Aktuálně: 5 042 inzerátů173 731 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů
jane
jane (18 příspěvků) 14.09.2012, 10:23:20 xxx.xxx.216.14
Dobrý den, mám vodní želvu nádhernou. Má asi 10 let. Posledních několik měsíců jsou s ní ale čím dál větší problémy.Každou noc, když se pokouším spát mlátí vší silou do skla. Nějakou dobu jsem ji takto v noci vždycky nakrmila, aby byl chvilku klid a já mezitím mohla v klidu usnout, než zase začne mlátit, ale teď už ani toto nezabírá. Přes den je samozřejmě hodná a klidná. Její akvárko má sice jenom 60x30 cm, bojím se ale, pokud bych jí pořídila větší, problém by nepřestal a byly by to akorát vyhozené peníze. Přemýšlím, že bych ji asi věnovala někomu do dobrých rukou, želva mi už radost nedělá a sama určitě spokojená taky není.
jane
jane (18 příspěvků) 01.08.2011, 20:02:09 xxx.xxx.216.14
Mám dvě andulky, odjela jsem na týden na dovolenou a po návratu jednu z nich vůbec nepoznávám. Byli doma a dostávali akorát krmení, pouštění nebyli, protože by doma měli problém je zavřít zpátky do klece, jsou totiž dost divocí. Bruno zůstal v pohodě, ale Kiri, který sice normálně létá hůř a je takový celkově pomalejší, je teď ještě v horším stavu. Nejeví nějak moc zájem o prostředí mimo klec, létání mu moc nejde, málokdy vzlétne až ke stropu, spíš se drží při zemi a radši se nechá nosit na prstu. Dřív neexistovalo, že by se nechal posadit na zem. Teď úplně v pohodě. Dokonce se nechá i pohladit a do ruky se nechá vzít bez toho, že by vyváděl, to si dřív vůbec nenechal líbit. Když už letí, tak míří na klec a zaleze si tam. Navíc má furt tak nějak divně sklopený ocas. Peří na křídlech jsem zkontrolovala, nic mu nechybí, dlouhé ocasní pero mu vypadlo už tak před měsícem a problém nebyl. Nevíte někdo co s ním je? Není nějak nemocný? Nebo se vzpamatovává z toho týdne, co byl zavřený? Ten druhý Bruno je úplně v pohodě, tak nevím, co se mohlo stát.
jane
jane (18 příspěvků) 14.06.2011, 20:11:18 xxx.xxx.216.14
Jo, to je možné, kdoví jestli se s tím druhým nechytli. Oni jsou někdy největší kámoši a jindy každý na jiném bidýlku... Jinak se chovají normálně, nemocní nevypadají :-)
jane
jane (18 příspěvků) 14.06.2011, 12:48:27 xxx.xxx.216.14
Děkuji. No a ještě jeden problém, žlutý sameček má ze spodní strany křídel zaschlou krev, to je taky v pořádku? Sem tam mu nějaké pírko vypadne, většinou menší, pár dní zpátky to bylo větší, tak doufám, že i tohle je ok. Nevypadá, že by byl nějaký opelíchaný.
jane
jane (18 příspěvků) 28.05.2011, 22:33:31 xxx.xxx.216.14
Dobrý den, se sousedy nevím, my bydlíme ve větším domě, ale pokud si sousedi nebudou stěžovat, tak to bude nejspíš bez problémů. Když nejsem doma, tak je nikdy nenechávám volně puštěné, stává se,že se ptáček třeba někde zasekne drápkem a potřebuje pomoc.
jane
jane (18 příspěvků) 10.05.2011, 18:13:36 xxx.xxx.216.14
Děkuji za odpovědi. Jinak co je pravdy na tom, že vlastním starší andulku? Pořídila jsem si ho ještě s jedním samečkem a teď se dozvídám, že takto vybarvené ozobí mají starší samci. Jak tedy může být tato andulka stará? Měla jsem za to, že si pořizuji andulky staré tak půl roku až rok.
jane
jane (18 příspěvků) 08.05.2011, 22:25:28 xxx.xxx.216.14
Ok, děkuji, to jsem chtěla vědět :-)) Jinak si taky myslím, že pokud by byl nemocný, tak by se snad změnilo jeho chováni.
jane
jane (18 příspěvků) 08.05.2011, 21:35:59 xxx.xxx.216.14
Dobrý den, jenom se chci ujistit, že je můj Bruno v pořádku, má totiž taková zvláštní bílá místa na ozobí, mrkněte na fotku. Není to žádná choroba, že ne? Všude totiž čtu o nějakých nemocích andulek a tak chci mít radši jistotu než abych na to přišla pozdě, přece jenom takové zkušenosti nemám.
Obrázek
jane
jane (18 příspěvků) 08.05.2011, 10:59:46 xxx.xxx.216.14
Tak to je hezké, že se vám líbí :-) Aspoň že má v kleci kamaráda, se kterým si rozumí :-) Děkuji za pomoc, při takovém množství shodných názorů to fakt musí být sameček :-)
jane
jane (18 příspěvků) 07.05.2011, 13:02:52 xxx.xxx.216.14
A vadí to něčemu, když mám takto v kleci dva samečky? Jsou možná i sourozenci a chovají se k sobě přátelsky. Bude jim tam chybět dámská společnost nebo se bez toho obejdou? :-)
jane
jane (18 příspěvků) 06.05.2011, 16:33:04 xxx.xxx.216.14
Dobrý den, potřebovala bych zjistit, za je moje žlutozelená andulka samička nebo sameček. Zatím se všichni v názorech střídají, takže nevím, k čemu se mám přiklonit :-)
Obrázek