Aktuálně: 5 041 inzerátů173 203 diskuzních příspěvků17 737 uživatelů
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 07.10.2011, 18:14:19 xxx.xxx.38.222
Dobrý den Šárko. No ti jsou přímo k zulíbání, plyšáci jak vymalovaní, docela Vám je závidím(samozřejmě v dobrém :-))). Je vidět na první pohled, že jsou chovaní s láskou a velkou péčí.Ráda bych s Vámi mluvila, ale někde se mi podařilo ztratit Váš mail i tel. číslo. Pokud jste neztratila kontakt na mě, můžete se mi ozvat? Díky moc
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 25.09.2011, 07:37:42 xxx.xxx.38.222
Dobrý den. Mohu Vám poskytnout kontakty na chovatele malých i velkých kočkovitých šelem(vč. chovatelů lvů), v případě zájmu se ozvěte. Mail a tel. na mě najdete v kontaktech.
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 25.09.2011, 07:29:07 xxx.xxx.38.222
Dobrý den. Vaše nadšení pro kočkovité šelmy je evidentní a vůbec se Vámnedivím, i já jsem jim propadla. Je dobře, že uvažujete rozumně a zamýšlíte se i nad praktickou stránkou věci. Skleněný plot, jako inspirace ze ZOO, je jistě efektní, ale mám obavy, že celková částka, kterou jste si spočítal na pořízení výběhu nebude v tomto případě stačit. I já jsem o něm kdysi uvažovala. Pokud máte zájem o dalčí info ohledně malých i velkých kočkovitých šelem a jejich zázemí, ozvěte se mi. Můj mail i telefon najdete v kontaktech.
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 15.08.2011, 19:05:42 xxx.xxx.38.222
Zdravím Andrej. Docela jste mě pobavil a nelze než s Vámi souhlasit. Vzpoměla jsem si při čtení Vašeho příspěvku na svého ocelota. Demoliční četa je přesný název. Měl volnost po celém domě. Každé ráno byly u nás všechny květináče z parapetů na zemi, okolo akvária potopa, rozkousané šňůry od TV, roztrhané oblečení atd. Byly to pro něho zkrátka skvělé hračky. Postupně jsem všechno odstranila a rozhodla, že v noci bude pod dohledem, tedy se mnou v posteli :-)) To jsem si ale naběhla. Odmítal chápat, že já chci spát a ne s ním blbnout. Vydržela jsem to půl roku, pak už ze mě byl jen chodící stín. Dostal tedy svou vlastní "ložnici", ale hraní se dožadoval i přes den. Výsledek byl, že jsem na veřejnosti musela schovávat ruce do kapes, jak jsem je měla poškrábané a okousané. Rukavice byly k ničemu, jak zjistil, že to není moje vlastní kůže, kousal o to víc. Odnaučila jsem ho to celkem snadno, ale pár týdnů to trvalo. Byl odchovaný pod mámou a stal se z něho jediný ochočený ocelot v republice, později jsem totéž absolvovala s jeho samičkou. Ochočit ocelota není tak snadné jako ochočit servala, měla jsem možnost to posoudit, ocelot je dravější a temperamentnější. Ničeho ale nelituji, byly to krásné chvíle a oceloti se stali miláčky celé rodiny, zvlášť se synem měl samec přímo bratrský vztah. No já jsem zůstala tou mámou, co ho vychovala z dětských lumpáren až do dospělosti. Ale to už je jiný příběh. Přeji Vám se servaly hodně radosti a budu ráda, když se mi ozvete na mail(v kontaktech ho najdete).
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 11.08.2011, 20:18:26 xxx.xxx.38.222
Dobrý den Jitko. V kontaktech najdete na mě mail i tel. č. Ozvěte se mi, ráda Vám vše vysvětlím i poradím. Zatím posílám foto našich gepardů.
Obrázek
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 25.06.2011, 13:04:15 xxx.xxx.38.222
Pokud je mi známo, tak chov kočkovitých šelem už je zakázán v Belgii, Holandsku i Německu (informace pramení z ČIŽP), zákaz se bude pravděpodobně postupně týkat i dalších zemí EU, záleží to ale na každém konkrétním státě. U nás tohle zatím nehrozí, zvažuje se pouze zákaz chovu tygrů z důvodu genetiky. Takže, kdo nemá doma tygry, může být ještě minimálně pár let v klidu. P.S. Pohlaďte za mě Sitah :-)
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 06.04.2011, 20:12:45 xxx.xxx.38.222
ZOO Ostrava už ukončila chov rysů kanadských z toho důvodu, že opakovanými odchovy již pokryla poptávku jak v ZOO v rámci Evropy, tak u soukr, chovatelů. Chov kanaďáků již , pokud jde o chovaný druh, nebyl zajímavý. Navíc kanadští rysi nejsou zařazení do Evropského záchranného programu. Ostravský pár už byl "v letech" a další odchovy se nečekaly, takže byl dán do deponace mému kolegovi, chovateli z Prahy, který má více druhů šelem, včetně ocelota ode mne. Ostrava nahradila chov kanaďáků levharty obláčkovými, dovezenými z pražské ZOO. Donedávna byla Ostrava jediná, která měla v chovu kanadské rysy, ale nově byl jejich chov založen před cca 2 lety v ZOO Brno a Plzeň. Jak brněnský, tak plzeňský pár odchoval vloni svá první mláďata.
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 06.04.2011, 03:18:42 xxx.xxx.38.222
Obláčci byli do Ostravy dovezeni ze ZOO Praha poté, co Ostrava ukončila chov rysů kanadských. Posílám Vám pár fotek těch pražských obláčků - snad Vás potěší.
Obrázek
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 06.04.2011, 02:58:05 xxx.xxx.38.222
Jsou to krásné a zvláštní kočky. Nedávno musel být v pražské ZOO uspán tygr Mauglis kvůli dlouhodobým zdravotním problémům. Pitva prokázala rakovinu střev. Když už ZOO přišla o tygra, tak mohou mít radost aspoň z odchovu jaguarundi.
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 06.04.2011, 02:46:08 xxx.xxx.38.222
Dobrý den. Musím Vám bohužel říct, že Vaše otázky ohledně chovu manula jsou bezpředmětné. Nelze ho totiž žádným způsobem získat. V soukromých chovech se nevyskytuje, několik jedinců najdete v zoo zahradách, ale ani odtud ho neseženete, protože manul patří do Evropského zachranného programu a případné odchovy končí opět v zoo někde v evropě, o čemž rozhoduje koordinátor. Ostatně odchovy jsou sporadické, pokud jde o naše ZOO, tak první a zároveň zatím poslední úspěšný odchov byl vloni v ZOO Jihlava. Manul je kočka na chov velmi problematická, neboť se doposud neadaptoval na středoevropské podnebí a často trpí různými chorobami (nádory, FIP, virová respirační onemocnění atd.), které většinou končí smrtí zvířete. I kdyby byl dosažitelný, rozhodně, dle mého názoru, nepatří do rukou chovatele začátečníka. I tak zkušení odborníci, jako zoologové v ZOO s tímto faktem nic nenadělají a úmrtnost manulů je veliká. Vašemu příteli tedy nezbude nic jiného než se na tyto krásné a zajímavé kočky chodit dívat do ZOO a domů si pořídit nějakou jinou.
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 23.03.2011, 18:25:53 xxx.xxx.38.222
Dobrý den. Troufám si říct, že geparda může chovat i začátečník, pokud bude trvale v kontaktu s chovatelem, který má praxi v chovu a bude Vám poskytovat rady. Je dobré si taky zjistit něco dopředu a informovat se o způsobu péče o takové zvíře, protože gepardi jsou velmi nároční především na stravu. Při špatném krmení mohou vzniknout zdravotní potíže. Je to ale velká kočka a pokud nemáte žádné zkušenosti, je vždy lepší začít s něčím menším. Vše záleží na tom, kolik času a energie jste ochoten zvířeti věnovat.