Aktuálně: 5 091 inzerátů172 536 diskuzních příspěvků17 717 uživatelů
mah
mah (188 příspěvků) 08.03.2008, 12:15:37 xxx.xxx.146.245
Já poslední dobou jsem ´´závislý´´ co se snídaně týče na müsli s bílým jogurtem. Do toho trocha marmelády :-D
DOTAZ: Jak podáváte müsli papouchům? Normálně jak je v balení jen do misky? nebo jej i nějak upravujete? Možnost podávání müsli mne zaujala...
mah
mah (188 příspěvků) 07.03.2008, 19:31:07 xxx.xxx.146.245
ještě k dotazu zadavatelky. Jak dlouho agoše máte? pokud je máte krátce tak by sem se moc nedivil, že se jim do hnízdění nechce. Stěhování je stresující záležitost a papoušci si na nové nezvyknou ze dne na den... Takže by sem to zkusil i za čas...
mah
mah (188 příspěvků) 07.03.2008, 16:26:09 xxx.xxx.146.245
Ano, ale také si musíme uvědomit, že papoušci narozdíl od nás jsou býložravci, takže oni jsou z jablka nadšení :-D přirovnal bych ovoce pro papoušky k tomu našemu bůčku. Ve větším množství škodí. Opeřenci z mnoha ovoce průjmy, nám nezdravím(těmi pomyslnými bůčky) může být ještě hůř... :-) je to věc každého, jestli se cpe jen dobrotami (jabka exotů náš bůček :-D) nebo se snaží najít zlatou střední cestu (jabka/bůček v přiměřeném množství jednou za čas a vyvažování tohoto). Co se mne týče ani 100% jablek ani 100% bůčku by mne nenadchlo, obojího se časedm přejíte a pokud vás problémy nedochoní dřív tak stravu změníte sami :-D
mah
mah (188 příspěvků) 05.03.2008, 16:19:47 xxx.xxx.146.245
Ano, u andulek chovaných jako mazlíčci, kterým se asi lidé méně věnují celkem často vyvrhují potravu na umělou hračku, zrcátko a pod... Setkal sem se s tím už min. 3x u různých ptáků...
mah
mah (188 příspěvků) 04.03.2008, 16:58:09 xxx.xxx.146.245
Děkuji za reakce, tento stav věci, to že se hodně lidí zbavilo párů mi asi nějak unikl. V hodoníně je to možná méně znát, lidí je asi méně jak loni( co dávají do výkupu) ale pořád dostatek a agoši nevim jak jinde jezdim pravidelně pouze do Hodonína okolo 250 kč.ale upřímně sem byl taky loni zděšen když se mne u vchodu ptali jestli jim neprodám za 20 kč =-o To bylo vážně nechutné, proboha kdo to tam mohl dát? vždyt současná cena je tak akorát na splacení nákladů(nemyslím ve zlém, ale prostě u mne se ptáčci musí alespon částečně zaplatit odchovem). Hodonín byl ted v neděli, takže další až v dubnu, ale pojedu tam nejspíš. ted sem tam nebyl tak asi pojedu pro krmivo... :-) pokud mi napíšete kontakt (mob) tak se tam můžeme potkat a ´´pokecat´´ o papouškách, aymarech... barevně co jste napsal to bude velmi zajímavý ptáček, tak uvidíme...
mah
mah (188 příspěvků) 04.03.2008, 16:41:58 xxx.xxx.146.245
no, je tam veterinář, ale to bylo tak nejspíš myšleno :-) Jinak ten nekontroluje ani tak ptáky ale halvně a jen potvrzení od vašeho domácího veterináře- aby jste mohli vzít ptáky prodávat do haly, musíte mít od veterináře ,co vám např. kontroluje chov nebo tak, potvrzení o zdravotním stavu prodávaného ptactva. Když tam byl vet prvně, organizátoři lidi bez potvrzení nepouštěly vůbec do areálu, ale později jim asi někdo vysvětlil, že to nemohou a že si to musí kontrolovat ten veterinář a platí jen pro halu, takže lidi co ho nemaj nejčastěji prodávají před vchodem do haly a popravdě, je to asi lepší plac jak uvnitř bo jim všichni co dou dovnitř projdou okolo a tudíž je větší šance ,že se najde kupec. nevím jestli je to tak ozkoušené, ale rozhodně jich tam tak stává dost ;-)
mah
mah (188 příspěvků) 03.03.2008, 23:27:39 xxx.xxx.146.245
dobrý den, zajímavý ptáček. Mohli by jste mi napsat v jakých všemožných mutacích se vyskytuje? Někde jsem tu četl že je možno ho sehnat i na burze v Hodoníně. Na tuto jezdím pravidelně a ještě sem se s ním nesetkal(neříkám že tu třeba není ,ale asi sem neměl to štěstí). A omluvte ,že opět narážím na výkup, ale např. u nevýstavních andulek je zatěžko prodat odchov nad 100,-Kč a pokud víme ,že v hale lidi co mají 2 andulky z domu prodávají odchov za 80kč a méně a výkup nabízí 90,- za ks plus při pravidelném dodávání dávají chovatelům i bonusy až 10 kč na andulku. Tak chápu některé chovatele, že se smíří se situací že nemaj šanci prodat dalšímu chovateli za svou cenu a rovnou to šoupnou do výkupu. Na druhou stranu mne toto velmi rozčilovalo, když jsem nakupoval posily do chovu a všichni mi je před nosem hodili do výkupu... Jiná situace je dle mého u ostatního ptactva, ale u těchto je teď ´´přeandulkováno´´.
Jinak by jsem rád, kdyby jste mi poradili na kterých burzách by bylo možné Aymary vidět, koupit... (JM) dík
mah
mah (188 příspěvků) 27.02.2008, 20:09:58 xxx.xxx.146.245
jj... :-D jako je pěkná, mně je jedno jestli je kmenová nebo maková, hlavně, když z ní vylétnou zdravý pěkný mladý :-) A tadle byla zadarmo od známých :-)
mah
mah (188 příspěvků) 27.02.2008, 20:07:52 xxx.xxx.146.245
Od chovatele?? =-o to asi nebyl nic moc když to neřek že sou neplodní, když viděl že bereš 2 (předpokládám že ste chtěl párek)...:-(
mah
mah (188 příspěvků) 27.02.2008, 16:39:40 xxx.xxx.146.245
Hlavně ,že slouží ne? :-) Jinak děláte nádherný budky. Já mám po korelách dřevěnou ,která má čelo pulkruhové ještě navíc kryté kůrou. takže působí polo přírodně :-D
mah
mah (188 příspěvků) 27.02.2008, 16:36:48 xxx.xxx.146.245
jo, aspon že tak. za chvíli by sme díky přístupu, šak na tom stejně nezáleží a nevědomosti měli křížený všecko... :-D
mah
mah (188 příspěvků) 27.02.2008, 16:32:34 xxx.xxx.146.245
Dobrý den, nějak jsem nepochopil zda je tu ten konflikt pro velikost voliéry pana Vošického nebo zadavatele této diskuse. Pokud jde o zadavatele, tak ten je opravdu nezadal a navíc dodal, že to v plánu nemá šlo jen o úvahu. Myslím, že se můžeme shodnout na tom, že ze zkušeností pana Vošického ve velké voliéře být na spárování senegalové mohou. V malé ne. A tímto bychom tuto konfrontaci o senegalech společně ve voliéře mohli ukončit ;-)
mah
mah (188 příspěvků) 25.02.2008, 19:17:14 xxx.xxx.146.245
Dobrý den, nevím proč tak usuzujete? Máte snad x leté zkušenosti s oběma pohlavími že toto víte? To že nejčastějí slyšíte že má někdo mluvící andulku a je to sameček nemá své opodstatnění v tom, že by na to byli samečci lepší, ale prostě a jednoduše v tom, že samice dou dál do chovu a samců je z 90% v hnízdě víc. Takže musí pryč. A většina lidí co andulky chová si dokáže další ptáky nachovat sama a pak 1-2 samečci na obmněnu krve není problém sehnat. Ale co ty mraky samečků co se takto do chovu nedostanou? Dou jako domácí mazlíci. A samozřejmě ne každý rok se chov rozšiřuje takže se takto občas udají i samičky...
mah
mah (188 příspěvků) 24.02.2008, 23:17:20 xxx.xxx.146.245
Dobrý den, několik mých známých má senegalce od ´´klasických´´ se žlutou přez světle oranžovou až po pár kde oba jedinci mají výrazně oranžovou. Zajímalo by mne co znamená označení versteri,které zde bylo zmíněno. Děkuji