Aktuálně: 5 058 inzerátů173 506 diskuzních příspěvků17 743 uživatelů
Hani
Hani (51 příspěvků) 01.03.2011, 19:51:01 xxx.xxx.18.225
Dášo, ono to právě bude taky trochu boj i u nás, máme ho něco přes dva týdny a sice si už vezme z ruky a nechá se zlehka pohladit (na to že byl odchodchován pod rodiči je to slušné), ale dál sme zatím nepokročili.. Nějaké chycení do ruky neexistuje a stříkačky se určitě bude bát. Teď jsem četla, že je vhodné látku vstříknout do oblíbené potravy, u které máme jisté, že ji celou sežere.. Jaký přípravek byste mi doporučili ? Našla jsem, že nejvhodnější a nejbezpečnější je prý Runcid..
Hani
Hani (51 příspěvků) 01.03.2011, 19:23:09 xxx.xxx.18.225
Omlouvám se, že zakládám další nové téma, ale potřebuju opět poradit... Před chvílí jsem se dozvěděla, že rozbor trusu amazoňana na parazity prokázal asi 3 vajíčka škrkavky. Veterinář do telefonu tvrdil, že to je zanedbatelné a že v podstatě o nic nejde. Mně se to vůbec nezdá. Zdravý papoušek by přece neměl mít žádné parazity.. Za každou radu děkuji.
Hani
Hani (51 příspěvků) 01.03.2011, 19:01:04 xxx.xxx.18.225
Po zrní má v trusu bílou složku vždy, pokud sní hodně ovoce, tak ta bílá složka někdy úplně chybí a pokud dostane hrozen či pomeranč, tak to je pak trus skoro vodový. Žere bez problému, krmivo dostává Prestige pro amazoňany, ovoce nejrůznější, samozřejmě kromě avokáda, zelenina mu teda moc nejede.. Pak občas piškot, v kleci má i sépiovku a ptačí grit.. Tak tedy doufám že ta proměnlivost trusu podle krmiva je normální.
Hani
Hani (51 příspěvků) 01.03.2011, 16:32:10 xxx.xxx.18.225
ono to krákání není hlučné a celkově je vůbec hodně tichý. občas kvokne nebo pípne, jinak nic. to krákání mi přijde jako nějaká nespokojenost, protože začal třeba krákat v situaci, kdy z venku uslyšel ránu petardy
Hani
Hani (51 příspěvků) 01.03.2011, 15:54:12 xxx.xxx.18.225
Občas má náš 10ti měsíční amazoňan chvíle, kdy začne z ničeho nic krákat. Vypadá u toho docela "nenávistně" .. Kráká i když je třeba zrovna krmen z ruky. Ručně dokrmován však nebyl. Neví někdo, čím by to mohlo být..? Nechybí mu něco..?
Hani
Hani (51 příspěvků) 28.02.2011, 20:24:24 xxx.xxx.18.225
To zní fakt hrozně :( .. Je fakt, že i já jsem skoro ve všech zverimexech viděla papoušky v ne zrovna dobrém stavu, v nevyhovujících klecích a navíc za šíleně přemrštěnou cenu... Je mi takových papoušků líto, zasloužili by si domov, kde by určitě úplně jinak fyzicky i psychicky prospívali, jenže kdo si takové papoušky koupí..?
Hani
Hani (51 příspěvků) 28.02.2011, 16:23:11 xxx.xxx.18.225
Přikládám foto trusu amazoňana oranžovokřídlého. Je jeho zbarvení v pořádku ? Ten tmavozelený vlevo je starší a hustší po směsi krmiva (Versele-Laga Prestige Amazone Parrot Loro amazoňan), světlozelený a řidší vpravo je po ovoci (jablko, hruška nashi, červený pomenč). Nemám zatím moc zkušeností, tak díky za odpoovědi .)
Obrázek
Hani
Hani (51 příspěvků) 27.02.2011, 00:30:11 xxx.xxx.18.225
Pokud vím, tak byl i s ostatními sourozenci preventivně odčerven, chovatel je měl venku a měli přístup k půdě. Občas se podrbe, ale připadá mi to zcela v normální míře (asi jako občas člověk .) .. Ještě mě napadá - když papoušek vnější parazity má, jakým způsobem jich ho lze zbavit?