Nemoc slepic

Odpověď na příspěvek uživatele Pipinka z 02.10.2017, 18:26:46

Co všechno může být na zahradě a na dvoře pro slepice jedovaté:

 1. Různé květiny např. ladoňky, pivoňky, čemeřice, bledule aj.
 2. Celá zelená rostlina včetně syrových brambor, právě tak jako zelená rostlina se zelenými plody rajčat.
 3. Plesnivý chléb, plesnivé pečivo.
neregistrovaný J.M. neregistrovaný

Moc děkuji za odpovědi. Měl jste pravdu ohledně snůžky, jedna slípka nám každý den již dává vajíčko. Je jediná s červeným hřebínkem, ostatní je mají spíš růžové. Brambory a rajčata na zahradě jsou a slepice tam rády hrabaly. Již jsem jim tuto lokalitu oplotila.

neregistrovaný Pipinka neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Pipinka z 07.10.2017, 19:08:46

Dobrý večer. Děkuji Vám za odpověď, za odezvu. Ta slípka s červeným hřebínkem je už dospělá, proto už snáší vajíčka. Může být např. o měsíc starší, než jsou ostatní Vaše kuřice. Možná byla mezi svými vrstevnicemi drobnější, a proto ji chovatel a dodavatel přemístil mezi mladší kuřice určené pro vyskladnění při příští rozvážce zákazníkům. Všem kuřicím musí hřebínky povyrůst a zčervenat, teprve pak začnou snášet vejce. Ať Vaše kuřice nikdo neplaší, a nehoní ! Chovu zdar !

 

neregistrovaný J.M. neregistrovaný

Dobrý den, mám slepice již druhým rokem. Zatím mimo návštěvy dravce, velkého ptáka, který mi zabil jednu před tím, než jsem přišla k výběhu. Lekl se a uletěl. Bohužel slepice byla již mrtvá, měla vyklovaná střeva a kus jater. Již druhý den pozoruji, že jedna slípka sedává na hřadě, když ji sundám tak žere, ale divně se kroutí jako by byla nadmutá a má vylysané vole. Nevím zda ji zabít či mám počkat až chcípne nebo se to dá nějak léčit?

Děkuji za jakoukoli odpověď. Drozdová Marie

neregistrovaný m.drozdova@seznam.cz neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele m.drozdova@seznam.cz z 31.10.2017, 08:58:32

Vážená paní Drozdová,

dle Vašeho popisu by ani veterinář specialista na dálku nepoznal a neurčil diagnózu zdravotních potíží Vaší slepice a já MVDr. nejsem. Na tomto webu veterináři na dálku zdarma neurčují diagnózy nemocí drůbeže, ani nestanovují postupy léčení a nepředepisují léky. Zda se Vaše slepice uzdraví nebo neuzdraví nevím. Jak Vaši slepici léčit neporadím, také to nevím . Samozřejmě, že preventivně je ekonomičtější slepici zabít, lze pak z ní alespoň nějaké maso zkonzumovat, což se z uhynulé slepice nedělá.  Pouze MVDr. by slepici musel osobně prohlédnout, vyšetřit, odebrat vzorky trusu aj. pro laboratorní vyšetření a pak by možná mohl navrhnout postup léčení. Za tu službu byste musela veterináři zaplatit peníze. Nevím, zda by se Vám to vyplatilo ? Pokud by se jednalo o infekční onemocnění a máte slepic větší počet (např. více než 10 ks), tak by se Vám to možná vyplatilo. Chovu zdar.

neregistrovaný J.M. neregistrovaný

Prosím o radu. Před měsícem jsem zabila kohoutka, stál a pořád spal, potom jedno oko měl zavřené a pořád chřádl, byl již hodně hehký, tak jsem jej zabila. Nelíbil se mně krk, jakoby tu hlavu neunesl a vnitřnosti dobrý, játra čistá, takže jsem nic nezjistila čím to bylo. Včera jsem našla v kurníku scíplou loňskou slepičku(ještě nenesla) a taky stála a pospávala , žrala,pila. A dnes tam stojí  2 mladé slepičky, jsou to koupené z drůbežárny co jezdí po vesnicích vloní v srpnu (180kč) , Lítají zde 2 holubi, ty přenáší nemoci - nebo co to je , poraďte co mám dělat? Těch slepic mám 20 a každý rok kupuji 5 na obměnu. Děkuji všem.

neregistrovaný alena neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele alena z 04.01.2018, 11:43:42

 1. Nedoplňujte do hejna každoročně 5 ks. Bez jejich přechodného  umístění do karanteny to je špatně.
 2. Pravděpodobně už máte  celé hejno promořené nějakou infekční nemocí. Druh nemoci určí pouze veterinář a ten se může  pokusit Vaše hejno vyléčit a tak zachránit. Budete mu samozřejmě muset za to zaplatit.  
 3. Doporučuji Vám hejno vybít, změnit výběh, vydesinfikovat, vyplynovat a vybílit kurník, pak vyvětrat. Vymýt a vypařit veškeré příslušenství tj. krmítka, napáječky, podkladky, kukaně a jiné.
 4. Znovu koupit kuřice a umístit je ve vydesinfikovaném kurníku až po roční přestávce.
 5. Chovu zdar .
neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Tereza z 16.02.2015, 11:19:53

Dobrý den, zjistila jste co to je, u nás se to objevilo také.

neregistrovaný alena neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele J.M. z 04.01.2018, 16:36:46

Děkuji.

neregistrovaný alena neregistrovaný

Dobrý den dnes mi u jedné slepice vylezl celý konečník je to už několikátá,podařilo se mi ji včas izolovat ale rád bych věděl příčinu

neregistrovaný Dax67 neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Dax67 z 06.02.2018, 16:07:18

 1. Pravděpodobně kupujete kuřice příliš mladé, proto malé, nedostatečně vyvinuté, a současně je krmíte krmivem určeným pro nosnice. Tedy je vybudíte ke snážce příliš brzy, jejich orgány nejsou dostatečně vyvinuté a vejcovod a kloaka vyhřezne s příliš velkým vejcem, a to je konec života slípky.
 2. Kupujte starší dražší vyspělejší kuřice a krmte je nejdříve "Komplexní krmnou směsí pro kuřice K2" a nepřekrmujte je. Spíše jejich dospívání prodlužujte méně vydatnou krmnou směsí.
 3. Teprve po nastoupení asi 50% snášky hejna začněte krmit KKS N1.
 4. Můžete příště zkusit koupit i kuřice nosného hybridu jiného typu, ale hlavně větší tj.  už dostatečně vyvinuté !!! Předem se informujte a pokuste se koupit kříženky, které ponesou vejce menší velikosti. Chovu zdar.
neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele J.M. z 04.05.2015, 07:48:29

moc děkuji. aspoň něco rozumého

neregistrovaný Anonymní neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 13.02.2018, 13:31:31

Není zač.

neregistrovaný J.M. neregistrovaný

Dobrý den,, máme ročního kohoutka a po letošní zimě jsem si všimla, že má načernalé okraje laloku... Špína to není, říkala jsem si, zda nemohl omrznout nebo to může být nějaká plíseň? Jinak je stále stejně aktivní. Nemáte podobnou zkušenost, co s tím? Děkuji

neregistrovaný ARS neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele ARS z 14.03.2018, 23:48:16

 1. Ano, tmavé části lalůčků kohouta jsou asi omrzlé a asi odpadnou. Kohouta nechte v klidu ustájeného zvlášť samotného v kotci, dokud se mu zčernalé části lalůčků neodhojí a neodpadnou. Pokud možno, tak se mu lalůčků nedotýkejte.
 2. Jestliže nemáte v plánu líhnout kuřata z vajec od vlastních slepic, tak k chovu slepic kohouta nepotřebujete. Zbytečně Vám žere krmivo.
 3. Chovu zdar ! 
neregistrovaný J.M. neregistrovaný

Dobrý den, druhým rokem chováme okrasné slepičky hedvábničky, vloni jsem koupila další dvě slepičky a kohoutka na inzerát, slepička vyseděla dvě kuřata a všechny slepičky i ta mladá teď jakoby kýchají, nevíte, co by to mohlo být, kohoutovy se udělala u zobáku asi 1a půl centimetru velká boule, mkterá smrděla, Děkuji

neregistrovaný jananet neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele jananet z 08.04.2018, 19:38:02

,,, vypadá to na infekční rýmu. Asi jediné účinné řešení bude požádat veterináře o pomoc. Budete muset asi všechny slípky i kohoutka vzít k veterináři a požádat ho o pomoc. Samozřejmě bude asi nutné i kurník vyčistit, vypařit horkou vodou, možná vyplynovat , vyvětrat, pomůcky umýt horkou vodou a po vyvětrání a vyschnutí znovu nastlat čistou suchou slámu, doplnit vodu a krmení. Doporučuji výběh pokrýt hustou textilní sítí (i plot), aby se do výběhu nemohli dostat divocí ptáci, kteří mohou infekční rýmu i jiné nemoci na drůbež přenést.

Odkaz:

http://www.chovsedlak.estranky.cz/clanky/domaci-lekar/ryma-drubeze.html

http://zverolekarka.com/hemofilova-ryma/

 

neregistrovaný J.M. neregistrovaný

Dobrý den, máme slepičky a brojlery .Brojlerům se dělají boláky zespodu na packách. Posedávají a mají rozedřené i klouby na packách. Nevíme co to je a jak tomu předcházet.Vždy namočíme , strhneme a vydezinfikujeme. Za pár dní se dělají znovu.  Děkuji  za odpověď

neregistrovaný Zuzana neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Zuzana z 11.05.2018, 16:45:13

 1. Tedy to, co popisujete, bylo pro mne dosud neznámé. Těžkým brojlerům se dříve dělaly otlaky na prsní kosti, ale nedělaly se na běhácích.
 2. Domnívám se, že byste brojlerům "boláky" zespodu běháků neměli strhávat. Nechte je v klidu  V SUCHU odhojit se.
 3. Příčinou mohou být  ostré předměty v zemině, ve které brojleři hrabou. Výběh nesmí být na smetišti !!! Musíte ve výběhu všechno ostré vysbírat dříve, než tam brojlery pustíte. Tedy nesmí tam být staré dráty, žiletky, hřebíky, střepy apod. !!! Brojleři si těmi ostrými předměty běháky zraňují a rány se jim pak infikují a zhnisají. 
 4. Domnívám se, že byste brojlery měli více podestlat slámou, že by něměli sedět na betonové podlaze nebo na tvrdé vysušené zemi. Přemístěte je na trávník, a až ho vyzobou tak opět na nový trávník.
 5. Možná, že i v zemině je nějaká infekce; proto jim často výběh měňte za nový. Chovu zdar. 
neregistrovaný J.M. neregistrovaný

Potřebuji poradit.Mame roční nosnice a doposud bylo vše v pořádku.Najednou si začly vytrhavat peří u zadečku.Maji vytaminy, skorapky, travu.Nevim,kde jsem udelala chybu.Prosim odpovězte na email nosalovahana@seznam.cz dekuji

neregistrovaný Hana neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 161 - 180 (celkem 241)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »