Aktuálně: 5 155 inzerátů171 903 diskuzních příspěvků17 711 uživatelů

Jak zvolit kačenu

altlusty (neregistrovaný) 06.04.2012, 09:24:27 xxx.xxx.98.21
Kdo poradí. Chci si koupit kačeny a přemýšlím o plemeni. Moje požadavky jsou, rychlý výkrm, dobrá zmasilost, odolnost. V současné době přemýšlím mezi kachnou pekingskou a Mulardem.
anonymní (neregistrovaný) 12.04.2012, 10:01:27 xxx.xxx.8.82
Dobrý deň. Ja chovám pekingské a som spokojná. Mulardy som ešte nemala. Ale pokial viete ako nato,dajú sa pekingské vychovať za 6-8 týždňov.Kúpa aj s výkrmom na 1 kačicu ma stojí cca 70 Kč. Živá váha v 6 týždňoch cca 3,5 kg a v 8 týždňoch cca 4,5 kg. Kačenka má málo tuku a hodne masa. Pokial chcete poradiť viac dajte vedieť.
Obrázek
altlusty (neregistrovaný) 15.04.2012, 20:44:13 xxx.xxx.98.21
chtěl jsem se zeptat, jestli tuto hmotnost v požadované době stihnete s kupovanou směsí nebo jenom domácí stravou. Dnes jsem si přivezl 12 týdenních káčátek a dávám jim brambor, pšeničný šrot, vajíčko, kopříïvy, mlíčáky. Takže uvidíme. Ale jestli máte lešpí recept budu velice rád, když se s ním se mnou podělíte.
anonymní (neregistrovaný) 16.04.2012, 13:35:47 xxx.xxx.8.82
Dobrý deň. Vlani som chovala kačenky a davala som im kupovanu zmes a kazdy deň som im varila za hrniec zemiakov co bola chyba.Pretože zemiaky to je len zelenina a z toho nepriberu.To je viacmenej len pre chuť a spestrenie stravy.Vlani mi vykrm trval 11 - 12 týždňov čo je mo.Jednak sa to finančne neoplatilo a kačeny už zacali preperovať a strašne špatne sa šklbalo perie.Takže tento rok som kupila tiež týždňové mala som ich v miestnosti cca 25 stupňou teplo.Pozor aby sa nenamočili vo vode lebo behom 2 - 3 dni bude úhyn. Takže kačenky pri nakupe mali 7 dni tak ďalších 14 dní som krmila krmivom pre kačenky č.1 a potom som prešla na krmivo č.2 .Kačenky dnes maju 1 mesiac a važia už 2,5 kg.A až zajtra nebude pršať tak ich dám už von. Vonku budu mať celodennú pastvu na tráve a krmivo č.2 a vodu na pitie.Až sa oteplí a budú mať už poriadne perie tak im napustím bazénik na kúpanie.To milujú. Cez leto sa im može napustiť voda na kúpanie aj skor, pretože je teplo,ale teraz by som to ešte neriskovala. Prepočet na 1 kačenku krmiva č.1 cca 1 kg a č.2 cca 6kg. Krmivo kupujem priamo od výrobcu za 9 Kč za kg. Jednička je trošku drahšia ta je za 10 kč/kg.Takže záleži po čom ste kupil kačeny. Ja kupujem kačeny jednodňové za 18 Kč a 7 dňové za 25 kč. Takže kačenku vychovám za cca 85 Kč. Ale to počítam že živá bude mať cca 4kg.Pokial ju budete chovať na 3 kg živej váhy vychováte ju za 70 Kč. Ja už budem za 2 týždne kačenky zabíjať.Prajem hodne úspechov...A skoro som zabudla.Jedna doležitá vec keď chcete rýchlo vykrmiť ja som dala kačenkam 9wat.žiarovku a v noci im svietim takže žerú 24 hodin denne.Spotreba energie minimum a kačenky rýchlo rastu.Svietim len v noci.Cez deň nepotrebujú,majú tam okno,takže dostatok svetla celý deň.
altlusty (neregistrovaný) 18.04.2012, 17:02:58 xxx.xxx.98.21
Když tedy budu krmit směsí, jaký je rozdíl mezi tím co si koupím v obchodě. Ale na základě Vašeho příspěvku jsem skutečně změnil jídelníček a teď dostávají směs společně s kopřivamíï a mlíčáky. Další otázka škubat před přepeřením nebo až po přepeření. Jak přesně poznat ten správný okamžik.
anonymní (neregistrovaný) 19.04.2012, 18:47:47 xxx.xxx.8.82
Zmes sa dá namiešať aj doma, ale musíte poznať presný pomer surovín.Ja som vlani dávala zmes šrotu-žito,pšenica a vitamíny ale moc nepriberali na váhe.Tento rok som radšej zainvestovala a kupila hotovú zmes pre kačeny.30kg za 274 Kč.Dnes maju kačeny 34 dní a váha necele 3kg.Kačeny budem zabíjať asi po 20.4.Predpokladám spotrebu krmiva na kečenu 6kg čo je asi 54 Kč.Takže Kačena začína preperovať v 9 týždni.Preto je najlepšie ju zabiť v tom 8 týždni.Dnes som dala kačenky von na pastvu a už sa aj člapocú v bazéne.
anonymní (neregistrovaný) 19.04.2012, 19:03:42 xxx.xxx.8.82
V utorok som si zakúpila ďalších 50 kusov 1 - dňové
Obrázek
andy148 (neregistrovaný) 14.07.2014, 16:39:58 xxx.xxx.95.102

dobrý den chtěla by sem se zeptat jak se dá poznat a jestli se dá poznat  ve vajíčku kačen malé káčata...stará už třetí vajíčko vyhodila i kačenkama...líhen nemám tak nevím co s tím...děkuji za rady...


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.