Aktuálně: 5 143 inzerátů172 451 diskuzních příspěvků17 716 uživatelů
Petrulla
Petrulla (33 příspěvků) 19.11.2012, 16:28:28 xxx.xxx.77.141
Dobrý den všem, v hejnu andulek se mi objevila nemoc způsobená chlamydiemi,Psitakóza. Andulky jsou teď na antibiotikách. Stalo se to někdy v době když v budkách dorůstalo šest mláďat, která jsou teď cca 2.týden vylítlá z hnízd. Od paní doktorky jsem se dozvěděla že andulkám mám podávat antibiotika ještě měsíc,samozřejmě po tu dobu mláďata nebudu nabízet k odběru,až po zkontrolování zda jsou zdravé. Měla bych jeden takový dotaz,zajímalo by mě do jakého věku je možné předávat mláďata novým majitelům s tím,že se ochočí. Nejsem si jistá zda ve dvou měsících už nejsou moc velká..nerada bych aby si ode mě lidé brali andulky které již zůstanou plaché. Máte prosím nějaké zkušenosti ? Předem děkuji,Petra.
Petrulla
Petrulla (33 příspěvků) 27.08.2012, 17:24:38 xxx.xxx.73.140
Dobrý den,pampelišku andulkám dávám,hlavně listí,ale někdy utrhnu celý trs i s kouskem kořene. Papoušci to mají moc rádi. Nevím jaký přesně to má na ně účinek ale řekla bych že by to mohlo pro ně být dobré na trávení a možná třeba je to pro ně něco jako pro nás ruklový salát :). Ráda jim pampelišku míchám s jinými zelenými bylinami,s trávou nebo jetelem.
Petrulla
Petrulla (33 příspěvků) 21.08.2012, 14:40:14 xxx.xxx.77.140
Chtěla jsem dát inzerát dostatečně včas,nemám dosud s nabídkou andulek ve velkém zkušenosti,proto jsem ho podala už teď. Když si ho znovu přečtete uvidíte že nenabízím holátka nyní ale k odběru budou až se opeří a osamostatní :). Jinak děkuji za tipy a připomínky.
Petrulla
Petrulla (33 příspěvků) 18.08.2012, 09:10:34 xxx.xxx.117.1
Dobré ráno,nedávno jsem tu psala článek Andulka přišla o oko. Všechno dobře dopadlo a všechny čtyři naše párečky zahnízdily.V jedné budce jsou už tři mláďata (zrovna v budce u našeho největšího proutníka který se dvořil všem samičkám,zadaným i nezadaným :) ).. ráda bych nabídla mladé andulky k odběru,možno tak od půlky září. Andulky jsou ve venkovní voliéře,krmím směsí prosa,vajíčkem,zeleným listím,ovocem a zeleninou,sépiová kost je andulkám stále k dispozici. Přikládám foto rodičů,fotky mláďat dodám časem,zatím jsou tři holátka :). V případě zájmu mě kontaktujte,buď tady nebo telefonicky - 774 871 489. Petra
Obrázek
Petrulla
Petrulla (33 příspěvků) 25.07.2012, 12:34:12 xxx.xxx.73.141
Je to tak,andulky mě stále překvapují něčím novým. Nejde jim naplánovat jak to bude a co bude,vždycky překvapí něčím originálním,teď třeba jeden sameček z páru obskakuje všechny samičky ve voliéře,skáče na záda každé kterou potká,je to prostě proutník :).
Petrulla
Petrulla (33 příspěvků) 23.07.2012, 09:57:25 xxx.xxx.77.140
Dobrý den,děkuji za příspěvky. Ona ta naše samička co přišla o oko je taková dryjáčnice jak říkáme,se všemi se nejvíc pere už od začátku,ostatní se většinou nějak dohodnou ale tahle samička to je pořád nějaká potíž. Vloni se prala o budku,letos o samečka,a vždycky teče krev. Tak už se ji tam k těm ostatním docela bojím vrátit co zase bude,aby nepřišla i o druhé oko. Spíš přemýšlím že ji oddělím s tím jejím původním samečkem do té menší voliérky a dám jim tam jednu budku. Jsem klidnější když jste mi napsali že andulky mohou být taky přelétavé a nejen lidi :)). Já myslela že je to jako u labutí,že když má andulka partnera tak je to na celý život :).
Petrulla
Petrulla (33 příspěvků) 20.07.2012, 21:37:44 xxx.xxx.117.1
Dobrý den,mám 4 samičky andulek a 4 samečky. Z toho byly 3 páry a jeden možný budoucí pár. Dala jsem před týdnem 5 budek a stalo se že jeden spárovaný sameček obletoval najednou všechny samičky ač už svou samičku měl. U té poslední nespárované se nějak asi uchytil a ta jeho bývalá samička se s ní poprala a bohužel přišla při tom o oko. Právě jsme se vrátili z veteriny. Dala jsem ji provizorně do jiné voliérky samotnou,aby měla klid. Zvažuji teď co udělat,jestli ji nechat samotnou v té menší voliéře,nebo zda k ní dát jednoho ze samečků,aby jí nebylo smutno-buď toho jejího původního ale ten už má pletky s tou druhou,nebo toho posledního nezadaného. Nebo ji nechat samotnou ? Bojím se že bude smutná. Můžete mi někdo poradit kdo máte zkušenosti co by bylo nejlepší teď udělat ? děkuji moc za všechny připomínky.Petra
Petrulla
Petrulla (33 příspěvků) 16.09.2011, 08:20:02 xxx.xxx.214.126
Dobrý den,dostala jsem se sem na stránky po pár dnech,a vidím že příspěvky přibyly. Děkuji všem za zájem i milá slova,andulka je už slíbená jedné paní co je momentálně pryč ale jak se vrátí,měla by si ji vzít. Všem děkuji a hezký den :)). Petra
Petrulla
Petrulla (33 příspěvků) 09.09.2011, 08:42:43 xxx.xxx.214.126
Dobrý den,děkuji za Váš zájem o andulátko,do voliéry se ale myslím příliš nehodí kvůli handicapu.Spíše do bytu, k lidem. Hezký den,Petra.
Petrulla
Petrulla (33 příspěvků) 08.09.2011, 11:10:56 xxx.xxx.179.112
Dobrý den,ráda bych nabídla andulku darem. Bohužel andulka se vylíhla bez křidýlka,takže nemůže létat. Myslím si že by se dala dobře ochočit a mohla by být někomu věrným kamarádem,kterého není třeba příliš hlídat aby neulétl,je možné si ji brát třeba i ven bez strachu že uleté. Až na to křidýlko se má čile k světu a je moc šikovná a milá. Je celá bílá s malým modrým flíčkem na zádech. Brzy sem přidám fotografii. Budete li mít zájem nebo věděto někom kdo by měl zájem,budu ráda když se ozvete. Petra.