Kategorie: Papoušci, téma: Pochlubte se
Tady je moje ochočená korelka lutino :-)))
  • Obrázek
Stickers Stickers 556 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: poradíte mi prosím
Dobrý den, jedná se o aratingu hnědohrdlou.
Stickers Stickers 556 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: papoušci nádherní-hnízdění
Dobrý den, vaše papoušky můžete dát hnídit bez problémnů. Voliéra má být co možná nejdelší ale stačí dlouhá alespoň 3m, široká 1m a vysoká 2m. Co se týče budky na hnízdění, tak je nejlepší kmenová budka o rozměrech: výška alespoň 70cm ale čím vyšší tím lepší. V průměru má budka asi 35cm a vletový otvor je umístěn 30cm od shora z průměrem 9cm. Hnídní budku jim zavěste začátkem dubna a začněte podávat vaječnou míchanici, zelené krmení, ovoce, naklíčené zrní. Ještě si přečtěte pár článků a všechno možné co najdete na internetu a nebo v literatuře. Přeji hodně úspěchů
Stickers Stickers 556 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: začátečník
Ano pro začátečníky je sice vhodná andulka, ale občas jsou trochu hlučné. Nejméně hlučný papoušek je Aymara pruhovaný ale ten se nenaučí mluvit. Perfektně se ochočí a je velmi společenský. Nemá takovou sílu v zobáku takže vás skoro nekousne. Andulka má pěkně ostrý zobák a nikdy i pěkně štípe. Jako u každého papouška kterého učíte mluvit je nejdůležitější trpěivost. Naučit papouška mluvit není jednoduché. Musíte na papouška mluvit každý den alespoň 1hodinu deně. Když nejste doma je nejlepší mu nechat puštěné rádio, kde se hodně mluví. Nejlepší je naladit nějakou stanici na AM. Přeji hodně úspěchů při rozhodování.
Stickers Stickers 556 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: myši v chovu
Mám také docela velké zkušenosti z myšma. Myši jsou potvory, prokoušou i silnější beton, dřevo, plasty prostě všehno co jim příde do cesty. Jediné čeho se bojí nebo spíš jim to nechutná je silikón. Pastičky už ani nemá cenu natahovat, protože se stejně už ani nechytají. Krmení pro papoušky jsem vyřešil na trubky od kanalizace. Trublu zapustíte do země nejlépe tak aby byla daleko od zdí a větví. Na vrchní část musíte vyříznout kolečko které přesně padne do otvoru a to přimontovat dlouhými šrouby. Pak už jen stačí vzít dvě stejně dlouhá prkna která položíte přes a přimontujete ze shora. Dobré je okolo ještě udělat lišty aby papoušci neschazovali misky dolů a myšky mají smůlu. :-)
Stickers Stickers 556 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: ROSELA PESTRÁ-poraďte prosím..
Dobrý den, rosela pestrá není moc vhodný papoušek k ochočení ale poslušnosti se naučit dá. Chce to hlavně trpělivost a pevné nervy. Roselu pestrou naučit mluvit podle mého názoru nelze. Spíše se může naučit pískat nějakou melodii. Také neuvádíte jak je rosela stará a zdali se jedná o samce nebo samici. Stickers
Stickers Stickers 556 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: papoušci spěvavý
Dobrý den, začněte podávat vaječnou míchanici (její složení naleznete ve článkách), zelené krmení, ovoce a zeleninu. Pokud jste nezavěsil hnízdní budku tak jí zavěste a už zbývá jen čekat je také možné že se nikdy nespřátelí ale držím vám palce.
Stickers Stickers 556 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: papousek cervenokridli
Dobrý den, cena papouška červenokřídlého je různá. Minulý rok se dal kus pořídit za od 1500Kč do 2000Kč ale jednalo se mládě. Pokud chcete již staršího papouška (3roky) tak je cena okolo 3000Kč ale i více. Každý chovatel si určuje cenu podle sebe. Přeji hodně chovatelských úspěchů v roce 2007.
Stickers Stickers 556 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: sepia a rozela
Ano stímto mám také problémy. Alexandří vousatí dokážou sepiovou kost zlikvidovat během chvíle. Proto jsem jim do voliéry zavěsil 5 sepiových kostí a dvě zničili a poté je to omrzelo ale občas si také nějakou zničí.
Stickers Stickers 556 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: Samec napadá samici
Dobrý den, dneska jsem si všiml, že samec rosely žlutbřiché začal napadat samici. Nenechá jí ani vedle sebe sedět. Nevíte jestli by pomohlo dát samici na nějaký čas do klece do voliéry a nebo radši samce? Pár je sestavený nově samec dvouletý a samice roční. Děkuji za odpověď.
Stickers Stickers 556 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: Samec napadá samici
Děkuji ti za radu.
Samici jsem umístil do vedlejší voliéry, tak že na sebe oba vidí. Doufám, že až k němu samici po delší době pustím tak se k sobě budou chovat dobře.
Stickers Stickers 556 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: Chovatelé v okolí Kladna
Dobrý den, chovám papoušky, ale zatím na prodej nic nemám. Sedí mi papoušci zpěvaví (lutino, přírodní) a také andulky. Pokud máte zájem, tak můj kontakt naleznete kliknutím na můj profil a nebo pod tlačítkem kontakty.
Stickers Stickers 556 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: První odchov v tomto roce
Dobrý den, tento rok jsem jako první papoušky odchoval papoušky zpěvavé (přírodní). Andulky už také sedí. Přidávám foto.
  • Obrázek
Stickers Stickers 556 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: První odchov v tomto roce
Děkuji za kladné ohlasy. Dnešním dnem jsem v budce objevil celkem 5 mláďat. Jedno vajíčko je stále v budce ale myslím si že se vylíhne zítra.
Stickers Stickers 556 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: Zelené krmivo
Uškodit jim to určitě nemůže. Můžete klidně jeden den v týdnu nechat ptáky vyprázdnit, ale jinak nebude problém. Celé pampelišky jsou taky v pořádku. Já osobně podávám rozkvetlé pampelišky a listy, žabinec ptačinec atd..
Stickers Stickers 556 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: První odchov v tomto roce
Dobrý den, papoušek zpěvavý není moc vhodný papoušek na ochočení ale ochočit se dá. Nejlepší je mládě vzít z budky a dokrmit si jej. V tomto případě není papoušek moc starý ale chce to hodně trpělivosti. Přečtěte si některé články publikované na internetu a nebo v nějaké odborné literatuře. Podle mého názoru papouška naučíte hrozně málo věcí. Přeji hodně trpělivosti.
  • Obrázek
Stickers Stickers 556 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: Prosím o rady o chování papouš
Dobrý den, špatně děláte hlavně to, že ho necháváte, aby s Vámi jedl u stolu. Papouškovi to sice chutná, ale je to pro něj nezdravé, stejně jako pro lidi brambůrky. Když ho budete stále krmit domácím jídlem, zvykne si tak, že nebude chtít zrní ani jiné pochoutky pro papoušky. Když se papoušek nekoupe, tak se nic neděje. Nebojte se, že by mu nějak uškodilo rosení postřikovačem, zima mu určitě nebude. Ten jeho ,, taneček " bych přirovnal spíše k tomu, že papoušek toká. Hlavně se pokuste zamezit tomu, aby konzumoval lidská jídla. Za své teritorium si mohl vybrat právě vaši kuchyň a to mu těžko odepřete. Jediný způsob je ho vůbec do kuchyně nepouštět.
Stickers Stickers 556 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: kytky ve voliéře?
Dobrý den, všechny druhy papoušků a většinou australské ničí všechnu zeleň kterou mají ve voliéře. Jsou zvídavý a pak to končí "katastrofálně" (alespoň pro chovatele). Zkoušel jsem to u rosel pestrých a nic nezbylo. Měli ve voliéře smrk, borovičku, konifery a kanadské borůvky. Vše bylo do týdne bez listů či jehličí. Pampelišku, žabinec ptačinec a jiné dostávají běžně v dostatečném množství. Pnoucí rostlinu Vám bohužel poradit nemůžu protože nevím jaká by byla vhodná aby nebyla jedovatá. Když jsem byl jednou na návštěvě u chovatele Drobotiny, tak jsem viděl krásně vyřešenou voliéru pro zebřičky. Voliéra měla rozměry 4x4x2m (d,š,v) a uvnitř měl vysázeny thúje, konifery, smrk a jiné stromky. Zebřičky hnízdily mezi větvemy stromů a to vše doplňovalo pěkné protékající jezírko ze kterého se zebřičky napájeli. Voliéra měla i rozprašovací zařízení a když ho chovatel zapnul, tak jsem si připadal, že koukám z okna do pralesa. Opravdu nezapomenutelná nevštěva.
Stickers Stickers 556 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: korela syčí..
Dobrý den, mám takto ochočenou samičku korely lutino a dělá přesně to, co ta vaše korelka. Nevím čím by to mohlo být ale má u sebe i ochočeného samečka a po něm taky takhle vyjíždí. Když drbu samečka tak přiběhne samička a začne mě klovat a jeho poté taky. Chování si neumím vysvětlit.
Stickers Stickers 556 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: papoušci společně ve voliéře?
Dobrý den, korely a andulky můžou být během hnízdění v jedné voliéře alespoň 2x2x1m (d,v,š). Alexandry malé a papoišky zpěvavé bych raději choval samostatně po párech. Papoušci zpěvavý jsou během hnízdění značně agresivní a mohli by poranit jak ostatní papoušky, tak i sebe. Z Alexandrama malýma zkušenosti nemám ale ta agresiivita tam bude určitě také. Když dáte korely a anduly dohormady nezapomeňte umístit více budek pro andulky a alespoň o jednu více pro korely, protože se může stát že se andulkám může zalíbit právě budka určená pro korely. Držím palce.
Stickers Stickers 556 příspěvků
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 20 (celkem 556)