Aktuálně: 5 592 inzerátů168 290 diskuzních příspěvků17 658 uživatelů
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 13.11.2011, 12:43:08 xxx.xxx.85.66
116.252 to si snad děláte srandu to je přesně pravý opak zadané otázky, když opominu jiné věci proč nekupovat ve zverimexu
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 11.11.2011, 09:33:46 xxx.xxx.161.104
objednávat něco bude dle mě zbytečné změřte si velikost otvoru ,zajděte si do železářství a kupte si čtvercové pletivo 10x10mm, k naměřeným číslům otvoru připočtěte +2cm na každou stranu (pro záhyb), donesené pletivo vložte na otvor zevnitře klece a záhyby ohněte tak aby to sedlo na otvor a drželo pletivo musíte vložit hlavně proto zevnitře klece, aby ty zmíněné záhyby - konce drátu byly zvenku, aby se uvnitř klece papoušek nezranil je to bezpečné,praktické a levné používám to pokud chci například zadělat otvory po budkách na voliérách pokud nevíte jak by to mělo vypadat hodím vám tady odpoledne foto
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 11.11.2011, 09:17:32 xxx.xxx.161.104
dobrý den. předpokládám že to máte pyrurku odchovanou rodiči, nedokrmovanou. v momentě jakmile ji přinesete domů do nového prostředí a mezi nové věci a lidi tak má přirozený strach jestliže byla dokrmovaná v budce tak se i v budce cítí prozatím nejbezpečněji , hlad a žízeň ji donutí z ní vylézt, ale pak " pro jistotu" zase zaleze každý jedinec je jinačí, některý se otrká hned některému to trvá déle, takže nezoufejte, každopádně nejde o nic nedopbrého jen potřebuje trochu víc času není špatné ji umístit do prostor kde je přirozený ruch aby poznala nové zvuky nové lidi, ono ikdyž je v budce tak si kolikrát povyleze k otvoru a nakukuje a skoumá dejte ji čas
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 10.11.2011, 09:37:51 xxx.xxx.161.104
zaprvé záleží jakou a jakou cenu si za "levně" představujete ? a za druhé vám to možná vyjde levněji koupit i dražší, co z toho že koupíte např. a.jendaj za 1500kč ale cesta vás vyjde na 2000kč ................ tady se nedá radit, hup na inzerci sledovat a sledovat, inzerátů na prodej je spousta :-)
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 08.11.2011, 21:10:13 xxx.xxx.85.66
ono jedna věc je u těchto kruhů vámi zmiňované drátky a druhá samotné provedení střapců a materiál, mě osobně se nic podobného naštěstí nestalo, ale v jednom starším čísle papoušků bylo téma poranění papoušků - úhyny, kromě zaseknutých řetízků v dolním zobáku,probodnutí krku a jiných úrazů, tam byl rozebrán případ a.ararauny která uhynula po pozření malého smotku právě z těchto střapcových hraček, došlo u ní k ucpání střev a příčina se zjistila až po provedené pitvě kde byl i "zabijácký" smotek po vynětí z papouška vyfocen.
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 08.11.2011, 18:36:05 xxx.xxx.85.66
má odpověď vyvstala trochu jinak než jsem původně zamýšlel :-( ad1/ pisatelce - zadavatelce vlákna se tímto popřípadě omlouvám neboť její prvotní otázka mě zmátla : " koupila sem si pyruru mám jí už tři dny a připadámi že se ještě vůbec nenapila vody .Má v kleci jak pítko tak i misku s vodou ale vůbec zní neubývá ......." z tohodle jsem usoudil že mu dala vodu po donesení domů a nyní se divila že je stejná "jako když ji tam dala", ad2/ samozřejmostí pro chov papoušků (jak doma tak v chovu) je denně čerstvá voda, to platí i u mě a tak jak tady minulý příspěvek, nestačí dát jen vodu ale i misku vypláchnout, sám používám různé přípravky do vody a nedovedu si představit nechat ji tam déle jak den. V létě měním kolikrát i 2x denně neboť se v ní papoušci často vykoupou (velké hliněné misky) a to už je určitě proti mysli. to platí i pro jídlo atd.... ad3/ do diskuze, pokud je papoušek naučen na pítko, tak z mého pohledu není dvoudenní výměna až tolik absurdní (za předpokladu vymýtí), zvažte jen fakt nápojových automatů (na "čistou" vodu) a ty barely tam jsou taky kolikrát i přes týden ...... já osobně jsem pítka nikdy nepoužíval, k tomu se může vyjádřit někdo kdo je používá ještě jednou se zadavatelce omlouvám pokud jsem se jí nechtěně dotkl
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 08.11.2011, 16:54:08 xxx.xxx.85.66
pokud ji dáváte ovoce zeleninu a přijímá ji,tak tam má taky určitý přísun vody ikdyž není už teplo naučte se papouškovi měnit vodu aspoň co dva dny, jakmile bude teplo (léto...) můžou se ve třídenní vodě pomnožit bakterie pyrura není tak velký papoušek a nenapije se tolik vody aby jste to na misce a pítku poznala obvzlášt jestly to chcete porovnávat v jednu chvýli obě napajedla jinak pyrury se většinou rády koupou, u toho si taky hltnou
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 07.11.2011, 19:04:48 xxx.xxx.85.66
tady tahle reportáž je snad už na trestní oznámení za úmyslné šíření bludů a veřejnou pomluvu !!!! toho "PANA" veterináře??????? Tluchoře bych rád dostal mimo kameru asi by se vrátil zpět na veterinu opravdu, málo co mě zvedne ze židle nebo tak nase..., ale ta reportáž stála televizi málem život......... mám 100 chuti se o víkendu za PANEM veterinářem nebo paní prodavačkou do pardubic rozjet,tuším že nebude těžké tu skvělou prodejnu tak jedinečných zvířat najít
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 03.11.2011, 18:03:24 xxx.xxx.85.66
není to tak hrozné,jsou daleko hlučnější papoušci,pyrura bych řekl že je trochu tišší než korela, ale to je zas těžko srovnávatjelikožto je každý jedinec jinačí já osobně pyrury doporučuji i do paneláku a to beru na zřetel že bydlíte mezi několika sousedy a druhá věc pokud si pořídíte ruč. dokrmenou (opravdu ručně dokrmenou né jen pár dní před odstavem) tak je to docela hodně dobře zvládnutelné a pak o něm ani moc nevíte, ale zas na druhou stranu ruč.dokrmení papoušci se dají zvládnout takřka všechny druhy
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 03.11.2011, 14:49:30 xxx.xxx.161.104
panacur se dá sehnat místy na nějaké větší burze, semtam se objeví na inzerátech, otázka zda důvěřujete tomuto zdroji. já koupil na burze v Přerově a v pohodě
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 03.11.2011, 09:57:35 xxx.xxx.161.104
jo a zapoměl jsem dopsat do hry poté může vstoupit ještě nasazení límce, tj. takový široký kroužek (jak můžete vidět kolikrát v televizi třeba u psů-koček) aby bylo takřka vyloučeno že se bude škube sama
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 03.11.2011, 09:48:51 xxx.xxx.161.104
zdravím, jaké to jsou tabletky teď už nezjistím, kupuji vždy co mi dají v lékárně (podle toho do které zajdu) vždy jen řeknu že chci přípravek s pivovarskými kvasnicemi (výrobců je dneska plno a každý má svůj název) tohle balení bylo tuším 50ks v sáčku, po otevření jsem si je přesypal do volné krabičky od léků, takže název už nevím k pyrurce, podle těch fotek je zřejmé, že skutečně od té společné fotky tam některé ty peříčka chybí a zejména ty červené (jako záchytný bod) jedna dobrá věc pro vás, že tam nějaké to chmýří je, náznak zbytku peří takže růstové váčky by nemusely být odepsané v tom je i dobrá věc, že papoušek není holý i když je v bytě aby nestrádal teplem a nějaké teplo zadrží, teď je otázkou proč (dle mě) dochází ke škubání ??? předpokládám že obě pyrurky jsou spolu stále ? obě stejně staré ?, pár ? nebo nevíte který je co ? pravděpodobně nocují v budce oba spolu peří vidíte pouze v budce nikde jinde no teď je otázkou jak se zachovat aby to papouška nezačalo více stresovat, něco jiného je ho mít doma a sledovat a ohlídat si ho než takhle psát po síti, kdy předpokládám že chodíte do práce a máte nějaké své aktivity, když mám problém u papouška zaměřím se na sledování určitých věcí a ty si kontroluji a ohlídávám podle toho zareaguji asi bych skusil dát druhou budku (ať má každý svou) popřípadě dal druhou klec s budkou a rozdělil je (fyzicky,ale klece nechat u sebe) popřípadě tvrdší zásah dát budku pryč, vtom případě začne(ou) pravděpodobně nocovat v některém rohu klece držejíc se ji a zhorší ji to možnost se škubat odkud jste ?
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 02.11.2011, 21:33:54 xxx.xxx.85.66
Dobrý večer. Už se to tady probíralo několikrát a docela dost je toho na internetu a fórech s tím spojených. Asi tak, žako je poměrně hodně komplikovaný papoušek a zejména konzervativní,těžko přijímající nové věci taksamo ztrácejícíse.Pokud něco nechce nebo chce, jen těžko mu kolikrát vyhovět. Žakové si velice často vytvoří svou skupinu lidí (třeba i jen jedince) kteří mu nevadí a oproti druhým zaujme svůj postoj se svých chováním a zřídka kdy se to změní. I proto není na netu nouze o inzeráty typu prodám žaka - rodinné,zdravotní důvody a jiné........ Ono pokud je žako mladý a seznamuje se světem může být za rok,dva,pět,deset úplně jiný, proto se vždy doporučuje před koupí takovéhoto typu papouška si o daném druhu pár základních věcí přečíst a pozjišťovat. Samozřejmě tady na mě asi skočí i jiní, ale já osobně bych žaka nedoporučil do rodiny k dětem do 4 let, u žaka není problém aby dítěti dost škaredě ublížil,netvrdím že to udělá schválně,ale představte si že tak jak kousl manžela, může bez zjevného důvodu kousnout kohokoli a věřte mi že umí pořádně kousnout a prokousnout !!! Každý papoušek se časem mění, některé druhy jsou sociální a strpí a nevadí jim přítomnost různých lidí někteří ne. Pokud zaujmul k manželovi takovýto postoj může se stát že to bude natrvalo.
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 02.11.2011, 19:40:57 xxx.xxx.85.66
DášaM. zdravím,používám kvasnicové tebletky a kvasnice dávám cirka asi 1týdně 1měsíc pak 2 měsíce vůbec, pokud má papoušek nějaký problém tak déle (záleží i na druhu a velikosti papouška) kvasnice přidávám do míchanice nebo do velmi najemno nastrouhaného-nakrájeného zel.salátu když jej dávám např. pyrurám (velikost cca mníška) dávám cca polovinu tabletky na pár, jsou to šílení šroťáci na ovoce-zeleninu takže kolikrát toho víc rozhází než sní (tabletky rozmělním mezi dvěma lžičkami) na 1 mníška bych dal tak čtvrtku tabletky do zel. salátu popřípadě míchanice
Obrázek
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 02.11.2011, 11:55:34 xxx.xxx.161.104
ano tyto věci jsou pro každého chovatele nepříjemné a kolikrát o nich ani neví, tak proč jej hned zatracovat Arpalit dobrá volba - má široké spektrum zásahu proti roztočům jinak lze ještě nabídnout : http://www.rajpapousku.cz/vita-care-antiparazitni-spray-100ml/ nebo http://www.rajpapousku.cz/spray-milbenzerstauber-proti-roztocum-100ml/ roztoči u ptáků nejsou nic vyjímečného, čas od času je některý chovatel zaregistruje a prostředky k boji proti ním jsou celkem dostupné a účinné kolikrát i skušený chovatel si je dotáhne do chovu, třeba z burzy
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 01.11.2011, 17:57:44 xxx.xxx.85.66
no, podle té vrchní fotky kterou jste dala s jeho společníkem, bych řekl že mu na té poslední zase nějaké chybí. na té fotce výš má těch červených peříček víc, na té spodní fotce odhadem 2, (ikdyž fotka není k posouzení moc použitelná) takže bych se opět víc přiklonil k tomu že se škube, každopádně to chmíří musí také z něčeho růst skuste udělat lepší fotku (zblízka - makro)
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 31.10.2011, 17:13:51 xxx.xxx.85.66
samozřejmě, pokud se škubáním či jiným zásahem poruší struktura folikuly peří je to nadobro stracené a peří již nikdy nedoroste poslední fotka je celkem zdařená a od pohledu mi připadá že peříčka mají tendenci dorůstat, zbytek peří se dá být také v pořádku takže na nemoc bych to zatím neviděl, spíš na mechanické poškození nebo poškozování i v současnosti. jestli je ochočená, skuste si ji vzít do dlaně a projet ji po inkriminovaných místech prstem nebo profouknout zda uvidíte tyto váčky (viz foto) pakud tam jsou a nejsou poškozené tak by mělo peří časem dorůst pokud nejsou nebo jsou poškozeny tak bohužel odhadl bych to spíš nato, že si to dělá sama pokud by ji to dělali rodiče (z mé zkušenosti) měla by to spíš na zádech neboť malé jsou v budce jakoby v předklonu a i kdyby se do nich pustily staří, řekl bych že by ptáčeti spíš poškodily volátko než bříško pod ním (ale to je jen můj názor)
Obrázek