Aktuálně: 5 591 inzerátů168 265 diskuzních příspěvků17 657 uživatelů
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 17.04.2012, 21:21:34 xxx.xxx.85.66
vezmu si svůj selský rozum a řeknu si, když něco není odtud a skrz člověka se to sem dostane a je schopno to tady žít a rozmnožovat se, tak asi nebude vše v pořádku, jinak by to tu už asi žilo ??, a když se to tady začne množit,nebude to něčemu vadit, když to tady původně nebylo? a naše příroda s tím původně nepočítala? samozřejmě ale vše chce brát trochu s chladnou hlavou než něco nařídím v našich podmínkách asi nemá cenu polemizovat o chovu nechovu papoušků,to máme vzhledem k naši zeměpisné poloze dané, ale u takového španělska bych si s tím nebyl tak jistý, takže neříkám 100% ano zakázat,ale je možné, jelikožto tam nikdo z nás nežije vědět oč přesně jde a o jaké dané problémy se jedná a s tím spojená možnost ovlivnění tamního ekosystému teď sice asi plácnu do prázdna, ale taky by se nám například asi nelíbilo, kdyby začali mizet například poštolky protože by se tady množil jiný druh ptačího dravce (úlety chovatelů) který by byl účinnější v lovu než ona a poštolky by umíraly hlady (pouze jako symulativní příklad)
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 17.04.2012, 20:39:17 xxx.xxx.85.66
no třeba jako bývalý člen Rybářské stráže a dlouholetý cca 20let rybář můžu udat například, američtí raci, střevlička východní a v poslední době poměrně často želvy: . Želva nádherná se objevuje i volně žijící ve středoevropské přírodě. Byla hlášena dokonce i z oblastí v bezprostředním okolí Nízkých Tater na Slovensku. Takové vnikání nepůvodních druhů do přírody hodnotíme v současné době jako negativní, neboť většinou poškozují přirozená přírodní společenstva (u nás vytlačuje vzácnou a chráněnou želvu bahenní, emys orbicularis [1]). a myslím, že toho bude víc, jen to zatím nikoho moc nezajímá
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 17.04.2012, 19:07:22 xxx.xxx.85.66
to může být jedinec od jedince senegalec se naučí dobře mluvit, pyrury né každý má své, tak jak píšou výš, co má rád jeden druhý nemusí pyrura je zdatný a dobrý letec, rády létají a je jich "všude" plno senegalci jsou usedlejší,moc nelétají, ale jsou zase klidnější sama by jste si měla zjistit co nejvíc a na těchto základech se rozhodnout :-)
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 17.04.2012, 18:57:01 xxx.xxx.85.66
an, pokud se jedná o to samé co jsem četl také, tak se jedná o špaňelsko a docela jim rozumím, začíná být problém s umělou migrací organizmů, at se jedná o rostliny,savce,papoušky,plazy atd. je problém s těmito zavlečenými organyzmy, neboť v drtivé většině nemají ve svém novém domově přirozených nepřátel a dopadem na ekosystém nato trpí nejvíce ty stávající druhy a živočichové :-) což je daleko větší mínus, než to, tyto "cizopasníky" zakázat http://cs.wikipedia.org/wiki/Invazn%C3%AD_druh bohužel se to týká i ČR již u nás jsou např. zvířata která se nekontrolovatelně množí a pohybují u nás takže proč né
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 08.04.2012, 23:15:26 xxx.xxx.85.66
souhlasím s conem ten se sotva u vás rozkoukává, nechtějte po něm hned aby poslechl jako pes na slovo
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 08.04.2012, 23:09:46 xxx.xxx.85.66
dobrý večer nemůžu si pomoct u zadavatele otázky, zda se nejedná o nabídku inzerátu dovozu papouška ze zahraničí, typu kamerun atd. nepředpokládám, že tazatel(ka) schání kde by se z vlastní zajímavosti šel - šla jen tak na papouška podívat omlouvám se pokud se pletu :-)
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 03.04.2012, 20:51:51 xxx.xxx.85.66
to je mi líto, těšil jsem se na fotky jak se mu daří a jaký je z něho pašák a teď tohle, špatný že člověk s ním tak nějak sroste když se o něj stará když má takové věci za sebou :-( nedávejte si vinu, důvodů proč zemřel může být spoustu, trpká příprava do budoucího chovu
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 02.04.2012, 17:28:10 xxx.xxx.85.66
ta cena šla na 19500kč a jelikožto je znovu vše autenticky stejné, opravdu se asi bude jednat o šroubování ceny skrz známé, asi nebude od věci tuto skutečnost oznámit pro kontrolu Aukru
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 27.03.2012, 21:29:07 xxx.xxx.85.66
topný kabel popřípadě t.kámen se dá také použít, ve své vyrobené odchovně jej mám také,beru jen v potaz, že v době psaní asi pisatelka neměla šanci jej zajet někam koupit.
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 27.03.2012, 20:05:40 xxx.xxx.85.66
intenzivní obírání je také jedna z velice reálných možností, předpokládám že by se toho mohlo dát všimnout, také jsem se s tím setkal, ale to se jednalo v porovnání o pár peříček, v tomhle případě pokud jde o obírání se mi ani nechce věřit, že je samice natolik důkadná a brala to tak dokonale zgruntu :-( určitě asi ruční dokrmování teplo 100%, co mě asi tak v nouzi napadne, sehnat přijatelnou plastovou přepravku s horním uzávěrem, popřípadě dostačující akvárko cca 15-20l ,15W žárovku (nejlépe barevnou vůči svitu)a nahřívat,v této velikosti bych asi upustil od bodové žárovky,ta má intenzivnější tok tepla a malé by mohlo spálit, akvárko zajistit proti unikajícímu teplu a koumat nad něčím lepším, pokud nedokrmujete pravidelně koupě odchovny asi padá
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 27.03.2012, 18:56:47 xxx.xxx.85.66
tohle mě taky zajímá :-) tady je každá rada (dobrá) nad zlato jelikožto letky a ocasní pera se zdají být v pořádku, můj osobní typ je na genetickou poruchu či anomálii spojenou s růstem a vývojem drobného peří dle mého úsudku nemoc by zasáhla i zbylé peří
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 27.03.2012, 08:35:21 xxx.xxx.161.104
no, už si takřka troufám říct že je pro ni pozdě :-), 3 roky jsou už dost aby byla naučena na lidi a druha svého druhu brala jako cizího, nic není 100% teď už jedině opravdu čas.......