Aktuálně: 5 042 inzerátů173 732 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů
kubrt11
kubrt11 (5 příspěvků) 15.04.2012, 01:43:48 xxx.xxx.53.50
Děkuji za reakci,ale myslím,že v prostoru problém není,v popsané volieře+zálet 1.5x2x0,8, by byl,a vlastně už je,pár Korel,pár Rozel žlutolících(které jsou velké jako Korely),a zmiňovaný pát Leskoptví purpurových!Mají k dispozici 5 stejných budek,3 venku a 2 v záletu co nejdále od sebe,a každá má jakýsi kryt z čerstvého chvojí.Dnes tedy byly vpuštěny Leskoptve,a členitost prostoru byla nově vytvořena!Zatím ani Korely,ani Rozely nehnízdí,a ani nejeví nijaký větší zájem o předložené budky,které tam,tedy ty původní 3, visí již druhý týden.Po dnešním takřka celodenním pozorování se zdá být vše v pořádku.Ptáci se navzájem nevšímají,Leskoptve po hodinovém pobytu přijaly voliéru za vlastní,šly se vykoupat,nabaštit,a dokonce večer šly samy po setmění do záletu nocovat!Situace se ale může se začátkem hnízdění rapidně změnit,a to je to,na co jsem se vlastně ptal!O leskoptve strach nemám,spíše o Korely,možná i Rozely,ale ty si, počítám, i přes svojí malou velikost,dokáží respekt sjednat!Doposud byly zdánlivě v dané hierarchii nad Korelami,které jim vždy dávaly přednost!No uvidíme co ukáže čas,a kritická doba obsazování budek,a počátek toku!Pokud má ještě někdo nějaké zkušenosti s podobným seskupením,budu rád za každý podnětný názor!Chovu zdar.K.
kubrt11
kubrt11 (5 příspěvků) 30.05.2011, 14:29:58 xxx.xxx.53.50
Jaké jste dovezl Leskoptve?!Já se chystám ještě na tříbarvé,dlouhoocasé a možná habešské!?
kubrt11
kubrt11 (5 příspěvků) 30.05.2011, 13:46:06 xxx.xxx.53.50
Tak to jste váhal,až jste zaváhal!!!Špačkové,zvláště cizokrajní,jsou v naší malé zemičce více než nedostatkové"zboží"!!!Já se chystám po sezoně do Straubingu,tak uvidíme!?!K.
kubrt11
kubrt11 (5 příspěvků) 29.05.2011, 13:49:32 xxx.xxx.53.50
Zdravím,stal jsem se hrdým chovatelem Leskoptví purpurových,a Špačků čínských,čímž jsem si splnil dávný chovatelský sen!Bohužel podrobnější informace o chovu těchto druhů ptactva jsem nikde nenašel,ani na netu jich mnoho není,řekl bych dokonce,že skoro žédné!!!Prosím tedy touto cestou chovatele zmiňovaných druhů o jakoukoli info o chovu,zajímá mne cokoli,a jistě nebudu sám!?(velikost ubikace,snášenlivost,nároky k chovu i odchovu,vyzkoušená potrava,otužilost apod.zkrátka jakékoli postřehy z chovu!)Děkuji a přeji hodně chovatelských úspěchů při chovu těchto nádherných a neobyčejně zajímavých ptáků!K.