Aktuálně: 5 572 inzerátů168 440 diskuzních příspěvků17 661 uživatelů
zahorova
zahorova (23 příspěvků) 02.03.2013, 18:41:34 xxx.xxx.23.69
Dobrý den, připojuji se k nadšeným chovatelům papoušků a morčat ve společné voliéře. Mám to takto zatím první sezónu, dva páry mnichů, pár patagonců a tři otužilé morčecí slečny. Jeden pár mnichů odchoval. Patagonci a druhý pár mnichů jsou ještě moc mladí na odchovy. Je opravdu vtipné pozorovat jak se všichni společně pasou na zeleném lupení. Uvidíme další sežony, zejména jsem zvědavá na pár patagonců, až půjde samec do toku. Důležité je zázemí pro morčata, bedýnka jakákoliv, dostatek krmiva - chcete-li chovat celoročně venku (vybírejte jedince z otužilých chovů), členité dno voliery, dostatek výhěhu (morčata jsou velmi aktivní) miska na vodu se mi osvědčila na vyvýšeném místě na špalku s přístupem přes kameny (voda se tak nekontaminuje). Důležitá je hygiena. Víc než trus od papoušků je horší trus právě od morčat. Moče a bobků vyprodukují opravdu hodně, takže spíše řeším toto. Přeji hodně zdaru, pohled do takové voliery je opravdu zábavný!
Obrázek
zahorova
zahorova (23 příspěvků) 16.12.2011, 19:03:26 xxx.xxx.44.158
Dobrý den Martine, pokud mohu sdělit svůj subjektivní názor, tak se mi klec líbí. Zdá se to být čistá a kvalitní práce. Možná bych jen protáhla to plexi na celou stěnu strany s krmným pultem. Myslím, že slupky budou vypadávat na zem. Pokud uvažujete o komerční výrobě na žl, a pokud si to dobře spočítáte - materiál, čas vs. ceny konkurence, zkusila bych to. Nicméně, pokud výsledná cena bude výrazně vyšší než nabízí konkurence s obdobnými produkty, pak to asi smysl nemá. Musíte to zvážit. Cena hraje velkou roli. Předpokládám, že byste případně byl schopný nabízet i jiné varianty, také barevné provedení. Přeji hodně zdaru! Lucie
zahorova
zahorova (23 příspěvků) 14.12.2011, 17:13:17 xxx.xxx.26.153
Takže letos jsem ochotna akceptovat sníh a jiné extrémní podmínky maximálně v nedalekém ski areálu Chotouň! Letošní počasí, si přeji, ať vydrží co nejdéle. Veselé Vánoce!
zahorova
zahorova (23 příspěvků) 14.12.2011, 16:45:38 xxx.xxx.26.153
....k tomu nutno doplniti, že hasiči se k nám nedostali a začali se trousiti po jednom a bez náčiní. Nejdřív dorazil první, asi průzkumník aby rekognoskoval terén... Pak je můj muž začal voziti jediným vozem s pohonem na všechny 4kola. Mezitím pochopitelně stále hoří. Štěstí je, že u nás protéká malý potůček. Ha, zdá se, že jsme zachráněni, resp. sousedi. Leč... Benzínové hasičské čerpadlo né a né nastartovat. Je zima. Stále hoří...
Obrázek
zahorova
zahorova (23 příspěvků) 29.10.2011, 18:04:00 xxx.xxx.62.114
Dobrý den, také patřím k těm, které v tom mají galimatyjáš :) Nicméně, mám jednu andulku žlutozelenou straku a má tmavé oko, resp. nemá bílou duhovku (dospělá již je). V chytré knížce od pana Vegera jsem se dočetla, že to je recesivní, tj. harlekýn (po staru), kteří mají oko švestkové, tedy tmavé. Tudíž soudím, dle vybarvené duhovky na fotografii zadavatelky, že je to dominantní straka. A díky tomuto vláknu teď vím, že dominantní je australská. Za to děkuji. Na mém fotu je to ta spodní. Zároveň stále nevím, zda je to samec či samice. Chování ovšem napovídá, že samec. Že krmí, to by ještě nemusela být tutovka, ale viděla jsem ho několikrát se pokusit nalézt na samici, od které se prakticky nehne. Pokud někdo poradí s pohlavím, budu ráda. Děkuji podruhé :) Zdravím! Lucie
Obrázek
zahorova
zahorova (23 příspěvků) 24.09.2011, 20:33:18 xxx.xxx.36.98
Dobrý večer fylipe, také chválím hezký počin. Protože plánuji něco podobného, akorát v menším rozsahu (jedna voliera 3x2m s otevrenym zaletem), mám pár otázek. - chovate takto australii celorocne, na zimu nejak prekryvate volieru ci nikoliv? - jak jste pripevnil do alu profilu osb desky a vydrzi to? - rozumim dobre, ze jste nakoupil materil a sam si vse zhotovil, ci to je polotovar od vyrobce osazeny osb deskami? Smim-li se zeptat na cekovou cenu, kolik Vas to stalo. Pripadne muezte na email. - muze byt zalet bez pletiva, kdyz je tam osb deska? Ci je to prevence proti ozovanai/stipani desek? - pletivo do alu profilu je prodelany tex sroubama a predvrtany, nebo nejaky jiny figl? Taky bych se do toho chtela pustit, akorat se bojim, kdyz si budu pocitat ty plastovy spojky a kolik m alu profilu. Ze mi to proste nevyjde a neceho bude malo, nebo moc, nebo to bude spatne namereny, narezany.. Diky za info. Lucie
zahorova
zahorova (23 příspěvků) 06.06.2011, 14:52:05 xxx.xxx.24.144
Ahoj. Prosím o radu. Mám od Růži dvě korelky straky, jedna zpívá, tj. dle mého úsudku samec, leč je vybarven více jako samice. A druhá korelka, vybarvením spíše samec (porovnám-li obě vedle sebe), ale ta zase vůbec nezpívá, jen občeas pípne. Obě korely jsou loňské. Jsou na sebe zvyklé, zdánlivá samice občas probírá pírka zdánlivému samci. Budku jsem zatím nedala, ale chystám se to zkusit. Jsem z toho tedy vola aká zmetěná :) Děkuji za názory. Můj tip - dva samci, tip dlaších dvou lidí na ifauně - dva samci. Foto 1: zpívající samec se znaky samice...
Obrázek
zahorova
zahorova (23 příspěvků) 25.05.2011, 19:53:54 xxx.xxx.37.119
Integrace hendikepovaných? Tak nevím - ano, či ne? Dnes jsem na zkoušku dala papouška červenokřídlého - mládě rok staré, který nelétá (vrozená deformace křídla) a také kulhá, do společné voliery k andulkám (2) a korelám (3). Všichni opeřenci jsou mláďata či mladí ptáci. Modrá andula je hrozně všetečná, už jsem ji načapala jak Texe oždibuje, Tex se ani moc nebrání. Tex různě leze, ale spíše se drží ve spodních sférách. K miskám se dostane, ale trasu si teprve musí osahat. Dnes bych ho chtěla nechat venku i přes noc. Do této chvíle to byl bytař, jen na den v kleci na balkon. Ostatní ptáci se zatím agresivně nechovají, je přecejen i oproti korele robustnější, leč bezbranný. Co myslíte - je to rozumné? Foto dokládá postižení křídla. Díky za názory, případně zkušenosti. Je mi trochu úzko, abych nenašla ráno Texe ve věčných lovištích...
Obrázek
zahorova
zahorova (23 příspěvků) 24.05.2011, 15:02:20 xxx.xxx.36.241
Rozkošní blekendvajti :) Gratuluji. Ono se kolikrát nezdá, že se to chystá a pak to z nenadála propukne. Asistovali jste nějak, nebo vše mamina sama?
zahorova
zahorova (23 příspěvků) 23.05.2011, 14:21:53 xxx.xxx.17.208
Pro Orina: Ano, děkuji, mé anduličky vypadají zdravě, tak snad to bude ok. Nevím, zda je to informace k něčemu, ale všimla jsem si, že oběma andulkám již začíná světlat duhovka v očkách. Tak jestli se podle toho dá určit také stáří. Zelená andulka má již opravdu ozobí sytěji modré, modrá andulka stále sv.modré do růžova, kolem nozder nejsvětlejší. Ale zdá se mi, že lehce zmodralo. Pro Růža: Super puzzlíky! Kolik jich je a jak dlouho jsi je skládala? Já nevěděla, že máš taky zákaz živých opeřenců v baráku. To je hrozná perzekuce! Pro Biker70: Hezký odkaz na ararauny. Dostal jste můj email ohledně rezervace žluté andulky? A co fenka Efinka, už? Zdraví, Lucie
zahorova
zahorova (23 příspěvků) 18.05.2011, 19:56:20 xxx.xxx.35.190
Prosím o radu, zejména paní Orinu, ale nejen ji :) Mám prosím párek či nikoliv? Zelená je asi předpokládám kluk a modrá, obávám se :), asi taky kluk, což? Děkuji za zkušené rady. Lucie
Obrázek