Nemoc slepic

Dobrý densmiley, máme slepice necelý rok.Máme 4 slepice a snáší 3 až 4 vajíčka denně. Na jednom z vajíček jsou pravidelně takové malinké kuličky o průměru maximálně 1 mm. Mají stejnou barvu jako skořápka toho vajíčka a vypadají jako ze skořápkoviny. Ze skořápky jdou lehce sundat. Nevíte co by to mohlo být? Je ta slepice zdravá? Slepice jsme koupili jako kuřice z velkochovu. Jsou krmeny kkompletní směsí pro slepice v drobnochovu, někdy jim jako zákusek k tomu davame namočený chleba nebo listy pampelišek.

neregistrovaný rofet neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele rofet z 19.05.2015, 16:01:45

Dle Vašeho popisu je snáška Vašich nosnic velmi dobrá, tedy vpořádku. Z drobných drsností skořápky jedné ze slepic si nic nedělejte. Domnívám se, že to není žádná nemoc; je to pouze individuální odlišnost tvorby skořápky jedné z nosnic, někdy se to stává.

neregistrovaný J.M. neregistrovaný

Tušímm, že za drsnou skořápku s "výstupky" stojí nadbytek vápníku v těle slepice a těmito malými kuličkami se jej z těla zbavuje. Není to nic špatného, rozhodně nesnižujte dávku vápníku ve formě skořápek.

neregistrovaný Anonymní neregistrovaný

Děkuju moc za odpovědi :-), oddychla jsem si. Naštěstí už snáší všechny slepice velká a normální vajíčka.

neregistrovaný rofet neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele rofet z 23.05.2015, 13:06:45

Gratuluji. smiley Pokračujte v chovu stejným způsobem. Ať Vám radost z úspěchu vydrží.

neregistrovaný J.M. neregistrovaný

LETOS MI CHCÍPLY 3 slepice vždycky stejný příznak straníce leží nežerou ale je to vždycky jeden den v pořádku a pak druhý už mají ty příznaky a třetí uhynou  nejsřív jsem mysle že to je stářím protože ty dvě byly tak 3 až 4 roky staré ale dnes mi chcípla roční slepice a to mě naštvalo nevíte co se snima děje jáká nemoc hrůza dez běz .

 

neregistrovaný zdenEK neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele zdenEK z 03.06.2015, 09:24:07

Pro zdenEK:

Neporadím. Z toho co jste napsal, ani poradit nelze. Musíte veterináři donést zamrazenou uhynulou slepici a ve vymyté skleničce od léku doneste veterináři trus slepic, pokud možno už nemocných. Teprve pak Vám MVDr. může přesně určit nemoc, která způsobila úhyn Vašich slepic a předepsat Vám lék, kterým můžete slepice vyléčit (pokud je jejich nemoc léčitelná). Musíte také popsat, jaký hřebínek slepice před úhynem měly, zda měly průjem a jaké barvy, zda se pohybovaly a jak (kulhaly ?, vůbec se nepohybovaly ?, žraly ? a pod.)

neregistrovaný J.M. neregistrovaný

Dobry den, chci se zeptat. Meli jsme liliputku mesic polehavala,vetsinou na vajickach,tak jsme mysleli,ze chce sedet,ale  jeden den jsme ji zvedli a nemela nohy. Podotykam,ze jsme ji 2dny pred tim kontrolovali a nohy mela. Nemela to krvave,jako by uz zahojene. Nechapu to. Tak jsme ji zabili. Ted,ale jina slepice vypada podobne,polehava,spatne se zveda...jinak zere,pije uplne stejne jako liliputka. Prosim poradte jestli ji radsi taky zabit.

neregistrovaný an. neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele an. z 13.06.2015, 08:14:15

...Záhada ! Neexistuje  "nemoc" končící ztrátou běháků slepice. Zkontrolujte druhou slepici, zda má dosud běháky. Pokud je dosud má, tak ji nezabíjejte a umístěte ji samostatně např. do prázdného kotce králíkárny, kde se ji pokuste uzdravit. Má průjem ?

Jediné vysvětlení (?) ztráty běháků by snad bylo, že jí je užrali potkani (myši) ?

Zaměřte se na likvidaci hlodavců ve svém kurníku.

neregistrovaný J.M. neregistrovaný

Prosím o radu..máme šest slepic a kohouta..kohout ale jednu slepici pořád nahání a klove ji..vypadá hrozně.. Proč to dělá a jak tomu zabránit??

neregistrovaný katkanesporova neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele katkanesporova z 23.06.2015, 11:43:35

Kohouta ke slepicím chovaným pouze pro snášku vůbec nepotřebujete.  Další chov kohouta společně se slepicemi nejspíše skončí úhynem jedné i dalších slepic. Tedy řešení:

  1. Kohouta dejte zvlášť, tedy ubytujte ho v samostatném kurníčku (budka, klec pouze pro kohouta).
  2. Kohouta zabte nebo někomu darujte nebo ho prodejte.
neregistrovaný J.M. neregistrovaný

Dobrý den,

mám jednu roční slepičku, u které se objevily takové bílé strupy na nohou, jako kdyby se jí nohy začaly loupat a měla je poprášené moukou. Můžou to od ní chytit další slípky? Krmila jsem směs pro nosnice, ale těm ostatním slepičkám jsou 2-4měsíce, tak jsem přešla na K1 v kombinaci s N1. Nevím, jestli jsem neudělala chybu.

neregistrovaný Diblik neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Diblik z 07.07.2015, 22:21:03

Pro Diblík:

  1. Kuřičkám ve věku 2 až 4 měsíce krmte K2 (těm mladším) a těm starším krmte "Kompletní krmnou směs pro kuřice v drobnochovu".
  2. Onemocnění na běhácích roční slípky se jmenuje "vápenka", je infekční, je způsbené parazitem roztočem, lze ho úplně vyléčit, není způsobené krmivem. Slípku s "vápenkou" ihned oddělte od ostatních mladších kuřiček a začněte léčit.
  3. Celý kurník dokonale vyčistěte a vymyjte vařící vodou, vystříkejte Arpalitem proti roztočům. Musíte opakovat dle návodu.

Podívejte se na odkazy:

  1. http://slepice.info/nemoci-slepic/vnejsi-parazite-slepic/vapenka-prasivina-behaku
  2. http://www.chozadru.wbs.cz/NEMOCI-A-PARAZITI.html

 

 

 

 

neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele J.M. z 07.07.2015, 23:02:01

Mnohokrát děkuji za rady, hned zítra se na to vrhnu.

neregistrovaný Diblik neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele svatka z 16.05.2012, 20:29:31

Dobrý den. Chyťe slepici a na kořenu jazyku bude mít puchýřek, ten prořízni a vymačkej, nebo odškrábni. Zastříkni dětskou (nepálivou) desinfekcí a je OK. :-)

neregistrovaný Anonymní neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele J.M. z 09.09.2014, 19:54:31

dobrý den máme stejný problém jako o.oluse-slepice stále škubou peří . A ještě jsme zjistili ře ho žerou.děkuji za radu.....email     aja.hl@seznam.cz

 

neregistrovaný andrea neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Eva M. z 06.04.2014, 16:56:47

Mohlo by jí taky něco zaskočit v krku nemyslíte?

neregistrovaný mike neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Pepina z 06.05.2015, 12:46:09

Vejce bez skořápek=katastrofální nedostatek vápníku! Nepomůže nic průmyslově vyráběného. Přidávejte do šrotu hašené vápno, i starší -uloupněte hroudu. Kukuřičný šrot=vyhozené peníze, skořápky = nemohou stačit. Raději pšeničný šrot a vápno, vápenec.

neregistrovaný Dagmar neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Dagmar z 03.11.2015, 15:46:28

Zdravotní rizika hašeného vápna viz odkaz:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Hydroxid_v%C3%A1penat%C3%BD

Co to je "vápno" :

https://cs.wikipedia.org/wiki/Oxid_v%C3%A1penat%C3%BD

pálené vápno: https://cs.wikipedia.org/wiki/Oxid_v%C3%A1penat%C3%BD

 

 

neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Dagmar z 03.11.2015, 15:46:28

A "vápno" není "průmyslově vyráběné" ?laugh

Paní Dagmar si asi jako jediná "odbornice" smiley na tomto webu "vaří vápno" sama doma v kuchyni ! Cha, cha, cha ! laugh

neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 41 - 60 (celkem 244)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »