Aktuálně: 5 572 inzerátů168 445 diskuzních příspěvků17 661 uživatelů
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 17.02.2011, 07:49:46 xxx.xxx.161.104
tak žako má nějvětší vlohy k mluvení z celé řady papoušků, ale není pravidlo, že i když to je žako, že mluvit bude, každý jedinec má své vlohy a záleží jakou budete mít i vy trpělivost.jinak aru bych si do bytu (předpokládám do panelákového bytu) v zásadě nepořídil, nedokážu si představit jak by reagovali sousedi na její hlasový projev, je sice pravdou, že né každá ara musí být hlučná, ala ary jako takové hlučné jsou a v paneláku kde jde slyšet kdejaké šlápnutí, kýchnutí sousedů natož její pronikavý křik. Když to s její hlučností risknete a po čase zjistíte že se to opravdu nedá kam s ní potom????? uvědomte si, že to není běh na jeden dva roky,ale pokud se budete starat tak i na několik desetiletí !!!! naproti tomu žako je poměrně tichý
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 06.02.2011, 19:42:10 xxx.xxx.85.66
pro 155.137, bodnutí po kaktusu může zavést infekci a ozdravná reakce imunitního systému papouška může způsobit mírný otok v místě vpichu a bolestivost. doporučil bych také mírnou aplikaci Betadinou pro zamezení možné infekce, ale jinak by se mělo pobodání zpravit samo, papoušci mají nožky hodně citlivé tudíž i bolestivost je vyšší.
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 06.02.2011, 19:35:08 xxx.xxx.85.66
pro 85.66, už jsem tady o tom jednou psal, dával jsem dohromady aru nobilis která měla podobné (trochu větší zranění) od toho jak se chytila o hranu pletiva. krém Betadina mohu také doporučit, jednak místo zvláční a zabrání rozšíření infekce, pro lepší hojení mohu doporučit 2x denně aplikaci krému AKNÉ MÍŇ jedná se o přípravek volně prodejný v lékarně pro aplikaci na akné, je tam přísada kvasnic která dobře napomáhá hojení. Pokud to nekrvácí je to v pořádku a rána se do 7 dní zcela zacelí.
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 27.01.2011, 20:42:16 xxx.xxx.85.66
zkusil bych podávat jen minimálně slunečnici (aby nehladověl) a nechal zbytek zrní v misce na 24hod, přidal bych piškot, suchý rohlík a senegalské proso ať si hraje se zobákem
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 27.01.2011, 20:07:24 xxx.xxx.85.66
odstraňte nebo minimalizujte slunečnici a předkládejte máčenou - klíčenou směs.až se naučí bez problémů přijímat i zbytek zrnin tak mírně přidejte i slunečnici
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 27.01.2011, 10:01:21 xxx.xxx.161.104
Ahoj, diskuzních témat na podávání tohodle nebo tamtohodle se moc nezůčastňuji, přidám svůj názor,ale to je tak vše. Nikomu svůj názor nenutím a pokud narazím na cizí, který mě zaujme a popřípadě se osvědčí tak nejsem proti tomu abych jej aplikoval také. Co se týče podávání vaj. míchanice jsem zastáncem toho názoru, že pokud to je v rozumné míře tak nevidím důvod proč ji nepodat. Rozhodně mi to přijde rozumnější,když se někdo o papouška stará a čas od času mu k pestré stravě přidá míchanici, než když se mi kamarád v práci pochlubí, že si kopil korelu a jak je úžasná a když po 3 týdnech přijde řeč na žrádlo mi řekne že mu podává pouze černou a žíhanou slunečnici a k tomu senegalské proso a jak není korelka spokojená. K tomu dodá, no jednou měsíčně mu chci kupovat ty vitamínové tyčinky aby měl dost vytamínů........ V takovém případě mu poradím svůj názor a už je na chovateli zda jej přijme či nikoli. Já osobně čas od času míchanici podávám také,ale přidávám do toho hodně zeleného (co je zrovna po ruce) vajíčko nastrouhávám a udělám jim takový salát
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 27.01.2011, 09:01:30 xxx.xxx.161.104
souhlasím, naprosto zbytečné obavy, zobák je v neustálém růstu, takže se to na něm musí nějak projevit, ten vašeho papouška je v pořádku. s těmi přípavky (pokud máte pouze jednoho papouška) bych to taky nepřeháněl, docela určitě stačí PESTRÁ strava,sepiová kost,grit a hlavně máčené - naklíčené zrní a sem tam vaj. míchanice. s objemem lahvičky v poměru dávky pro papouška se vám nejspíš stane, že se vám to dřív skazí než to vypotřebujete. takže žádné obavy nesnažit se nakoupit sehnat co kde přečtete a vzít to s rozvahou :-) ať se daří a papoušek prospívá
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 20.01.2011, 13:10:28 xxx.xxx.161.104
není to otom že bych nezašel na veterinu, ale prováděl to někdo už sám doma nebo jak si s tím poradil? - léčil? jedná se mi oto, že v mém nejbližším okolí nemám ve veterináře důvěru, jsou to jenom pejskaři z různých důvodů jsem některé navštívil a zkušenost s papoušky byla děsná
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 19.01.2011, 21:07:51 xxx.xxx.85.66
před týdnem jsem si dovezl k r.dokrmení 22 denního amazónka černotemenného, doma po několikerém krmení jsem si všiml, že má něco s drápkem u kroužku. jelikožto původní majitel o ničem neví (aspoň to tvrdí),připadá mi to jestli se nesnažila samička mu kroužek sundat a necvakla mu i po prstě.mládě prospívá dobře, žádné problémy nejsou. jen poslední dva dny mi připadá že ten "oddělený" kousek prstu má jakoby nafouklý a oproti barvě nožky více červený. zblízka to vypadá jakoby byl takřka oddělen a držel jen na vlásku. chtěl jsem se zeptat zkušenějších, hrozí od toho něco? nebo se to růstem poddá, nebo mu snad časem pahýlek odpadne sám, nebo provézt nějaké ošetření? dnes má 28 dnů.
Obrázek
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 17.01.2011, 18:27:29 xxx.xxx.85.66
veškeré plašiče - odpuzovače jsou k ničemu :-( funguje to možná pár prvních chvil, pak se s tím hlodavci naučí žít a je to ve starých kolejích, na zahradě jsem takové věci zkoušel a výsledek byl stejný, jediné co částečně pomohlo, klasické dobré pastičky, když mají hlad tak se jdou nažrat a to je jim osudné. navíc podle mě tento odpuzovač má dosah pár metrů, takže při nejhorším se přestěhují o pár metrů dál ale zůstanou
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 17.01.2011, 18:20:41 xxx.xxx.85.66
na potkany skutečně pozor,má vysokou inteligenci a hodně mu chutná maso, není problém aby se tlupa hladových potkanů pustila i do kočky nebo menšího psa, to jsem taky zažil natož do papoušku,skočí po něm a zatáhne ho do nory a už ho nikdo nikdy neuvidí
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 16.01.2011, 19:30:49 xxx.xxx.85.66
ano souhlasím s 200.189, článek jsem přelítl a nějak nedočetl že pisatel byl sice u veterináře,ale trus nevyšetřil ( klasika jako u některých "veterinářů), takže bych nechal pro jistotu trus vyšetřit a jinak následoval 0.70 a nechal ho vyspět a zesílit.
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 16.01.2011, 19:14:15 xxx.xxx.85.66
jasné pokud již akceptuje ruku (Vás) tak pokračovat na ruce, ten klacek byl jako možnost kdyby na ruku nechtěl. ať se daří :-) : věk je dobrej, tohle je například 2,5 letá chovná samička pyrury, zemřel ji samec, takhle zkrotla za cca 2 měcíce než jsem sehnal druhého, nyní je zase s ním, přitom i přestala naprosto kousat
Obrázek
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 16.01.2011, 19:02:08 xxx.xxx.85.66
re Mira v tom s vámi moc nesouhlasím, zmíněné samičce kakadua jsem pořídil samce a dodnes toho "lituji" i přes to že jsem je nechal ve dvou voliérách vedle sebe asi 2,5 měsíce na přivyknutí, následné zkoušky dát je dohromady dopadly skoro fatálně. nejenže si samice samce naprosto nevšímala v momentě když jsem se objevil absolutně nikdo jiný ji v tu chvíli nezajímal, samozřejmě když jsem je zkoušel dát k sobě jsem tam pro chvíle zásahu byl přítomen, naštěstí!!! asi při 8-9 pokusu to dopadlo tak, jakmile si samice samce nevšímala on si všímal jí, když se po něm ohnala tak se ohnal on po ní a zakousl se jí do křídla, výsledek byl ten,než jsem je dostal od sebe, že jsem ji pak dával křídlo 3 týdny dohromady. takže s tvrzením když je problém hned shánět protějšek nejsem zastáncem.
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 16.01.2011, 15:36:44 xxx.xxx.85.66
chce to čas a trpělivost, papoušek který nato nebyl naučený má přirozený strach. klacek není taky špatná volba,kus dřeva pozná a nemusí být tak bojácný protože není přímo na vás, v momentě kdy na klacku zjistí že mu od vás nehrozí nebezpečí, může se začít sbližovat víc a začít s vámi kamarádit. samozřejmě každý papoušek má svoji náturu a u každého to je jinak, to jsou jen zběžné rady jak se to většinou dělá
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 16.01.2011, 15:27:07 xxx.xxx.85.66
ano v žádném případě by to neměl pozřít !! sice se neotráví, ale může to mít závažný problém na celou trávicí soustavou a nejednou to skončí smrtí. nedávno jsem o tom i četl článek ve starších časopisech a bylo tam i několik fotografií z pitev kde i tak velkého papouška jako ara ararauna zabil smotek vláken z těchto hraček, takže pozor na to.