Aktuálně: 5 032 inzerátů173 671 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 17.08.2011, 09:01:28 xxx.xxx.161.104
těžko říct, veterinou samozřejmě nic neskazíte, ale chce to když veterinu tak se zaměřením na exoty - ptactvo, běžný pejskář vám asi neporadí, jde o to co Vaše kamarádka pozorovala, jde někdy o přehnanou péči že si člověk něco myslí co asi podle něj není v pořádku a ono nakonec to opravdu nic není. jaké má oči ? , má je čísté jako kouká na ni normálně nebo je má jako když skleněné takové nevnímavé ? posedává hodně a hodně se načepířuje, nebo to je jen místy a jen v některou dobu? jí normálně ? trus má jak má být ? tj, zelený výkal s bílou skvrnou (teda pokud převážně jí zrniny , pokud jí hodně ovoce granule mohl by být trus zbarven řidší po typu žrádla - což samozřejmě není na škodu) papoušci mají samozřejmě vyšší tep než člověk s eho usuzujete - kamarádka že mu hodně tluče srdce? pokud papoušek má čisté oči, neposedává vyloženě,nečepíří se a nesnaží se někde choulit a přijímá bez problému jakoukoli potravu asi to bude jen neoprávněná obava, ALE samozřejmě takhle bez pohledu na papouška a jen s tak málem informací atd. se dá těžko něco s určitostí určit.
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 15.08.2011, 18:03:43 xxx.xxx.85.66
Nechápu, proč by tady měl někdo někoho ukamenovávat? To že si někdo řekne svůj názor nebo to co si myslí nemusí snad ještě znamenat že někoho kamenuje. Samozřejmě zdejší fórum je od toho aby tady kdokoli zadával jakákoli témata na věci které by rád věděl nebo se dověděl. Ale je taky samozřejmé, že většina chovatelů má na některá témata svůj názor a to že ho napíši neznamená že někoho kamenuje, jen reaguje na danou věc. Ano, může být sice položená otázka na určité téma,ale můj názor je ten, že nepozoruji nic špatného natom, když mu někdo k odpovědi přidá svůj názor který se k danému dotazu vybízí. Podle mě je trochu pošetilé cítít se dotčen nebo psát něco o kamenování skrz toho že napíši dotaz jako nechovatel na otázku tohodle typu. Snad je to možná i tím, že byla otázka a k ní případný komentář trochu neštastně napsán. Každý ať si to přebere po svém, ale každá odpověd ikdyž "hrubá" je danou informací o kterou jste chytřejší.
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 15.08.2011, 12:00:12 xxx.xxx.161.104
koukněte ještě na pyrury, s ruč. dokrmenou se do vaší ceny vlezete a pyrury dokážou být taky velice dobrými a vděčnými společníky, hlukově jsou přijatelní a člověku se dokáží plně oddat.
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 15.08.2011, 10:48:24 xxx.xxx.161.104
Ano, p.senegalský je dobrou volbou. Popřípadě i papoušek žlutotemenný (Poicephalus meyeri), je sice o něco dražší ale do bytu také vhodný. Jinak z vlastní zkušenosti mohu doporučut amazónek černotemenný nebo bělobřichý ALE POUZE opravdu ručně dokrmený, (odchov pod rodiči by byl asi hlukově neúnosný) je to VELICE hravý papoušek, který si bez problémů vystačí z hračkama bez přítomnosti člověka (zaměstnání) a jsou krásní a pokud bude ruč.dokrmen nebudete o něm takřka vědět. Samozřejmě je to kus od kusu, ale to je u každého papouška, nikdy nebudou dva papoušci byť jednoho druhu stejní, jak v chování tak v hlučnosti. Není ani potřeba velké klece. Záleží také jaký máte rozpočet.
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 15.08.2011, 09:46:50 xxx.xxx.161.104
to Petr: "Jeden dotaz a reakce jako hrom.Tazající se zeptá,zda je možné aby pták volně létal a okamžitě je ukamenován spoustou rad o které vůbec nestál.Toto se zde děje ve více případech.Nebylo by lepší jen odpovědět na položený dotaz_" to je dle vás odpověd na danou otázku :-) :-) a že jsem chytrý jak rádio jsem jen rád :-), aspoň já se teda z rádia dozvím hodně ..... s pozdravem :-)
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 14.08.2011, 21:51:25 xxx.xxx.85.66
jako diskuze jinde, je to samozřejmě móda v koupi vel.papoušků ale, pokud si vezmete žaka k sobě, je naděje že jej dáte dohromady, ALE!!!! nemá absolutně žádný význam jej pak vracet, nastalo by to samé ještě v horším, žako je silně konzervativní papoušek a vše nové je pro něj stresující tady můžete pouze uvažovat o možnosti že si jej od něj koupíte-vezmete
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 14.08.2011, 21:39:56 xxx.xxx.85.66
to Petr, krom vaši zcestné přimomínky, taky nevydím zajímavou odpověď, a navíc, pisatelka sama píše, že žádného papouška nevlastní, ale rozhoduje se nad koupí. takže každý rozumný chovatel se ptá, když přemýšlí o koupi (bez znalostí) tak proč se hnet ptát na volný let bez dozoru a ještě k tomu u Ary, jak psala pisatelka net je toho plný, ale i zejména menších papoušků...... nikdo tu nikoho nekamenuje, jen je to jako s mladými řidiči ::::: nezaschl jim ani inkoust na papírech, ale už sedají za 100kW vůz a pak se divme že to někam našije ---- neměl zkušenosti
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 10.03.2011, 19:35:55 xxx.xxx.85.66
mě se tohle stalo nyní u páru pyrur,celou dobu v pořádku a 13 den se samička pustila do nejstaršího mláděte, zachytil jsem to včas, ale vybral jsem ji pro jistotu všechny mladé (i když na menších nebyla známka napadení) mělo hlubokou silně krvácející ránu v oblasti pravé pávne, nyní už je mu 22 dnů, rána se zacelila a mládě se zdá prospívá, bylo nutno mladé odejmout a ručně dokrmit což je asi jediná možnost i u vás, co ji k tomu přimělo nevím a zda se to bude při dalším hnízdění opakovat si taky netroufnu odhadnout.
Obrázek
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 09.03.2011, 20:13:24 xxx.xxx.85.66
marzy: pokud to máte pro jednoho mníška tak bych koupi vitamínů jakýchkoli asi zvážil, nejmenší zmíněné vitamíny jsou v baleních kolem 250ml, jemu budete dávat max.pár kapek do vody než to spotřebujete tak se vám to zkazí, pokud mu dáváte ze základu pestrou stravu týkající se ovoce zeleninu,sep. kost,grit ,nějaké větve na okus atd. tak proč do něj rvát ještě chemické vitamíny. vitamíny bych nechal pro chov, pro domácího mazla bych koupil Roboran a to by mohlo být dostačující.
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 09.03.2011, 20:00:33 xxx.xxx.85.66
každý papoušek je svá osobitá " osobnost " a pokud papoušek bude mít sklon napadat někoho kdo se jemu z nějakého důvodu nelíbí tak tomu nijak nezabráníte, když tady tak hovoříte o psech a jejich výcviku, tak si vemte dalšího nejbližšího mazlíka kočky, ať se budete snažit sebe víc, taky když nebude chtít tak k vám nepřijde a neposlechne, papoušci jsou větší hračičkáři -tedy rádi si hrají,napodobují zvuky,skotačí,blbnou atd. takže můžou většinou o něco více přilnout k lidem, ale nesnažte je cvičit jako psy, pokud bude chtít tak kousne i do svého pána a není žádný povel kterým ho to odnaučíte
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 07.03.2011, 17:52:22 xxx.xxx.85.66
ano přistřižení se často u domácích mazlíků provádí, nejsem pro úplné sestříhání křídel, ale když už člověk chce papouška omezit v lítání tak by mu měl prostřihnout letky,tj.aby polétával ale nebyl schopný souvislého dlouhého letu, samozřejmě je to proti papouškovy, mají jen nohy a křídla obojí je pro něj důležité, když mu něco z toho vezmete je to pro něj do jisté míry stresující, proto nezastříhávat a když, tak z velkou rozvahou
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 07.03.2011, 13:36:19 xxx.xxx.161.104
to ho z největší pravděpodobností neodnaučíte, vybral si vás a ostatní bere jako vetřelce,papoušek není pes aby se dal naučit koho ano koho ne
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 01.03.2011, 21:32:21 xxx.xxx.85.66
Ano RUNCID je jaký píšete asi nejšetrnější, ale je poměrně drahý nato jakou má dobu upotřebení. Po otevření lahvičky je upotřebitelnost 14 dní. Taky jsem jej používal, ale přešel jsem na PANACUR. Hlavně kvůli doby trvanlivosti a nejhorší taky není,jsem s ním spokojen.
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 26.02.2011, 14:26:47 xxx.xxx.85.66
tohle je 100% mango,vejčité,zelené když dozrává tak červená,žlutá dužina a plochá pecka oproti avokáda na mém obrázku je avokádo hruškovitého tvaru tmavěji zelené po celou dobu zrání a má hnědou kulatou pecku
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 23.02.2011, 21:29:53 xxx.xxx.85.66
jestli ji máte do bytu, tak nato rovnou zapomeňte, to v prvé řadě neustojíte se sousedy v případě že jste na baráku, tak bych velikost o něco zvětšil, dohady o velikosti voliéry můžou být nekonečné, ale stejně to skončí na tom, že sebevětší voliéra pro některé pisatele stejně nebude dosti vyhovující k jejich názoru, téma "dostatečné" velikosti si každý vezme po svém. já bych volil voliéru o velikosti 2 x 2 x 2m, která je podle mě pro vnitřní voliéru do obytné místnosti dostačující né každý si může dovolit jednomu papouškovy vyhradit celý pokoj v domácnosti, když beru papouška koupeného jako domácího mazla
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 18.02.2011, 12:50:08 xxx.xxx.161.104
žaka do bytu mohu doporučit stejně jako, senegalce,žlutotemenné,konžské a popřípadě i kapské. žako je ale mezi nimi takový axcerelátor, pro své dovednosti fyzické a zejména zvukové. pokud zadavatel pevně uvažuje o jeho koupi ať si jej koupí, lze jen doporučit návštěvu knihkupectví popřípadě několik hodin strávených na netu se zjištováním několika informací k jeho chovu.zbytek už přijde sám. samozřejmě bych začal se 100% dokrmeným (min. od 20 dne) a dobře odstaveným aby odpadl problém s plachostí a dobrý odstav z důvodu aby nedošlo k nechtěným problémům s příjmem potravy už na začátku. při volbě dobrého chovatele (prodejce) věřím že i ten přidá několik cenných rad ohledně chovu postupu ......... pak už jen záleží na zadaveteli jak k novému členu rodiny přistoupí on sám, žako je poměrně svérázná povaha dosti konzervativní takže bude záležet na něm jakým směrem bude jeho chov doma probíhat, kolik času a prostoru na něj mu bude zadavatel věnovat. s chovem a radami dalšího chovu bych se neobával, zadavatel není určitě nějaký ...... takže po koupi papouška se bude snažit dát mu první poslední a pokud bude chtít se něco dozvědět má se kde zeptat nebo co kde přečíst,vždyt příspěvků a diskuzí k chovu žaků je na netu spoustu. přeji dobrý výběr a mnoho krásných chvil a ať dělá papoušek radost