Aktuálně: 5 099 inzerátů172 596 diskuzních příspěvků17 721 uživatelů
Kryštof
Kryštof (1 příspěvků) 06.01.2013, 16:44:06 xxx.xxx.68.4
Dobrý den, zaregistrovala jsem na fórum skoro 12ti letého syna, dnes ale píšu za něj. Druhým rokem chodí na kroužek teraristiky a stále žadonil o hada. Nakonec povolila i partnerka, která má vyloženě fobii z hadů. Zakoupili jsme na doporučení 5ti letého samce krajty královské. Ještě předtím jsme ale na burze pořídili terárium od firmy AKMO CZ. Domnívala jsem se (asi naivně), že na burze vystavují poměrně zkušení chovatelé a firmy. Hada dostal syn k vánocům a již 3.1. nám uprchl. Terárium má zadní stěnu ze dvou částí skla. Mezi tím je volný pruh asi 3 cm široký. K zadní stěně byla přilepeno pozadí z polystyrenu stříkaného hlínou (nebo čímsi podobným). V pozadí dva průduchy asi o délce 3 - 4 cm, oba zajištěné mřížkou - ale pouze síťkou, nikterak pevnou. Po "lapení" hada to chvilku vypadalo, že bude muset z domu. Partnerka souhlasila s chovem jen pod podmínkou, že neuteče a utekl po pár dnech. Po důkladném zkoumání terária jsme zjistili, že - pozadí naprosto nedrželo ani na skle, stačilo se ho dotknout, mírně zatlačit a odlepilo se. Síťky byly přilepené "na hlíně", netuším čím, ale odlepily se také bez problémů. Had toho využil a utekl jedním z těchto průduchů. Chci se proto zeptat, jestli má někdo zkušenost s touto firmou a zároveň před ní varovat. Tímto způsobem by terárium podle mě nevyrobil ani naprostý laik...