi to chce vypozorovat na ptáčcích, jak si s tím poradí a taky u toho přemýšlet, co jim člověk předloží ;)
Cairo.White
Cairo.White (80 příspěvků) 08.08.2011, 20:50:23 xxx.xxx.250.26
Dobrý večer, narazila jsem na zajímavý seznam nebezpečných rostlin http://www.poicephalus.eu/strava/nebezpecne-rostliny/ pro papoušky a docela mě to zaskočilo. Co si o tom myslíte vy? Opravdu by se všechny jmenované neměly dávat papouškům? Já jsem například první bidýlka měla z větví kaštanu a aymaříkům to viditelně neuškodilo...tak jsem z toho trochu zmatená, takhle to vypadá, že jim člověk pomalu nemůže dát nic :D
Cairo.White
Cairo.White (80 příspěvků) 03.07.2011, 18:53:59 xxx.xxx.253.43
Děkuju za pomoc!! Občas to opravdu není jednoduché určit o co se jedná :D U první fotky jsem si dlouho myslela, že je přejetá Photoshopem a takový papoušek neexistuje, ale jsem mile překvapená :)