Nemoc slepic

Ještě dodám, že vyšlechtěním hybridů se vytvořil slušný byznys pro drůbežářské firmy, protože ty slepice mají kratší životnost, tudíž je musejí kupovat častějí, navíc si nejsou schopni doma vychovat kuřátka, protože mají potlačenou kvokavost a kuřata z nich by v dospělosti nesnášela vejce skoro vůbec. Dále z toho mají kšeft výrobci léčiv, protože jsou náchylné k různým chorobám a výrobci krmných směsí, protože se bez nich hybridi neobejdou. Tohle u starých plemen nebylo nutné. Lidé s nimi byli soběstačnější, stačilo jim obilí a zbytky, kuřata vychovala kvočna a slepice se dožívaly více než 5 let, nemoci byly výjimkou. Lidé na to budou postupně přicházet a budou se vracet ke starým původním plemenům.
neregistrovaný Jaroslav neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Jaroslav z 25.11.2019, 13:13:22

Můžete to zkusit. Domnívám se, že se dočkáte spíše zklamání. 

neregistrovaný Anonymní neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Jaroslav z 25.11.2019, 13:13:22

Stará tzv. "původní plemena" vůbec nejsou odolnější proti nemocem, než hybridi. A bez očkování budou hynout, jako jiná drůbež. Obilí a zbytky není plnohodnotné krmivo ani pro tzv. "původní plemena". 

neregistrovaný Anonymní neregistrovaný
Slepice chodí už pár dní stále narovnaná. Co by jí mohlo být?
neregistrovaný Lucka neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Lucka z 24.02.2020, 13:21:35

Váš dotaz je nejasný. 

neregistrovaný Anonymní neregistrovaný

Dobry den.

Mam chov slepic s kohoutem. Slepice se navzajem ozobávaji okolo ocasu až na holou kůži. Kohout je ozobaný až do krve. Nevím si s tim rady. CHov jsem převzal po svém zemřelém otci. Už on je měl takové špatně opeřené. Maji snad nějaké roztoče nebo jsou začervené?

Děkuji za radu

neregistrovaný vychodilvaclav neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele vychodilvaclav z 26.03.2020, 20:44:50

  1. Pokud nemáte v úmyslu líhnout kuřata z vlastních vajec, tak se zbavte kohouta, pro snášku slepic je zbytečný.
  2. Nekrmte ani kuchyňskými zbytky, ani pouze trávou ze sekačky a vařenými brambory. 
  3. Nosnicím kupte čerstvou (t.j. v záruční době)  "Kompletní krmnou směs pro nosnice v drobnochovu N2", a pouze tou krmte dle návodu.
  4. Zjistěte, jakými venkovními parazity Vaše slepice trpí a proveďte proti nim celkovou desinsekci kurníku; ať Vám veterinář poradí, nebo přímo předepíše prostředek na hubení čmelíka kuřího, perožrouta aj. Kurník vypařte vařící vodou, vyplynujte, vyvětrejte. Prostředky je možné koupit v lékárně. 
  5. Chovu zdar ! 
neregistrovaný Anonymní neregistrovaný
Dobrý den chtěla bych se zeptat co to znamená , když je slepice plná vody ,už se nám stalo po druhé ,že sme našli slepičí pořád jen sedět a nehýbat tak sme ji popravili a opět byla plná vody moc děkuji za odpověď .
neregistrovaný Vaclava neregistrovaný

Zeptejte se veterináře. Uhynulou slepici mu doneste ukázat. Budete muset za to zaplatit. Na tomto webu veterináři zdarma neradí !!!

neregistrovaný Anonymní neregistrovaný
Zdravím kvočna seděla skoro 4 týdny a nic se neukázalo. Sundal jsem ji z hnízda a bylo jedno kuře nedoklubane a mrtvé a jinak pukavce. Nekontroloval jsem. Chce pořád sedět, mám pod ni ještě dát další? Díky za info jsem začátečník
neregistrovaný Pavel neregistrovaný

...můžete nevylíhlá vejce vyhodit a pod kvočnu zkusit nasadit jiná nová určitě oplozená vejce (po prosvícení), a to od určitě zdravých slepic.. Ale nedávejte jich mnoho, odhaduji tak asi 5 až šest kusů. Napište si přesné datum nasazení nových vajec nejpozději za 29 dnů zkontrolujte jejich stav. Kvočnu pravidelně denně na chvilku z hnízda opatrně vytáhněte, aby se vyprázdnila, nažrala a napila.

P.S.: Pokud kvočna sedět nevydrží, a zárodky budou povyrostlé, můžete je nechat dolíhnout někde v líhni. Nebo kvočnu nechte nějaký měsíc odpočinout a zkuste pod ní vejce nasadit, až opět začne kvokat. Nebo si kupte jednodenní kuřata někde v líhni. Chovu zdar ! 

neregistrovaný Anonymní neregistrovaný

koupil 4slepice po1 měsici začali snašet každy den 4 vejce po mesici přestali snašet už to trva 2 tydny

neregistrovaný ksindl neregistrovaný

Dosavadní krmení přestaňte krmit. Kupte a začněte krmit "Kompletní krmnou směs pro nosnice v drbnochovu, N2" podle návodu. Směs musí být v záruční době, bezvadná, bez skladištních škůdců. Ke KS můžete přikrmovat trochu zeleného salátu nebo trochu mladých nasekaných kopřivových lístků. Chovu zdar!

neregistrovaný Anonymní neregistrovaný

Dobrý den,měla bych dotaz.Mám mladé asi 5měsíční slepičky a k nim jsem si pořídila stejně mladého kohouta.Právě začíná kokrhat.A včera mi kohut pokloval jednu slepičku na hlavě za hřebínkem až do krve.Slepička se začala stranit,chodí,vypadá řekla bych zdravě.Co je příčinou?Děkuji za rady.

janka11 janka11 2 příspěvků
Dobrý den paní J.M., takže čistojrevné slepice jsem koupil vloni na jaře a mohu je jen doporučit. Krmím je pšenicí a kukuřicí, pasou se na trávě, jsou zdravé a nesou jak divé. A vajíčka chutnají lépe než od hybridů krmených granulemi. Hybridy patří do drůbežáren, čistokrevné slepice na venkovský dvorek.
neregistrovaný Jaroslav neregistrovaný

Dobrý den,

v malochovu se zahradou se mi vyskytl tento problém: Dvěma slepicím olysávají křídla, i jinde po těle je peří polámané, řídké, suché, nekvalitní. Můžete někdo poradit?

neregistrovaný Miloslav neregistrovaný

Podle mě jsou nejlepší původní plemena slepicwink

neregistrovaný Anonymní neregistrovaný

Dobrý den, chovám křepelky 3 roky, a hedvábničky půl roku. Jedná hedulka má měkké jakoby nafouklé vole, tak jsem ji dala před 3 dny do karantény a přidal se průjem. Je normální, žere ale méně, víc pije. Do pití ji přidávám 3 dny Emanox ale stav se nezlepšuje, ani nehorší. Krmím N1, pšenice, občas vařený brambor s kukušrotem. Poradíte prosím co s tím volátkem? je to na veterinu?  Děkuji J.

neregistrovaný Janina neregistrovaný

chtel bych se zeptat mam jednu nemocnou pipku, je unavená ,straní se ostatním a když sem ji večer uklízel tak ji ze zobáku tekl sliz.....

neco podobnýho měla kočka a už týden sem ji neviděl...

neví někdo co by to mohlo bejt.

neregistrovaný Milan neregistrovaný
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli nevíte, jak se projevuje u slepic ucpaný vejcovod. Předem děkuji za info.
neregistrovaný Anonymní neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 221 - 240 (celkem 244)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »