Aktuálně: 5 061 inzerátů173 242 diskuzních příspěvků17 739 uživatelů

Hnízdění zebřiček!!!

zdenos
zdenos (62 příspěvků) 19.05.2012, 12:34:03 xxx.xxx.145.120
Dobrý den.pPotřebuji radu ohledně hnízdění zebřiček.Slyšel jsem,že stačí když jim dám do klece seno a samice si samam postaví hnízdo v budce. Pak jsem taky slyšel názor,že zebřička si sama hnízdo nikdy neuděláa že se jí musí dát hnízdní košíček a do něj jen torchu sena. Tak nevím,jestli mám dát budku a na dno klece seno,aby si ho sama vzala,nebo zavěsit na pletivo ten košíček a do něj dát to seno. Prosím o váš názor a případnou radu.
astrild (neregistrovaný) 19.05.2012, 12:56:20 xxx.xxx.136.183
Hezký den samička zebřiček hnízdo nestaví staví ho sameček,zavěste budky ,nebo košíček ,nejlépe obojí a oni si sami vyberou, kde budou hnízdit.Do klícky dejte seno nebo mech nebo podobný materiál.Podle mé zkušenosti je nej uzavřená budka ,z hnízda mladé zebřičky můžou vypadnout a prochladnou a hynou.Při hnízdění krmit zelené velmi opatrně ,je nebezpečí že zastelou snůšku ,nebo vylíhlá mlaďata.Přeji zdářilý odchov
zdenak61@seznam.cz (neregistrovaný) 29.02.2020, 16:00:51 xxx:xxx.430f:592a

vylíhlá mláďata vyhazují z hnízda ráda bych věděla co může být příčinou děkuji za odpověď


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.