Kategorie: Papoušci, téma: vybíravý pyrura
odstraňte nebo minimalizujte slunečnici a předkládejte máčenou - klíčenou směs.až se naučí bez problémů přijímat i zbytek zrnin tak mírně přidejte i slunečnici
kadukaj kadukaj 429 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: Odpuzovač myší...
je třeba kouknout po starších dotazech http://papousci.chovzvirat.com/diskuzni-forum/kategorie-1/tema-7667/
Kategorie: Papoušci, téma: vybíravý pyrura
zkusil bych podávat jen minimálně slunečnici (aby nehladověl) a nechal zbytek zrní v misce na 24hod, přidal bych piškot, suchý rohlík a senegalské proso ať si hraje se zobákem
Kategorie: Papoušci, téma: poranění papouška
pro 85.66, už jsem tady o tom jednou psal, dával jsem dohromady aru nobilis která měla podobné (trochu větší zranění) od toho jak se chytila o hranu pletiva. krém Betadina mohu také doporučit, jednak místo zvláční a zabrání rozšíření infekce, pro lepší hojení mohu doporučit 2x denně aplikaci krému AKNÉ MÍŇ jedná se o přípravek volně prodejný v lékarně pro aplikaci na akné, je tam přísada kvasnic která dobře napomáhá hojení. Pokud to nekrvácí je to v pořádku a rána se do 7 dní zcela zacelí.
Kategorie: Papoušci, téma: poranění papouška
pro 155.137, bodnutí po kaktusu může zavést infekci a ozdravná reakce imunitního systému papouška může způsobit mírný otok v místě vpichu a bolestivost. doporučil bych také mírnou aplikaci Betadinou pro zamezení možné infekce, ale jinak by se mělo pobodání zpravit samo, papoušci mají nožky hodně citlivé tudíž i bolestivost je vyšší.
Kategorie: Papoušci, téma: Senegalci - je to pár
dva samci
Kategorie: Papoušci, téma: poraďte co si mám pořidit
velikostně,cenově do bytu bych to vyděl na ruč.dokrmeného pyruru, velikost zhruba korely,hluk nijak velký,věrný vděčný společník
Kategorie: Papoušci, téma: PROSIM O RADY..
tak žako má nějvětší vlohy k mluvení z celé řady papoušků, ale není pravidlo, že i když to je žako, že mluvit bude, každý jedinec má své vlohy a záleží jakou budete mít i vy trpělivost.jinak aru bych si do bytu (předpokládám do panelákového bytu) v zásadě nepořídil, nedokážu si představit jak by reagovali sousedi na její hlasový projev, je sice pravdou, že né každá ara musí být hlučná, ala ary jako takové hlučné jsou a v paneláku kde jde slyšet kdejaké šlápnutí, kýchnutí sousedů natož její pronikavý křik. Když to s její hlučností risknete a po čase zjistíte že se to opravdu nedá kam s ní potom????? uvědomte si, že to není běh na jeden dva roky,ale pokud se budete starat tak i na několik desetiletí !!!! naproti tomu žako je poměrně tichý
Kategorie: Papoušci, téma: PROSIM O RADY..
žaka do bytu mohu doporučit stejně jako, senegalce,žlutotemenné,konžské a popřípadě i kapské. žako je ale mezi nimi takový axcerelátor, pro své dovednosti fyzické a zejména zvukové. pokud zadavatel pevně uvažuje o jeho koupi ať si jej koupí, lze jen doporučit návštěvu knihkupectví popřípadě několik hodin strávených na netu se zjištováním několika informací k jeho chovu.zbytek už přijde sám. samozřejmě bych začal se 100% dokrmeným (min. od 20 dne) a dobře odstaveným aby odpadl problém s plachostí a dobrý odstav z důvodu aby nedošlo k nechtěným problémům s příjmem potravy už na začátku. při volbě dobrého chovatele (prodejce) věřím že i ten přidá několik cenných rad ohledně chovu postupu ......... pak už jen záleží na zadaveteli jak k novému členu rodiny přistoupí on sám, žako je poměrně svérázná povaha dosti konzervativní takže bude záležet na něm jakým směrem bude jeho chov doma probíhat, kolik času a prostoru na něj mu bude zadavatel věnovat. s chovem a radami dalšího chovu bych se neobával, zadavatel není určitě nějaký ...... takže po koupi papouška se bude snažit dát mu první poslední a pokud bude chtít se něco dozvědět má se kde zeptat nebo co kde přečíst,vždyt příspěvků a diskuzí k chovu žaků je na netu spoustu. přeji dobrý výběr a mnoho krásných chvil a ať dělá papoušek radost
Kategorie: Papoušci, téma: Klec pro Aru araraunu
jestli ji máte do bytu, tak nato rovnou zapomeňte, to v prvé řadě neustojíte se sousedy v případě že jste na baráku, tak bych velikost o něco zvětšil, dohady o velikosti voliéry můžou být nekonečné, ale stejně to skončí na tom, že sebevětší voliéra pro některé pisatele stejně nebude dosti vyhovující k jejich názoru, téma "dostatečné" velikosti si každý vezme po svém. já bych volil voliéru o velikosti 2 x 2 x 2m, která je podle mě pro vnitřní voliéru do obytné místnosti dostačující né každý si může dovolit jednomu papouškovy vyhradit celý pokoj v domácnosti, když beru papouška koupeného jako domácího mazla
Kategorie: Papoušci, téma: Ovoce, ale jaké?
tohle je 100% mango,vejčité,zelené když dozrává tak červená,žlutá dužina a plochá pecka oproti avokáda na mém obrázku je avokádo hruškovitého tvaru tmavěji zelené po celou dobu zrání a má hnědou kulatou pecku
Kategorie: Papoušci, téma: Ovoce, ale jaké?
avokádo
  • Obrázek
Kategorie: Papoušci, téma: Vajíčka škrkavek v trusu
Ano RUNCID je jaký píšete asi nejšetrnější, ale je poměrně drahý nato jakou má dobu upotřebení. Po otevření lahvičky je upotřebitelnost 14 dní. Taky jsem jej používal, ale přešel jsem na PANACUR. Hlavně kvůli doby trvanlivosti a nejhorší taky není,jsem s ním spokojen.
Kategorie: Papoušci, téma: Nemocný Amazoňan modročelý
jelikožto asi určitě podáváte také oříšky zejména burské, vyděl bych i v tomhle možnou příčinu infekce, kupné oříšky jsou potencionálními nosiči plísní.
Kategorie: Papoušci, téma: vitamíny
Vitakraftu nedůvěřuji, ten bych použil leda tak pro venkovní ptactvo.
Kategorie: Papoušci, téma: štípání senegalce
to ho z největší pravděpodobností neodnaučíte, vybral si vás a ostatní bere jako vetřelce,papoušek není pes aby se dal naučit koho ano koho ne
ano přistřižení se často u domácích mazlíků provádí, nejsem pro úplné sestříhání křídel, ale když už člověk chce papouška omezit v lítání tak by mu měl prostřihnout letky,tj.aby polétával ale nebyl schopný souvislého dlouhého letu, samozřejmě je to proti papouškovy, mají jen nohy a křídla obojí je pro něj důležité, když mu něco z toho vezmete je to pro něj do jisté míry stresující, proto nezastříhávat a když, tak z velkou rozvahou
každý papoušek je svá osobitá " osobnost " a pokud papoušek bude mít sklon napadat někoho kdo se jemu z nějakého důvodu nelíbí tak tomu nijak nezabráníte, když tady tak hovoříte o psech a jejich výcviku, tak si vemte dalšího nejbližšího mazlíka kočky, ať se budete snažit sebe víc, taky když nebude chtít tak k vám nepřijde a neposlechne, papoušci jsou větší hračičkáři -tedy rádi si hrají,napodobují zvuky,skotačí,blbnou atd. takže můžou většinou o něco více přilnout k lidem, ale nesnažte je cvičit jako psy, pokud bude chtít tak kousne i do svého pána a není žádný povel kterým ho to odnaučíte
Kategorie: Papoušci, téma: vitamíny
marzy: pokud to máte pro jednoho mníška tak bych koupi vitamínů jakýchkoli asi zvážil, nejmenší zmíněné vitamíny jsou v baleních kolem 250ml, jemu budete dávat max.pár kapek do vody než to spotřebujete tak se vám to zkazí, pokud mu dáváte ze základu pestrou stravu týkající se ovoce zeleninu,sep. kost,grit ,nějaké větve na okus atd. tak proč do něj rvát ještě chemické vitamíny. vitamíny bych nechal pro chov, pro domácího mazla bych koupil Roboran a to by mohlo být dostačující.
Kategorie: Papoušci, téma: uklovala svoje dítě!
mě se tohle stalo nyní u páru pyrur,celou dobu v pořádku a 13 den se samička pustila do nejstaršího mláděte, zachytil jsem to včas, ale vybral jsem ji pro jistotu všechny mladé (i když na menších nebyla známka napadení) mělo hlubokou silně krvácející ránu v oblasti pravé pávne, nyní už je mu 22 dnů, rána se zacelila a mládě se zdá prospívá, bylo nutno mladé odejmout a ručně dokrmit což je asi jediná možnost i u vás, co ji k tomu přimělo nevím a zda se to bude při dalším hnízdění opakovat si taky netroufnu odhadnout.
  • Obrázek
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 121 - 140 (celkem 429)