Nemoc slepic

Dobry den chci se zeptat co to je za nemoc.Slepice je takova nejaka divna,stoji na miste a nic nedela nezere nepije proste stojií nekde v rohu nejhorsi na tom je ze do rana je mrtva nema zadne vytoky ani z oci ani z niceho jineho nemuže to byt ze by mi je nekdo otravil?? je to 4 slepice co mi uhynula ale neni to za sebou jedna mi umrela pred mesicem po dvou tydnech dve dalsi behem dvou dnu a ted dalši.dekuju za radu.

neregistrovaný kololoko neregistrovaný

Buď zamrazenou uhynulou slepici, nebo ještě živou  nemocnou slepici  (nebo živou i uhynulou slepici) odvezte k veterináři a požádejte ho o:

  1.  Stanovení příčiny onemocnění a úhynu slepic.
  2. Předepsání účinného léku proti nemoci a stanovení postupu léčení, tj. způsobu podávání léku.

Jiná rada není.

neregistrovaný J.M. neregistrovaný

Dobrý den, nedávno začala některá slepice snášet špatná vejce. Už skořápka nemá bílou barvu a tvar je více do oválu. Žloutek vypadá normálně, ale bílek je kalný , vodnatý a zapáchá. Na pohled není nic poznat, všechny běhají a zobou. Děkuji.

neregistrovaný J.R. neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele J.R. z 01.02.2016, 18:36:15

Ukažte slepici i její špatná vejce veterináři, aby zjistil, zda a jakou nemocí nosnice trpí, a aby proti té nemoci předepsal lék. Ale bude Vás to stát nějaké peníze. Napřed se zeptejte veterináře, kolik, aby se Vám jeho služba vyplatila.

neregistrovaný J.M. neregistrovaný

Nevím co to je za chorobu, ale kohout z ničeho nic začne rychle couvat, místo aby šel do předu. Obyčejně se vzpamatuje až když do něčeho narazí. Děkuji za odpověď

neregistrovaný Danka neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Danka z 07.02.2016, 18:59:14

Pro Danka:

Nemá ten Váš kohout poraněné oko ? Chyťte ho a prohlédněte mu oči. Pokud nemáte v úmyslu líhnout kuřata z vlastních oplodněných vajec, tak kohouta vůbec k nosnicím nepotřebujete; zbytečně dělá hluk svým kokrháním a sežere Vám zcela bez užitku nejméně tolik krmiva, jako jedna nosnice. Tedy doporučuji Vám kohouta zlikvidovat (nebo darovat sousedce) a místo něho si pořídit jednu další nosnici, která Vám krmivo promění ve vajíčka. Chovu zdar !

neregistrovaný Anonymní neregistrovaný

Dobrý den, asi před měsícem nám uhynuly tři dospělé slepice i kohout. Ještě živou slepici jsme ukázali veterináři, ale příčinu nepoznal. Slepice byly celkově schlíplé, kohout ocas nastranu, zhubly i když jedly, ze zobáku jim vytékala tekutina, hodně pily, hřebínek jim zesvětlal a jakoby semtam škytaly (nevím jak ten zvuk popsat). Teď začínáme podobné příznaky pozorovat u dalšího. Nevíte co by to mohlo být a zda třeba preventivně zkusit chov nějak "přeléčit"? Děkuji.

neregistrovaný S.M. neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele S.M. z 11.02.2016, 12:19:23

Pro S.M.:

Tedy nevím, jak je možné, že veterinář příčinu nemoci Vašich slepic nepoznal, že neprovedl pitvu slepic a rozbor trusu, tělních tekutin a tkání, aby určil původce nemoci, na kterou slepice uhynuly. Možná Vám to veterinář nabídl (?), ale možná jste to odmítli (?) z důvodu vysoké peněžní ceny té služby (?). Možná byl ten veterinář mladý, nezkušený; oni se teď ti mladí specializují spíše na kočky a psy, než na drůbež.

Moje domněnka:

Může se jednat o tzv. mor slepic (?), který je obecně veterináři považovaný za neléčitelný. Je to nemoc podobná lidskému záškrtu, s podobnými původci. V krku drůbeže v horní části průdušnice (v hrtanu) se tvoří pablány, které brání průchodu vzduchu do plic, a slepice se tak postupně UDUSÍ. Domnívám se, že zvuky co slyšíte, jsou způsobené tím, že nemocná drůbež tak otevřeným zobákem "lapá" po dechu. Léčení možné je lékem proti lidskému záškrtu.

Moje doporučení: Snad nejlépe na rok na dva zrušit chov a provést celkovou asanaci kurníku i výběhu.

neregistrovaný J.M. neregistrovaný

Chtěla bych se zeptat zda někdo neví proč uvařené vejce nejde oloupat.Zkoušeli jsme čerstvá ale i starší vejce ale nejdou oloupat.Po oloupání je vejce trošičku na povrchu mazlavé.Vejce vařím 10minut.Nejedná se o nějakou nemoc u slepic?Děkuji.

,

neregistrovaný Lida neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Lida z 21.02.2016, 19:51:48

Vařené vejce pod skořápkou by "mazlavé" být nemělo. Nejsou ta vejce už starší ?

Jinak se tvrdí, že špatně oloupat jdou vejce velmi čerstvá po snesení. Aby se vařená vejce dobře oloupala doporučuje se:

  1. Po uvaření jvejce ihned prudce zchladit pod tekoucí vodou.  
  2. Na You Tube koluje video, jak vejce oloupat: Vezme se  sklenice ( od kompotu, od hořčice a pod.) do sklenice se asi do 1/4 se naleje voda, do té se vloží uvařené vejce, pak se sklenice uzavře dlaní a pak se sklenicí s vodou a vajíčkem třese, "šejkruje", do doby, než se s vajíčka skořápka krásně čistě sloupne. (Samozřejmě, že je nutné dodržet hygienu: čistou sklenici, čistou dlaň, čistou vodu!) http://style.iprima.cz/videa/video-konecne-snadny-zpusob-jak-oloupat-vejce-natvrdo

 

neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele J.M. z 21.02.2016, 22:38:54

 

Zdravím,všechno to, co popisujete jsem zkoušela ale bez uspěchu.Domnívám se jetli nejde třeba o nějaký nedostatek ve výživě.Moc děkuji za reakci.

neregistrovaný Lida neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Lida z 22.02.2016, 17:10:55

No, pokud krmíte slepicím pouze  staré pečivo, starý chleba, nepasterizované kuchyňské zbytky, vařené brambory, trochu šrotu a trávu ze sekačky, tak je samozřejmě jejich výživa nedokonalá, zdravotně závadná a zdravotní stav Vašich nosnic je ohrožen.

Doporučuji Vám, abyste svým nosnicím koupila "Kompletní krmnou směs pro nosnice v drobnochovu " (průmyslově odborně vyrobenou), a pouze touto směsí je podle návodu začněte krmit .

Oprostěte se od pověr (!) :

  1. Že "krmná směs je škodlivá chemie".
  2. Že " jedině brambory, šrot, tráva ze sekačky a zbytky z kuchyně jsou BIO a pro drůbež vhodné".
  3. Že dříve babičky také  krmily slepice způsobem "co dům dal", a že slepice také snášely. (Poznámka: Oproti dnešku totiž tenkrát slepice na dvorku nebyly na vysokou snášku vyšlechtěnými hybridy,  a proto např. přes zimu tenkrát snášely málo nebo vůbec vejce nesnášely. Venkovské slepice byly tenkrát na kvalitu výživy mnohem méně náročné, než jsou v současné době chovaní vysokosnáškoví hybridi. )
neregistrovaný J.M. neregistrovaný

Dobrý den..máme mladé nosnice a některé snesly krvavé vejce. Krev jim tekla z konečníku a ostatní je oklovávaly. Tak jsme je dali na 2dny do izolace, ale po npár dnech jsme zase měli trochu krvavé vejce. Možná od jiných...čím to je a co s tím d ělat? Poraďte, prosím, pokud možno na mail..bobinasoukupova@seznam.cz

Děkuji.

neregistrovaný Božena Soukupová neregistrovaný

Dobrý den..máme mladé nosnice a některé snesly krvavé vejce. Krev jim tekla z konečníku a ostatní je oklovávaly. Tak jsme je dali na 2dny do izolace, ale po npár dnech jsme zase měli trochu krvavé vejce. Možná od jiných...čím to je a co s tím d ělat? Poraďte, prosím, pokud možno na mail..bobinasoukupova@seznam.cz

Děkuji.

neregistrovaný Božena Soukupová neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Božena Soukupová z 13.03.2016, 16:49:25

Existuje nemoc slepic projevující se krvácením z kloaky. Ptejte se veterinářů specialistů na drůbež např.

  1. <STRONG>MVDr. Ladislav Lojda</STRONG><BR>tel.: +420 777 714 151<BR><BR> , e-mail: info@sevaron.cz 
  2. http://www.sevaron.cz
  3. http://fvl.vfu.cz/informace-o-fakulte/sekce-ustavy/klinika-chorob-ptaku/index.html
neregistrovaný J.M. neregistrovaný

Mám asi jeden rok staré slepice a začli si jedna druhé klovat peří - chybí jím něco nebo mají nějakou nemoc ?

neregistrovaný jura neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele jura z 19.04.2016, 10:12:12

Doporučuji: Větší výběh, křemenný písek, kompletní krmnou směs pro nosnice v drobnochovu. Další rady si přečtěte v následujícím odkaze (a blízkých komentářích):

http://www.chovzvirat.cz/diskuze/tema/12794-slepice-si-klobou-peri-co-to-znamena-a-co-proti-tomu-delat/

neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Zdravim vas vsechny prosim o radu,mam slepice a jedna zniceho nic prestala chosit porad lezi nezere a z nosu ji vytekla krev.Vyleze z kurniku lehne si a vecer zaleze spatky.Nevite nekdo co to muze byt nebo z ceho?moc dekuji za rady.
neregistrovaný Iva neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Iva z 25.04.2016, 19:15:28

...ne, nevím, poznal by to pouze veterinář. Můžete mu nemocnou slepici přinést ukázat, bude Vás to stát peníze.

Domnívám se, že Vaše nemocná slepice  nebude mít perspektivu se uzdravit. Krev vytékající z nosu může být zapříčiněna úrazem, ale i nějakou infekční chorobou.

neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Iva z 25.04.2016, 19:15:28

Pokud vím, tak mezi lidmi poskytujícími zdarma rady na tomto fóru není žádný veterinář. A ani veterinář nemůže na dálku určit diagnózu, aniž by osobně viděl nemocnou drůbež nebo jiné zvíře, a aniž by provedl pitvu a laboratorní rozbor tkání a výměšků uhynulého živočicha. 

neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 61 - 80 (celkem 244)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »