Aktuálně: 5 052 inzerátů173 458 diskuzních příspěvků17 743 uživatelů
lukáš sahula
lukáš sahula (144 příspěvků) 04.11.2012, 15:41:11 xxx.xxx.63.66
Dobrý den Nedá mi to se tu s chovatelskou veřenjností podělit o mé dnešní štěstí a radost. Jel jsem na Kladno zkusit prodat letošní odchov kakariků. Poprve jsem vyrazil tak abych tam byl před otevřením KD, A když jsem stál frontu na lístky, tak jak hned proti schodům prodávají papoušky a příslušenství měli kakarika, plavý samec, sice bez kroužku ale i tak jsem se bál aby mi ho někdo nevykoupil. Nakonec jsem ho přivezl domů. Chtěl jsem se zeptat v jaké cenové relaci se plavá mutace pohybuje?? Já ho koupil za 300,- podle mě pán netušil co měl v kleci. Po poradě s jedním kolegou chovatelem a po zjištění že je to mutace vázaná na pohlaví jsem k němu koupil žlutou černookou samici také za 300,- , doma jsem ale zjistli že jsme se spletli a je to mutace recesivní. Takže ted musím sehnat plavou mutaci a nebo "páchat" genetiku. Paradoxem je že jsem prodal jediného ptáka, a tak jsem v "mínusu" ale i zato mi to stálo.:-) Piště své reakce, a pokud se vám podařil taky takový šťastný nález. Chovu zdar L. Sahula
Obrázek
lukáš sahula
lukáš sahula (144 příspěvků) 29.08.2012, 16:35:49 xxx.xxx.63.66
DObrý den že jeden z předků meho páru měl co dočinění ze zelenou mutací, my bylo jasné hne, zarazilo ě právě to půlení peříček, podobně zbarvená ptáčata z jiného hnízda mají peří but žluté nebo zelené nikoliv půlená. Jinka k tomu pelichání, děje se mi to taky u všech párů, nechávám tomu volný průběh, ptáci po odstavení druhého vrhu mladých obrazí. L Sahula
lukáš sahula
lukáš sahula (144 příspěvků) 26.08.2012, 18:43:40 xxx.xxx.63.66
Dobrý den Dnes jsem prohlíel ptáčata v budce a od čistě žlutého páru se mi oběvilo poprvé zelené zbarvení ( je to jen asi půl centimetrový flíček ) což by mě nezarazilo tolik jako že jsou pírka půlená.... napůl žlutá a na půl zelená... má někdo podonou zkušenost? Foto brzy přidám.
lukáš sahula
lukáš sahula (144 příspěvků) 08.08.2012, 17:19:08 xxx.xxx.63.66
Dobrý den Ještě zpátky k mému dotazu, včera jsem seděl u korel asi od sedmi od rána kdy jsou nejčilejší jestli samcosamička zpívá... můj 100% sameček trylkoval krásně, opravdu bych řekl že to byl zpěv a jeho společník/společnice nedal ani ránu... už jsem myslel jak mám vyhráno a ted když jsem šel kontrolovat malé kakariki zatrylkovala i druhá korela... poradí někdo jak z tohohle bludného kruhu?? Vím že asi otravuji stále s tím samým ale už v tom mám neuvěřitelný hokej. Děkuji za odpovědi.
lukáš sahula
lukáš sahula (144 příspěvků) 27.07.2012, 09:48:35 xxx.xxx.63.66
Dobrý den Potřeboval bych pomoci s určením pohlaví u korely koupil jsem jí jako zpívajícího samečka od pána co jí koupil jako samici ale právě mu začala zpívat. Je z loňska. Umístil jsem ho do klece s párem korel též rok 2011 a za čas přišli oba údajní samci o chocholky. moje domněnka je že ona samice kterou jsem si koupil jako první bude zřejmě problémová né li starší než jako jakou jsem jí koupil, bohužel nemá kroužek, pokud by si někdo troufnul odhadnout její věk byl bych jen rád. Pohlaví bych potřeboval určit u té straky více bíle. Děkuji za všechnyodpovědí.
Obrázek
lukáš sahula
lukáš sahula (144 příspěvků) 09.05.2012, 12:47:03 xxx.xxx.2.196
Já mám zatím 9 kakariků 5 v jednom a 4 ve druhém hnízdě, dále sem si pořidíl loňskou bělohlavou korelu samici skořicovou, ještě sehnat samce a uvidím jestli se ještě letos zadaří.
lukáš sahula
lukáš sahula (144 příspěvků) 07.05.2012, 15:41:59 xxx.xxx.63.66
Zdá se mi to nebo je trhu nedostatek korel?? zatím jsou inzeráty že lidi koupí ale když už někdo prodává tak jsou do hodiny zamluvené... čim to je??
lukáš sahula
lukáš sahula (144 příspěvků) 25.04.2012, 12:20:04 xxx.xxx.63.66
Dobrý den Chtěl jsem se zeptat co by ste doporučitli to klece těchto rozměrů... Určitě bych rád austrálii... momentálně tam mám pár kakariků ten ale budu dávat pryč... mým osobním favoritem jsou korely, i když je mi jasné že to neni zrovna ideální prostor i když sem viděl korely v bezvadném stavu chované v klecích podobných rozměrů, dále pak neofemy, ještě sem uvažoval o zpěvácích ale ty bych to takto velké klece dával opravdu nerad... nadulky určitě nechci... budu ale rád za kažtý tip co ještě by v takovéto kleci mohlo být v jednom páru.... díky
lukáš sahula
lukáš sahula (144 příspěvků) 02.04.2012, 16:44:25 xxx.xxx.63.66
Zdravím chataře... tak co už vám sedí, myslím hlavně z australáků. Mě bylo dneska mylím překvapením když jsem u kakariků našel první vajíčko. chovu zdal Lukáš Sahula