Aktuálně: 5 568 inzerátů168 423 diskuzních příspěvků17 661 uživatelů
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 02.01.2012, 21:03:37 xxx.xxx.85.66
tak to jsem osobně sám zvědav na to hematologické vyšetření co může odhalit, nejsem sice veterinář, ale již 24 let sám docházím se svou nemocí (lupus) na hematologii, a pokud vím, tak hematologie se týká poruch krvetvorby a krvácivými stavy vyvolanými poruchou srážlivosti atd. přeji zdar a popřípadě prosím o nějakou zprávu z tohoto vyštření hodit sem na fórum
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 02.01.2012, 20:55:26 xxx.xxx.85.66
čas,čas,čas to je nejdůležitější hráč, některý papoušek si zvyke rychleji, některému to trvá déle dopřejte mu více času si na vás zvykout,uplácejte krmením, letmý kontekt skrz klec ať si zvyká na vaši společost
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 29.12.2011, 21:11:43 xxx.xxx.85.66
už se to tady probíralo na obdobných tématech, nelze jednoznačně říct který z nich je "největší" mazel každý z nich má svoje a jaký je ten sousedův nebo kamarádův z největší pravděpodobností váš nebude stejný, záleží na mnoha věcech které ho ovlivní do té podoby do jaké vyroste pouze a jen mé hodnocení dle zkušeností : pyrury aratingy - mníšci (možnost ale větší hlučnosti) alexandři - senegalci
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 24.12.2011, 22:01:07 xxx.xxx.85.66
rád se nechám poučit, ale prozatím nevím, které z běžně testovaných nemocí má vliv na škubání peří, že by vyšetření psychologické ...., proti testům nic nemám, jen bych zvážil které udělat.
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 24.12.2011, 17:26:46 xxx.xxx.85.66
to můžete být na omylu ! žako je hodně konzervativní a někteří se těžko srovnávají s novými věcmi (lidi,zvířata,věci....) i tohle může být příčinou, proč na sebe "upozorňuje" v tomhle případě tím, že se začal škubat, máte zhruba zjištěné kdy to začalo ?
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 24.12.2011, 14:04:34 xxx.xxx.85.66
nezlobte se na mě, ale dělat testy na vše ? a to jako na co ? na začervení,PBFD,APV,chlamidie a další ...... ? ani jedno z nich nemá význam na to, jestli se začal škubat. návštěvu veta bych asi provedl také, ale s těmi testy bych byl opatrný, dát cca 2000kč za testy které nic neřeknou? ..... spíš bych pátral po tom proč se škube, co ho k tomu vede a poradil se z vet. pokud jste zručnější vyzkoušel bych límec.
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 21.12.2011, 13:35:31 xxx.xxx.85.66
to: Havrďák v tom zase nesouhlasím já s vámi , je sice krásné že váš amazoňan pořád kecá a kecá, ale například se žaky si opravdu nezadá, o tom tady můžeme psát do jara, ale hlavně, to že kecá a kecá, není do jisté míry jenom vaše zásluha. Každý papoušek jako jedinec je jinačí a některý k tomu má vlohy větší, jiný jedinec menší. Pokud to v něm je, naučí se mluvit i bez vás, samozřejmě, trpělivostí a přístupem mnohé dokážete, ale není to pilíř na kterém se musí dát stavět…… Z mého příkladu, měl jsem doma samce žaka nemluvil jsem na něj vůbec, v mém případě je mi jedno jestli papoušek mluví nebo ne, ale sám se od televize,mluvení,rádia a jiných věcí naučil cca 10-15 slov a nějaké zvuky za měsíc, bylo mu kolem 19 měsíců, kolega z práce si koupil ruč, dokrmeného do rodiny a hlavně skrz mluvení, jsou mu asi 2 roky a dostane ze sebe sotva 20 slovíček. Takže takovéto hodnocení je trochu zavádějící, je ale faktem, že jsou nějak zmapovány ty druhy které k tomu mají větší vlohy a ty které moc né a zas pro změnu, výjimka potvrzuje pravidlo. To: 216.102 U takřka každého papouška je důležité co a jak s ním bylo před vámi-pokud je starší, takže pokud máte danou situaci, je ponejvíc pravděpodobné, že dostat ho „někam jinam“ s chováním bude záležitost dostatku času a určitého přístupu. Hlavně čas hraje nejdůležitější roli. s mluvením, to co se píše všude jinde, kontakt a mluvení. Ale jak jsem psal, buďto to v něm je, nebo ne ….
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 20.12.2011, 16:20:01 xxx.xxx.85.66
Krásné a klidné prožití Vánočních svátků, hodně štěstí a zdraví Vám i našim společným svěřencům, bohatého Ježíška Vám i papouškům, jakožto všem na kom Vám záleží. Spolu s tím přeji všem mnoho zdraví, lásky, štěstí (i toho chovatelského :-) ), co nejméně starostí a jen samé krásné do nového roku 2012. Přeje kadukaj , alias Jiří Bury Havířov
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 15.12.2011, 21:15:11 xxx.xxx.85.66
také souhlasím, zastřihnout jen max.1-2mm špiček drápků. Jaké máte bidla v kleci ? pokud plastové, okamžitě s nimi pryč !! pokud dřevěné kulaté (z obchodu součást klece) které prstíky obejme dookola, také pryč. Dát takové, které prstíky neobejme, např. z dubu,buku,třešen,hruška,lípa a jiné.
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 15.12.2011, 21:07:10 xxx.xxx.85.66
Arové nejsou zrovna druh papoušků který oplývá větší schopností k imitaci lidské řeči. Něco se naučí, ale určitě né tolik a tak dobře jako žaci,amazoňani či senegalci,mníšci a jiní papoušci, kteří k tomu mají větší vlohy. Ale to už jste si taky mohla přečíst :-) za sebe bych mohl napsat, že s větším napodobováním mluvení může ara začít kolem cca roku. Zastřiháváni zobáku bude neodbytná nutnost. Když se podíváte proti světlu, výčnělek spodního zobáku k obrušování je několik mm průhlednější, já bych jej stříhal – zabrušoval po hranu světlejšího/tmavšího, to je můj názor,podobný problém jsem zatím ještě nemusel řešit.
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 14.12.2011, 19:57:42 xxx.xxx.85.66
Dobrý večer. Předně chci napsat, že nemám žádný zájem ani důvod vás nějak napadat nebo vám něco vyčítat,nebo vás snižovat atd....., ale na to, že jste začátečnice bavit se příspěvky jiných, kteří zde píšou o svém chovu ary v domácím prostředí je na někoho kdo ji vlastní 2 měsíce i s cestou taky dost k pobavení :-( K zobáku, jak píše cone, předně dejte foto ať se ví o jaké zakřivení vůbec jde, zda horního či spodního zobáku. Pokud se jedná o horní je možnost že to je způsobeno špatnou technikou krmení u spodního to může být poruchou působící přerůstání zobáku. Pokud je vykřivení již větší je možné že to bude mít doživotní. Odstavení papouška začíná v momentě až je zřejmé že začíná dobře a běžně přijímat běžnou potravu aniž by bylo nutné jej přikrmovat. Každý jedinec je jinačí a pokud je chován sólo v bytě tak to může mít pomalejší, neboť tam nefunguje hromadné krmení které je nutí k určitému soupeření takže to může trvat déle. Tento papoušek má velkou šanci že vás přežije, takže domnívat se že bude stejný ve 4 letech jako nyní ve 4 měsících může být do jisté míry zavádějící. Naši aře je momentálně 7 měsíců a již se začíná projevovat, že i když má daného člověka ráda taky ho může štípnout ikdyž třeba jen ve hře a při velikosti a síle zobáku to nemusí být kousnutí jako od andulky…… Nemá cenu tady diskutovat o tom, jaký, který čí ara je, protože každá je chovaná v jiných podmínkách, v jiném složení rodiny a denní činnosti, každá ara je jiná a jinak se chová, takže bavit se příspěvky těch co píšou jaká ta jejich je, je přinejmenším nerozumné, sama si nebudete jistá, že ji za rok dva nebudete nucena prodat protože „nastal“ problém a papoušek začal kousat,řvát,ničit věci atd…..
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 13.12.2011, 07:30:49 xxx.xxx.161.104
http://www.ifauna.cz/okrasne-ptactvo/inzerce/r/detail/1599800/ara-harlekyn/ http://www.ifauna.cz/okrasne-ptactvo/inzerce/r/detail/1593376/ara-harlekyn/ http://www.ifauna.cz/okrasne-ptactvo/inzerce/r/detail/1584954/ara-harlekyn/ je to jeden a ten samý prodejce, ale už bude asi pryč, jedině získat kontakt
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 10.12.2011, 19:52:41 xxx.xxx.85.66
cenu vám nikdo s určitostí asi nenapíše, každý chovatel má svůj požadavek a ten se nedozvíte pokud nebudete u něj kupovat.
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 10.12.2011, 19:44:42 xxx.xxx.85.66
jelikož je daleko větší nabídka než poptávka, tak předpokládám že ceny budou stagnovat, popřípadě mírně klesat. nahoru by šli pouze v případě, kdy chovatelé dají jednotnou cenu pod kterou nikdo nepůjde, ale to je naprosto nereálné.
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 06.12.2011, 19:27:21 xxx.xxx.85.66
inzerát na ara harlequin jsem zaznamenal asi před cca 2 měsíci na ifauně, ruč. dokrmená tuším i s testy APV,PBFD a DNA za jářku 28000kč taky se mi velice líbí různé mutace těchto papoušků, ale mám (pouze jen osobní) obavy z možné genové i zdravotní degenerace
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 29.11.2011, 21:25:00 xxx.xxx.85.66
cone - taktéž souhlasím, o sondě bych se nikde ani nezmiňoval, pro zkušenějšího chovatele je to dobrá metoda jak do nemocného papouška dostat to co potřebuje ( jídlo s léky atd.) popřípadě horší stránka pro některé tzv."dokrmovače" papoušků snadná a rychlá věc jak nakrmit papouška, ale pro laickou veřejnost dost ošemetná věc kterou bych nikdy nedoporučil !!!
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 29.11.2011, 21:15:43 xxx.xxx.85.66
cena do které chcete jít ? z těch levnějších bych doporučil pyruru, z dražších amazonka černotemenného - výborný bavič - klaun a naprosto vhodný k dětem, barevnost určitě
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 29.11.2011, 21:08:10 xxx.xxx.85.66
agáče sice nechovám,ale přikláním se k názoru že ji to dělá samec, kdyby to byla nemoc, pokud má čisté oči tak by to musela mít i jinde vápenka : http://papousci.chovzvirat.com/diskuzni-forum/kategorie-1/tema-7997/ to bych řekl že nebude
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 29.11.2011, 21:00:08 xxx.xxx.85.66
vypadá to pěkně, ale pro moravsko-české kutily je to jen inspirace :-) pochybuji, že by někdo za tohle dal 600kč :-) já osobně dokrmuji klasickou stříkačkou žena také
Obrázek