Aktuálně: 5 032 inzerátů173 669 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů
mah
mah (188 příspěvků) 24.03.2008, 19:32:14 xxx.xxx.146.245
dobrý den, mohlby jsem poprosit lidi, kteří zde vkládají informace o druzích papoušků, zda by napsali něco o tomto papoušku? kdo ho chováte tak sem pište postřehy z chovu, vkládejte fota... líbí se mi :-)
mah
mah (188 příspěvků) 22.03.2008, 23:53:37 xxx.xxx.146.245
pro Petru:
ze zkušeností mohu říct, že i ochočený sameček se může úspěšně rozmnožovat. A to i třeba tak, že na jeho potomcích si založíte celý chov andulek, protože jsou prostě dobré- větší snůšky, plodnost, odchovy... Bohužel pokud máte spolu párek už takto dlouho a sameček je mazlík, nemá to smysl. Mladý z toho nebudou... Pokud chcete odchovat, samečka si nechte na mazlení a samičce pořiďte jiného.
mah
mah (188 příspěvků) 20.03.2008, 22:37:54 xxx.xxx.146.245
Tak 8 vajíček je dost. Takže se nedivím, že už nesnáší. Není to přece slípka... :-D No, taky by sem to tipl že je ochočený ten sameček. Dát je někam do klidu- třeba do sklepa? Jinak ty vajíčka by sem jí já osobně odebral. Vysilující je už jen samotné sezení- samička se nevyprazdňuje pravidelně ,ale jen jednou za dlouhý čas, příjem krmiva(ona to sama taky později pozná, ale je to stráta času a její vysilování)... Potom taky je dle mého důležitý věk ptáků a zkušenost s odchovy, harmonizace páru+ jak jsou dlouho na daném místě... Zkuste to změnit a pokud mladý nebudou vyměnil by sem je. ..
mah
mah (188 příspěvků) 20.03.2008, 22:37:10 xxx.xxx.146.245
Tak 8 vajíček je dost. Takže se nedivím, že už nesnáší. Není to přece slípka... :-D No, taky by sem to tipl že je ochočený ten sameček. Dát je někam do klidu- třeba do sklepa? Jinak ty vajíčka by sem jí já osobně odebral. Vysilující je už jen samotné sezení- samička se nevyprazdňuje pravidelně ,ale jen jednou za dlouhý čas, příjem krmiva(ona to sama taky později pozná, ale je to stráta času a její vysilování)... Potom taky je dle mého důležitý věk ptáků a zkušenost s odchovy, harmonizace páru+ jak jsou dlouho na daném místě... Zkuste to změnit a pokud mladý nebudou vyměnil by sem je. ..
mah
mah (188 příspěvků) 20.03.2008, 09:39:08 xxx.xxx.146.245
Takže i samotné vylétávání párů po sezoně ve voliéře je ve více párech problematické? a mohli by jste mi sdělit zhruba orientační cenu? Pane Šiška, máte ještě nějaké další fotky tarant? Tato je moc pěkná. Děkuji
mah
mah (188 příspěvků) 19.03.2008, 21:57:38 xxx.xxx.146.245
pro Sejček: Ahoj, co všechno prosím tě chováš? Budeš se specializovat na výstavky, nebo sis je pořídil že sou impozantnější než obyčejné(nemám to označení rád, ale jak jinak je odlišit od výstavek? )? A několikrát si již zmínil i králíky... Ty taky chovám, tak sem zvědavej co máš ty. Mohli by sme o tom někdy pokecat na ICQ?? (211895484)
mah
mah (188 příspěvků) 18.03.2008, 21:48:47 xxx.xxx.146.245
Bude asi pravda, že mám štěstí na povahově velmi dobré jedince koček , aže ne všichni chovatelé s nimi mají dobré zkušenosti. Co se týče myší. Já kočku nekupoval kvůli nim, ale protože sme ji chtěli. Pokud by ji někdo bral jen pro prevenci proti myším, rozohdně bude lepší hledat jinou cestu. Myslím, že nikdo nedělal průzkum kolik % koček je těch ´´kultivovaných´´(myšleno podobně jako muj kocour) a kolik jich bude těch, které později dáte pryč ale nejdřív vám zruší pár krásných chovanců... Ale já bych to neriskoval, pokud by sem kočku nechtěl.
mah
mah (188 příspěvků) 18.03.2008, 19:46:15 xxx.xxx.146.245
Tak muj přispěvek s kocourkem vidím rozpoutal diskusy na téma koček :-D . Nevím ted kdo to psal, že se snažil odhánět, plašit... kočku aby nešla po ptácích, ale musím podotknou, já našeho kocoura neplašil. Dycky sem k němu došel, a dostal po čumáku. Když nepomáhalo, vzal sem ho ke kleci v náruči a jakmile sem spozoroval snahu lovit dostal. Držel sem ho pořád (měl sem zimní bundu co užívám u krmení v zimě takže mi drápky nevadili) a takto sem to párkrát zopakoval. Pak sem ho pustil. Samozřejmě to má nevíhodu v tom, že kocour jen co mne vidí mizí v nedohlednu, ale teď je to skoro rok od doby ´´školení´´ a už jsme celkem přátelé :-D . Co se týče lovení myší, potkanů, krys. Náš první kocour byl klasická pouliční kočka. Brali sme ho od známých, kde jsme věděli že matka loví myši spolehlivě a otec byl z ulice. Kocourek chytal podstivě, pak přišla doba kdy doma začal značkovat tak šel pod kudlu. Už v době jako vykastrovaný (měl asi všehovšudy 8kg mrňousek :-D) jednou na zápraží ze zahrady vyskládal vedle sebe 4 zabité potkany. To že loví převážně potkany jsme věděli dlouhou dobu, protože myši u nás skoro nebyli a potkanů požehnaně (sousedka měla poselsku držené slepice). Rozdíl byl znát vtom, že potkani najdenou nebyli :-D .A rodiče našeho současného kocourka sou ted již oba vykastrovaní a nezdá se ,že by přestali mít chuť k lovu (oba jsou u nás v rodině takže je mám stále pod dohledem).
mah
mah (188 příspěvků) 18.03.2008, 18:03:41 xxx.xxx.146.245
No, já teď krmím co sem kupoval na burze směs za 17kč / kg. Není v tom moc druhů zrnin (cca 3-4). Byl to pytel 25kg... :-) Ale přemýšlím, že jak tu Hicks chválí Deli Nature ,že by sem taky zkušebně 20 kg vzal :-D
mah
mah (188 příspěvků) 17.03.2008, 15:47:15 xxx.xxx.146.245
mám doma krom pastiček kocourka britského modrého. Ne že by to bylo extra plemeno na myši, ale chytá taky dobře. Navíc myši se vyhýbají místům kde jsou cítit kočky... Co se týče kocourkovi snahy chytat ptáčky- dostal párkrát tak za uši že už to nezkusí... a teď ho třeba mohu vidět jak hlídkuje z vršku z klecí(sedí na nich mám boxové o pletivové jen přední stěně) a papoušci ani on jich si vůbec nevšímá...
mah
mah (188 příspěvků) 14.03.2008, 23:27:54 xxx.xxx.146.245
Dobrý den, nelíbí se mi příspěvek neregistrovaného, ale musím konstatovat, že z vlastní zkušenosti vím, že pár andulek (u mne to je již oskoušená pára z loňska) pokud hnízdit CHTĚJÍ tak je stimulovat spestřením krmiva nemusím... Ano, je to lepší a přece jen pro mne ten pocit že se cítí nejspíš lépe je taky dobrý, ale letos sem jim předložil budku, a než sem začal předkládat pestřejší stravu byly vajíčka...
Pro Marka: jak dlouho máš andulky spolu?
já svoje anče nechal aby se dali volně do pár jak chtějí a potom spolu cca 6 měsíců lítali v boxech než sem poprvé předložil budky... takže mi prvně hnízdili až v asi v roce stáří. Takže já bych došel k závěru- andulka je sice jednoduchá na odchov, ale to neznamená, že zahnízdí v jakémkoli věku, kdykoli a jakkoli. Nejdůležitější je dle mne, aby se cítil pár příjemně, nebyl ve stresu a harmonizoval. Potom už to pujde... Držím palce ;-)
mah
mah (188 příspěvků) 14.03.2008, 22:37:35 xxx.xxx.146.245
U mne co se prvních chovanců týče rozhodlo spíše to, že se andulkama zabývá hodně známých a kamarádů. Takže když sem si řekl, že chci papoušky, nejlehčí pro mne bylo sehnat nepříbuzné kusy od nich... :-) Samozřejmě, že někteří měli i jiné druhy exotů, ale pro zelenáče jako sem byl já, byly i andulky dost :-)
mah
mah (188 příspěvků) 13.03.2008, 19:47:07 xxx.xxx.146.245
Zajímalo by mne, ty alexandry jste takto mladé koupil, nebo je stále vlastní jejich chovatel a jste nějak jinak dohodnuti? Kolik stojí takovíto mrňousci :-) A přeju hodně zdaru s nimi. Jsou krásní i když já mám v oku spíš ty menší :-)
mah
mah (188 příspěvků) 11.03.2008, 20:45:34 xxx.xxx.146.245
Pokud někdo z vás má žako s těma červenýma letkama. Mohli by jste sem vložit jeho foto?? Já zatim viděl jen ty ´´normální´´ :-) Díky
mah
mah (188 příspěvků) 11.03.2008, 20:45:32 xxx.xxx.146.245
Pokud někdo z vás má žako s těma červenýma letkama. Mohli by jste sem vložit jeho foto?? Já zatim viděl jen ty ´´normální´´ :-) Díky
mah
mah (188 příspěvků) 11.03.2008, 20:34:56 xxx.xxx.146.245
A nebo si, když za prodej mladých získám víc, budu moc dovolit koupit lepší kusy. A nemoralizujte tu! Když nemáte ani odvahu se za svůj názor postavit!
mah
mah (188 příspěvků) 10.03.2008, 16:11:03 xxx.xxx.146.245
Dobrý den,
chcete do ní umisťovat papoušky s většími nároky na prolet. Penanta by jsem nedal do voliéry pod 3m na délku. Je to letec, a co se týče rozměrů... Mám větší pro andulky... Takže jak napsal radek, andulky, zebřičky... popř. pár korel.
_____________________________________________
Pro vedení webu: Bylo by reálné nad diskusi umístit oznámení jak by měli vypadat dotazy ohledně toho ´´Co tam dát?´´ aby autoři rovnou uváděli nejen rozměry, ale také jak dlouho tam mají ptáci být, zda je venkovní či vnitřní. Zda mají možnost dát případné odchovy do další voliéry v případě, že se nejedná pouze o okrasnou voliéru... Nebo by se to mohlo dát jako samostatné okno či předokno pro každého NOVĚ vstoupivšího na Forum-neregistrované pokažké, reg. je poprvé při vstupu potom už ne... Děkuji
mah
mah (188 příspěvků) 09.03.2008, 07:39:02 xxx.xxx.146.245
Tímto nebo podobně jsme dělali taky ty důlky :-) jen jsme neprošli naskrz, ale vyrtali menší důlek (budky jsou pro andulky )