Nemoc slepic

Odpověď na příspěvek uživatele Petra z 10.02.2017, 17:51:32

Ne, nevím. Řešení:

 1. Návštěva veterináře se slepicí a platba veterináři za službu.
 2. Nebo zabít slepici.
neregistrovaný J.M. neregistrovaný

Dobrý den,

prosím o radu. Slepicím začne tmavě fialovět hřebínek a do tádne uhynou. Slepice mají 3 roky. Děkuji

 

neregistrovaný Ivona neregistrovaný

Dobrý den Ivono.

Chcete odpověď na otázku, kterou může správně zodpovědět pouze odborník na nemoci drůbeže t.j. veterinář. Veterináři zde na tomto fóru zdarma neordinují ani neradí. Já veterinář nejsem. Proto:

 1. Nemocné slepice (nebo uhynulé slepice) můžete donést ukázat odbornému veterináři, požádat ho o stanovení diagnózy a postupu léčení a jeho službu mu zaplatit.
 2. Příčiny nemoci Vašich slepic mohou být různé např. otrava syrovými bramborami nebo např. konzumací listů pokojové květiny diefenbachie nebo nějaká infekční nemoc.
 3. Vaše tříleté slepice mají už svou nejvyšší produkci vajec za sebou, jsou už "staré". Můžete je proto ještě zdravé zabít, zamrazit a později zkonzumovat. Pak bude nutné (před naskladněním nových mladých kuřic) veškeré chovatelské zařízení pečlivě vyčistit a vydesinfikovat např. přehřátou párou.

P.S.: Můj komentář Vám poskytuji na dálku s dobrým úmyslem, a přesto, že Vaše informace jsou minimální a ke stanovení diagnozy nestačí. A proto Vás laskavě žádám, abyste na mne případně v dalším příspěvku "neútočila" např. tak, "že Vám moje odpověď nepomohla".

neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Mame slepici ktera vypada ze se dusi co mame delat?
neregistrovaný koki neregistrovaný
Prosim poradte slepice asi neco vdechla a dusi se co mame delat?
neregistrovaný cool neregistrovaný

dobrý den, chci se zeptat, jestli je normální, že slepice požírají vlastní trus?? Máme jich 11 ,snesou10 až 11 vajíček denně.

neregistrovaný dadanca neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele dadanca z 15.04.2017, 14:56:46

... normální to není. Přivezte jim do výběhu a umístěte pod kurník alespoň "kolečko" suchého, čistého křemičitého hrubšího říčního písku. Krmte pouze "Kompletní krmnou směs pro nosnice v drobnochovu".

neregistrovaný J.M. neregistrovaný

Dobrý den, mám dotaz, koupili jsme nyní 6 nových slepic. Jedna z nich se drží pořád stranou, neviděla jsem ji ani jíst ani pít... často spí někde zalezlá. Chová se divně. Ale už je tomu 14 dní a neuhynula... Když k ní příjdu, nechá na sebe šahat... nebrání se a není vůbec aktivní. děkuji za radu. 

neregistrovaný jenny neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele jenny z 04.05.2017, 18:25:48

...asi je nemocná. Když nebude "jíst" aní pít, nebude ani dlouho žít.  sad

neregistrovaný J.M. neregistrovaný

Stalo se nám již několikrát, že slepice sice žerou ale posedávají, mají svěšený ocas.  a nechodí z kurníku.

Po vykuchání takové slepice jsme zjistli, že má vnitřnosti plné bílých nárůstků a téměř rozpadlé. Pokud slepici nezabijeme chcípne. Co to může  být za nemoc a dá se léčit?

neregistrovaný alcadusa@seznam.cz neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele alcadusa@seznam.cz z 06.05.2017, 20:50:18

 1. Ihned nemocnou slepici dejte zvlášť od ostatních.
 2. Jakou nemocí slepice trpí, zda a jak ji lze léčit, tak na to správně odpoví pouze veterinář; musí slepici vidět živou nemocnou, nebo uhynulou.
 3. Za službu (určení diagnózy a způsobu léčení) budete muset veterináři zaplatit peníze. Napřed se ho zeptejte, kolik Kč si bude účtovat.

Na dálku na tomto webu veterináři zdarma NEORDINUJÍ !!!

neregistrovaný J.M. neregistrovaný

Slípky si škubou peří a nevím proč!

neregistrovaný kolečko neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele kolečko z 13.05.2017, 07:03:22

 1. Určitě krmíte lidově t.j. kuchyňské zbytky, staré pečivo a chleba, brambory, ječný šrot a trávu ze sekačky. Proto nosnicím chybí v krmné dávce bílkoviny, minerální látky, vitaminy, biologicky prospěšné látky, a proto si škubou peří.
 2.  Kupte a začněte krmit  pouze "Kompletní krmnou směs pro nosnice v drobnochovu" dle návodu.
 3. Nebo jim alespoň asi dvakrát týdně kupte, uvařte a namelte  trochu libového nemastného neslaného hovězího masa bez šlach, nebo jim vyryjte žížaly.
 4. Dovezte jim "kolečko" suchého čistého hrubšího křemičitého písku.
 5. Pokud tomu "rozumíte lépe než já" a KS nechcete ani koupit, ani krmit, tak se budou Vaše slepice "škubat" dál a budou mít další zdravotní problémy jako např. pastřebky, kulhání, kanibalismuz aj. a nakonec uhynou na vyčerpání organizmu.
 6. Chovu zdar !
neregistrovaný J.M neregistrovaný

Dobrý den,  Máme dva roky staré slepice. Zhruba polovina z nich začala dělat pravidelné trhavé pohyby hlavou. U jedné to došlo tak daleko, že se společensky straní od ostatní , má věčně zavřené oči a skoro vůbec se nehýbe.  Nevíte co to je za nemoc, popřípadě jaké je řešení? Děkuji za každou odpověď. 

neregistrovaný Radek neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Radek z 31.05.2017, 11:23:50

Ne, nevím. To Vám může říci pouze veterinář, když mu nemocnou slepici přinesete ukázat. Ale musí to být veterinář specialista na drůbež. Vet "pejskař" a "kočičář" Vám asi moc neporadí. Za službu veterináři budete muset zaplatit. Veterináři na tomto webu na dálku neordinují, diagnózy neurčují, léky nepředepisují a postupy léčení nestanovují. Ono to ani není možné bez vyšetření slepice a laboratorního rozboru jejích tkání a trusu.

Ani doktoři na dálku neordinují; každý pacient se jim napřed musí přijít ukázat.

neregistrovaný J.M. neregistrovaný

Ahoj,

prosím poraďe! Mám slepice cca rok staré a nevykazují žádné známky nemoci, parazitů a krásně nesou. Přesto mají všechny částečně vyškubané peří na některých místech svého těla. Některé na zadku, jiné na kloubech křídel, jiné na zádech.

Neví někdo čím to může být? Děkuji

neregistrovaný kozlik.jiri neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele kozlik.jiri z 05.06.2017, 16:45:22

Když Vaše nosnice snáší hodně vajec a nejeví známky fyziologické nemoci, tak si z toho částečně vyškubaného peří nedělejte velké starosti. Možnou příčinou by mohli být exoparazité jako čmelíci nebo perožrout; kupte a postříkejte slepice sprejem proti exoparazitům. Další možností by bylo koupit jim "Kompletní krmnou směs pro nosnice v drobnochovu" t.j. N2, a krmit pouze tuto směs v záruční době a podle návodu. Dovezte nosnicím do popeliště suchý hrubší čistý říční křemičitý písek, nutně ho potřebují pro správné trávení. Můžete občas přidat "maggi", občas přidejte vařené libové nemastné neslané umleté hovězí maso. V letních vedrech jim vyměňujte zteplalou čistou pitnou vodu za vodu studenou, a to tak, aby celý den měly vodu v napáječce a tu napáječku ve stínu. NEPŘEKRMUJTE TRÁVOU ZE SEKAČKY !!!  Když si nosnice zaplní trávicí trakt trávou, tak už jim tam nezbyde místo na příjem kompletní krmné směsi, a pak mají fyziologický hlad a škubou si navzájem peří.  

neregistrovaný J.M. neregistrovaný

Dobrý den. Potřebuji poradit. Jedna z nosnic mi začala stáčet hlavu nastranu a při chůzi se motá. Sedí bokem od ostatních, ale žere, pije...Neví někdo co to může být za nemoc? Dva dny před tím, než tohle začalo jsem stříkal stromy proti mšicím, tak mámobavy, že se nažrala něčeho, kde byl jed na mšice...Pokud ano, dostane se z toho nebo ji bude nutné utratit , Děkuji za jakoukoliv informaci.

neregistrovaný jura neregistrovaný

Dobrý den.

Mam dva dotazy 1.Slepice věší ocas a špatně chodí nohy má stočené dovnitř,krmení přijímá normálně-Krmná směs,jinak volný výběh co si nazobe.

2.Slepice  v Unoru bzla malátná ale dostala se z toho.nzní Jsem si všiml že má na prsou bouly o velikosti menšího tenisáku-takovej vak,je to mněký tak trochu rosolovitý.Slepice se normálně krmí a snáší vypadá zdravě-není to zánět?Mám to nějak odsát (jehla nebo skalpel)nebo veterinář?Tato slepice také před časem přišla o oko má ho tam ale je zakalené.děkuji za odpověd.

neregistrovaný David Novák neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele jura z 06.06.2017, 19:49:43

To snad by věděla jasnovidkyně (-:).

Vydržte, počkejte, dávejte jí hodně pít, možná i vodu do volátka hadičkou. Možná můžete přidat do té vody i rozdrcené živočišné uhlí. Když neuhyne, tak přežije. Kdybyste ji zabil, tak by už neměla možnost se uzdravit.

neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 101 - 120 (celkem 241)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »