Aktuálně: 5 032 inzerátů173 669 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů
siesta
siesta (7 příspěvků) 18.09.2007, 22:36:19 xxx.xxx.60.143
Náš Army je nějak naprogramovaný na 7.15 hod. Ať je v bytě ruch, nebo se ještě spí, začne svoji produkci a my prostě vstáváme...O víkendu je to docela drsné, ale ve všední den je to čas na vstávání, kdy máme poslední šanci chytit spoje do školy a do práce...Funguje vlastně jako záložní budík. Dneska zkoušel ochutnávat okurku, dlabe ji jen když mu ji podávám po kouskách až k zobáčku. Úplně mě dostane, když si ten kousek podrží nožičkou a oštipuje po stranách, to je nádherný ....
siesta
siesta (7 příspěvků) 14.09.2007, 06:47:08 xxx.xxx.60.143
Dobrý den, už dva týdny mám doma malého aymaráčka. Snažím se ho ochočit, tak prosím posuďte, jak jsme daleko...Když si stoupnu ke kleci, tak za okamžik přijde na nejbližší bidýlko.Pokud mi dosáhne na vlasy,tak je chytá a protahuje do klece. Totéž se snaží dělat i při otevřených dvířkách. Ovoce i zrníčka si vezme z prstů i z ruky, natažené do klece, ale nevezme si nic, co mám položené dlani. Včera strašně chtěl kousek švestky, kterou jsem na dlani měla, tak dlouho se různě natahoval a zkoušel všemožné varianty, jen aby mi nemusel skočit na ruku. Nakonec to ale vzdal a šel na klas prosa...
siesta
siesta (7 příspěvků) 20.08.2007, 22:31:01 xxx.xxx.60.143
Dobrý den, prosím může mi někdo poradit ?? Kolegyně má dvě zebřičky, teprve se vybarvily a jsou to prý oba samečkové. Jeden je o něco větší a toho menšího většinu dne terorizuje. Nenechá ho ozobávat klas prosa, vyhání ho od napáječky a klove ho do hlavičky.Večer ale sedí oba těsně vedle sebe a povídají si. Klec má prý dost velkou, dostávají směs zrní, proso i zelené krmení.Pomohlo by, kdyby přikoupila samičku, nebo by to bylo ještě horší ??
siesta
siesta (7 příspěvků) 18.07.2007, 23:06:53 xxx.xxx.60.143
Samozřejmě, že nějaké zkušenosti s ochočením plachých zvířat už máme. Je to myslím dost podobné, at´se jednalo o andulku, křečka nebo morče. Trvá nějakou dobu, než si vezmou jídlo rovnou z ruky, ale pak mám skoro vyhráno. Poslední andulák se nechal ochočit už
dost starý, nebyl zrovna mazel, ale na ruku se nechal brát a vydržel dlouhou dobu sedět mi na rameni a povídat i když jsem zrovna neseděla v klidu a uklízela jsem, nebo žehlila....
siesta
siesta (7 příspěvků) 13.07.2007, 10:55:00 xxx.xxx.60.143
Děkuji za odpověd, já jsem zrovna četla Váš článek o Aymarách a připadalo mi,že je to zrovna to pravé, co
hledám. Mám ale dojem,že jsem je snad ještě v ZOOmarketech neviděla, alespoń tady v Plzni. Kouknu do
inzerátů, snad budu mít štěstí.
siesta
siesta (7 příspěvků) 13.07.2007, 10:48:56 xxx.xxx.60.143
Jedna z našich andulek nám na několika místech oštípala barvu na drátech klece. Mytím klece se pak na holých místech tvoří rez. Ćím by se to dalo opravit ,aby se pak další obyvatel klece neotrávil,když ho náhodou napadne kousek ochutnat ?? V OBI nebo Baumaxu jsem neuspěla, tam nikdo neví, jaká barva je na tohle vhodná.
siesta
siesta (7 příspěvků) 13.07.2007, 10:13:26 xxx.xxx.60.143
Dobrý den, prosím o radu, jakého ptáčka si máme pořídit.
Měli jsme ted´asi patnáct let řadu andulek, naposledy tři najednou. Předevčírem nám poslední, asi sedmiletá, bez jakýchkoliv známek nemoci umřela a prázdná klec je smutný pohled. Koupit zase andulku se nám nějak nechce, jsou to miláčkové, ale dělali takový kravál...Můžete mi někdo poradit, jaký druh papoušků můžeme chovat v bytě, jen v kleci, něco, co nedělá moc velký hluk, dá se ochočit a pořízení nás finančně nezruinuje ?? Máme samozřejmě na zvířátka čas, pořád je někdo doma .Moc děkuji za odpověd´.