Nemoc slepic

Chovám slepice Isa brown red.Nyní pozoruji,že jedné odumírá hřebínek,na dvou místech jí jsou vidět kůstky a chodí přihrblá .Jinak normálně žere i nese.

neregistrovaný přemet neregistrovaný

Dobrý den. Dneska jsem si všimla že dvě naše slepice mají takto svěšený zadek. V listopadu jsme si toho taky všimli, ale ta slepice už bohužel pošla. Přečetla jsem si hodně diskuzí a stránek o slepičích nemocí ale tohle jsem nenašla frown. Předem Děkuji za odpověď wink

  • Obrázek
  • Obrázek
  • Obrázek
neregistrovaný Tereza neregistrovaný

V hejně  mám jednu slepici která má řídký trus bílé barvy ala všechny snáší a chovají se normálně co to je. Děkuji za odpověď Ladislav.

neregistrovaný Ladislav neregistrovaný

Pro Ladislav:

Pokuste se přeléčit všechny slepice lékem proti salmonelóze a proti kokcidióze, a to podle návodu. V lékárně se pokuste léky proti oběma nemocem koupit a poradit se. Jinak by Vám léky mohl prodat a poradit veterinář.

neregistrovaný J.M. neregistrovaný

prosím jak dlouho kvočí slepice

neregistrovaný saidah neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele saidah z 01.04.2015, 16:28:17

Dobu délky kvokání určité slepice nelze přesně stanovit. "Odkvokat" kvočnu tj. donutit ji přestat kvokat, je možné:

Chovatelé kvokající slepici dají do uzavřeného koše nebo do drátěné uzavřené klece a v té kleci (koši) ji pověsí na přibližně vodorovnou silnější větev stromu tak, aby se ta klec (koš) ve větru na větvi houpala a nepodestlaná slepice se tak v kleci nemůže posadit. Slepici zespodu na břicho fouká studený vzduch. Slepice v té kleci musí být ve dne i v noci. (Samozřejmě, že do klece musí chovatel slepici dávat pravidelně krmivo i napáječku s vodou, aby se slepice mohla nažrat a napít.)

Říká se, že kvočna asi po čtyřech dnech, tj. po 4 krát 24 hodinách pobytu v houpající se kleci,  kvokat přestane.

 

neregistrovaný J.M. neregistrovaný

Dobrý den slepice chováme už přes 25let ale to co se s nima děje nyní nevim od poloviny listopadu nesnáší žerou běhaj a ted mi jedna uhynula po vykuchnutí měla vsobě utvary podobné vejci vypadalo to jak uvařený pukavec .Ted je už polovina dubna a já nevim poradíte prosím

neregistrovaný Nada Kovandová neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Nada Kovandová z 15.04.2015, 08:01:29

Vážená paní Kovandová, nevím, jak Vám mám poradit, a jestli vůbec protože:

  1. Chlubíte se, že slepice chováte 25 let, jste tedy už zkušená chovatelka, mohla byste  mé rady odmítnout.
  2. Nenapsala jste, čím slepice krmíte a jak jsou staré.
  3. Nenapsala jste, jestli jsou slepice nemocné, zda mají a jaké příznaky nemoci, zda jste je nějak léčila a čím.
  4. Vy vaříte "pukavce" ?sad
neregistrovaný J.M. neregistrovaný

Děkuji za odpověď.

neregistrovaný Anonymní neregistrovaný

Dobrý den,

máme doma osm slepiček, kupovali jsme je loni z jara, nesou, žerou, běhají, průjem nemají a celkově se zdají v pořádku. Na jedné jsme nyní zpozorovali, že má jakoby "vole ", má tam řidší opeření, kůže je červená a na pohmat je to celé měkké. Nevíte, co by to mohlo být? Mohlo by jít o nějaký abces?

Děkuji za radu, hezký den.

 

neregistrovaný Gabraba neregistrovaný

Dobrý den,                                                                                                                      v sobotu jsme ráno našli kuřičku , ale nechtěla vůbec chodit do večera pošla. Druhý den další slepička také pošla ,přestala chodit a jenom seděla. Jinak na ní  nebylo nic vidět. Dneska to samé , ráno zůstala v kurníku a už nevylezla. Má bledý hřebínek.    Raději jsme ji pomohli , aby se netrápila. Nevíme si rady . co by jím bylo . Ostatní slepičky vypadají zdravě, ale každé ráno je to stejné.Děkuji Vám za radu.         

neregistrovaný Míca neregistrovaný

Pro Gabraba a pro Míca:

Vaše dotazy na dálku nezodpoví a nedá radu ani veterinář specialista.

Jediná rada pro Vás: Odvezte 1 slepici nemocnou živou a 1 slepici uhynulou k veterináři specialistovi na drůbež a požádejte ho o stanovení diagnózy (= názvu nemoci), předepsání léku a doporučení postupu léčení. Vezměte si s sebou peníze na zaplacení shora popsané služby veterináři.

neregistrovaný J.M. neregistrovaný

Dobry den,mame třetí rok  slepice,dosud bezproblemovy chov.Dva dni pozorujeme,ze jedna ze slepic je takova schlipla a porad skube hlavou. Nevite nahodou co s tim? Dekuji

 

neregistrovaný t.lavina neregistrovaný

j

Dobrý den, moji rodiče mají slepice již dva roky. Ale ty potvory si stále škubou peří, hlavně na zadní části (zadku). Koupili jim i nějaké vitamíny, ale nic nepomohlo. Co bylo hezky tak snášeli i přesto dobře. Ale teď mají i líné prdky :-) Prosím poraďte mi co to mají a zda se to dá i léčit (co s nimi). Děkuji pište na email" jitkaadamikova@seznam,cz


Dobrý den, moji rodiče mají slepice již dva roky. Ale ty potvory si stále škubou peří, hlavně na zadní části (zadku). Koupili jim i nějaké vitamíny, ale nic nepomohlo. Co bylo hezky tak snášeli i přesto dobře. Ale teď mají i líné prdky :-) Prosím poraďte mi co to mají a zda se to dá i léčit (co s nimi). Děkuji pište na email" jitkaadamikova@seznam,cz

neregistrovaný Jitka neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Jitka z 03.05.2015, 16:08:11

  1. Kupte nosnicím "KOMPLETNÍ KRMNOU SMĚS PRO NOSNICE V DROBNOCHOVU" a tou začněte samotnou krmit.  Můžete občas přidat strouhanou mrkev, jemně nařezanou mladou trávu, mladé listy kopřiv, smetanku lékařskou; jednekrát týdně můžete přidat trochu dobře uvařeného libového nesoleného, nemaštěného , nekořeněného hovězího masa nadrobno nakrájeného.
  2. Důkladně vyčistěte, vypařte, vydesinfikujte, ošetřete antiparasitikem vnitřek kurníku.
  3. Kupte a ošetřete slepice prostředkem proti ektoparazitům dle návodu.

Slepice nejsou ani "porvory", ani nemají "líné prdky". Vzezření a intenzita snášky  nosnic jsou závislé na způsobu chovu a výživné plnohodnotnosti krmiva, tedy převážně na jejich chovateli.

neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Jitka z 03.05.2015, 16:08:11

Předložte slepicím čistý říční křemičitý písek o průměru zrnek cca = 3mm až 7 mm. Písek nemusíte přesévat, ale měl by taková malá zrna obsahovat, nosnice si je v  písku najdou. Přečtěte si článek "Chov slepic, metodika pro začínající a laické chovatele".

Nepřekrmuje slepice trávou ze sekačky ! Nekrmte je pomyjemi z hospody ! Nekrmte je zbytky z jídelen nebo z nemocnice !

neregistrovaný J.M. neregistrovaný

Mam jen 3 slepice zachranene z koncentraku.Maji tady celkem raj na zemi -zeleny vybeh asi 400m2.Do krmeni pridavam Roboran pro nosnice.Zacaly,nejdrive 1 pak i dalsi snaset vejce bez skorapek.Da se s tim neco delat?

neregistrovaný Pepina neregistrovaný

Pro Pepina:

Milá Pepino, kdybysme byli jízliví, tak Vám doporučíme, abyste se zeptala ošetřovatelů drůbeže v  tzv. "koncentráku". Tam měly slepice všechno, a zejména dokonale vyvážené krmivo, které Vy nemáte. 400 m2 zeleného výběhu není špatné, ale musíte jim k tomu koupit "KOMPLETNÍ KRMNOU SMĚS PRO NOSNICE V DROBNOCHOVU" !!!, která obsahuje všechny živiny a zejména vitaminy a minerální látky, tedy i vápník, který asi Vašim slepicím chybí.

neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele J.M. z 06.05.2015, 12:35:58

Ale to preci vim,skorapky zobou,delam jim michanici rozmaceny suchy(neplesnivy)chleba/varene brambory/kukuricny srot/lzicka roboranu pro nosnice.Plus nejake ty zizaly.Tak ted mi reknete!Newcastelska choroba to neni,jsou spokojene a zive.Mozna Salpingitida?Ale kdyz jsou koupene z velkochovu(vyrazene 1 rok stare)mely by byt ockovane nebo ne?

neregistrovaný Pepina neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Pepina z 06.05.2015, 12:46:09

Opakuji: Misto chleba, brambor a kukuřičného šrotu jim kupte tu "KOMPLETNÍ KRMNOU SMĚS pro nosnice v drobnochovu" !!!, a zkrmujte pouze tuto kompletní krmnou směs. Slepice jsou na ni zvyklé. (Domnívám se, že se prodává také pod názvem N2 ?)

A pokud už všechno víte, tak se tu neptejte a poraďte si sama.

neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 21 - 40 (celkem 244)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »