Nemoc slepic

Odpověď na příspěvek uživatele Petra z 10.02.2017, 17:51:32

Ne, nevím. Řešení:

1. Návštěva veterináře se slepicí a platba veterináři za službu.
  2. Nebo zabít slepici.
neregistrovaný J.M. neregistrovaný

Dobrý den,

prosím o radu. Slepicím začne tmavě fialovět hřebínek a do tádne uhynou. Slepice mají 3 roky. Děkuji

neregistrovaný Ivona neregistrovaný

Dobrý den Ivono.

Chcete odpověď na otázku, kterou může správně zodpovědět pouze odborník na nemoci drůbeže t.j. veterinář. Veterináři zde na tomto fóru zdarma neordinují ani neradí. Já veterinář nejsem. Proto:

1. Nemocné slepice (nebo uhynulé slepice) můžete donést ukázat odbornému veterináři, požádat ho o stanovení diagnózy a postupu léčení a jeho službu mu zaplatit.
  2. Příčiny nemoci Vašich slepic mohou být různé např. otrava syrovými bramborami nebo např. konzumací listů pokojové květiny diefenbachie nebo nějaká infekční nemoc.
  3. Vaše tříleté slepice mají už svou nejvyšší produkci vajec za sebou, jsou už "staré". Můžete je proto ještě zdravé zabít, zamrazit a později zkonzumovat. Pak bude nutné (před naskladněním nových mladých kuřic) veškeré chovatelské zařízení pečlivě vyčistit a vydesinfikovat např. přehřátou párou.

P.S.: Můj komentář Vám poskytuji na dálku s dobrým úmyslem, a přesto, že Vaše informace jsou minimální a ke stanovení diagnozy nestačí. A proto Vás laskavě žádám, abyste na mne případně v dalším příspěvku "neútočila" např. tak, "že Vám moje odpověď nepomohla".

Mame slepici ktera vypada ze se dusi co mame delat?
neregistrovaný koki neregistrovaný
Prosim poradte slepice asi neco vdechla a dusi se co mame delat?
neregistrovaný cool neregistrovaný

dobrý den, chci se zeptat, jestli je normální, že slepice požírají vlastní trus?? Máme jich 11 ,snesou10 až 11 vajíček denně.

neregistrovaný dadanca neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele dadanca z 15.04.2017, 14:56:46

... normální to není. Přivezte jim do výběhu a umístěte pod kurník alespoň "kolečko" suchého, čistého křemičitého hrubšího říčního písku. Krmte pouze "Kompletní krmnou směs pro nosnice v drobnochovu".

Dobrý den, mám dotaz, koupili jsme nyní 6 nových slepic. Jedna z nich se drží pořád stranou, neviděla jsem ji ani jíst ani pít... často spí někde zalezlá. Chová se divně. Ale už je tomu 14 dní a neuhynula... Když k ní příjdu, nechá na sebe šahat... nebrání se a není vůbec aktivní. děkuji za radu. 

neregistrovaný jenny neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele jenny z 04.05.2017, 18:25:48

...asi je nemocná. Když nebude "jíst" aní pít, nebude ani dlouho žít.  sad

Stalo se nám již několikrát, že slepice sice žerou ale posedávají, mají svěšený ocas.  a nechodí z kurníku.

Po vykuchání takové slepice jsme zjistli, že má vnitřnosti plné bílých nárůstků a téměř rozpadlé. Pokud slepici nezabijeme chcípne. Co to může  být za nemoc a dá se léčit?

neregistrovaný alcadusa@seznam.cz neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele alcadusa@seznam.cz z 06.05.2017, 20:50:18

1. Ihned nemocnou slepici dejte zvlášť od ostatních.
  2. Jakou nemocí slepice trpí, zda a jak ji lze léčit, tak na to správně odpoví pouze veterinář; musí slepici vidět živou nemocnou, nebo uhynulou.
  3. Za službu (určení diagnózy a způsobu léčení) budete muset veterináři zaplatit peníze. Napřed se ho zeptejte, kolik Kč si bude účtovat.

Na dálku na tomto webu veterináři zdarma NEORDINUJÍ !!!

Slípky si škubou peří a nevím proč!

neregistrovaný kolečko neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele kolečko z 13.05.2017, 07:03:22

1. Určitě krmíte lidově t.j. kuchyňské zbytky, staré pečivo a chleba, brambory, ječný šrot a trávu ze sekačky. Proto nosnicím chybí v krmné dávce bílkoviny, minerální látky, vitaminy, biologicky prospěšné látky, a proto si škubou peří.
  2.  Kupte a začněte krmit  pouze "Kompletní krmnou směs pro nosnice v drobnochovu" dle návodu.
  3. Nebo jim alespoň asi dvakrát týdně kupte, uvařte a namelte  trochu libového nemastného neslaného hovězího masa bez šlach, nebo jim vyryjte žížaly.
  4. Dovezte jim "kolečko" suchého čistého hrubšího křemičitého písku.
  5. Pokud tomu "rozumíte lépe než já" a KS nechcete ani koupit, ani krmit, tak se budou Vaše slepice "škubat" dál a budou mít další zdravotní problémy jako např. pastřebky, kulhání, kanibalismuz aj. a nakonec uhynou na vyčerpání organizmu.
  6. Chovu zdar !
neregistrovaný J.M neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 101 - 113 (celkem 113)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Kolik je dva krát tři?
Fotografie:
  Přidat další fotografii »