Aktuálně: 5 032 inzerátů173 669 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů

EVIDENCE CHOVU A OBCHODU

raduz
raduz (128 příspěvků) 13.04.2012, 10:18:51 xxx.xxx.92.194
Dobrý den,vážení kolegové zajímalo by mě jak řešíte povinnost vzniklou od lonského roku touto novou legislativou,nikde se mi nepodařilo dohledat seznam druhů podléhající registraci..vyjma stránek nové exoty,kde se lze dočíst,že kromě kardinála šedého dvou druhů timálii (čínské a stříbrouché) a satyra cabotova by se tedy povinost vést evidenci chovu stahovala na všechny ostatní druhy jako jsou turaka leskoptve špačci atd??...pokud máte nějaké bližší informace podělte se o ně.Stejně tak by mě zajímalo jestli se už někdo z Vás setkal s kontrolou týkající se této problematiky.Počítám že si každý vedete záznamy o chovu nejinak je tomu i u mě ale pokud by došlo k takové kontrole nevím jestli by v souladu se zákonem stačilo vést si osobní záznamy do vlastních diařů apod.Navíc narozdíl od koupě papoušků je u měkožravých problém při pořizování kdy většina nových druhů pochází z odchytu a těžko si představit jak např.ve Zwolle prosím obchodníka nebo překupníka at mi sdělí své jméno apod. Děkuji Nesvačil
Adam Bura (neregistrovaný) 14.04.2012, 17:05:57 xxx.xxx.69.33
Ahoj Radku. Já jsem na tom prakticky stejně. Taktéž žádné dohledatelné info. Žádná kontrola také zatím neproběhla. Například u sov pálených, které jsem si pořídil v lednu loňského roku původní autor převedl vlastnictví na mou osobu, ale dodnes žádná odezva z úřadu. Hlavně aby to nebylo jako třeba u rysů. Chov a rozmnožování zakázat, ale odstřel myslivci, to je jiná. Adam PS: Jak můžeš psát o odchytu. Ptáci prodávání současnými bulhary či srby, jako vlhy nebo ledňáčci, jsou zcela jistě z ODCHOVU :)
gazd
gazd (193 příspěvků) 14.04.2012, 19:15:46 xxx.xxx.84.145
Ahoj Radku a Adame, povinnost vedení záznamu chovu a obchodu se vztahuje na všechny ptáky CITES přílohy A a také B s tím, že je uvedeno několik málo druhů na které se povinnost nevztahuje. Jedná se však především o papoušky. Z toho našeho soudku to již Radek uvedl, jen doplním ještě sojkovce sečuánského. Seznam druhů na které se povinnost nevztahuje a nějaké info k tomuto najdete v nové EXOTĚ - únor, březen 2011. U ptáků, které jsem si pořídil na zahraničních burzách jsem uvedl místo nákupu např. Zwolle, Straubing apod., a jméno s adresou, které mi prodejce uvedl. Nenáleží mi však žádného chovatele legitimovat, takže je otázkou do jaké míry jsou uvedené informace pravdivé. Nekroužkované ptáky z ODCHOVU mám ¨prozatím okroužkovány kroužkem značícím. Nutné je však označení nezaměnitelné, takže mne čeká očipování. Jednoduchým řešením je nákup knihy chovu a odchovu. G.Z. Zde se na přílohy A+ B můžete mrknout http://www.birdlife.cz/index.php?ID=989#A
raduz
raduz (128 příspěvků) 14.04.2012, 20:29:26 xxx.xxx.159.53
No kluci tak to jsem z toho moudrej úplně stejně jako předtím,takže my chcete nalhat ,že krom 5 druhů který jsou uvedený výše není povinost evidence nutná??Měkožravci totiž z 90% v Citesu nejsou...tak mi řekni kde mám najít jestli je nutný vést evidenci např. pro leskoptve,timálie,turaka atd...
gazd
gazd (193 příspěvků) 14.04.2012, 21:11:11 xxx.xxx.84.145
Radku, zákon stanoví povinnost vést záznamy o chovu a obchodu s ohroženými druhy živočichů spadajících do příloh A a B s účinností od 10.7.2010 Chovatelé, nebo obchodníci s exempláři druhů příloh A a B jsou rovněž povinni zpřístupnit své záznamové knihy případné kontrole ze strany České inspekce životního prostředí. Je důležité, aby se chovatelé, nebo obchodníci skutečně řídili tříděním druhů podle tohoto nařízení (příloh A a B) a nikoliv podle tzv. úmluvy CITES, jejiž systém třídění druhů živočichů je v porovnání se systémem tohoto nařízení mírnější a méně obsáhlý. příloha A obsahuje druhy CITES I + některé druhy CITES II příloha B obsahuje druhy CITES II + některé CITES III + druhy, které u nás nejsou chráněné úmluvou CITES !! Zde jsou přílohy A až D http://www.birdlife.cz/index.php?ID=989#A
anonymní (neregistrovaný) 15.04.2012, 01:57:06 xxx.xxx.160.218
V příloze B II je např. rýžovník šedý. To z nás už dělají naprosté hlupáky a my si to necháme líbit. Přijde mi to spíše, jako snaha různých extrémistů nám toho koníčka pěkně znechutit byrokratickými obstrukcemi.
bouda
bouda (77 příspěvků) 15.04.2012, 10:26:35 xxx.xxx.69.33
Zdravím všechny přispivatele. Vidím Radku, že pro nás mladší, ještě tolik neposkvrněné byrokracií jsou podobná témata vždy zamlžená. Děkuji tedy Zdeňkovi za další osvětlení. S rýžovníkem je to myslím tak, že je zákaz dovozu nových jedinců z místa výskytu, protože je v přírodě na pokraji vyhubení. Slyšel jsem tedy, že registrace se našich evropskývh jedinců netýká, ale zřejmé mi to moc není. Když si vezmeme kolik rýžovníků u nás je chováno a odchováváno, tak je nereálné aby si u něj každý vedl registraci, a co potom prodejci s výkupy.
bouda
bouda (77 příspěvků) 15.04.2012, 10:50:05 xxx.xxx.69.33
Takže je zde situace podobná asi jako u pštrosa dvouprstého. U něj se také myslím registrace vztahuje na jedince odchycené z určtitých oblastí. Všichni ostatní jedinci jsou pak zcela bez povinnosti registrace. Bura
gazd
gazd (193 příspěvků) 15.04.2012, 11:18:14 xxx.xxx.84.145
Dle toho, že je v příloze A přímo uvedeno, že mimo jmenovaných populací s daným výskytem nejsou ostatní populace uvedeny v přílohách tohoto nařízení, a v příloze B opravdu již uvedeny nejsou, je Tvá úvaha správná. G.Z.
anonymní (neregistrovaný) 15.04.2012, 12:45:53 xxx.xxx.160.218
V příloze A máte třeba i Lophura swinhoii (I) bažant sedlatý, b. Swinhoeův . Ten je dokonce v nejvyšší kategorii. A prý na něho taky nic nemusí být - někde jsem se to dočetl.
gazd
gazd (193 příspěvků) 15.04.2012, 13:22:02 xxx.xxx.84.145
Z bažantů vedených v příloze A+B dostali vyjímku - bažant paví, bělolící, malajský, bornejský, kteří jsou vedeni v příloze B (CITESU II). Vámi zmiňovaní jsou vedeni v příloze A ( CITES I.) a již samotné zařazení do citesové jedničky vyžaduje evidenci a registraci. G.Z.
vmakovicky
vmakovicky (70 příspěvků) 15.04.2012, 13:59:10 xxx.xxx.45.196
Dobrý deň! Pre neregistrovaného doporučujem si pozrieť dodatky CITES I. II a III patné od 3. 4. 2012 http://www.cites.org/eng/app/appendices.php kde v prílohe I. sú Lophura Edwards, Lophura imperialis a aj Lophura swinhoii. Zdraví V.M.
anonymní (neregistrovaný) 15.04.2012, 14:00:53 xxx.xxx.160.218
To je teda paráda. Co platilo celkem nedávno, už není pravda. To bych chtěl vidět, jak je mají všichni registrované. A když je teda koupím bez dokladů, tak co s tím?
anonymní (neregistrovaný) 15.04.2012, 19:05:40 xxx.xxx.160.218
Dovolím si předvídat, že tímto nesmyslem klesne počet jeho chovatelů a tím i jeho početnost v chovech. Možná jim jde i o to.
tragopan
tragopan (182 příspěvků) 08.05.2012, 21:22:35 xxx.xxx.31.214
Z bažantů vedených v příloze A+B dostali vyjímku - bažant paví, bělolící, malajský, bornejský, kteří jsou vedeni v příloze B (CITESU II). Vámi zmiňovaní jsou vedeni v příloze A ( CITES I.) a již samotné zařazení do citesové jedničky vyžaduje evidenci a registraci. G.Z Dobrý den, jelikož jsem primárně chovatel hrabavých tato problematika mne velmi zajímala. Konzultoval jsem tento problém přímo s MŽP odbor CITES a bylo mi sděleno následující: 1) Catreus wallichii 2) Crossoptilon crossoptilon 3) Crossoptilon mantchuricum 4) Lophophorus impejanus 5) Lophura edwardsi 6) Lophura swinhoii 7) Polyplectron napoleonis 8) Syrmaticus ellioti 9) Syrmaticus humiae 10) Syrmaticus mikado U exemplářů druhů č. 1 -10 (příloha CITES I, příloha A k nařízení č. 338/97, druhy z přílohy X nařízení č. 865/2006) se nevyžaduje povinná registrace (viz kapitola 5.9 Informace), při prodeji není nutné potvrzení o výjimce ze zákazu obchodních činností pro exempláře narozené a odchované v zajetí (viz kapitola 5.5 Informace). Značení exemplářů uzavřenými kroužky příp. mikročipy doporučeno. U těchto druhů se nevyžaduje vedení záznamů o chovu a obchodu (viz kapitola 5.6 Informace)

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.