Aktuálně: 5 143 inzerátů172 462 diskuzních příspěvků17 716 uživatelů
Ivanoe
Ivanoe (27 příspěvků) 23.08.2015, 22:03:53 xxx.xxx.8.1

jojo- věčnej problém- piliny nepořádek, stelivo pro kočky nepořádek, hobliny nepořádek- skončil jsem u peletek na topení- asik tak nejlepší ze všeho- tedy zzkuste v baumaxu pytel peletek za stovku

Ivanoe
Ivanoe (27 příspěvků) 23.08.2015, 22:00:46 xxx.xxx.8.1

A nutno dodat že některý korele jsou uřvaný. nic proti nim- platí to pro všechny papoušky- každý má svoji povahu

Ivanoe
Ivanoe (27 příspěvků) 28.04.2015, 19:54:53 xxx.xxx.8.1
Anonymní:

Zalepování očí samo o sobě není normálním jevem. Pravděpodobně se bude jednat o vápenku. Pokud by se podařilo vložit sem fotografii andulky mohli bysme to potvrdit nebo vyvrátit. Každopádně na vápenku je možné aplikovat obyčejné sádlo a jemně potřít oko a vápenky by do 2 dnů měla zmizet.


Vápenka se sice projevuje u ozobí a tím i u očí, ale nemusí to být zrovna ono. Navíc léčit vápenku sádlem je jako jít hlavou proti zdi- pomůže ale nevyléčí.

Ad 1) Je to od vápenka, oko je spíše olezlé, jako by bez peří- aplikujeme Ivomec - každý veterinář nám namíchá do stříkačky (účinná látka Ivemerktin), kapka pod křídlo, rozetřít prstem na kůži, po týdnu zopakovat. Rovněž působí jako odčervení, zatěžuje organizmus, maximálně 2 x ročně mimo snůšku.

Ad 2) Může jít o slupku ukrytou pod víčkem- očistit místo- opatrně vymýt

Ad 3) Jde o zánět - zkusit aplikaci Detol ( v každé lákarně)- desinfekce

Ad 4) Dá se použít i opthalmo septonex- kapka do oka

Vždy využít jen jednu metodu a měsíc pozorovat- v případě rychlého zhoršení zajít k veterináři- což by bylo nejlepší.

Oko se zlepšuje jen pomalu, praktické zlepšení je možýno vidět až po měsíci, kdy oko již je plně obrostlé peřím.

Je to jen má rada amatérského chovatele andulek, v žádném případě nazuručuji úspěch.

Ivanoe
Ivanoe (27 příspěvků) 05.01.2015, 20:15:58 xxx.xxx.8.1

Postarají se sami- jen je třeba podávat vaječinu aby měli čím krmit. Vajíčko--mrkev--strouhanka---zamíchat

Ivanoe
Ivanoe (27 příspěvků) 28.10.2014, 21:40:48 xxx.xxx.8.1

To je individuální- určitě polévkovou lžíci a pak podle toho kolik má pohybu a jestli je venku nebo doma--- časem to vypozorujete podle toho koli jí bude zbývat v krmítku před dalším krmením...

Ivanoe
Ivanoe (27 příspěvků) 20.09.2014, 19:13:15 xxx.xxx.8.1

Tak když to nejsou letky tak to moc neznamená- lépe kdyby nevypadavali- ale zase to nemusí být bžádná tragédie

Ivanoe
Ivanoe (27 příspěvků) 15.09.2014, 22:01:10 xxx.xxx.8.1
Karel:

Dobrý den, naší andulce vyrostlo pod zobáčkem něco takovýho, nemůžete mi někdo poradit co to je a jak to léčit? Děkuji

  • ');" onmouseout="UnTip();">

Nemá vápnku ? Pokud ano tak na internetu rad mraky

 

Ivanoe
Ivanoe (27 příspěvků) 15.09.2014, 20:21:31 xxx.xxx.8.1
myflowerr:
myflowerr:

dobrý den, prosím o radu, chovám andulky už několik let, venku ve voliéře, ale ještě jsem se s tímto nesetkala, tak nevím co by to mohlo být za nemoc. myslím si, že psitakóza, ale nevím to jistě, protože průjem nemá, má hnisavý výtok z očí a nosu, ozobí mu není kvůli tomu skoro vidět. má to pravděpodobně od narození, je mu 3,5 měsíce, ale u jiných jedinců jsem to neobjevila. děkuji za radu a přidávám foto, snad bude stačit. děkuji za případné odpovědi

 
Ivanoe
Ivanoe (27 příspěvků) 01.06.2014, 20:41:45 xxx.xxx.8.1
Odpověď na příspěvek uživatele michalko z 31.05.2014, 10:39:37

Ani pořasí letos není stálé, nakonec by se měli sehrát páry a vše proběhnout v pořádku. Andulky jsou dobré matky, tak nemyslím že by šlo o něco co se bude opakovat...

Ivanoe
Ivanoe (27 příspěvků) 30.05.2014, 19:27:44 xxx.xxx.8.1
Odpověď na příspěvek uživatele Babora z 28.05.2014, 21:04:10

Příčin muže být několik, zpravidla to může být průjem, ale je více možností. Dávate zelené či nějakou řidčí stravu ? Je čisto na dně klece ? Spí v noci na bidle nebo na dně klece ? Čistí se - probírá si peří ? Vidíte kolik toho je....zdravý pták ve zdravém a čistém prostředí tento problém nemá, ale tím neříkám že je vina na Vás...a třeba má jen problémy si probírat peří v daném místě....

Ivanoe
Ivanoe (27 příspěvků) 16.05.2014, 20:09:45 xxx.xxx.8.1
Marťan:

Pro Emila a Ivanoe, z tohodle by mělo být to zimoviště :-)


Máš to hezky vyklizené, nebude tam sychravo ? Mám něco jinýho a je tam sychravo- na leto dobrý, ale v zimě se mi to zdálo takový tuhý. Ale ty to máš přeci jen jiný, může to být dobré---

Ivanoe
Ivanoe (27 příspěvků) 11.05.2014, 19:59:40 xxx.xxx.8.1
Denisa:

Chtěla jsem z nich složit chovný pár, jak to vidíte? 


Stejně jako vy - z těchto nic nebude, jsou nakažlivě nemocný- ale asik to víte a jde o for.