Aktuálně: 5 595 inzerátů168 330 diskuzních příspěvků17 659 uživatelů

Jaký papoušek pro chov venku

Honza (neregistrovaný) 11.03.2012, 21:29:44 xxx.xxx.243.98
Jaký druh středně velkého papouška by jste doporučili ven za těchto podmínek : voliéra o rozměru výletu 1,5 m šířka, 2 m výška a 3 m délka, poté by bylo udělané závětří (výstavba pravděpodobně z Ytongu), nebylo by nijak zateplováno, tudíž by papoušek měl odolat i našim zimním mrazům. Na jaře chci stavět voliéry a do jedné bych si chtěl dát nějakej zajímavej druh.
anonymní (neregistrovaný) 12.03.2012, 17:32:38 xxx.xxx.211.123
Rozela ,Mnišek šedý, Andulka , Korela Kakarici Papoušek spěvavý
anonymní (neregistrovaný) 12.03.2012, 20:47:27 xxx.xxx.64.242
Podle rad a názorů, které zde lidé dávají a které proběhli v tématu zima, tak žádný druh. Všichni potřebují přes zimu vytápění. Jinak je to týrání.
nereg. (neregistrovaný) 12.03.2012, 21:00:56 xxx.xxx.40.196
Já souhlasím z neregistrovaným xxx.xxx.211.123 . A nemusíte mít vůbec strach ze zimy mam penanty, pestre, zpevaký, atd celoročně venku. A přežily v pohodě i letošní 2denní noční mrazy - 23C a není na nich vydět žádné týrání :) mají se čile. Voliery mam zakryte ze zapadní strany a přes zimu jsou ještě všechny strany pod silnou plachtou. A je tady u nás více chovatelů a všichni je mají celoročně venku. A zase je nemájí tak zateplené jako já. A co vím tak žadny uhyn snad nebyl.
Marty (neregistrovaný) 12.03.2012, 21:50:28 xxx.xxx.150.38
Nebojte se zdejších skeptiků. Je dobré mít problematiku mrazu v povědomí, ale když zvolíte osvědčenou austrálii popř. některé z jiných tvrdých papoušků jako je papoušek patagonský, alexandr čínský či mníšek šedý, tak nebude žádný problém. Navíc pokud bude celkový zálet vyzděn z itongu a průlet budete uzavírat, nehrozí žádné riziko vyplašení predátorem, průvanu ani nic jiného spojeného s nepřízni počasí. Teplota se zde také bude pohybovat o pár stupňů výše než venku, i když voda bude nejspíš mrznout. Jinak jestli mohu poradit se záletem, udělejte tam okno nebo nějakou prosklenou část, aby dovnitř vnikalo přirozené světlo a vy jste nebyl omezen jen na elektřinu popřípadě na otevřené výletové okna. Já měl letos papouchy asi týden zavřené, takže přes okno šlo dostatek světla. Voliéry také nemám vytápěné, jen izolace je 8cm vata + záklop z desek. Letošní zimu zde byla nejnižší teplota -7°. Zimu zde přečkaly rosely pestré, barnardi límcoví a alexandři černohlaví. Vodu dostávali pravidelně každý den čerstvou, občas i dvakrát. Dostatek potravy je samozřejmostí. Tlustá bidla a není se čeho obávat. Nezbývá než popřát chovu zdar a pevné nervy při výběru chovanců. Kor v dnešní době, kdy je kvalita přehlušena kvantitou.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 12.03.2012, 22:24:09 xxx.xxx.80.34
Dobrý večer, naprosto souhlasím s Martym. Jen ještě doplním jednu zajímavost k otužilosti Austrálie. Loni na podzim jsem prodal své dva chovné páry zpěváků, oba dva je koupil známý, chtěl je použít jako chůvy, protože se už dnes věnuje převážně chovu velkých papoušků. Dal je do velké společné voliéry s andulkama, korelama, královákama a nádhernýma, která je krytá ze tří stran. Všem nechal budky, protože v nich většina nocovala a přece jenom tam je ještě o něco tepleji. Jeden z mých párů zpěváků si zabral budku, původně určenou pro andulky a při venkovní teplotě -12 stupňů snesla čtyři vajíčka, z nichž byly tři oplodněné. Vylíhly se všechny tři mladé a samice se o ně dodnes stará. Papoušci nebyli k hnízdění nijak stimulovaní, dostávali jen suché krmení a vodu a přesto úspěšně zahnízdili. Toto je podle mne známka toho, že většina Australských druhů už je opravdu dobře aklimatizovaná.
Petr (neregistrovaný) 13.03.2012, 07:59:00 xxx.xxx.162.239
Chovám penanty a žlutohlavé již 30 let a mám je pouze ve venkovních volierách bez záletu.Voliery jsou chráněny před větrem.Podmínkou jsou bidla o velkém průměru cca 5 až7 cm.Za celou dobu mi uhynuli jen dva ptáci jinak vše OK.
Marty (neregistrovaný) 13.03.2012, 10:31:09 xxx.xxx.150.38
Ahoj Filipe, případ tvého známého je spíše jeden z mála s dobrým koncem. Pro většinu to končí smrtí. Polepšující okolnost snad i byla, že už samice několikrát hnízdila u tebe. Mladá samice by to asi nezvládla.
Michal (neregistrovaný) 13.03.2012, 19:56:52 xxx.xxx.114.64
Souhlasím se všemy vyjmenovanými druhy , a doplňuji o mé onlíbené Rozely Žlutobřiché.....
Peťula (neregistrovaný) 14.03.2012, 08:12:58 xxx.xxx.6.82
Napadá mě jen otázka, co máte z papoušků venku v zimě? Pořád tomu nerozumím. Pořídila jsem si je protože jsou krásní a baví mě trávit čas jejich pozorováním. Shodou okolností mám teď ve venkovních volierách na chvíli nějaké dravce na hlídání, a je mi zatěžko jít je jednou za dva dny nakrmit. Zatímco v zimovací místnosti si u nich vypiju kafe vlastně minimálně jednou denně. Jinak k tématu: Myslím, že než tohle tipování, bylo by lepší, kdyby zadavatel napsal, jaké druhy se mu líbí, a z nich mu bylo porazeno. Takhle můžem vyjmenovat spoustu různých papoušků a jemu se ani nemusí líbit. A co si budem povídat, ať vy venku, tak já v zimě doma, rozhodně chováme, co se nám líbí :-)
anonymní (neregistrovaný) 14.03.2012, 17:51:09 xxx.xxx.243.98
Ty venkovní chovy budou asi tím, že řada chovatelů (začínajících i pokročilých) nemá tolik možností (finance, prostor), aby vybudoval vnitřní ubikace pro přezimování a tudíž má jen venkovní voliéru s možností nějakého záletu jako ochrana proti větru, dešti apod.
Standa (neregistrovaný) 08.10.2018, 21:58:33 xxx.xxx.45.220

Dobrý den, 

chtěl bych poradit na tohle téma. Před 3 lety jsem svýmu synovi pořídil 2 korely, abych ho nějak učil vztahu ke zvířatům a mu se vždycky líbili papoušci. Měli jsme je od domacího chovatele a úplně od malých. Syn mě je pomáhal čistit, pojmenoval si je atd, jenže po 2 letech začal mít respirační problémy a zjistili mu silnou alergii na exotické ptactvo, rozhodnutí nebylo jednoduchý protože je měl moc rád a ochočil si je na krmení z ruky. Pepík a Lorinka tedy putovali k chovateli (jinýmu) který se o ně stará. Jenže ten můj 6ti letej kluk na ně pořád myslí a je mu po nich smutno :( myslel jsem si že to bude jednodužší. Doma bohužel ty papoušky nemůžu mít, prostě na úkor zdraví syna. Ale přemýšlím na venkovní voliéře. Místa mám spousty a zručný jsem taky. V žádném případě nechci, aby trpěli. Pokud by byl třeba někdo z Brna čas a chuť mě to vysvětlit budu rád. Děkuji za váš čas.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.