Aktuálně: 5 040 inzerátů173 728 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů
Andysekpro
Andysekpro (1 příspěvků) 17.02.2012, 10:56:12 xxx.xxx.234.251
Dobrý den, zajímám se o chov pumy americké. Uvažuji, zda si pořídit kotě pumy s tím, že by byla členem naší rodiny a do budoucna možná přejít na širší chov. Ráda bych poprosila o informace co se týče chovu, stravy atd. Bydlím na vesnici v domečku s velkou zahradou, kromě běžných domácích zvířat chovám 2 psouny prériové. Přes rok jsem je měla doma, jako domácího mazlíka. Nikdy nebyli zavření v kleci, běhali po bytě, spali se mnou v posteli, chodili na kočkolit.. letos v létě jsme jim udělali bydlení venku na zahradě, aby žili jako v přírodě a mohli norovat.. ale abych se vrátila k tématu.. zajímalo by mě, když bych si pořídila pumu od koťátka a byla s náma v domě společně s dalšími příslušníky rodiny.. zdali se musí časem pro tuto šelmu dělat venkovní výběh společně s klecí, zdali se dá od mala naučit na maso vařené, nebo se musí krmit jen syrovým masem a jak je to postupně s dorůstáním a chováním. Např. když na ni přijde říje, jestli se chová nějak agresivně a podobně. A jak je to s tím, když bych jí chtěla nechat spářit aby měla koťata. Mohl by mi prosím nějaký zkušený chovatel poskytnout touto cestou veškeré informace o chovu? Určitě nejsem tip člověka, který se do něčeho vrhne, aniž by zvážil a vrhl se bezhlavě do chovu. Mockrát děkuji za každou odpověď.