Kategorie: Ostatní savci, téma: šelmy pro začatečníky
A ještě pár fotek na podívání, nikoliv jako inspirace k pořízení. Tenhle je ze ZOO Olomouc
  • Obrázek
Cherry1402 Cherry1402 165 příspěvků
Ze ZOO Jihlava
  • Obrázek
ZOO Jihlava - detail hlavy levharta
  • Obrázek
Ze ZOO Bojnice na Slovensku
  • Obrázek
Ze ZOO v Bratislavě
  • Obrázek
Pane Sekerko, to jsou velice vydařené fotky, je vidět, že jste v ZOO častým návštěvníkem. Zaujaly mě ty fotky z Indie, nemáte jich více? Ráda bych porovnala, jak vypadají ZOO v zahraničí oproti těm našim.
Pro Raduze: Omlouvám se za opožděnou odpověď, od včerejška u mě probíhala seznamka mých mladých kanaďáků, tak bylo třeba hlídat. Irbis nemá v chovu žádná specifika. V době, kdy jsem na něho dostala nabídku, jsem chovala malé šelmy teprve krátkou dobu, cca 5 let, a to mi přišlo málo na to, abych se pustila do chovu irbise. Je to velice mrštná kočka a 2 skoky se dostane až na vrchol 5 m vysoké kolmé stěny. Viděla jsem to na vlastní oči a při představě, co všechno ještě dokáže se mi zatajil dech. Měla jsem několikrát možnost i bližšího kontaktu. Představte si uličku 50 cm širokou, z jedné strany zeď, z druhé obyčejné nic moc mříže a za nimi irbis v ne zrovna dobré náladě. Když zaútočil na mříže, zařval a projevil se v plné síle, tak jsem tu zeď za mnou málem zbourala, nebylo úniku, tak jsem jen stála a čekala, až se uklidní. Nakonec se nechal i pohladit, byl to už starší "pán" a letos bohužel pošel. Bylo pro mě ctí a obrovským zážitkem pochovat si jeho koťata. Velmi podobný adrenalinový zážitek mám i s levhartem obláčkovým, ale v tomto případě jsem měla kam utéct. Mít doma irbise je pro mne stále velkým lákadlem, myslím, že už bych si na jeho chov troufla, ale kdykoliv si vzpomenu na tyto horké chvilky, tak váhám i když se musím přiznat, že zážitky to pro mě byly úžasné. Chovat i malou šelmu je velká zodpovědnost a u velké je třeba zodpovědnosti přímo obří, i opomenutí nepatrného detailu by mohlo být osudné . Nicméně jsem tuto myšlenku ještě nezavrhla - kdo ví, co přinese budoucnost. Nedávno jsem dostala nabídku na tygra, ale ten mě tolik neláká. Z velkých koček je pro mě zkrátka jedničkou irbis.
Foto 2
  • Obrázek
Foto 3
  • Obrázek
Foto 4
  • Obrázek
Foto 5
  • Obrázek
Kategorie: Ostatní savci, téma: Jaguarundi
Tak mám bohužel smutnou zprávu. Dnes v noci ZOO Ostrava přišla o jednu samici jaguarundi. Samec s druhou samicí ji zabili a do rána ji stihli i téměř celou sežrat...:-(((
Néé, to není moje kotě, to jsem měla jen na chvíli půjčené. Letos už mu budou 4 roky a je v některé zahraniční ZOO. Těším se na ty nové fotky, koncepce té indické ZOO je docela zajímavá.
Kategorie: Ostatní savci, téma: Chovatelské zařízení
Děkuji, ale na fotce není zahrada, ale jen výběh pro gepardy.
Pro Raduze: S jaguáry nená žádná legrace. Známý kousek ode mě má jaguářici, do roku s ní chodil k nám na návštěvu a já jsem se s ní procházela po zahradě, vlastně spíš ona se mnou :-)), byl problém ji udržet, i když měla teprve půl roku a 50 kg.Měl ji krotkou a byl přesvědčený, že taková zůstane i v dospělosti. Já mu to marně vymlouvala. Dnes ji má v kleci a jít za ní nemůže, jen ji občas pohladí přes mříže. Jsou to nezkrotné šelmy a ze všech velkých koček mají nejsilnější stisk v zubech. Prokousnou i želví krunýř. Seznamování mých rysů dopadlo báječně, brzy sem pošlu fotky.
Tohle je ona - jaguáří samice Naomi
  • Obrázek
Podruhé
  • Obrázek
A ještě jednou
  • Obrázek