Nemoc slepic

Odpověď na příspěvek uživatele Pipinka z 02.10.2017, 18:26:46

Jedovaté rostliny v přírodě a na zahradě např.: pryskyřník prudký, konvalinky, ocún, durman (datura stramonium), oměj šalamounek, rulík zlomocný, vraní oko čtyřlisté.

Jedovaté pokojové rostliny: např. diefenbachie, oleandr.

Jedovatý keř: (kromě bobulí) tis, lýkovec, aj.

Odkazy na obrázky jedovatých rostlin (popis si přečtete po kliknutí na obrázek):

http://rostliny.naturfoto.cz/jedovate-rostliny.html

http://www.kvetenacr.cz/hledat.asp?pn=1&nazevCesky=&nazevAnglicky=&nazevSlov=&nazevLat=&barva=&okvetnice=&IDceled=&prostredi=&typ=1&kvete=&puda=&svetlo=&okres=&kraj=&popis=

 

neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Pipinka z 02.10.2017, 18:26:46

Co všechno může být na zahradě a na dvoře pro slepice jedovaté:

  1. Různé květiny např. ladoňky, pivoňky, čemeřice, bledule aj.
  2. Celá zelená rostlina včetně syrových brambor, právě tak jako zelená rostlina se zelenými plody rajčat.
  3. Plesnivý chléb, plesnivé pečivo.
neregistrovaný J.M. neregistrovaný

Moc děkuji za odpovědi. Měl jste pravdu ohledně snůžky, jedna slípka nám každý den již dává vajíčko. Je jediná s červeným hřebínkem, ostatní je mají spíš růžové. Brambory a rajčata na zahradě jsou a slepice tam rády hrabaly. Již jsem jim tuto lokalitu oplotila.

neregistrovaný Pipinka neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Pipinka z 07.10.2017, 19:08:46

Dobrý večer. Děkuji Vám za odpověď, za odezvu. Ta slípka s červeným hřebínkem je už dospělá, proto už snáší vajíčka. Může být např. o měsíc starší, než jsou ostatní Vaše kuřice. Možná byla mezi svými vrstevnicemi drobnější, a proto ji chovatel a dodavatel přemístil mezi mladší kuřice určené pro vyskladnění při příští rozvážce zákazníkům. Všem kuřicím musí hřebínky povyrůst a zčervenat, teprve pak začnou snášet vejce. Ať Vaše kuřice nikdo neplaší, a nehoní ! Chovu zdar !

 

neregistrovaný J.M. neregistrovaný

Dobrý den, mám slepice již druhým rokem. Zatím mimo návštěvy dravce, velkého ptáka, který mi zabil jednu před tím, než jsem přišla k výběhu. Lekl se a uletěl. Bohužel slepice byla již mrtvá, měla vyklovaná střeva a kus jater. Již druhý den pozoruji, že jedna slípka sedává na hřadě, když ji sundám tak žere, ale divně se kroutí jako by byla nadmutá a má vylysané vole. Nevím zda ji zabít či mám počkat až chcípne nebo se to dá nějak léčit?

Děkuji za jakoukoli odpověď. Drozdová Marie

neregistrovaný m.drozdova@seznam.cz neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele m.drozdova@seznam.cz z 31.10.2017, 08:58:32

Vážená paní Drozdová,

dle Vašeho popisu by ani veterinář specialista na dálku nepoznal a neurčil diagnózu zdravotních potíží Vaší slepice a já MVDr. nejsem. Na tomto webu veterináři na dálku zdarma neurčují diagnózy nemocí drůbeže, ani nestanovují postupy léčení a nepředepisují léky. Zda se Vaše slepice uzdraví nebo neuzdraví nevím. Jak Vaši slepici léčit neporadím, také to nevím . Samozřejmě, že preventivně je ekonomičtější slepici zabít, lze pak z ní alespoň nějaké maso zkonzumovat, což se z uhynulé slepice nedělá.  Pouze MVDr. by slepici musel osobně prohlédnout, vyšetřit, odebrat vzorky trusu aj. pro laboratorní vyšetření a pak by možná mohl navrhnout postup léčení. Za tu službu byste musela veterináři zaplatit peníze. Nevím, zda by se Vám to vyplatilo ? Pokud by se jednalo o infekční onemocnění a máte slepic větší počet (např. více než 10 ks), tak by se Vám to možná vyplatilo. Chovu zdar.

neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 161 - 166 (celkem 166)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Kolik je dva krát tři?
Fotografie:
  Přidat další fotografii »