EVIDENCE CHOVU A OBCHODU

Dobrý den,vážení kolegové zajímalo by mě jak řešíte povinnost vzniklou od lonského roku touto novou legislativou,nikde se mi nepodařilo dohledat seznam druhů podléhající registraci..vyjma stránek nové exoty,kde se lze dočíst,že kromě kardinála šedého dvou druhů timálii (čínské a stříbrouché) a satyra cabotova by se tedy povinost vést evidenci chovu stahovala na všechny ostatní druhy jako jsou turaka leskoptve špačci atd??...pokud máte nějaké bližší informace podělte se o ně.Stejně tak by mě zajímalo jestli se už někdo z Vás setkal s kontrolou týkající se této problematiky.Počítám že si každý vedete záznamy o chovu nejinak je tomu i u mě ale pokud by došlo k takové kontrole nevím jestli by v souladu se zákonem stačilo vést si osobní záznamy do vlastních diařů apod.Navíc narozdíl od koupě papoušků je u měkožravých problém při pořizování kdy většina nových druhů pochází z odchytu a těžko si představit jak např.ve Zwolle prosím obchodníka nebo překupníka at mi sdělí své jméno apod. Děkuji Nesvačil
raduz raduz 117 příspěvků
Ahoj Radku. Já jsem na tom prakticky stejně. Taktéž žádné dohledatelné info. Žádná kontrola také zatím neproběhla. Například u sov pálených, které jsem si pořídil v lednu loňského roku původní autor převedl vlastnictví na mou osobu, ale dodnes žádná odezva z úřadu. Hlavně aby to nebylo jako třeba u rysů. Chov a rozmnožování zakázat, ale odstřel myslivci, to je jiná. Adam PS: Jak můžeš psát o odchytu. Ptáci prodávání současnými bulhary či srby, jako vlhy nebo ledňáčci, jsou zcela jistě z ODCHOVU :)
neregistrovaný Adam Bura neregistrovaný
Ahoj Radku a Adame, povinnost vedení záznamu chovu a obchodu se vztahuje na všechny ptáky CITES přílohy A a také B s tím, že je uvedeno několik málo druhů na které se povinnost nevztahuje. Jedná se však především o papoušky. Z toho našeho soudku to již Radek uvedl, jen doplním ještě sojkovce sečuánského. Seznam druhů na které se povinnost nevztahuje a nějaké info k tomuto najdete v nové EXOTĚ - únor, březen 2011. U ptáků, které jsem si pořídil na zahraničních burzách jsem uvedl místo nákupu např. Zwolle, Straubing apod., a jméno s adresou, které mi prodejce uvedl. Nenáleží mi však žádného chovatele legitimovat, takže je otázkou do jaké míry jsou uvedené informace pravdivé. Nekroužkované ptáky z ODCHOVU mám ¨prozatím okroužkovány kroužkem značícím. Nutné je však označení nezaměnitelné, takže mne čeká očipování. Jednoduchým řešením je nákup knihy chovu a odchovu. G.Z. Zde se na přílohy A+ B můžete mrknout http://www.birdlife.cz/index.php?ID=989#A
gazd gazd 193 příspěvků
No kluci tak to jsem z toho moudrej úplně stejně jako předtím,takže my chcete nalhat ,že krom 5 druhů který jsou uvedený výše není povinost evidence nutná??Měkožravci totiž z 90% v Citesu nejsou...tak mi řekni kde mám najít jestli je nutný vést evidenci např. pro leskoptve,timálie,turaka atd...
raduz raduz 117 příspěvků
Radku, zákon stanoví povinnost vést záznamy o chovu a obchodu s ohroženými druhy živočichů spadajících do příloh A a B s účinností od 10.7.2010 Chovatelé, nebo obchodníci s exempláři druhů příloh A a B jsou rovněž povinni zpřístupnit své záznamové knihy případné kontrole ze strany České inspekce životního prostředí. Je důležité, aby se chovatelé, nebo obchodníci skutečně řídili tříděním druhů podle tohoto nařízení (příloh A a B) a nikoliv podle tzv. úmluvy CITES, jejiž systém třídění druhů živočichů je v porovnání se systémem tohoto nařízení mírnější a méně obsáhlý. příloha A obsahuje druhy CITES I + některé druhy CITES II příloha B obsahuje druhy CITES II + některé CITES III + druhy, které u nás nejsou chráněné úmluvou CITES !! Zde jsou přílohy A až D http://www.birdlife.cz/index.php?ID=989#A
gazd gazd 193 příspěvků
V příloze B II je např. rýžovník šedý. To z nás už dělají naprosté hlupáky a my si to necháme líbit. Přijde mi to spíše, jako snaha různých extrémistů nám toho koníčka pěkně znechutit byrokratickými obstrukcemi.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Zdravím všechny přispivatele. Vidím Radku, že pro nás mladší, ještě tolik neposkvrněné byrokracií jsou podobná témata vždy zamlžená. Děkuji tedy Zdeňkovi za další osvětlení. S rýžovníkem je to myslím tak, že je zákaz dovozu nových jedinců z místa výskytu, protože je v přírodě na pokraji vyhubení. Slyšel jsem tedy, že registrace se našich evropskývh jedinců netýká, ale zřejmé mi to moc není. Když si vezmeme kolik rýžovníků u nás je chováno a odchováváno, tak je nereálné aby si u něj každý vedl registraci, a co potom prodejci s výkupy.
bouda bouda 77 příspěvků
Ahojte všichni. Rýžovník šedý je v seznamu druhů, na které se povinnost vést záznamy o chovu a odchovu nevztahuje. G.Z.
gazd gazd 193 příspěvků
Takže je zde situace podobná asi jako u pštrosa dvouprstého. U něj se také myslím registrace vztahuje na jedince odchycené z určtitých oblastí. Všichni ostatní jedinci jsou pak zcela bez povinnosti registrace. Bura
bouda bouda 77 příspěvků
Dle toho, že je v příloze A přímo uvedeno, že mimo jmenovaných populací s daným výskytem nejsou ostatní populace uvedeny v přílohách tohoto nařízení, a v příloze B opravdu již uvedeny nejsou, je Tvá úvaha správná. G.Z.
gazd gazd 193 příspěvků
V příloze A máte třeba i Lophura swinhoii (I) bažant sedlatý, b. Swinhoeův . Ten je dokonce v nejvyšší kategorii. A prý na něho taky nic nemusí být - někde jsem se to dočetl.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Z bažantů vedených v příloze A+B dostali vyjímku - bažant paví, bělolící, malajský, bornejský, kteří jsou vedeni v příloze B (CITESU II). Vámi zmiňovaní jsou vedeni v příloze A ( CITES I.) a již samotné zařazení do citesové jedničky vyžaduje evidenci a registraci. G.Z.
gazd gazd 193 příspěvků
Dobrý deň! Pre neregistrovaného doporučujem si pozrieť dodatky CITES I. II a III patné od 3. 4. 2012 http://www.cites.org/eng/app/appendices.php kde v prílohe I. sú Lophura Edwards, Lophura imperialis a aj Lophura swinhoii. Zdraví V.M.
vmakovicky vmakovicky 70 příspěvků
To je teda paráda. Co platilo celkem nedávno, už není pravda. To bych chtěl vidět, jak je mají všichni registrované. A když je teda koupím bez dokladů, tak co s tím?
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Práve preto som Vám dal ten odkaz. Keď ich budete kupovať , tak treba ich kupovať aj s dokladmi. Treba sledovať www.cites.org V.M.
vmakovicky vmakovicky 70 příspěvků
Dovolím si předvídat, že tímto nesmyslem klesne počet jeho chovatelů a tím i jeho početnost v chovech. Možná jim jde i o to.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Z bažantů vedených v příloze A+B dostali vyjímku - bažant paví, bělolící, malajský, bornejský, kteří jsou vedeni v příloze B (CITESU II). Vámi zmiňovaní jsou vedeni v příloze A ( CITES I.) a již samotné zařazení do citesové jedničky vyžaduje evidenci a registraci. G.Z Dobrý den, jelikož jsem primárně chovatel hrabavých tato problematika mne velmi zajímala. Konzultoval jsem tento problém přímo s MŽP odbor CITES a bylo mi sděleno následující: 1) Catreus wallichii 2) Crossoptilon crossoptilon 3) Crossoptilon mantchuricum 4) Lophophorus impejanus 5) Lophura edwardsi 6) Lophura swinhoii 7) Polyplectron napoleonis 8) Syrmaticus ellioti 9) Syrmaticus humiae 10) Syrmaticus mikado U exemplářů druhů č. 1 -10 (příloha CITES I, příloha A k nařízení č. 338/97, druhy z přílohy X nařízení č. 865/2006) se nevyžaduje povinná registrace (viz kapitola 5.9 Informace), při prodeji není nutné potvrzení o výjimce ze zákazu obchodních činností pro exempláře narozené a odchované v zajetí (viz kapitola 5.5 Informace). Značení exemplářů uzavřenými kroužky příp. mikročipy doporučeno. U těchto druhů se nevyžaduje vedení záznamů o chovu a obchodu (viz kapitola 5.6 Informace)
tragopan tragopan 181 příspěvků
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 17 (celkem 17)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »