Aktuálně: 5 206 inzerátů171 617 diskuzních příspěvků17 703 uživatelů
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 09.02.2012, 02:28:02 xxx.xxx.38.222
Ještě dodám - zarazila mě Vaše zmínka o chycení malé šelmy do podběráku při ošetření veterinářem. Už jste to někdy zkusil? Jestli ne, vřele doporučuji, je to zážitek a poučení do budoucna, že tudy cesta nevede, i když u toho budou asistovat další 3 lidi. Já mám pocit, že malé šelmy tak trochu podceňujete, to opravdu není dobré, když se člověk nenaučí základním věcem u malých šelem, jak to chce potom zvládnout u velké? A absolvovat několikaletý kurz b zoo, aby pochytal všechny "mouchy" v rámci chovu, včetně těch odchovů, není dost dobře možné.
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 31.12.2011, 18:23:21 xxx.xxx.38.222
Všem chovatelům a milovníkům zvířátek přeji do nového roku jen to nej nej ve všech oblastech života a radost ze svých zvířecích svěřenců.
Obrázek
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 15.12.2011, 01:51:32 xxx.xxx.38.222
Sikuraty? Snad surikaty, ne?V soukr. chovech už jich moc není, jsou náročné na chov a u většiny chovatelů se díky špatné péči vzájemně pozabíjely, jednomu zbyly z 12členné skupiny dokonce jen dvě, takže asi nepořídíte.
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 12.12.2011, 09:32:09 xxx.xxx.38.222
Snadno dostupná je kočka bažinná a k. amurská, ZOO zahrady ruší jejich chovy, protože jsou pro ně nezajímavé, ani zkušenější chovatelé o ně nemají zájem, ale pro začátečníka jsou to vhodné druhy. Pokud chcete něco opravdu malého, pak se dá sehnat i kočka arabská.
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 11.12.2011, 21:33:42 xxx.xxx.38.222
Nevím , jak Vy, ale já nechci být v jednom pytli s nějakou "množitelskou vší". A to nejen proto, že taková veš je pěkně vlezlá a štípe, stačí nakouknout na jiné weby....
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 11.12.2011, 21:18:25 xxx.xxx.38.222
Odpověděla jsem Vám na konkurenčním webu, ale zopakuji: jeden margay je v zoo Jihlava, jediný v republice a nedaří se ho dopárovat. Kočku mramorovanou nemá v Evropě žádná zoo a zahrady oba tyto druhy šelem marně shánějí. V soukromých chovech tato zvířata nenajdete pro jejich nedostupnost. Serval se dá sehnat buď ze zoo nebo od soukr, chovatele. Cena je závislá na prodávajícím.
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 09.12.2011, 19:25:43 xxx.xxx.38.222
Já se postojům ZOO vůbec nedivím, nedivím se ani tomu, že se na nás chovatele dívají přes prsty. Sama jsem zásadně proti flaškáčům a ještě více proti jejich "výrobě" kvůli lepšímu prodeji, to už přece nemá se skutečným chovem nic společného. Jistě, ten kdo to tak dělá, to bude obhajovat a ohánět se nesmyslnými rádobyfakty, že si to žádá trh a že je to v celém světě normální. Takovému nejde o zvíře nebo dokonce o pomoc přírodě při zachování druhu, ale jen o peníze. Já vidím chybu v tom, že se ZOO nezajímají více o soukr. chovatele a háží je všechny do jednoho pytle na základě několika špatných zkušeností s některými z nich. V podstatě jsou jim chovatelé dobří jen jako odkladiště zvířat, která už se jim nehodí na chov, takže kam s nimi jinam než do deponace k nějakému soukromníkovi. Dobří chovatelé tak doplácí na své horší kolegy. ZOO by měly mezi nimi rozlišovat a jejich přístup ve smyslu: tohle už se nám nehodí, tak se toho zbavíme" a šup stím támhle, ten měl kdysi zájem, to mi nepřipadá fér a kam se v tomto případě poděla ta zahradami presentovaná ochrana přírody a druhů vzácných zvířat?
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 09.12.2011, 18:51:17 xxx.xxx.38.222
Správně jste napsal, že je to u soukromníků o penězích. Kdo má dnes v době krize dost pěněz na to , aby zaplatil za zvíře z dovozu dvojnásobek ceny tuzemské? A to nemluvím o jiných problémech spojených s dovozem. Myslím, že tohle není dobrá cesta pro chovatele, je třeba hledat jinou.
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 09.12.2011, 18:42:32 xxx.xxx.38.222
Vím, na co narážíte, ale mluvme zde o chovatelích, ne o překupnících a těch , kteří chtějí na zvířatech vydělávat i jinými způsoby. To je na samostatné téma. Ne koordinátoři, ale lidi ze ZOO se dívají na chovatele přes prsty. Jak jsem už psala, málokterý soukr. chovatel se dostane do programu, a pokud už se tam dostane, tak má koordinátor jakousi záruku, že zvíře bude v dobrých rukách a nemá důvod pochybovat. Mezičlánkem mezi koordinátorem a chovatelem je ZOO, která vlastní konkrétní zvíře. Nemyslete si, že zahrady nemají s koordinátory problémy, jenže vrchnost se musí poslouchat. Jednoduše řečeno, chovatel je závislý u některých druhů zvířat na ZOO a ta zase na koordinátorovi.
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 08.12.2011, 19:45:58 xxx.xxx.38.222
Co na to říct? Máte pravdu. O ochraně přírody se více mluví než se pro ni dělá. Jedinou útěchou a zároveň nadějí nám může být to, že koordinátoři pro jednotlivé druhy zvířat se obměňují každý rok, tak budeme doufat, že se občas na tomto postu objeví někdo rozumný a vstřícnější.
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 08.12.2011, 13:34:19 xxx.xxx.38.222
Pane RZ, jsem ráda že se mnou souhlasíte, ale musím se trošku zastat lidí ze ZOO. Mnozí kurátoři i zoologové jsou ochotni změnit názor na soukromé chovatele, ale musí se vždy přijet přesvědčit o jeho chovatelských kvalitách na "místo činu". Své udělá i rozhovor, kdy má chovatel možnost prokázat, že má zkušenosti i nějaké ty vědomosti a tudíž není úplný trouba. Dále už je mezi nimi možná dobrá spolupráce. Tihle lidé by byli ochotni pustit do doukromých chovů leckteré zvíře(samozřejmě do chovů, které si prověří osobně), ale brání jim v tom koordinátor a já musím na jejich obranu říct, že ani oni nemají mnohdy kladný názor na konkrétního koordinátora a jeho činnost, jak to tak z různých ZOO poslouchám, tak koordinátorů, se kterými se dá rozumně domluvit je poskrovnu. Nevím, zda je za tím ješitnost, tu bych přisoudila spíš některým lidem ze ZOO, ale já za tím vidím spíš hloupost, kdy se nedomýšlí důsledky takového chování.
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 07.12.2011, 13:16:29 xxx.xxx.38.222
Založil jste velmi diskutabilní a citlivé téma. Jsme na webu o šelmách, tedy se pokusím nastínit, jaká je situace u těchto zvířat. Téměř všechny druhy šelem jsou v CITES 1 a o jejich osudu v rámci ZOO zahrad rozhoduje koordinátor pro danný druh(existuje pár výjimek). Antikoncepce se , pokud vím, u šelem nepoužívá, protože s sebou nese značná zdravotní rizika(namátkou neplodnost, potraty, záněty a nádory dělohy). Pokud je žádoucí odchov u konkrétního druhu, tzn. že mláďata je následně kam umístit, pak pár zůstavá dohromady, v opačném případě se rozdělí. Koordinátor rozhodne, do které ZOO mláďata půjdou. Když se ale ZOO rozhodnou na vlastní pěst spářit 2 jedince a není odbyt na jejich potomky, nastává problém pro ZOO, co s nimi. Zvířata z chovných programů soukromník nedostane, především u velkých šelem se tomu nelze divit.Koordinátoři mají strach z bezpečnosti. Nelze se jim divit, stačí si vzpomenout na nedávno zde diskutující Edit, která chtěla lva. Představte si , že by někdo takový dostal do rukou třeba levharta. Jedna věc je pořizovací cena zvířete a druhá vybudování bezpečného výběhu, aby zvíře nikoho neohrozilo na životě. Tam bude částka nepochybně vyšší než cena kotěte. Pokud jde o zabránění nežádoucího odchovu, naštěstí už dnes existuje i jiný způsob(poměrně nový), který je oproti klasické antikoncepci nesrovnatelně bezpečnější(nemá prakticky žádné vedlejší účinky) a schéma podávání je mnohem jednodušší. Sama jsem to využila u jedné ze svých šelem. Finanční náročnost se vyrovná běžné antikoncepci. Jde-li o malé druhy šelem, pak mají dle mého názoru koordinátoři máslo na hlavě. I ZOO si naběhly. Jako příklad uvedu rysy ostrovidy: před lety bylo v plánu navracet tato zvířata zpět do přírody, několik ZOO pořídilo pár a mláďata se pak porozdávala do dalších ZOO. Jenže úřednická mašinérie okolo návratu rysů do přírody byla tak obrovská, že se od tohoto původního záměru upustilo. Situace je teď taková, že ZOO už neví, co s mláďaty a koordinátor asi spí, nebo nechce vidět a slyšet. Zahrady by je daly do soukr. chovů, ale nemohou. Navíc, aby se u samic zachovala plodnost, musí se pářit. Je to začarovaný kruh. Zájemci o takové zvíře tedy nezbývá, než vstoupit do záchranného programu, aby měl naději, že ho v budoucnu získá. Tady je ale další problém - soukromý chovatelé jsou přijímáni jen ve vyjímečných případech. Podotknu, že vstup do záchr. programu s sebou přináší pro chovatele i nežádoucí podmínky, na které je málokdo ochoten přistoupit. Je to téměř neřešitelná situace a soukromníkům nezbývá než čekat až koordinátor dostane rozum. Některé ZOO využívají i jiné způsoby, pokud jde o narozená mláďata, ale o těchto jejich interních záležitostech mi nepřísluší se zde zmiňovat. Touží-li soukromá osoba po citesové šelmě , musí hledat zase jen v soukr. chovech.
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 28.11.2011, 18:52:59 xxx.xxx.38.222
Je miloučká a na 11 měsíců docela velká. I u nás se teď narodila koťátka barvou i srstí dost vzácná, osobně jsem se s takovými za 20 let chovu nesetkala, ale nejde o šelmy, "jen" o britské kočky. Přesto z nich mám radost a Vám přeji totéž s Inuškou.
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 27.11.2011, 16:44:19 xxx.xxx.38.222
Pro aunt(Edit):Chovatelů šelem je v republice tak málo, že se všichni navzájem znají. Lhát tady, že chováte oceloty a rysy, jen abyste se dostala ke kontaktu na chovatele lvů, je opravdu hloupé. Oceloty tady mají jen 2 chovatelé a Vy mezi nimi nejste. Nemáte ani rysy.V ČR je jediný chovatel, který chová zároveň rysy i oceloty a Vy to taky nejste. O šelmách nevíte vůbec nic a pídíte se po lvu. Uvědomujete si vůbec, co to znamená chovat lva? Žádný soudný chovatel Vám lva neprodá, protože s Vašimi vědomostmi a názory by Vás ten lev brzo zabil. Pořiďte si křečka a na lva zapomeňte.
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 27.11.2011, 16:23:59 xxx.xxx.38.222
Co internetové kavárny? Nebo kamarádi - ti taky nemají doma PC?Promiňte Edith, ale když chce někdo lva a shání kontakty na chovatele, tak si je sežene i když nemá doma počítač. To je opravdu hloupá výmluva. Vaše komentáře i otázky typu "čím krmíte šelmy" jsou na úrovni dítěte ZŠ. Když si chci pořídit lva nebo jinou šelmu, tak musím nejdřív o ní i o chovu něco nastudovat, což není dnes problém. Jestli si ale někdo koupí lva jen proto, protože se mu to koťátko "děsně líbí", tak už se možná ani nebude mít možnost zeptat, tak jako jste se ptala Vy, jestli někdy lev na někoho zaútočil. Myslím, že konkrétně Vy s Vaším přístupem byste byla pro toho lva výtaným zpestřením jeho jídelníčku.
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 19.10.2011, 09:22:31 xxx.xxx.38.222
Tak tyhle šelmy se na mazla opravdu nehodí a zaútočit moho kdykoliv. I když jsou ochočené. Najděte si na interetu videa, kde je dostatek ukázek,jak ochočená šelma napadla svého majitele. Takový 350 nebo 400 kg lev či tygr Vás poraní i při hře, pokud zaútočí, tak Vás může i zabít.
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 13.10.2011, 18:42:31 xxx.xxx.38.222
S chovem ocelotů u nás je problém, ozvěte se mi na mail nebo ještě lépe telefonicky(mail i tel najdete v kontaktech), vše Vám vysvětlím.