Kategorie: Papoušci, téma: Granule pro ptáky
Zdravím. Tak já osobně dávám granule v malé míře. Né snad proto že bych vyloženě nechtěl, jen věřím tomu, že čerstvé je čerstvé a přirozené je přirozené, dávám tedy přednost přírodnímu než nějakému farmaceuticky vyrobenému,chci vědět co jim dávám a to u granulí nezjistím. Jednak to nevidím a to co se píše v popisu složení a návodu se dá číst, ale výsledek může zcela jiný a protože to nemám jak si ověřit tak raději volím přírodní cestu. Někteří papoušci mi je sice přijímají (žakové obzvlášť) ,ale dávám to pouze občas pro zpestření jídelničku tak 3-4 do měsíce. Z jiných věcí – bydla atd. beru jako nejlepší ty přírodní.
kadukaj kadukaj 429 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: Pochroumané prsty
Nechat jak je,další nějaké pokusy o nápravu by papouška zbytečně stresovalo ( převozy,vyšetření,zákrok,bandáže,kontroly) a výsledek nejistý a čemu by vám to pomohlo,pokud ho máte jako mazla tak co řešit, papoušek je s tím zžitý ,jako člověk který se narodí hen. a naučí se žít s hen. jako každý jiný zdravý, bolet ho to pravděpodobně, to by se nějak projevilo, jen je mu ho člověku líto.
kadukaj kadukaj 429 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: mutace žako ?
Asi bych se zatím pokud je papoušek jinak v pořádku neznepokojoval,ale pro jistotu bych odlehčil stravu od většího množství slunečnice, a různých ořechů, dal bych ovocné míchanice a nějaké ty přípravky pro zlepšená vitality papoušků.(taky si myslím, že pokud by to něco mohlo být , mohlo by to být od jater)
kadukaj kadukaj 429 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: senegalské proso
dá a dobře, do vyhledávače GOOGLE zadej senegalské proso - pěstování a najdeš tam spoustu rad,zkušeností i postřehů jak nato.....
kadukaj kadukaj 429 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: papousek
Jako mazla bych si určitě vybral aratingu (cenově asi jendaje) , asi se nenaučí tolik mluvit jako senegalec a z mé zkušenosti mi připadá aratinga jako vetší kámoš i kamarádský nezbedník. Než nám ho syn nechtěně pustil na chatě tak to byl obrovský věrný mazel od manželky. Dokrmený od vajíčka. Ani jednou ženu za dva roky neštípl nebi jinak zle neprojevil, dováděl s ní když si chtěl hrát,lehl si na záda , na břicho prostě s ní blbnul. Když měl dost tak bud si sedl na rameno nebo si zaletěl do klícky sám a byl tam. Nebyl ani nijak hlučný nanejvýš když manželka přicházela z práce ,tak ji už na chodbě vítal tak dlouho než se s ním přišla přivítat pak už byl klid. (aratingy bývají jinak dosti hlučné) naopak senegalec mi připadá mírně usedlejší,naučí se krásně a hodně mluvit ale jako společník asi nebude natolik temperamentní jako aratinga.
  • Obrázek
kadukaj kadukaj 429 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: Výběr papouška
Dobrý den. Nezlobte se na mě,ale proč skoro každý, kdo chce někomu koupit papouška skoro vždy uvádí aby uměl mluvit? Zeptám se vás na pár věcí. Částku jste napsal , pro koho má být určen taky a i to že chcete papouška, Kolik je prosím vás Vaši babičce let? Pomyslel jste nato, že takový papoušek může nakonec babičku přežít, máte i pak havarijní plán kam sním? Na papoušcích se vám zamlouvá pouze mluvení,nebo jej chcete darovat jako přítele do rodiny (vaši babičce). Je přece spousta jiných věcí co je na papoušcích krásné. Ani jste nenapsal jaké bude zázemí, klec,prostor,časové věnování se mu,zda do paneláku či domku? Bude babička ochotna například snést jeho občasné zvuk. projevy? V žádném případě Vás nechci urazit, ale zvažte část věcí, které jsem Vám napsal a pak se rozhodněte například zda andulku ,korelu,agapornise za 100-200-300kč, nebo už pak třeba alexandra,mníška,pyruru,aratingu,p.alexandřin a jiné v rozmezí 800-2200kč Na okraj,chovám žaky a to že se naučí mluvit mě ani příliš nezajímá. Učit je neučím co pochytí pochytí. Ale můžu Vám říct, že mi kolikrát stokrát stačí, že si s nimi povídám já pozoruji je,těší mě když mě vítají a spoustu jiných věcí. A to že 4letý sameček umí tak dohromady 8-10-12 slov a několik pazvuků mě naprosto netrápí. Na mluvení mám rádio a ženu  Zvažte něco určitě vybereme.
kadukaj kadukaj 429 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: svědění nohou?
jaké ty nohy má ? : zarudlé,pupínky,loupou se či něco jiného ?
kadukaj kadukaj 429 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: Alexandr malý - ochočení
kontakt,čas,trpělivost a může se stát, že i to nepomůže alexové jsou dost tvrdohlavý
kadukaj kadukaj 429 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: Výběr papouška
Dobrý večer. Jsem sice z mladší generace (1975) papouškům se věnuji už nějaký ten rok, ale poslední dobou co čtu na netu, fórech atd. mi připadá, že skoro každý nechovatel by chtěl jako domácího mazlíčka žaka,aru,kakaduy,pap.senegalské atd, veskrz krásné velké-vetší-střední a DLOUHO žijící papoušky. Proto jedna z mých otázek na dotazovatele mířila na věk obdarovávaného. Jako chovatel to vidím ale i z té druhé stránky (bydlím ve městě), koupit papouška je u mě to nejjednodušší co může člověk udělat. Kolik je na fórech posléze dotazu typu „ můj papoušek kouše, papoušek křičí, papoušek nechce jíst atd. Zejména hluk a nepřilnavost k dotyčné osobě pak vede k nemilosrdné otázce Co s papouškem dál?! Málo kdo s nově kupujících si uvědomí že papoušek i přes svou inteligenci není např. pes – kterému přikážeš a on poslechne ,nebo kočka která většinu dne prospí nebo má svoji zálibu. Papoušek je papoušek se vším co je kolem něj a uvědomí si plně tohle i nově kupující. Pokud ANO a jde do koupi tak prosím, pokud si jen myslí, že to zvládne a že to není taková hrůza se starat o jednoho papouška tak to prrrrrrrr. Jak asi pak dopadají tihle papoušci když majitel zjistí, že musí denně kolem něj něco dělat,nebo že si papoušek občas zakřičí a soused mu řekne že se nevyspí, nebo že papoušek místo babičky si zvykne na „vnuka“ a babička je zklamaná nebo se pak steskem začne papoušek škubat. Proto mi otázka na věk nepřipadá tímto vůbec vulgární, to je prostě fakt.
kadukaj kadukaj 429 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: Kakadu žlutolící
Kakaduové jako takový mohou být dost hluční, je to ale jedinec od jedince. Časově je tento papoušek náročný (dle mých zkušeností jako dom. mazel) hodně, pokud je v bytě – domě vyžaduje určitě aspoň jednou denně na několik hodin mimo klec na prolétnutí a posléze i osobní kontakt, může být taky problém 8hod. pracovní doba, pokud se papoušek naučí na určitou osobu a ta sním není pak podle jeho představ, může to ústit až v psychické problémy, jako škubání,kousání atd. Je to také velký bordelář jako každý velký papoušek. A pokud si jej pořídíte a budete se o něj dobře starat připravte se na několik desetiletí s jeho soužitím. Máte vyřešeno kam s ním přes dovolenou atd. ?
  • Obrázek
kadukaj kadukaj 429 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: Kakadu žlutolící
ano souhlasím, jde to mírně eliminovat postřikem z rozprašovače, ale samozřejmě to není jako z venkovní voliéry kde se okoupe v dešti - milují vodu.
kadukaj kadukaj 429 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: mníšek nebo pyruru
Mníšek i pyrura je dobrá volba. Mníšky jsem měl , ale musel jsem je dát kvůli příliš velkému hluku pryč,naučí se poměrně dobře mluvit a jeto i velký mazel. Pyrury mám nyní a super, hluk zanedbatelný a mazlící jsou to skvostní, zejména ručně dokrmení,ale i mladý (nedokrmený) si poměrně rychle přivykne a dá se zvládnout. Říkám vždycky záleží kus od kusu.U mě (skrz hluk) určitě vedou pyrury.
kadukaj kadukaj 429 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: Ara nobilis a Žako
no podle mě by nemusel být problém, pokud budou oba mladí, můžou si na sebe zvyknout. Se 100% jistotou vám to asi neřekne nikdo.
kadukaj kadukaj 429 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: léčba zraněného mníška
Nasadil bych každopádně límec, tím se zabráni kontaktu s postiženým místem. Něco z vlastní zkušenosti : asi před rokem mi kamarád donesl poraněnou 1.0 aru nobilis o pletivo. Neprohlédl si pořádně zakončení pletiva a jak na potvoru mu do jednoho neuzavřeného oka strčil hlavu a poměrně škaredě si nařízl krk, ke všemu si toho všiml až když šlo na papouškovi vidět že s ním není něco v pořádku. Provedl jsem takovéto věci: jelikožto byl papoušek poměrně odevzdaný nekousal neštípal tak jsem si prohlédl místo zranění. Opatrně jsem malímy nůžkami na nehty odstranil krví slepené peří, abych okolí rány trochu více zpřístupnil k dalšímu ošetření. Papoušek dostal opatrnou teplou koupel, abych vyčistil místo poranění. V koupelce než oschl, tak jsem mu místo vyčistil tyčinkou do uší namáčenou do velmi mírného roztoku hypermanganu (fialová vodička) a tím jsem mu místo krásně vyčistil, poté jsem měl místo úrazu krásně vyčištěno a mohl si jej prohlídnout. Řezná rána byla na velikost papouška poměrně velká, ale byla už místy ohraničená, nekrvácela a byla bez zjevných známek zánětu, takže jsem do ní již dál nezasahoval. Poté jsem začal místo potírat přípravkem běžně k dostání AKNÉ MÍŇ. Je to pleťový krém s obsahem kvasnic. (kvasnice jsem přikládal i v mírné dávce do míchanice , rozdrcené tabletky) Koupelovou proceduru jsem prováděl 1x a podávání krému 2x denně (po koupeli a navečer) ,poté šel papoušek do malé klece k lampě, kde se vyhříval dokud neuschl, žárovku jsem nechal tak dlouho puštěnou pokud šlo vidět že ji papoušek již nevyžaduje. Rána se hojila doslova před očima. Do šesti dnů byla zcela zhojená a během hojení obrazily i nové píšťaly. Výsledek? papoušek šel po 14 dnech k pánovi uzdravený a z necelé poloviny dopeřený. Když jsem po asi 2 měsících kamaráda navštívil, nebylo jediné známky, že se něco takového přihodilo. Proto bych na místo poranění na vašem ptáčkovi také doporučil natírat tímto krémem, jednak mu místo zvláční – nebude ho šimrat a z druhé stránky krém s kvasnicemi udělá také svou službu.
kadukaj kadukaj 429 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: koupě žaka
Do tohohle bych taky nešel, kdybych znal její historii tj. prodejce osobně jako třeba kamaráda, známé atd. a znal ji již dřív, tak bych přemýšlel, ale takhle naslepo z jedné ještě nepodařené fotky určitě né.
kadukaj kadukaj 429 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: svědění nohou?
Z této fotky,mi nepřipadá nic v nepořádku. Zkuste ji omýt vlažnou vodou z troškou rozpuštěného hypermanganu ( opravdu mírně narůžovělá voda) a poté vetřít malinké množství nějakého očního krému a vmasírovat do nožky tak aby se krém vstřebal.
kadukaj kadukaj 429 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: korela
Synův agapornis škr. Byl taky dost hlučný jako každý jiný ag. dostal zvoneček a zrcátko a byl klid :-) , neříkám že to bude fungovat u vás, nám to pomohlo.
kadukaj kadukaj 429 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: Jaký druh
v jaké částce? do bytu - domku? menší či větší druh?
kadukaj kadukaj 429 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: Klec pro korelu
Tohle je už hodně malé pro korelu, aspoň tak 50/40/40cm, ale nijak velkou bych taky nedoporučoval, v menší rychleji zkrotnou. Klec je ideální dát do výšky hlavy, korela má raději výšku než být níže.
kadukaj kadukaj 429 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: Jaký druh
To už je částka pro slušný výběr. Tady se dají říct jen své zkušenosti o svých druzích (čím víc jich tady bude tím lépe) a je na Vás co si na konec vyberete.Asi bude muset být brán zřetel zejména na hlučnost. Já mám nyní z těch větších žaky a kapského. Například i papoušek konžský je dobrá volba,pap. senegalský, to bych řekl, že jsou ty tišší druhy. Žaka třeba taky nepředstavovat. Poznal jsem i hodně tiché eklektusy. Amazoňanům,amazónkům a arám bych v hlučnosti moc nevěřil - ( pouze můj dojem!) Chce to více příspěvků jiných a vy si pak vyberte a získávejte informace o tom který se vám bude zamlouvat. Zbytek z částky vložit do klece atd.
  • Obrázek
kadukaj kadukaj 429 příspěvků
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 20 (celkem 429)