Aktuálně: 5 138 inzerátů172 362 diskuzních příspěvků17 714 uživatelů

alexandr malý - výcvik

Aktenanka
Aktenanka (1 příspěvků) 16.05.2012, 18:31:31 xxx.xxx.192.137
Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně aspoň nějakého základního výcviku mého papouška. Nikdy jsem nechovala žádné ptactvo, takže nemám zkušenosti a už jsem se dopustila pár chyb. Papouška mám od října minulého roku (měl tehdy 3 měsíce). A první moje blbost byla, že jsem ho po pár dnech pustila z klece. Dobrovolně se zavřít nechtěl, takže poprvé to šlo lehce, ale z toho se poučil a po každém jeho puštění byl jeho odchyt horší a horší a nakonec téměř do klece ani nevlezl (jídlo dostává jen do klece, tak vždy ho to nakonec přemůže a jde si ďobnout). Chtěla bych ho naučit, aby se nechal vytáhnout z klece a popřípadě pak šel z ruky dobrovolně do klece (když je puštěný, tak na ruku chodí, rád si s námi hraje, ale vše má své hranice a například pohladit se nenechá pokud není unavený a nechce se mu před rukou uhýbat:). Potřebovala bych pár typů, jak začít, protože zatím to vypadá tak, že když dám ruku do klece, může se zbláznit a vyloženě jen přemýšlí jak mě obelstít a protáhnout se ven z klece. Je mi jasné, že jsem měla začít daleko dřív a možná už je pozdě ho něco naučit, ale stále doufám, že to není marné. Děkuji za jakékoliv rady.
Eva (neregistrovaný) 18.05.2012, 22:55:17 xxx.xxx.81.125
Zdravím, pozdě není nikdy, jen čím je papoušek starší, tím je třeba více trpělivosti a důslednosti. U mých papoušků vždy fungovalo rozkrokování toho co jsem je chtěla naučit. To znamená třeba, když ho chcete naučit do klece, rozdělte si způsob na několik kroků. Začněte třeba tím, že ho k sobě přivoláte na ruku (když říkáte, že vám na ruku jde), ale na povel. Zjistěte co má nejraději, to mu ukažte, zavolejte ho a nastavte mírně před sebe ruku. Jakmile se tohle naučí, tak toto přivolání udělejte poblíž klece. Po přilétnutí ho pochvalte a buď nechte odletět nebo ho dejte na místo kde rád sedá. A zase když si zvykne, tak mu pamlsek po jeho příletu k vám dejte během pohybu ruky s papouškem mírně směrem ke kleci. A takto se postupuje dál, až si zvykne, že ho s pamlskem dáváte do klece. Já ze začátku také klec hned nezavírala, aby si to s tím nespojil. Až po několika posazení do klece jsem ji zavřela. Jeden můj papoušek už jakmile mu řeknu"chceš piškotek?" letí na spuštěná dvířka klece a jakmile dostane piškot, jde si ho dovnitř namočit a já v klidu mohu klec zavřít. Chce to ale hodně trpělivosti a neuspěchat to.
Josef (neregistrovaný) 28.04.2015, 18:49:31 xxx.xxx.25.18

Dobrý den,jak vycvičit a vychovat alexandra malého ? Furt se mě jen bojí,natáhnu ruku ulétne,nevím jak ho mám vychovat,vycvičit,potřebuji radu...

Anonymní (neregistrovaný) 30.04.2015, 13:02:48 xxx.xxx.152.251

To je velmi obtížné, záleží kolik mu je let, starší pták se ochočuje velmi špatně je to téměř nemožné. Pokud je starší, tak ho prodejte do chovu nebo mu dokupte partnera a chovejte je v páru. Na ochočení pořiďte mládě 2 týdny po opuštění budky, pak jej ochočíte.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.