Aktuálně: 5 593 inzerátů168 271 diskuzních příspěvků17 657 uživatelů

Přepeřování - nelítá

Zuza (neregistrovaný) 10.05.2012, 22:41:16 xxx.xxx.174.221
Dobrý den, mám mladou anduličku, ještě ani ne roční, teď na jaře mi začala přepeřovat - poměrně dost, i když těžko říci co je hodně, je to můj první ptáček (darovaný). Peříčka dorůstají, jen se jí už druhý týden nechce z klece. Dočetla jsem se ( v chytré knize ), že v tomto období některé anduličky nemohou dobře lítat. Tak jsem si říkala, že to nebudu hrotit, ostatně jinak je čilá, kecá, dlabe, hraje si, koupe se, protahuje křídla, čistí se. Prostě vše jako dřív. Samozřejmě zkouším zda se jí z klece chce, občas se nechá vyndat ale zůstává na ruce, dneska zkoušela lítat a nechytit jí, padla by na zem. :( V kleci popoletí ale žádná sláva, dřív lítala jak stíhačka. :) Je tohle opravdu normální? Nechci plašit ale taky nic zanedbat. Děkuju za odpovědi. Zuza
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 11.05.2012, 14:47:02 xxx.xxx.174.89
Pokud je krotká a vydrží Vám na ruce, zkuste jí lépe vyfotit.Tato fotka je dost z dálky a není na ní dobře vydět stav opeření. Může jít také o tzv. francouzské pelichání, ale nechci Vás strašit :-) Zkuste lépe vyfotit, tak, aby byl vidět detail - hlavně letek.
Michal (neregistrovaný) 11.05.2012, 14:51:48 xxx.xxx.4.166
Je to zvláštní, ještě jsem neviděl andulku, co by po přepeření nelétala, slyšel jsem o takzvaných "skokanech", kteří kvůli tomu, že byly chováni v malých klecích neuměli létat, ale většinou se to časem naučily...Zkuste dát lepší foto :)
Peťula (neregistrovaný) 11.05.2012, 17:15:10 xxx.xxx.6.82
Michale, promiňte, ale pletete dohromady jablka a hrušky. Skokan je nemocné mládě, které se létat nenaučí ani v 5 metrové volieře, s malým prostorem to nesouvisí. Zuzi, pro lepší určení je potřeba vyfotit andulčino natažené křídlo, aby bylo vidět jak má uspořádané peří v letkách.
anonymní (neregistrovaný) 12.05.2012, 09:11:26 xxx.xxx.248.34
Francouzské pelíchání se mi nezdá, respektive jsem se nikdy nesetkala s tím, že by se nemoc projevla až po přepeření. Ani na fotce nevidím nijak zvláštní absenci letek. Pokud létala, tak zádrhel bude možná něčem jiném. Nemůže jí něco bolet? BTW Michale, už delší dobu jsem zde nečetla takovou blbost, co jste napsal!!
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 12.05.2012, 11:52:25 xxx.xxx.6.82
4 zadavatelka: nemohla by jste ještě popsat čím krmíte? Problém může být i ve výživě. Proces přepeřování dá organismu ptáků přece jen trošku zabrat, mohla by mít nedostatek vápníku nebo něco podobného. Hlavně nezoufejte, andulka na fotce nijak vážně nemocná nevypadá.
anonymní (neregistrovaný) 12.05.2012, 13:53:50 xxx.xxx.174.89
Mě jěště padla do oka podestýlka v kleci. Tam andulku chováte nebo je tam jen na návštěvě u jiného domácího mazlíčka??
anonymní (neregistrovaný) 12.05.2012, 18:44:55 xxx.xxx.174.221
Dobrý den, po pracovně náročném pátku a dnešku jsem se rozhodla opět ozkoušet jak jsme na tom. Vytáhla jsem anduličku z klece a jala se fotit, aby byly ty lepší záběry, roztáhnout křídlo se mi jí nepodařilo, namá ráda když na ní sahám, zato jsem ji tak znechutila, že se elegantně vznesla a odfrčela na svý oblíbený místo na telku, pak se mnou chvíli hostovala na počítači a když se jí nepodařilo vytáhnout žádný písmenko odlítla na návštěvu k morčákovi na zelený. Takže lítat už lítá, přijde mi že jí peříčka dorůstají čím dál víc. Ano na fotka je z návštěvy u morčete, ona má na dně klece čistý papír - A3 a na něm písek. Krmím: DN 66 (snad si pamatuju dobře číslo), senegalský proso - bílý i červený, má k dispozici sépiovou kost, minerální kamen, vápený blok, jodový blok, pak ještě něco s uhlím - proti průjmu, myslím, občas dostane za odměnu nějakou tu tyčinku pro andulky, s tou si vyhraje. :) A denně něco čerstvýho - pampelišku, mrkev, okurku, jablíčko, či nějakou travičku. To se různí podle zdrojů. A větve na ozob a písek z mušlemi pro ptáky ( ten dávám do mističky i na dno klece ). Přilkádám foto zblízka.
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 12.05.2012, 18:46:08 xxx.xxx.174.221
ještě jsem jí koupila Paganol, jenže po něm měla průjem, tak jsemho vysadila.
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 12.05.2012, 18:50:12 xxx.xxx.174.221
peříčka na hlavě rostou o sto šest :)
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 12.05.2012, 19:07:05 xxx.xxx.74.6
Ako sa tak pozerám na to ozobie, tak zachvíľu sa začne nanášať. Ten riedky trus ,môže byť predzvesťou znášky.
anonymní (neregistrovaný) 12.05.2012, 19:19:36 xxx.xxx.174.221
Ona měla vyloženě škaredý vodnatý průjem, jak jsem vysadila ten paganol (po konzultaci s vetem) po dvou dnech zmizel. Mírně řidší trus má, přičítala jsem to zeleni, kterou jí denně nosím, zřejmě myslně. Ovšem nemá samečka ni budku...
anonymní (neregistrovaný) 12.05.2012, 19:28:05 xxx.xxx.74.6
Na to, aby znášala, samčeka nepotrebuje. znesie neoplodnené vajíčka. Možno aj preto nelietala. Dobre popozerajte v klietke, či náhodou niekde nie je znesené vajíčko.
anonymní (neregistrovaný) 12.05.2012, 21:03:22 xxx.xxx.174.221
zatím nikde nic, tak uvidím :) Děkuju za rady. :)
anonymní (neregistrovaný) 12.05.2012, 21:49:28 xxx.xxx.174.89
Opeření se zdá celkem v pořádku. Krmíte taky dobře, řidší trus může mít opravdu také ze zeleného-zkuste ho na jeden dva dny vysadit a uvidíte. Pak můžete samosebou zase dávat, ale budete mít jistotu, že je to z toho. Nikdy jsem si nevšimla, že by snášející samice měly řidší trus. Zato je daleko objemnější-větší :-)
JAJA (neregistrovaný) 06.04.2018, 21:57:21 xxx.xxx.161.107

prosím mám dva samečky andulky,dost dlouho už přepeřuji,oba nemají to dlouhé brko u ocasu,už docelo dlouho tak nevím jestli to je v pořádku,jak dlouho to asi trvá než mu to naroste 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.