Kategorie: Papoušci, téma: ptačí chřipka

Dobrý den.

 

Taktéž tuto situaci po važuji za absurdní a trystní. Beze sporu, chřipka je velmi nebezpečný a zákeřný soupeř. Ale to už od té doby co byl samotný virus chřipky objeven. Jenže jsme v České republice a tady se dělají věci na 1001%. Takže když EU řekne takhle, pokaždé a v každém odvětví se najde český blbec, který řekne to je málo, musíme přidat a uděláme to takhle !!! Přívlastek české republiky v chování ve smyslu "Papežtější než papež" bude celkem věrohodné.

Nicméně, krom chovu papoušků se také věnuji poměrně hodně rybaření. Jsem ze severní moravy z okolí kde máme spousty rybníků a přehrady. Celoročně pozoruji hejna migrujících ptáků, obvzlášť když přiletí několik stovek až tisícihlavé hejno kormoránů jsem rozzlostněný. Do loňska byl kormorán chráněn zákonem, páchá miliónové škody a není to náš pták. Vládě se po několika letech chránění podařilo je tady domestikovat a nyní když mají platit, zákon zrušili a rybáři dělejte jak umíte.

To samé myšlení nyní přiživuje ptačí chřipku. Jelikož jsem co by kamenem dohodil od hranic s Polskem, sleduji kolik volně žijících ptáků létá krajinami tam a zpět. U nás se likviduje po 100tisících a dělá se humbuk a u sousedů z PL ? Nic zvláštního, chovy pokračují a žádné vyvražďování se nekoná.

Tak jak napsal dřívější pisatel. Klasická chřipka ročně zabije 100tisíce lidí v Evropě, ta ptačí je kapkou v moři. Vzpomeňme jen nedávnou pracečí chřipku. "pár desítek - stovek lidí" a výsledek, miliardy za vakcíny proletěli komínem. Navíc u zemřelých na potvrzenou prasečí chřipku nikdo neřekl, že kdyby to byla klasická chřipka že by nezemřel. Zmedializovalo se to jen proto, protože to byl náhodou virus prasečí chřipky.

Vždy to fungovalo a všude, pokud v lidech zasejete strach lépe se utrácí a ve všech směrech.

kadukaj kadukaj 429 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: uz sou povoleny burzi ?

12.3. je Burza Přerov uvolněna včetně drůbeže a ptactva.

 

Offi odkaz:

http://www.vystavisteprerov.cz/cs/event-9

kadukaj kadukaj 429 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: Alexandr malý nebo ara červenoramenný

Zase se to odhlásilo :-)

Já jsem ten blázen co to napsal ......

kadukaj kadukaj 429 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: alexandr malý-mluvení

Dobrý den.

 

Lidi, lidi, lidi.

Nic proti nikomu, ale proč máte pořád tendence s papoušků dělat magnetofony.

Dobrá, beru, když se papoušek naučí mluvit, ale aby to byla jedna z hlavních priorit ???? to snad.

Opakuji není to namířeno proti nikomu, ale je to scestné, a připomíná mi to skutečnost s dnešní módou....

Něco k daným papouškům.

Schlédl jsem za svou éru několik papoušků Z této trojice, bych řekl, že si nejlépe vedla korela. Rozela vůbec, a alexandr tak mezi. Ano, majitelé svým miláčkům rozumí vše. Jsou s nimi denně, denně je vnímají a rostou s nimi jako s dětmi. Cizí a nezainteresovaný člověk, jim najisto rozumět nebude.....

Viz pisatelky výše, kdy srovnává alexandra s žakem, je dle mých zkušeností hodně přemrštěné. Ač žaky nemusím, a ani je nechovám, je to v "mluvení" kapacita, s kterou se srovná jen málo papoušků a troufnu si říct, že alexandr to určitě nebude. Ale hádat se s Váma nebudu.

Ale zpátky k tématu mluvení.

Uvědomte si lidé prosím jednu věc. Papoušci jsou jako lidé a jiná zvířata, každý jiný. Co kus, to jiná povaha !!!  Zatímco jeden bude mluvit jak p.Menšík, tak dalších 30 bude mluvit jako Otík.

Buď to v sobě má, nebo ne. To nezměníte.

Alexandr - korela

Za mě spíš korela, nadání stejné, ale bude klidnější.

kadukaj kadukaj 429 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: Problemy s žákem liberijskym

Asi si řeknete proč píšu, když Vám moc neporadím.

Ale zkusím to za druhé.

S tímto Vám dle mě, na 98% nikdo nepomůže. Veterině bych taky moc nevěřil, ani speciálům.

Žako sám o sobě je víc než komplikovaný tvor a i za normálních okolností může být problém.

Tipl bych, že to jeho škubání bude opravdu následkem onoho činu psa. A to může být problém v součinnosti s jeho věkem. Ten věk je slušně úctyhodný (né že by nežil déle), ale s jeho kontroverzní povahou bude takřka již zcela nemožné, ho vrátit do původní "rovnováhy". Prodělal prudký a nenadálý stres, to v něm nechalo stopu a nyní je otázkou zda se s tím srovná.

Může se stát, že se to podaří na určitou dobu zlepšit, ale bude to mít v sobě a kdykoli to udělá bez varování znovu.

Za mě. Jediná snad účinná možnost je nasazení přiměřeného límce. Otázkou je však, co to udělá, když mu ho budete dávat a posléze když ho bude mít už na sobě.

Přeji silné nervy a trpělivost.

Jiří

kadukaj kadukaj 429 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: Andulka

Dobrý den.

Andulky sice nechovám, ale podle fotky bych si byl takřka jistý, že se jedná o vápenku, která se z ozobí přesunula na zobák.

Poměrně pokročilá forma.

Přečtětě, rozhodně nic neskazíte.

https://vero-bardo-budgie.webnode.cz/nemoci/ptaci-svrab-vapenka/

 

Jiří

 

kadukaj kadukaj 429 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: papoušek senegalský

Dobrý den.

To v jaké je samice zdravotní kondici, se projeví při snášení vajec. Tvorba vajíček a zejména skořápek, je pro každou snášející samici obrovská zátěž. Vemte si jen základní počty, ve smyslu: kolik mg - dohromady gramů (celá snůška) musí samice vydat ze svého organismu na tvorbu vajíček. Papoušek není slepice. která vám za sezobání libovolného množství sežere nesčetně skořápek.

Další věc je pak celkový stav samice, její vyspělost a její stavba těla (jako u lidí, máte silnější a slabší "ženy") a to jak se snůškou popasuje.

Další faktory může být prostředí, teplota apod.

Měl jsem případ u arating slunečních, kdy samice byla při první snůšce natolik vyčerpaná, že musela jít do zvláštní "vyhřívané klece", ručně jsem ji dokrmoval a přidával preparáty hlavně na vápníkové bázi a na posílení organismu.

Přitom před snůškou bych řekl, že byla 100% v pořádku a vše bylo jak má. Po této skutečnosti jsem je od samce rozdělil na cca 4 měsíce a vše pak šlo dobře.

Při další snůšce šlo pozorovat (hlídal jsem ji), že je slabší, ale do 24 hodin, to bylo v pohodě a nakonec měla 4 vajíčka, ale ta první snůška dala zabrat.

 

kadukaj kadukaj 429 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: Koupě papouška Žaka

Dobrý den.

Pořídit si jakéhokoli papouška, pokud budu brát ty větší, je jako si pořídit "věčné dítě".

Tím spíš pokud se jedná o žaka. Pravděpodobně si jej chcete pořídit skrz magnetofon. Tedy opakování naučených slov.... Nebudu Vás moralizovat a rozebírat, to je jiná záležitost, a na to jste se neptala.

Nikdo Vám z jistotou neodpoví, zda to dá nebo ne. U žaka to je 50/50.

Žako není o negativech, je to prostě povaha druhu. Je to těžký konzervativec, který nemá rád změny. To, že se oškube, přestane žrát apod. je pouze jeho vzkaz Vám, že se mu to nelíbí. Bohužel tak potom jako i u jiných papoušků je velice problematické (někdy bezvýchozí) je to odnaučit.

Bohužel Žako je z těch papoušků kteří jsou na to poměrně hodně citlivý (změny).

Není tedy předně určeno že se to stane, ale je velká pravděpodobnost, že ano.

Vše se dá do jisté míry zvládnout, ale musí se na to od mala vést ale i tak to není na 100%.

Asi jsem Vám v rozhodování moc nepomohl, ale je to prostě skutečnost která visí ve vzduchu.

Jde o to, 100 lidí 100 povah, 100 žaků 100 povah.

Co takhle oželet to opakování slov a popřemýšlet o jiném druhu :-)

J

kadukaj kadukaj 429 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: Koupě papouška Žaka

Zdravím.

Koupě ve zverimexu - to snad jen tak agapornice, korelu či andulku. Né že bych tyto papoušky nějak degradoval, ale člověka který chce mít doma něco živého v kledce o velikosti 60/60/60 snad.

Žaka určitě od chovatele.

Na co si dát pozor ???!

Není třeba z toho dělat kovbojku :-)

Klasické oční posouzení. Jestli máte "načteno" určitě jste viděla i nějaké fotky jak žako vypadá.Takže 100% opeří, vše co je mimo, je špatně, pokud se nebude na pohled líbit (otřepané peří, fleky v opeření, nepřirozené matné zbarvení apodú je špatně. Pozor na to, ikdyž bude papoušek v chování super, ale bude vada na opeření nejít do toho. Může se jednat o nedopeření, momentální "zanedbatelný kolaps" ale může jít taky o jiný problém, který vám pouze v budoucnu může nadělat vráska na čele.

Opeření u zdravého papouška jekéhokoli musí být jako ze žurnálu. Jsou mladí nemají mát z čeho špatné peří a pokud nemají víc jak rok, nemůžou ani přepeřovat (kdyby vás chtěl někdo natáhnout na nudli).

Jinak ! může být vyjímkou mechanicky poškozené peří, třeba ocassní pera.

Mám třeba 100% amazónky, ale třeba sameček je hodně temperamentí a když někoho vidí u voliéry, snaží se komunikaovat stále, a šplhá po pletivu šíleně nahoru dolů , doprava - doleva, takže má třeba rotřepené konečky acaních per od pletiva, ale po cca 2,5cm od spodku má opeření jinak 100%, che to používat selský rozum.....

Jinak, ručně dokrmený papoušek, musí být naprosto krotký, Bez báze z ruky a samotného chovatele. Z cizích může být nesvůj, ale na "svého" dosavadního dobrého rodiče musí být naučený jako dítě na matku.

Takže pokud to vše souhlasí, neměl by být problém.

Další věcí může být samotné chování chovatele. Například, když jsem u jakéhokoli chovatele kupoval své nové svěřence vždy to bilo na lidské stránce.

Ve zkratce asi takto:

Přijel jsem třeba před 3 roky pro párek Ara Nobilis k chovateli do čech. Úplná paráda. Vlídné přivítání, ukázka svého chovu a zázemí oněch prodávajících kůsu, seznámení s rodiči prodávaných jedinců. Informace o narození, popřípadě kdo děla testy, co mají prodávající se jedinci rádi k jídlu, ovoce, zeleninu apod.

Po seznámení se s danými jedinci, je chovatel dál do samostatných kletek (odchov pod rodiči) a cca hodinu u popíjení kávy a domácích buchet :-) se probrali ony záležitosti (typ zrniva, ovoce, zeleniny,dobrůtek) za tuhle dobu si může člověk udělat svůj obrázek.

Můj osobní názor !

Na sepisování smlouvy o prodeji papouška moc nedejte. Každý poctivý a dobrý chovatel nepotřebuje když prodává své miláčky smlouvu, a vždy vám vyjde vstříc. Ze základu vzato, když dojde na nejhorší, smlouva vám nebude nic platná, protože je celkem finančně náročné posléze "chovateli" dokázat před soudem, že vám prodal """" zmetka"""""".

Takže asi tak :-)

Pohlaví: má osbní zkušenost je taková, že je to jako u lidí. Opačné pohlaví. Žena ženu toleruje, ale k muži bude přítulnější :-)

 

J

 

 

kadukaj kadukaj 429 příspěvků
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 421 - 429 (celkem 429)