Aktuálně: 5 145 inzerátů172 503 diskuzních příspěvků17 716 uživatelů
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 05.01.2011, 00:26:23 xxx.xxx.38.222
Není za co děkovat, jen doufám, že budete přemýšlet o tom, co jsem Vám řekla a s tím levhartem raději počkáte, až nabudete zkušenosti s menší šelmou. Dost možná, že už ho pak ani nebudete chtít. Věřte mi, vím, o čem mluvím - i já chtěla kdysi levharta(irbise) a jsem ráda, že jsem si ho nepořídila. Až teď po letech chovu začínám opět přemýšlet o velké kočce. Pokud budete chtít ještě nějaké info, klidně zase zavolejte.
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 26.12.2010, 11:22:11 xxx.xxx.38.222
Dobrý den, Šárko. Díky za fotky , co jste mi poslala a prosím, pošlete i sem více fotek do fotogalerie - máte krásné šelmy. Podle výrazu bych řekla, že na té fotce je na rameni Katy a pod ní je Bob? Jsou nádherní. I když jejich získání provázela řada problémů, myslím, že odměna stála za to a dostala jste krásný dárek k Vánocům - blahopřeji. Letos nám ta vzájemná návštěva nějak nevyšla, ale snad to bude příští rok lepší a sejdeme se. Těší se.
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 24.12.2010, 16:22:54 xxx.xxx.38.222
Příjemné prožití vánočních svátků a šťastné vykročení do nového roku, ať se vydaří všem milovníkům zvířátek i zvířátkům. Přeje Cherry/Věra Jüttnerová
Obrázek
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 08.11.2010, 22:01:15 xxx.xxx.38.222
Dobrý den. Na jiném webu bylo uvedeno, že k 1. 1. 2010 chovala mimo jiné jaguarundi i ZOO Brno. Uvedu zde tedy přesné informace, jak to vypadá s chovem těchto šelem nyní. V ZOO Ostrava chovali ještě nedávno 2 šedohnědé samice a 1 červenozlatého samce. Odchov se po léta nedařil, samec byl velmi dominantní a agresivní vůči samicím. Ostrava ho tedy teprve nedávno předala do chovu ZOO Brno, kde již na něho čekaly rovněž 2 samice a pořídila místo něho jiného samce v šedohnědé barvě. Minulý týden se snad pářili, tak budoucnost ukáže, zda se podaří od této skupiny odchovat mláďata. V Brně dojde pravděpodobně ještě k nějaké změně, neboť samec z Ostravy se chová stále agresivně, hlavně k jedné ze samic, tak bude možná nutná výměna za jinou. Nevím to přesně, ale Brno je má v chovu přibližně 5 měsíců. Ještě k tomu zbarvení: zoologové se přiklánějí k tomu, že existují pouze 2 barvy v různých odstínech od tmavé až ke světlé, a to šedohnědá a červená, jejíž světlejším odstínem může být zmiňovaná zlatá. V některých vrzích v Evropě se však už narodila mláďata, která mají obě tyto barvy nakombinované a dokonce se narodil jedinec s šedohnědým tělem a červenozlatou hlavou. Podle této skutečnosti to vypadá, že se mohou rodit různě zbarvená mláďata, na jejichž srsti budou zastoupeny obě základní barvy v různých odstínech a kombinacích. Pokud máte zájem vidět tu zlatou, je tedy nyní k vidění v ZOO Brno v pavilonu terarijních zvířat. Ve stejném pavilonu hned proti jaguarundi je k vidění i pár koček pouštních, který letos opět odchoval mláďata. Tolik pro zajímavost a vysvětlení k Vašemu dotazu.
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 06.11.2010, 13:59:29 xxx.xxx.38.222
Rys červený se dováží z USA a možnost ho dovézt je dost problematická, nicméně to jde. Budete však čekat řadu měsíců na vyřízení dokladů a výsledek je nejistý. V USA je několik "míst", odkud ho lze dovézt. Pokud se jednou vážně rozhodnete chovat tuto šelmu, kontaktujte mě, dám Vám doporučení, jak ho získat. Je třeba počítat s tím, že takto dovezená zvířata jsou pouze na chov , ne na ochočení. K Vaší 2. otázce: každá ZOO má určitou koncepci a chová určité druhy zvířat. Jako příklad uvedu např. ZOO Dvůr Králové, kde se specializují na chov pouze druhů žijících na africkém kontinentu, i když by pro ně nebyl problém získat např. rysa červeného, je to šelma pocházející z Ameriky, tudíž nezapadá do jejich koncepce. S náročností chovu to nemá nic společného, RČ je na chov nenáročný, stejně jako RO nebo RK. Rys červený je z těchto tří nejmenší a výrazem připomíná spíše přerostlou kočku. Na fotce výše je moje samice RK, samec je zhruba o třetinu větší.
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 05.11.2010, 21:38:43 xxx.xxx.38.222
Dobrý den. Rysa červeného (bobcat) u nás nechová žádný soukr. chovatel, pár je v chovu ZOO Jihlava, ale odchov mláďat se doposud nepodařil. Pár kanadských rysů mají 3 chovatelé, já mám 2 páry. Jeden z chovatelů má deponovaný starý pár ze ZOO Ostrava a letos se mu již odchov nezdařil, další má pár pětiletý a doposud neodchoval, zbývající dva, včetně mě, mají jedince ještě příliš mladé na odchov. Ten se dá očekávat nejdříve v r. 2012, takže máte dost času se na chov dostatečně připravit a vše si nachystat. Kotě si můžete u chovatele zamluvit dopředu, i když zatím je to předčasné , jak jsem psala výše. Doposud žádný soukr, chovatel KR neodchoval, takže nezbývá než čekat. Kanadské rysy má v chovu ještě ZOO Brno a Plzeň.
Obrázek
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 28.10.2010, 01:43:35 xxx.xxx.38.222
Ten příběh lvice s antilopou jsem viděla několikrát na Animal planet. Velmi dojemné, ale nemohlo to skončit dobře. Obraz taky nemám moc kvalitní, ale dívala jsem se pozorně a myslím, že je to samice a mléčné žlázy určitě nalité nemá. Přes krátkou srst by to bylo dobře viditelné. V diskuzi pod videem někdo psal, že viděl video až do konce a mládě bylo ráno mrtvé, protože ho levhartice nezahřívala. Nikdo neví, co se zvířatům odehrává v hlavě, každopádně na začátku je to mládě vidět na břiše mámy a těžko by ho levhartici někdo vzal, aby natočil tohle líbivé video s ochočeným levhartem. Musel by to být jiný levhart a jiné mládě, kteří byli použiti pro pokračování příběhu. O chočený levhart zvyklý na opice by nezabil tu matku. I když jeden nikdy neví - paviáni jsou provokatéři.