Aktuálně: 5 144 inzerátů172 389 diskuzních příspěvků17 714 uživatelů

Šelma a finance kolem ní

athert
athert (3 příspěvků) 15.03.2012, 19:43:13 xxx.xxx.230.155
Dobrý den. Rád bych se zeptal, jak to děláte s financema u šelem ? to máte 2 zaměstnání či co ? S přáteli občas do tématu šelem zavítáme a vždy se u této otázky pozastavujeme.. Když uvedeme příklad a budeme mít šelmu, která spořádá cca 5kg masa denně ( lev prý spořádá cca 7-8kg masa. Řekl bych tedy, že u našeho příkladu to bude spíše vypadat na pumu americkou. ) tak zjistíme, že za měsíc nám toho spořádá cca 150kg. Na internetu jsem našel, že šelmám se dává většinou kuřecí maso a né vepřové, jelikož je tučné ( nevím co je pravdy.. chovatel nejsem a pouze mohu číst na internetu. ) a nejmenší cenu kterou jsem našel je 22kč za kilogram ( je to mražená slepice bez drobů, také nevím jestli je to vhodná strava po odmražení ).. k tomu započteme jisté výdaje jako je možný veterinář, nějaké pamlsky a někde jsem se i dočetl, že i vitamíny a minerály.. pohybujeme se někde kolem částky 4 až 4 a 1/2 tisíce za měsíc k jedné šelmě. Teď si vezmeme, že někdo chová například 5 lvů a částka je doslova enormní. Jak je možné, že máte dostatek financí i pro sebe ? ( neříkám, že moc.. však na jídlo, bydlení atp. určitě máte ) Dostáváte snad nějaké peníze od státu, prodáváte vstupenky na prohlídky, nebo jak to vlastně děláte ? Tímto tématem bych se vlastně chtěl zeptat. Jak to děláte s financema, Jestli je opravdu nejlepší dávat šelmám kuřata ( a pokud jsou mražená vhodná ) a kolik vás vlastně stojí dejme tomu ona potrava na měsíc ? Vím, že toho chci moc, však zajímá to nejen mě a rád bych se již dozvěděl odpověď.. jak to děláte :) Za odpovědi předem děkuji.
doutrklars
doutrklars (66 příspěvků) 16.03.2012, 09:32:09 xxx.xxx.27.79
Dobrý den , jak vidim, nikdo vam na tuto otázku neodpoví, v každém vzbuzuje pouze úsměv , ani se nedivim. Pokusim se vam tedy na ni odpovedět já , aspon jak to funkuje u mne. Filaterista si přece taky nekupuje jen známky na poštách , ale jezdí na burzy , mění , koupí za dobrou cenu co třeba již má a zas to vymění za známku, kterou nemá atd. Stejně tak my nechodíme do supermarketu pro kuřata. Víte, když začnete něco dělat, dřív nebo později se vam naschromáždí různé známosti a kontakty , kterých využíváte , třeba mne vyjde živé cca 3/4 až1 kg kuře na 5 kč jen proto že má křivé nohy ,zakřivený krk atd, z celého okolí mi lidi nanosí tolik vyřazených slepic, že je kolikrát ani nemam kam dát, jelikož je to mimo plán , naoplátku se chodí koukat kdykoliv s dětma na zvířátka , jablka kupuji třeba po 8 kč, ikdyž jsou v lídlu za 19, pro dečivo si jezdim 20 km , ale mam ho taky za pár kaček, obilí beru rovnou od zemědělců a tak je to se všim, když mam možnost koupit něčeho dost zase se podělim s někym jiným a on zas něco doveze mě, když se něco objednává , např. vitamíny,čipy, berem si to 2-3 chovatelé dohromady a poštovné se rozdělí. To víte je kryze , všude se musí šetřit i u chovatelů
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 16.03.2012, 10:30:05 xxx.xxx.38.222
Je to taj, jak píše kolega. Před pořízením šelmy je dobré mít zajištěné různé zdroje masa na krmení, záleží i na tom, kde chovatel bydlí, ne v každém kraji se dá sehnat levné maso, např s hovězím mají problémy i některé zoo a berou ho za 60,- kilo. Já jsem z JM kraje a tady např. nejsou za rozumnou cenu králíci, musela jsem si kdysi pro ně jezdit 200 km daleko, ale teď už to mám vyřešené, chce to stále hledat. Se slepicemi a kuřaty problém není, ty seženete všude, se zvěřinou je to horší.Ale všechno se dá. Kdyby chovatelé chodili maso pro šelmy kupovat do supermarketu, tak by se nedoplatili. Vemte si třeba tu chov. co má 30 tygrů, potřebuje 240 kg masa denně, tak si to spočítejte. Má známé, kteří jí zavolají,když uhyne nějaké zvíře, byla jsem u toho, když jí zrovna takhle někdo volal, sedla do náklaďáku a za půl hod. byla zpět s celou krávou a koněm, naporcují jí to pracovníci, které tam má.... Tak asi takhle se shání maso pro šelmy, samozřejmě každý jinak podle možností v místě bydliště. Od státu samozřejmě soukr. chovatel nic nedostává a vstupné od návštěv se taky nedá vybírat. Chov si zkrátka každý financuje sám a že je to někdy těžké, ví každý chovatel, který má doma více šelem. Kupovat v supermarketu může jen ten , kdo má jednu.
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 16.03.2012, 10:42:41 xxx.xxx.38.222
Přečtěte si tady v diskuzi téma "Krmení šelem", tam jsem to spočítala celkem přesně, ať máte představu. Nejlevnější na chov jsou rysi, u těch se dá i při chovu více kusů krmení ufinancovat i když by někdo kupoval v supermarketu, ale samozřejmě se to tak nedělá. Snad ještě dodatek, že chovateléé aby ušetřili, krmí všechny druhy šelem bez rozdílu převážně kuřaty a slepicemi, což ale není pro některé druhy dobré. U některých druhů by mělo ve stravě převažovat hovězí. Ještě k tomu vepřovému - to se nedává žádným kočkám s výjimkou gepardů právě proto, že je tučné(a taky kvůli možné nákaze kr. - jakobs. chorobou, která je smrtelná), a při dlouhodobém krmení vepřovým by se vytvořil tuk okolo vnitřních orgánů, což může zapříčinit např. selhání jater atd.
athert
athert (3 příspěvků) 18.03.2012, 19:13:20 xxx.xxx.230.155
Děkuji moc za odpovědi. Já jsem právě koukal všude po internetu a to kuře bylo v jednom velkoobchodě.. nakupovaní v supermarketu by bylo asi ještě dražší :D s tou krávou a koněm je poměrně dost dobré, takto dostat " maso zdarma " a né zrovna málo.. děkuji za ty krásné odpovědi a kdyby chtěl někdo ještě něco napsat tak budu jedině rád.. opravdu jsem nevěděl jak to děláte, nyní aspoň vím, že " kontakty " jsou asi to nejdůležitější :)
anonymní (neregistrovaný) 19.03.2012, 09:30:10 xxx.xxx.211.191
zdavim, mojich 7 levov zozerie mesacne 1.500kg masa. 99 percent hovadzieho a sem tam ryby pripadne kurence, bravcove nedavam vobec. na vet. sprave som dostal povolenie na skrmovanie uhynu, obehol neaku tu farmu a teraz ma to stoji len moj cas. niekedy mi to aj dovezu tak mam o starost menej..krmim 2 krat za tyzden a jedna davka je cca 250 az 300kg v lete asi 150kg a 4 dni volno. januar,februar obden.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.