Kategorie: Papoušci, téma: Upozornění pro chovatele
tady tahle reportáž je snad už na trestní oznámení za úmyslné šíření bludů a veřejnou pomluvu !!!! toho "PANA" veterináře??????? Tluchoře bych rád dostal mimo kameru asi by se vrátil zpět na veterinu opravdu, málo co mě zvedne ze židle nebo tak nase..., ale ta reportáž stála televizi málem život......... mám 100 chuti se o víkendu za PANEM veterinářem nebo paní prodavačkou do pardubic rozjet,tuším že nebude těžké tu skvělou prodejnu tak jedinečných zvířat najít
kadukaj kadukaj 429 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: pyrura a voda kpití
pokud ji dáváte ovoce zeleninu a přijímá ji,tak tam má taky určitý přísun vody ikdyž není už teplo naučte se papouškovi měnit vodu aspoň co dva dny, jakmile bude teplo (léto...) můžou se ve třídenní vodě pomnožit bakterie pyrura není tak velký papoušek a nenapije se tolik vody aby jste to na misce a pítku poznala obvzlášt jestly to chcete porovnávat v jednu chvýli obě napajedla jinak pyrury se většinou rády koupou, u toho si taky hltnou
Kategorie: Papoušci, téma: pyrura a voda kpití
má odpověď vyvstala trochu jinak než jsem původně zamýšlel :-( ad1/ pisatelce - zadavatelce vlákna se tímto popřípadě omlouvám neboť její prvotní otázka mě zmátla : " koupila sem si pyruru mám jí už tři dny a připadámi že se ještě vůbec nenapila vody .Má v kleci jak pítko tak i misku s vodou ale vůbec zní neubývá ......." z tohodle jsem usoudil že mu dala vodu po donesení domů a nyní se divila že je stejná "jako když ji tam dala", ad2/ samozřejmostí pro chov papoušků (jak doma tak v chovu) je denně čerstvá voda, to platí i u mě a tak jak tady minulý příspěvek, nestačí dát jen vodu ale i misku vypláchnout, sám používám různé přípravky do vody a nedovedu si představit nechat ji tam déle jak den. V létě měním kolikrát i 2x denně neboť se v ní papoušci často vykoupou (velké hliněné misky) a to už je určitě proti mysli. to platí i pro jídlo atd.... ad3/ do diskuze, pokud je papoušek naučen na pítko, tak z mého pohledu není dvoudenní výměna až tolik absurdní (za předpokladu vymýtí), zvažte jen fakt nápojových automatů (na "čistou" vodu) a ty barely tam jsou taky kolikrát i přes týden ...... já osobně jsem pítka nikdy nepoužíval, k tomu se může vyjádřit někdo kdo je používá ještě jednou se zadavatelce omlouvám pokud jsem se jí nechtěně dotkl
Kategorie: Papoušci, téma: Pozor na hračky
ono jedna věc je u těchto kruhů vámi zmiňované drátky a druhá samotné provedení střapců a materiál, mě osobně se nic podobného naštěstí nestalo, ale v jednom starším čísle papoušků bylo téma poranění papoušků - úhyny, kromě zaseknutých řetízků v dolním zobáku,probodnutí krku a jiných úrazů, tam byl rozebrán případ a.ararauny která uhynula po pozření malého smotku právě z těchto střapcových hraček, došlo u ní k ucpání střev a příčina se zjistila až po provedené pitvě kde byl i "zabijácký" smotek po vynětí z papouška vyfocen.
Kategorie: Papoušci, téma: pyrura- jak poznám zdravého
139.188 nějaká změna ? vyzkoušela jste něco nového ?
Kategorie: Papoušci, téma: aratinga
zaprvé záleží jakou a jakou cenu si za "levně" představujete ? a za druhé vám to možná vyjde levněji koupit i dražší, co z toho že koupíte např. a.jendaj za 1500kč ale cesta vás vyjde na 2000kč ................ tady se nedá radit, hup na inzerci sledovat a sledovat, inzerátů na prodej je spousta :-)
Kategorie: Papoušci, téma: pyrura hnědoucá
dobrý den. předpokládám že to máte pyrurku odchovanou rodiči, nedokrmovanou. v momentě jakmile ji přinesete domů do nového prostředí a mezi nové věci a lidi tak má přirozený strach jestliže byla dokrmovaná v budce tak se i v budce cítí prozatím nejbezpečněji , hlad a žízeň ji donutí z ní vylézt, ale pak " pro jistotu" zase zaleze každý jedinec je jinačí, některý se otrká hned některému to trvá déle, takže nezoufejte, každopádně nejde o nic nedopbrého jen potřebuje trochu víc času není špatné ji umístit do prostor kde je přirozený ruch aby poznala nové zvuky nové lidi, ono ikdyž je v budce tak si kolikrát povyleze k otvoru a nakukuje a skoumá dejte ji čas
Kategorie: Papoušci, téma: Náhradní dvířka do klece?
objednávat něco bude dle mě zbytečné změřte si velikost otvoru ,zajděte si do železářství a kupte si čtvercové pletivo 10x10mm, k naměřeným číslům otvoru připočtěte +2cm na každou stranu (pro záhyb), donesené pletivo vložte na otvor zevnitře klece a záhyby ohněte tak aby to sedlo na otvor a drželo pletivo musíte vložit hlavně proto zevnitře klece, aby ty zmíněné záhyby - konce drátu byly zvenku, aby se uvnitř klece papoušek nezranil je to bezpečné,praktické a levné používám to pokud chci například zadělat otvory po budkách na voliérách pokud nevíte jak by to mělo vypadat hodím vám tady odpoledne foto
Kategorie: Papoušci, téma: aratinga
116.252 to si snad děláte srandu to je přesně pravý opak zadané otázky, když opominu jiné věci proč nekupovat ve zverimexu
Kategorie: Papoušci, téma: přepeřování
samozřejme záleží i na druhu papouška v prvním roce života je opření - když papoušek roste, do několika měsiců má první přepeření, posléze by měl každoročně obnovovat část opeření
Kategorie: Papoušci, téma: Jak odstranit kroužek
Dobrý den. Ptám se také, máte opravdu vážný důvod proč jej odstraňovat?. jako např. zdravotní stav - poranění,otékání či jiné zdravotní důvody? pokud né neschledávám žádný důvod proč jej dát pryč, je to takový malý "rodný list" papouiška, při ztrátě,odcizení,zdr.testech atd. samozřejmě to jde, záleží ještě na velikosti kroužku popřípadě jaký papoušek jej má na noze menší druhy se dají štípnout nůžkama,silnější tenkýma štípačkama, pokud už máte ale větší kroužek - žako,amazoňani, kakadu atd. tak už je třeba pilku a opravdu velké obezřetnosti při výkonu a je lepší to dělat ve dvou nejlépe ve třech,aby se zajistilo neporanění a né příliš velký stres pro papouška ale znovu opakuji, pokud nemá papoušek zdravotní problémy opravdu zvažte odebrání kroužku
Kategorie: Papoušci, téma: dokrmeni andulky rucne
Dobrý večer. Na zdejším foru máte celkem dost článků k ručnímu dokrmování, pročíst, a až vám nebude něco jasné tak se ptejte. V prvé řadě bych koupil Nutribird stříkačku a četl o ručním dokrmování co se dá.Pokud je starší tak Kaytee. http://www.rajpapousku.cz/dokrmovaci-smesi-pro-papousky/ http://papousci.chovzvirat.com/clanky/rucni-dokrmovani-mladat---i--cast.html http://papousci.chovzvirat.com/clanky/rucni-dokrmovani-mladat---ii--cast.html dá se toho přečíst hodně
Kategorie: Papoušci, téma: Jak odstranit kroužek
o jakého papouška se vůbec jedná ?
Kategorie: Papoušci, téma: ARA
dobrý den. je ara hlučná? každý papoušek si zařve, některý víc některý míň,předpokládám že máte vyhlídnutou a.araraunu nebo zelenokřídlou. oba když si zařvou tak to jde pořádně slyšet.ale záleží jedinec od jedince,je pravdou že ruč.dokrmené bývají tišší,ale například s a.severou by jste nevydržel určitě...... ano jsou náročné,když opominu jídlo atd. co se dá běžně zajistit koupit,objednat atd. je věc druhá a to je ZÁVAZEK i na 50 let i víc, jste schopen toto pojmout, denní kontakt,denní starosti,možnost omezených dovolených,absence kvalitních a v místě dostupných vet.ordinací, a mohu pokračovat dál.... podle vaši otázky bych řekl že jste toho zatím ani moc nečetl-tedy o papoušcích, ano v bytě může být (ruč.dokrmená) ale to máte o 55% více starostí jako chovatel ve voliéře,za předpokladu že chcete aby nestrádala potřebujete mít doma voliéru pro ni aspoň 1,5x1,5x1,5m jako základ,další mít alespoň nějaký prostor kde se může prolétnout - poblbnout mimo klec, je spoustu věcí které by jste potřeboval vědět než si ji koupíte.
souhlasím je to individuální jedinec od jedince (papoušci) nobilisky bych také doporučil když už chce tazatel mermomocí aru, ale mám neblahý pocit, že tazateli se líbí větší ary a spekuluje jak by to dopadlo kdyby si jednu koupil proti gustu žádný dišputát, ale mám neblahé tušení že ara po roce skončí na konkurečních stránkách v rubrice na prodej z rodinných důvodů,zdravotních ......... zadavately otázky bych doporučil nejlépe zjistit si nějakého chovatele ar a rozjet se za ním pro zkušenosti,rady , papouška si prohlédnout, nejlépe zažít i jak si zakřičí ať na vlastní tělo pozná s čím chce mít do činění pokud mu jde o papouška doopravdy a je schopen a ví že to pojme tak mu takováto věc nebude dělat problém.
samozřejmě, nechci se opakovat že se u papouška jedná jedinec od jedince, ale z vlastní zkušenosti bych řekl že, aratingy jsou daleko hlučnější než ara, jsou sice podstatně menší tak nemají tak silný hlas, ale oproti aře křičí déle a častěji
Kategorie: Papoušci, téma: žako - hry
samozřejmě,papoušek má podobné cítění jako člověk, takže když ho donesete do nového cizího prostředí nedá se většinou očekávat že začne hned na druhý den vyvádět, to je jako s lidma některým stačí pár hodin v kolektivu a hned zapadnou některým to trvá déle. navíc z mých zkušeností jsou žakové poměrně usedlí, takže já bych ani neočekával nějaké poskakování, nepřeberné dovádění na laně,hračkách atd. a hlavně dát mu čas, tolik kolik bude potřebovat, třeba i týden - čtrnáct dní
Kategorie: Papoušci, téma: Papoušek k mluvení
souhlasím s Lenkou, v prvé řadě musí být neoblomné že to nebude nechtěný dárek, vědět, že obdarovaná osoba má vztah k zvířatům, nemá alergii, má určitý čas který by mu mohla věnovat a ví že to bude chtít i nějakou práci se základními potřebami papouška, jinak ji raději kupte plyšového - mluvícího :-) jinak k vaši otázce: do 1000kč, již zmíněná pyrura, pak korela a zmíněný mníšek,zejména mníšek by byl nejvhodnějším kandidátem, jak k mluvení tak ceně.
dobrá připomínka :-) svůj předchozí komentář jsem psal k a.ararauně
sladké sny :-)
  • Obrázek
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 201 - 220 (celkem 429)