Aktuálně: 5 030 inzerátů173 558 diskuzních příspěvků17 744 uživatelů

pyrura nebo senegalec???

anonymní (neregistrovaný) 17.04.2012, 09:35:00 xxx.xxx.65.42
chtěla bych ho pořídit jako domácího mazlíčka. Co byste doporučili?
anonymní (neregistrovaný) 17.04.2012, 10:57:04 xxx.xxx.30.34
u těchto druhů papoušků tak jak se liší jejich vzhled tak je jiná i povaha zjistěte si o nich víc a uvidíte který druh vám bude milejší.
anonymní (neregistrovaný) 17.04.2012, 11:17:03 xxx.xxx.34.78
Nemůžete dát na doporučení, co se líbí někomu jinému, když to pak vám nebude vůbec sedět. Kdybych to přirovnala k oblečení, tak noste sukni, když se vám lépe chodí v texaskách. Doporučení chovatele nade mnou je výstižné.
DášaM. (neregistrovaný) 17.04.2012, 13:00:05 xxx.xxx.78.58
65.42 Já se nejprve zajímala o korelky, protože jsem byla úplný začátečník, který akorát o papoušcích před koupí hodně četl. Když jsem pak viděla amazoňana, hodně jsem se rozmýšlela, moc se mi líbil, ale prostě jsem si na něho netroufla. Nakonec zvítězil mníšek. Líbí se mi i jak se zde píše o pyrurkách.
anonymní (neregistrovaný) 17.04.2012, 15:01:55 xxx.xxx.64.140
Na vzhled jsou rozdílní, ale líbí se mi oba. Mě jde spíš o povahu těchto dvou druhů. U senegalců se říká že se uváží na jednoho člena rodiny a ostatní buď ignorují nebo napadají. U pyrur toto chování není. Skušenosti mám s andulkami a papoušíčky šedokřídlými. Papoušíčci mě všechno likvidůjí, jak kytky, tak knížky a spoustu jiných věcí již zničili. Mají takové sklony k ničení i pyrury nabo senegalci?
anonymní (neregistrovaný) 17.04.2012, 15:07:31 xxx.xxx.62.209
***Mají takové sklony k ničení i pyrury nabo senegalci? *** mají
Orina (neregistrovaný) 17.04.2012, 15:22:08 xxx.xxx.48.84
Já mám v bytě puštěný pár pyrur, celý den. Mají svá odpočinková místa,takže je ani nemusím hlídat oproti jiným papouškům. Za 4 roky co je mám nezničily vůbec nic. Ani nervou noviny, které leží volně na kleci kvůli tomu, když udělají potřebu.
Orina (neregistrovaný) 17.04.2012, 15:25:13 xxx.xxx.48.84
Ještě k dotazu na senegalce, ti vám rozštípou futra u dveří než si uvaříte kafe. Musí se hlídat.
anonymní (neregistrovaný) 17.04.2012, 15:48:00 xxx.xxx.64.140
A nevíte, jestli je jeden z druhů hlučnější než druhý?
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 17.04.2012, 19:07:22 xxx.xxx.85.66
to může být jedinec od jedince senegalec se naučí dobře mluvit, pyrury né každý má své, tak jak píšou výš, co má rád jeden druhý nemusí pyrura je zdatný a dobrý letec, rády létají a je jich "všude" plno senegalci jsou usedlejší,moc nelétají, ale jsou zase klidnější sama by jste si měla zjistit co nejvíc a na těchto základech se rozhodnout :-)
Lenka (neregistrovaný) 18.04.2012, 10:23:13 xxx.xxx.238.151
Senegalce mám, ochočený mazel. Pokud někdy někdo bude tvrdit, že senegalec je jeden z tišších, vysměju se mu. Samozřejmě, že každý papoušek si umí pořádně písknout. Není to stálý křik, ale když chtějí, co by si nezařvali. Jedna chovatelka nám psala, že na ni byla poslaná dokonce hygiena na přeměření hluku v bytě kvůli sousedům... ale většina má spíše problém, že jakmile se rozední, začnou volat majitele ať spí nebo ne. I když jsou pod dekou přikrytí. Navíc jsou opravdu specifičtí tím, že se upnout pouze na jednoho člena v domácnosti. Takže kupte, ale nemusí jít k vám, může se mu zalíbit někdo na návštěvě, někdo jiný v domácnosti nebo třeba soused, jako u našich známých (pro spokojenost papouška si ho "museli" od souseda odkoupit a je to jejich miláček). U pyrur toto není. Navíc jak se píše výše - senegálec se musí vypuštěný stále hlídat. Není to tak, že by vám bagroval futra nebo štípal nábytek, ale přiletí na obraz a štípne rám. Přiletí na nábytek a zhazuje květináče nebo škube kytky a u toho kouká, jestli se díváte. Potřebují hodně pozornosti, jinak se nudí a to pak takhle rozjíveného a protivného papoucha do klece nedostanete. Zjistěte si sám maximum o obou, o povahách a potřebách. Nedávejte na názory, co se komu líbí. Každý má svého favorita :-)
Orina (neregistrovaný) 18.04.2012, 10:35:03 xxx.xxx.41.77
Jen pro představu jak dokáží senegalci ohlodat tlustá bidla.
Obrázek
Peťula (neregistrovaný) 18.04.2012, 10:48:01 xxx.xxx.38.103
Mám doma zlatíčko :-)! Jak to tady čtu, mám doma asi něco divného. Je to senegalka s vadou nožičky. Nikdy nic nerozbila, nezničila, zajímají ji jen lidi. Napadá mě snad jen, že tím, že tráví veškerý čas beze mne ťapkáním po volierách chovných papoušků, nenudí se a nedělá lumpárny. Jinak jen otevřu dveře, mám ji na sobě, chodím k nim pít kafe nebo čajík, takže se hrne na kontrolu (nenosím tam už nic horkého), probírat peříčka musím snad pokaždé, pak už se mě drží po celém domě, čistí si se mnou zuby, bohužel chce i vařit, žehlit, psát smsky, běhat po klávesnici. Ale je vstřícná i k jiným lidem, i k návštěvám. Nijak nežárlí. S mluvením jsme to podcenili, umí své jméno, můj smích, vrčení lednice, moje rýmové popotahování a hlavně ............. všechny naše papoušky, včetně třeba alexandrů malých, takže občas i hubuju, a ona o to víc koncertuje :-))) Za mě senegalce doporučuji, ale žádný už odmala sebevědomí silný kus, jak se píše po chovatelsku :-)! S pyrurkami nemám zkušenost.
anonymní (neregistrovaný) 20.04.2012, 01:39:37 xxx.xxx.63.246
pro kadukaj -Senegalec se nenaučí dobře mluvit.Zvládá ale různé zvuky v domácnosti a pískání.
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 20.04.2012, 07:39:36 xxx.xxx.161.104
pro 63.246 v tom případě je zajímavé, proč 6letý senegal našich rodičů na nás mluví jako například Jeníček, pojď ven, Aleši, Harte ven,potichu a jinačí které si nyní nepřipomenu, protože u rodičů nejsme tak často :-) možná to nezní jako od žaka či amazoňana, ale i pro cizí je to srozumitelné

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.